» »

Kako uničiti Disk?

Kako uničiti Disk?

«
1
2

Voranc ::

Hello.

Se vnaprej opravičujem, če je bila ta tema že odprta. Po dolgem pregledovanju foruma je nisem našel.

No skratka, dobil sem disk in bi ga rad totalno uničil. Tako da nebi bilo gor nobenega podatka oz. da ga niti z najbolšo opremo nebi mogli usposobit in prebrati podatke iz njega.

Na internetu sem našel nekaj zelo zanimiv nasvetov. Npr. razmagnetiti disk z enim velikim magnetom. Z smirkovim papirjem, disk tako dolgo drgnit, dokler nebi nastalo 100000 majhnih delcev oz. prah. Bile so tudi neke ideje, da bi ga zažgal z bencinom. Ena izmed možnosti je bila z softwaresko opremo LowLevelFormat ali pa kaj podobnega.

Zdj me pa zanima, če mate vi kako dobro idejo, oz. katera od teh zgoraj naštetih bi bila najbolj učinkovita.

Lep pozdrav.

Kami ::

V mikrovalovno ga daš al pa v tekoči dušik pa ga pol razbiješ to še najbolj 100% :D

Ja drugače pa probaj z kakim low level formatom ko nena samo enkrat ampak več x prepiše disk z 0 in 1 (Guttmanova metoda npr).

jest10 ::

Odpri in malo podrgni šmirgel papirjem po ploščah.

miko 55 ::

naj ga pes pošči*e in nato ga na štrom priključi

fRiK0 ::

Dej ga meni, ga bom jaz unicu ;)
Hvala

LP Tadej

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Klemzz ::

zakaj bi ga pa uniču rd???

Voranc ::

Disk manj, kot 5gb. Disk bi rad vrgu stran, ker je brezveze da mi doma leži... Gor pa so poadtki, ki niso za populacijo. Zato je le ena možnost Total Destruction! :) Pa dolgcajt je, ko so počitnice pa bi se rad mal zaposlil :-)

fRiK0 ::

Šiht si dobi ;)
Hvala

LP Tadej

Duhec ::

Onstrani spodnjo elektroniko in odreži fleksibilni vod do glav.

Brane2 ::

Rasztavi disk, snemi talarje in jih vpni v bormašino, daj stvar na nizke obrate in prisloni kos šmirgla z vsake strani...
On the journey of life, I chose the psycho path.

;-) ::

Sprešaj ga:D Aja če pa maš cele počitnice cajt pa ga zbrusi v prah na roke z brusnim papirjem...

Evil mind ::

Dej ga na tire in čakaj da gre vlak čez >:D
Pole pa ne pozabi poročat kaj se bo zgodilo s diskom.:D

Voranc ::

Tale ideja z tiri mi je zelo všeč :D Samo morem malo razmislit, kje se tule v okolici vlak najhitreje pela :D

d0rK ::

A si usekan? Bi rd vlak iztiru?

strictom ::

Par stotonski vlak pa kar nebo iztiril zarad majhnega železnega diska, ki bo prej "spodrsnil" izpod koles.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

_Neo_ ::

Igraj se frizbi z njim :)

LoneWolf ::

Par stotonski vlak pa kar nebo iztiril zarad majhnega železnega diska, ki bo prej "spodrsnil" izpod koles.

Pred leti je na kamniski progi pri Savljah iztiril potniski vlak, ker je mularija s priblizno enakim IQjem nastavljala na tracnice nekaj centimeterske kamne. Ne se zezat.

strictom ::

Ampak glej kake so možnosti, da se to zgodi...
1) po vsej verjetnosti bi disk padel dol zaradi tresenja tirnic, ki ga povzroča trenje med vlakom in tirnicami -> razen če boš parkrat zalpo disk gor.
2) disk je gladek in bi verjetno ob stiku z vlakom poletel par metrv naprej -> razen če ga prekleto močno zalepi.
.
.
.

Je pa res da je 'verjetno'...
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

d0rK ::

Ce obstaja 0.000001% moznosti, da se vlaku kej zgodi, se tega ne gre delat. Se ti ne zdi?


Ubistvu se tega ne gre delat tako al tako.

Voranc ::

Lol, tip je kr resno vzel to idejo z vlakom... mnja slovenski vlaki bi se še lahk iztirli, ko so po starem načinu grajene tračnice :D Pa tut ne verjamem da bi se, če daš kovanec na tir ga splošči.... disk pa ne vem če je kaj bolj debelejši od kovanca, kvečjemu je še bolj tanek ko pa kovanec.

