» »

iz brezžičnega-v žično

iz brezžičnega-v žično

civic_ ::

torej v izogib vrtanju sten imam brezžičen internet. zanima me če lahko s svojega primarnega računalnika ki ima wifi antenco preko mrežne kartice potegnem LAN kabel v še en računalnik.
kateri program rabim?

Jakka ::

Potrebuješ še eno klasično mrežno kartico, v katero boš vtaknil ta kabel. Program, ki bi to naredil, pa žal ne obstaja. 8-)

#000000 ::

Al pa eno brezžično ali USB ključek.

veteran ::

Mogoče ima pa mrežno že na matični?

Kakorkoli, ne rabiš nobenega programa, deljenje internetne povezave je v windows že od Windows98SE naprej. Malo pobrskaj po forumu, je ena tema (ali članek), kjer je to zelo dobro razloženo.

civic_ ::

torej smao kabel utaknem v mrežno ap bo delalo?
nisem niti probal ker nisem verjel

veteran ::

:D Samo od sebe ne bo kar delalo, nekaj nastavitev boš moral vtipkat. klik

#000000 ::

pa pravi kabel je treba tud imet, rabiš crossover kabl in ne stright. LP

civic_ ::

pa pravi kabel je treba tud imet, rabiš crossover kabl in ne stright. LP

wtf?
jst sm dal navadn kabl, lan še sam sem si ga odrezal :D

#000000 ::

Pol pa a si po nekem naključju zadel prave drate, ap pa maš že tako kartico ki ji je vseeno kaj faše notr. Zdele si pa me, nisem več 100% zihr da mam prav :D

civic_ ::

šel sem po tistem vodiču. razen neke stvari ki je pri meni enostavno ni sem vse prav naredu, nardilo mi je šeran conection jst imam win xp na drugem kompu je win 2000 vse sem naredu po navodilu

rezultat intret ne dela na usmerjevalniku niti na prejemniku

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: civic_ ()

civic_ ::




tko tole zgleda. nastavil sem tudi na 2000 winsih kot je v vodiču. ampak na obeh je network cable unpuged

mala možnost je da sm narobe zvezal žičke, ker sm probal

če slikca ne dela klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: civic_ ()

steev ::

Pomoje mors te nastavitve nastimat na brezzicni kartici. Saj iz nje delis net. Pa kabel (crossover) pejt kupt v trgovino, ker ti ne dela.
:|

pleyah ::

Jaz ti raje priporočam odhod v računalniško trgovino, kjer si kupiš wlan mrežno kartico (saj niso tako drage) pa se samo priklopiš na router.

Osebno se mi zdi škoda živcev za vzpostavljanje take povezave. Poleg tega pa mora biti primarni računalnik prižgan sočasno s sekundarnim, da povezava na sekundarnem deluje.

civic_ ::

ah jebat ga sej ga ne rabim:D
če sem ga celega sestavu iz rabljenih komponent ne misliom zdej še ene wifi kartice kupvat zanj :P

hvala vseeno


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux based router na USB

Oddelek: Omrežja in internet
492764 (1935) Steinkauz
»

Mreža mi ne dela!!!!!

Oddelek: Omrežja in internet
81934 (1870) gfighter
»

Crossover/UTP kabl?!

Oddelek: Omrežja in internet
134443 (4286) AndrejS
»

adsl in 2 compa. vpršanje glede čalnka...

Oddelek: Omrežja in internet
221769 (1529) cackec
»

Win 98 in mreza

Oddelek: Pomoč in nasveti
9733 (619) ToniT

Več podobnih tem