» »

Računalnik zamrzne

Računalnik zamrzne

lampi17 ::

Pozdravljeni!
V zadnjem času se mi je začel pojavljati sledeč problem. Ob vsakdanjimi računalniškimi opravili mi vsake toliko časa popolnoma zamrzne računalnik (približno parkrat na dan). Miške ne morem premikati, na tipkovnici ne delajo tipke, na zaslonu pa ostane normalna slika. Poleg tega se iz zvočnikov sliši visoko piskanje (ne iz PC-speakerja). Ko računalnik nato resetiram, včasih začne piskati "sirena" iz PC-speakerja, češ, da je nekaj narobe (bios se ne prikaže). Če nato računalnik ugasnem in ponovno zaženem, se bodo windowsi začeli normalno nalagati. Kakorkoli že, navadno tega piskanje iz PC-speakerja ni. Kot sem že omenil, se windowsi xp začnejo normalno nalagati, tik preden bi se moglo pojaviti pozdravno sporočilo, pa slika na zaslonu postane črna in računalnik ponovno zamrzne (miška in tipkovnica ne delata). Zato računalnik resetiram in ga zaženem v varnem zagonu, kjer ga takoj, ko se naložijo windowsi, ponovno resetiram in zaženem v normalnem načinu, kjer se potem brez problemov naloži.
Na računalniku zagotovo nimam virosov, spyware-ov ipd., ker uporabljam NOD32, spy sweeper, ad-aware in zonealarm pro. Kaj bi lahko bilo narobe?:(

Hvala za pomoč in LP.

iMark ::

Vselih poiskusi s tem XLDelete. Naloži program, zaženi ga, pol boš vidu na vrhu gor ikonce, poglej kje je neka taka metlka, če daš tja kazalec mora pisati Run the cleaner in to klikni, potem se ti odpre okno v katerem na desno strani obkljukaš vse (če uporabljaš Mozilo tudi odspodaj) potem izbereš še kjer ti piše wipe metod t prvo se pravi Gutman, in pol sam še gum clean prtisneš in to ti bo neki cajta šistlo. Če to ne bo pomagalo jih toži :D joke
Oz. če se je to začelo dogajati pred kratkim kar na enkrat in nisi kakšnih pomembnih fajlov shranjeval lahko obnoviš system, z orodjem Obnovitev sistema. potem pa samo izbereš datum kjer je še delovalo v redu.
Lahko pa tudi provaš ob zagonu compa pritiskat tispko F8 in potem ko se ti prikaže pač black screen in načini zagona izbereš neki tazga: last known...good... sej n morš zgrešit


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sestavljen računalnik - ni slike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12323579 (21903) mihibo5
»

Računalnik piska

Oddelek: Pomoč in nasveti
222685 (2329) draciel
»

Nenaden izklop računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
101328 (1183) Tomaž
»

računalnik se mi noče zagnati

Oddelek: Pomoč in nasveti
171402 (1133) Pyr0Beast
»

GRRR zvočna na NF7-S

Oddelek: Strojna oprema
8916 (837) OwcA

Več podobnih tem