Itq pa nism tk nor, da bi šou to delat O_o

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Voranc ()

;-) ::

"disk pa ne vem če je kaj bolj debelejši od kovanca, kvečjemu je še bolj tanek ko pa kovanec."

Amm a se menmo o notranjosti diska al o celem, ko še je v škatli...Pomoje vlaku res ne-more biti nič...tak da jaz če bi mel disk+bližino želežnice bi probal.

edit: prej pa bi si priskrbel papirje da sm neprišteven:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Ajvan ::

sej če sam poveš kaj si naredu jih verjetno dobiš b.p.>:D
Najbl neumn se najbl dere

jJack ::

vzem puher pa ga razsuj, pober vse kar se bo razletelo pa dej v smeti. Kdo bo pa po smeteh brsku! matr si naredu halo s tem diskom, pa sm ti reku, da ga sam unič na easy...tolk da ne dela več.8-O

Voranc ::

Menimo se o disku... ne o ohišju diska... ker tisto itq nič ne pomeni. Važno je kar je zapisano na tisti okrogli stvari, ki se vrti z 7200 obrati ali manj... :-) Tista stvar, ki jo je z navadnim orodjem skoraj nemogoče uničit :S :S

;-) ::

Jao jaz sm ga mislu da ga misli razbit z ohišjem vred...eh pol pa tak pošč**** pa je hin:D

pivmik ::

Nesi ga v kovačnico
vrži ga v plavž
to je 100% sigurno.
LP, Gregor GRE^

Azrael ::

Heh kakšno kompliciranje, Na disk bi naložil čim več različnih OS, po možnostui vsakega s svojim datotečnim sistemom (Lin, Win , BSD itd) enega za drugim. Po takem prepisovanju tistih občutljivih stvari ne najde več niti NSA. Če pa je plošča že zunaj, zapis uniči tako prah, kot dotikanje.

Lahko bi tudi dal disk (če je cel) nekomu, ki nujno rabi tak disk za backup, da podatke povozi s svojimi. Pri 5GB bo disk hitro poln in v tem primeru domači uporabnik ne bo več rekonstruiral prejšnjega stanja.

Če si se zameril CIA, FBI, NSA ali kakšni podobni agenciji, pa si lahko ziher, da te podatke že imajo, tebi pa se bo zgodila nesreča, zgoraj omenjeni vlak bo enostavno pripeljal malo prej in precej potihem... Hecam se, ali pa mogoče tudi ne.

BTW za kateri disk gre, imam 2 s fuč elektroniko (Seagate in Fujitsu, oba 6.4GB)?
Nekoč je bil Slo-tech.

Voranc ::

To sem tudi razmišljal da bi disk zapolnil z informacijami do konca. Je en način... ma sj to za disk itq ni panike, niso neki podatki gor. Ma je lepo za vnaprej vedet, če bi res imel kdaj probleme z CIA ali drugimi agencijami, da bom vedu kako ga najhitrej uničit :-) :D Čeprav oni majo take laboratorije, da lahko najdejo podatek, tudi če je biu 10x prepisan ^_^

Drugače pa za tip diska še ne vem, ker mi ga bo prijatelj pripeljal. Lahko pa pogledam doma, ko mam ene par diskov na katerih se nabira prah. No bom pogledal in ti juter sporočim, ker se mi mudi na "Pivo in Cvetje™".

Lep pozdrav

Azrael ::

OK, uživaj.

Če boš kaj našel, mi sporoči preko zasebnih sporočil, da ne bo moderator hud zaradi off topica.
Nekoč je bil Slo-tech.

Evil mind ::

Stare računališke komponente je zelo lepo uničevat. Pred enim letom smo uničli matično in procesor. Najbolše jih je zakurit. Glede diska pa pomoje ga je najbolše zdrobit če se že da.

dary ::

Najbolje, da ga razstaviš, potem pa zdrobiš plošče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dary ()

Voranc ::

Evo vam pobi, najdu sm neki zlo koristnega, če bote kdaj meli takega podatke, da jih nebi radi izpostavili temu krutemu svetu....

http://sourceforge.net/projects/eraser/

Vanadium ::

Acronis privacy suit ma dobro to urejone tko da si to potegni
vsebuje pa:

Acronis Privacy Expert Suite 9.0
Data destruction methods
Unlike its competitors, Acronis Privacy Expert Suite is the only product of its kind to completely wipe out all data without possibility of recovering by means of using 8 powerful data destruction methods.

