» »

Vprašanja glede zavoda za zaposlovanje in socialne

Vprašanja glede zavoda za zaposlovanje in socialne

whatever ::

Stvar je taka, da sem naslednje leto pavzer in bi se rad prijavil na zavod da bi dobival socialno. Na žalost imam v naslednjem študijskem letu na faksu še nekaj obveznosti, pri katerih se zahteva prisotnost na vajah. Letnik moram nujno dokončati, sicer moram vračati štipendijo za ta letnik in se mi to leto torej ne splača delat drugega kot faks. Problem torej nastane, če mi zavod najde delo in moram it delat, ker imam na faksu še obveznosti. Moja vprašanja so torej sledeča:

1. Kakšne so posameznikove obveznosti do zavoda, če se tam prijavi kot iskalec dela za dobivanje socialne pomoči? Kako vse sploh poteka?
2. Kaj če zavrneš ponudbo za delo? Te vržejo iz zavoda in ne dobivaš več socialne? Koliko časa mora miniti, preden se lahko spet prijaviš na zavod kot iskalec zaposlitve in dobivaš spet socialno pomoč?
3. A je možno da ko dobiš ponudbo za delo (ki jo menda ne smeš zavrniti), da se sam kao prostovoljno izpišeš iz zavoda in se to ne šteje kot to, da si ponudbo zavrnil?
4. Kaj če sprejmeš ponudbo za delo, se zaposliš, nato pa čez nekaj časa daš odpoved? Potem najbrž nisi upravičen do socialne? Za koliko časa nisi več upravičen do socialne pomoči?

Hvala za morebitne koristne odgovore.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

SkIDiver ::

Takole je to počel od sestrične mož.

Prjavu se je na zavod. Odnesu papirje na socialno, da je dobil pomoč in se čez par dni odjavil na zavodu. Seveda tega ni sporočil na socialno. Ko je pol leta poteklo se je spet prijavil na zavod in odnesel papirje na socialno. Čez nekaj dni se je spet odjavil na zavodu. Tako je počel skupaj 2 leti potem pa je mel vsega dost in odšel v poklicno vojsko kjer pravi, da mu je do sedaj najlepše (ni navaden vojak). Socialna pomoč traja pol leta zato se je po pol leta ponovno prijavil.

Sam nisem tega nikol probal. Kaj pa delo preko študenta?

whatever ::

Hm... preko študenta ne morem več delat v prihodnjem študijskem letu, ker bom pavziral in to ne prvič... Sicer ne mislim nekaj izkoriščat pa vlečt socialno za vsako ceno; saj bi šel delat, če mi ne bi bilo treba v primeru, da ne dokončam letnika, vračat štipendije (cca 500 jurjev!) in ker imam pri dveh predmetih še obveznosti, kjer zahtevajo prisotnost, bo to težko šlo skupaj z morebitno službo...
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

McHregec ::

Na zavodu te ne vzamejo, če si študent.
Destroyer Of The Worlds.

Daedalus ::

Heh, po lastnih izkušnjah (na srečo od oktobra ne več):)) :

1. Kakšne so posameznikove obveznosti do zavoda, če se tam prijavi kot iskalec dela za dobivanje socialne pomoči? Kako vse sploh poteka?

Najprej maš en skupinski posvet, potem individualno "svetovanje" pri svoji svetovalki/cu. Lepo ti bojo povedali, da si aktivni iskalec zaposlitve in da ti je glavna prioritetea dobit šiht. Obveznosti v zvezi s faksom niso opravičljiv razlog, to boš tudi zvedal. Za prijavo pa rabiš delavsko knjižico - dobiš na UE, potrdilo o skupnem gospodinjstvu, katastrski dohodek. To mislim, da je vse. Pa na zavod hodi ob začetku uradnih ur, drugače zna bit gužva (na žalost).

2. Kaj če zavrneš ponudbo za delo? Te vržejo iz zavoda in ne dobivaš več socialne? Koliko časa mora miniti, preden se lahko spet prijaviš na zavod kot iskalec zaposlitve in dobivaš spet socialno pomoč?

Če zavrneš ponudbo, letiš iz zavoda in si ob socialno. Za ponovno prijavo more pretečti pol leta. In _res_ so trigger hepi, tak da previdno.

3. A je možno da ko dobiš ponudbo za delo (ki jo menda ne smeš zavrniti), da se sam kao prostovoljno izpišeš iz zavoda in se to ne šteje kot to, da si ponudbo zavrnil?

Hja, kaj ti to pomaga? Še vedno si brez socialke, pa mislim, da zakonodaja ni narejena tako, da se boš v petek odjavil, v ponedeljek pa ponovno prijavil. Če že dobiš ponudbo za delo, je IMO edina rešitev, da ni poslana priporočeno. Tak jo lahko ignoriraš, ko pa ti dajo odločbo, da letiš ker se nisi odzval, jim pa rečeš, da nisi dobil povabila in da če majo mogoče kako povratnico, da ti lahko dokažejo nasprotno. Marsikje ponudb ne pošiljajo priporočeno, ker kao varčujejo. Lahko pa še kak pravnik pove, kako je s tem.

