» »

Grafična k. problem - VPU recovery??? ne se mi smejat...

Grafična k. problem - VPU recovery??? ne se mi smejat...

DonMatejo ::

Ja tkole je,.... Po rebootu Win XP sem na novo instaliral gonilnike za grafično kartico Ati Radeon 9250 (ja, za tamalga je dost), problem pa se pojavi, ko v igrici spremenim resolucijo (v winsih je 800 x 600, v igrici pa 1024 x 7**), računalnik kar zamrzne, včasih ga spravim ven iz igrice z gumbom win, včasih pa pomaga samo restart. Pravi, da je VPU recovery izklopil procesor grafe al nekej podobnega... Včeraj je delalo še vse uredu??? Poskusu sem z originalnimi driverji, s catalystom... enako...

Prosim, vsaj razložte mi, kaj je VPU recovery, pa če kdo kej ve....

Pa še ena večja prošnja, prosim če se vzdržite pripomb o menjavi grafične, pa o prehodu k nVidii ipd., ker je računalnik bratova last, star pa je 8 let, in je to zanj čisto v redu, ker večino časa igra GTA:SA, Call of duty....


Računalnik: Intel Celeron 2.8 Ghz
512 MB ram
Radeon 9250, 128 MB
160 GB



Hvala, DonMatejo

Riff ::

Zdravo vpu recovery to ima sam Ati pomen da ti ce aplikacija naprimer igra zamrzne da ti ta funkcija ponovno zazene graficni procesor in s tem te vrze iz igre, hmm lahko so krivi gonilniki probaj omega drivers ce catalist ne delujejo dobr al pa pregrevanje graficne k ce se to pojavlja sam pri zahtevnih 3d aplikacijah ( igrah).

L.p. ! 8-)

Shagrath ::

Jaz sem imel isti problem, nazadnje sem ugotovil da sem imel pokvarjene 512MB rame 8-)

DonMatejo ::

hm.... in kako si to ugotovu? kkšn program? zato, k jst še ne smem odpirat računala, ker je še v garanciji...

hvala

Azrael ::

Za testiranje RAMa uporabi: Memtest+ ali Memtest86. Sta približno enakovredna in noben ne sme najti napak, tečeta pa ali z boot diskete ali CDja (samostojen OS).

Pusti ta testni program teči vsaj uro ali dve, najbolje pa če ga pustiš čez noč.
Nekoč je bil Slo-tech.

DonMatejo ::

oky.... ravnokar poganjam tale memtest 86 z floopyja, pa bom pustu čez noč.... mam pa problem, ker mi je že po cca. 1uri našu napako... jutr bom slikov z digitalcem, pa bom prlepu pol sm gor.... kaj narest zdj, k vem d je napaka.... pošlem nazaj???

pivo ::

ja,čim je napaka pol veš da so rami krivi,ja
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

DonMatejo ::

aham.... no, bom dons poslal na servis mašino... tuki je slikca od dons zjutri... obupna kvaliteta, k sm dial up......

http://www3.shrani.si/o.php?comp758570....

še neki me zanima, k sm pogledal temperaturo procesorja, me je kr mal zvil (61, 62 stopinj) po 15 urah.... Celeron 2800
a je to normaln, k jst mam pentiuma, pa zdle težko pride čez 45 stopinj.....

????

Hvala

Azrael ::

Temperatura procesorja je lahko visoka ali pa tudi ne. Nekatere plošče kažejo mnogo preveč, svoje pa prinesjo še pasji dnevi.

Ampak ko bo comp na servisu jim omeni tudi to, lahko je kaj narobe in naj pogledajo (lahko je počil nosilec CPU hladilnika). Memtest pri svojem delu muči tako RAM, kot chipset in procesor tako, da so lahko napake posledica pregrevanja in ne okvare.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamrzovanje računalnika

Oddelek: Strojna oprema
271611 (1210) R-H-O
»

komp se ob obremenitvah (?) samodejno resetira (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
693955 (3186) Pyr0Beast
»

računalnik se mi resetira med delom

Oddelek: Pomoč in nasveti
412064 (1518) gpetrov
»

Računalnik se konstantno resetira

Oddelek: Pomoč in nasveti
122022 (1779) Teta Pehta
»

Kaj je narobe z grafično?!?!?!?! HELP!

Oddelek: Pomoč in nasveti
151264 (1132) dmalis

Več podobnih tem