National data destruction standards:

U.S.: DoD 5220.22-M (Department of Defense)
U.S.: NAVSO P-5239-26 (RLL)
U.S.: NAVSO P-5239-26 (MFM)
German: VSITR
Russian: GOST P50739-95
Two far more powerful pre-defined methods offered by top information security experts:

Peter Gutmann's algorithm
Bruce Schneier's algorithm

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

Samek1337Q ::

Nevem kaj kompliciraš, vzameš trdi disk pa eno 15kg macolo pa imaš 5 minut rekreacije, joj ste vsi zakomplicirani...

Ciklamen ::

Vzami macolo kot je Samek predlagal pa bo. Kaj se boš zajebaval z bencinom, tekočim dušikom, šmirgl papirjem in podobnim.

Vdariš parkrat pa bo disk bye bye.
- End of the Post ->

LuGi ::

Po treh letih bi ga ze na roko zbrusil ;((

Furbo ::

Upam da je folk v RL kaj bolj praktičen, če malce usekaš po vezju in ga vržeš v smeti, ga ne bo šel noben popravljat, razen če ti FBI redno brska po smeteh.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kuglvinkl ::

Your focus determines your reallity

x45 ::

hamer v roke in po njem - 100 % no deluje

White&Nerdy ::

Daj ga meni, pa bom malo hokej povadu.:D

dzinks63 ::

npr: SystemUp Eraser

As a result, data recovery is not even possible in the laboratory.

Azrael ::

Koga resnično zanima roba, ki je na domačih mlinčkih in mlinčkih ta zadnjih tajnic in raznih propadlih s.p. in d.o.o. tipa sami pufi in dolgovi okrog in okrog?

Nobenega.

Prvič ko dobiš tak disk je še zanimivo pogledat kaj je gor, drugič dolgočasno, tretjič brez veze.

Gor je živ dolgčas, vedno eno in isto, kup bednih verižnih mailov, seminarska.doc, malo wareza, malo proona, kakšen noro dober rezultat v neki igri, par virusov in ostalega malwarea. Skratka nič.

Kadar dobim tak disk, zero fill drive, da se vidi, če je disk OK, potem disk furamo dalje, če je seveda brezhiben, drugače pa imajo cool magnete. Stari diski zelo redko odpovedo in so boljši material za arhiv, kot CD in DVD ploščki, ki crknejo, preden rečeš keks.
Nekoč je bil Slo-tech.

boset ::

Jap Magneti v teh dislikh so pa res zakon.
So precej močni za tak magnet
(probajte po crt zaslonu it z njim)

Tako da močni magnet, kot je nekdo rekel, najbrž nebi uničil diska..

;-) ::

Vsi diski majo dobre magnete? kje so ti magneti? doma mam stare diske ene 3 pa bi rabo močne male magnetke pa nevem kje bi jih dobo:D

luksorzi ::

Najprej Ene trikrat prepiši disk, nato vzami šmirgel papir in disk zbrusi v prah, daj v posodo nad ogenj da se stali, nato še enkrat vzemi šmirgel papir in zbrusi v prak, nato pa razdeli na 5 kupčkov, in vsak kupček stresi v morje z ene celine (afrika, azija, amerika, avstralija, evropa).

Tako si lahko ziher, da podatkov ne bo nihče dobil ;)

White&Nerdy ::

Lahko ga pa tudi daš v mikrovalono.>:D
100% destruction. Si videl kaj se zgodi z CD-jem?>:D

Pyr0Beast ::

Odtrgaš nalepko na disku, notri vsuješ kremenčev pesek in stvar zavrtiš.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Scorpia ::

Dej v časovno kapsulo pa mogoče boš za 50 let dobil denar od kakšnega muzeja :)
////

JJM ::

http://www.youtube.com/watch?v=sQYPCPB1g3o :))

100% po tem nihče ne bo mogel obnovit diska. Je pa res, da ni najbolj poceni ali praktična metoda za samo en disk. :|
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj naredit s pokvarjeno tablico?

Oddelek: Mobilne tehnologije
131854 (1422) hojnikb
»

Katero multifunkcijsko napravo?

Oddelek: Kaj kupiti
171963 (1630) XrobertoX
»

Fujitsujev "eliminator" magnetnega zapisa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
657643 (5041) Wolfman
»

Modifikacija moje stare kište

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
51097 (997) 5er-->
»

Zberimo tu ideje kaj z starim PCjem naredit :)

Oddelek: Strojna oprema
313053 (1883) VanGog

Več podobnih tem