4. Kaj če sprejmeš ponudbo za delo, se zaposliš, nato pa čez nekaj časa daš odpoved? Potem najbrž nisi upravičen do socialne? Za koliko časa nisi več upravičen do socialne pomoči?

Verjetno je isti rok, kot sem ga omenjal prej - pol leta torej.

Prjavu se je na zavod. Odnesu papirje na socialno, da je dobil pomoč in se čez par dni odjavil na zavodu. Seveda tega ni sporočil na socialno. Ko je pol leta poteklo se je spet prijavil na zavod in odnesel papirje na socialno. Čez nekaj dni se je spet odjavil na zavodu. Tako je počel skupaj 2 leti potem pa je mel vsega dost in odšel v poklicno vojsko kjer pravi, da mu je do sedaj najlepše (ni navaden vojak). Socialna pomoč traja pol leta zato se je po pol leta ponovno prijavil.

Ja, evidenc nimajo najbolj poštimanih. Jih pa uštimavajo, tak da se zajebavat ne gre. So lani polovili lepo število študentov, ki so šli študirat po pavziranju naprej, pa so to "pozabli" sporočit. Zdaj pa veselo vračajo tisto, kar so si prilastili. Če češ meti mir...se pač ne boš zajebaval. Si si zbral pa slab trenutek za pavziranje... herr Drobnič namreč na veliko zganja akrobacije po zavodu, tak da je ratuje precej tečno vse skup.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

whatever ::

Ej hvala, zvedel sem skoraj vse kar me je zanimalo. Edino, če še mogoče veš, če je treba v kakšnih primerih vračat socialno (če zavrneš ponudbo za delo)? Ali pa moraš vračat samo, če odkrijejo kakšno nepravilnost (like da rataš spet redni študent pa se ne odjaviš ali ob kakšnem podobnem goljufanju)?
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Ajvan ::

sprejmi delo, pol pa tm nč ne delej, bodi skrajno neresen, zamujaj pa te bojo odpustil pa nisi ti nč kriv, in si spet na zavodu(hec)

kolegica je mela podoben problem, rešila ga je tko da je na vsaki prošnji/razgovoru za delo povedala da je študentka in ne utegne delat in je niso nikjer uzel.
Najbl neumn se najbl dere

Tear_DR0P ::

pa če maš normalno svetovalko, te ne bo razporejala, ne boš dobival ponudb, pa še poedala ti bo kam poslat, da te ja ne bodo vzel :)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

MadMicka ::

Če odkrijejo, da so bili podatki, na podlagih katerih so ti dali socialno pomoč, napačni, jo seveda zahtevajo nazaj. Drugo pa je, če jo izterjajo, glede na to, da si očitno bolj na tesnem z denarjem. Sicer pa, CSD je kolikov vem, precej povezan z razno raznimi državnimi organi ravno zato, da preprečijo razno razne goljufije (ne vem pa za zihr).

Jernej88_ ::

SkIDiver je izjavil:

Takole je to počel od sestrične mož.

Prjavu se je na zavod. Odnesu papirje na socialno, da je dobil pomoč in se čez par dni odjavil na zavodu. Seveda tega ni sporočil na socialno. Ko je pol leta poteklo se je spet prijavil na zavod in odnesel papirje na socialno. Čez nekaj dni se je spet odjavil na zavodu. Tako je počel skupaj 2 leti potem pa je mel vsega dost in odšel v poklicno vojsko kjer pravi, da mu je do sedaj najlepše (ni navaden vojak). Socialna pomoč traja pol leta zato se je po pol leta ponovno prijavil.

Sam nisem tega nikol probal. Kaj pa delo preko študenta?

Pa mu ni bilo potrebno vrniti socialne pomoči kot v mojem primeru?
No more Slovenia!

Brias ::

tvoj profil na CSD-ju je linkan z zavodom, vidi v real time-u ce si se na zavodu, ce so te odjavili z zavoda zaradi cesarkoli, nisi vec upravicen do socialne pomoce, neglede na odlocbo za 3 mesece

ko se to zgodi si dolzan isti dan javiti tvoji referentki, drugace si v prekrsku ... do denarja nisi vec upravicen, od tega dneva ko prekrsis eno od alinej zaradi katerih si bil upravicen

se mi je zdelo da si ga nekaj z zavodom kiksnil :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Socialna pomoč-sporazumna odpoved (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9320614 (14756) tikitoki
»

Vrnitev socialne pomoči (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6012999 (9148) Alien123
»

Sporazumna odpoved (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5220750 (16138) St235
»

Prisilno delo, ki te napoti ZRSZ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6723492 (21002) Invictus

Več podobnih tem