» »

Računalnik ne starta

Računalnik ne starta

ales224 ::

Zanima me kaj bi lahko bil vzrok, da se računalnik sploh ne starta. Preveril sem napajalnik, ko sklenem zeleno žico (PS_ON(soft on/of)) se napajalnik normalno zažene, tipko sem preveril in če jo kratko sklenem se računalnik kljub temu ne starta, tipka izmerjena in je vredu?
Kaj bi lahko bilo še druga narobe?

LP

Riff ::

Ja mozn je da je kaj s plato narobe ce mas novejso plato si nastimaj v biosu power on by any key na tipkovnici ce ti omogoca, jaz sem mel take izkusnje z epox nforce 3 k se mi na gumb ni hotel comp prizigat, zdej pa prizigam comp z tipkovmico in problem je resen. :)


L.p. !

jure1825 ::

ce sem ga jaz prav razumel do biosa ne pride
1. poskusi najprej resetirat bios z jumperjem mogoče bo pomagalo
2. kaj imaš priklopljen zvočnik na matično? kaj kej piska? normalno se po tem kolikokrat zapiska lahko ugotovi, če je kaj narobe z matično/procesorjem/ramom.

ales224 ::

Matična nič ne piska, niti na njej ne gori led dioda, napajalnik preverjeno dela, ker sem ga preiskusil v drugem računalniku, odklopil vse iz PCI, diske, rame,... in še vedno ne zažene!

jure1825 ::

odklopil vse iz PCI, diske, rame,... in še vedno ne zažene

brez rama (ali procesorja) se računalnik ne štarta, razen če imaš ram v več kosih. Je pa dobro da si poskusil odklopit disk in pci kartice da si to izklučil.

Če na osnovni ne gori lučka je možno da osnovna ne dela. Če ni to boš pa verjetno moral poskusit z drugim ramom ali drugim procesorjem.

ales224 ::

verjetno je kriva plata
Hvala

McWolf ::

Tud jes mam podobn problem. Sm se spravu sestavt en starejši računalnik (BX era>:D ). Problem: Na plati lučka gori. Ko napajalnik dam na on, vent brcne tk ko more. Pol k pa hočm pržgat se pa nič ne zgodi. Sm že menju napajalc, stikalo za on/off na ohišju(ja je prou uštekan) pa useen nč... Da bi pa plata šla pa težk vrjamem ker pred kakimi 2 mesci je še delala ;( . Vrjetn najbolš d s še kako drugo plato probam al kwa...:\
Go tell it on the mountains!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McWolf ()

nodes ::

vzemi ven procesor in ga ponovno montiraj..lahko probaš vmes še resetirat bios


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC ne pokaze slike po 3 mesecih neuporabe

Oddelek: Strojna oprema
472772 (1683) polde66
»

PC se prižge, ekran pa ne (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11114044 (12606) Berni_01
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317302 (13425) G_mAn
»

Sesuvanje i7 3820, 64GB sistema, NUJNO (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
507160 (5167) Icematxyz
»

racunalnik se noce vzgat!

Oddelek: Pomoč in nasveti
351803 (1453) rang3rus

Več podobnih tem