» »

Bolšji sejem

Bolšji sejem

Trubadur ::

A kdo ve kdaj in kje je boljšak v Lj?

Na Cesti dveh cesarjev naj bi bil...?
Berite Thomasa!
  • spremenil: Matek ()

profii ::

a ni na viču? ko zaviješ z obvoznice so table.

d0rK ::

Nedelja ob ljubljanici pri tromostovju.

Trubadur ::

Ja no sej to je na Viču.

dork tisto je boljšak za upokojence :P
Berite Thomasa!

Brane2 ::

Bolšjak je vsako nedeljo od 8h do 13h zraven avtosejma. To je dokaj blizu Ceste dveh cesarjev. Greš po tej cesti od konca pri obvoznici do nasprotnega konca ( IIRC kak 1,5 km), v "T" križišču zaviješ levo in greš čez nadvoz, nato prideš do končne postaje-obračališča avtobusa in tik pred njo zaviješ levo na cesto, ki te odpelje na parking.

Na cesti se držiš leve strani, saj je desna namenjena tistim, ki gredo na avtosejem prodajat. Ti se zapelješ na parking, plačaš 300 SIT parkirnine in parkirni listek izkoristiš kot vstopnico za bolšjak ( ki je sicer IIRC 220 SIT)...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Trubadur ::

Ok, hvala
Berite Thomasa!

perci ::

Brane: Se kej pametnega najde tam? Razn žeparjev?

Brane2 ::

Bolj malo te dni. Je ene par tipov, kamor pridem pogledat za kak zanimiv elektronski material, tipi poceni prodajajo gate in štumfe ( nerabljene- nove jasno) pa mogoče se izjemoma kaj najde. Avtosejem je enaka beda. Ciganov je vse polno. Če ne prodajajo lažnega zlata, imajo stavnico na avtosejmu (tista fora s tremi kroglicami) ali ogledujejo in občasno tudi kradejo na bolšjaku.

V bistvu grem na bolšjak,da po neprespani sobotni noči nekako začnem nedeljo, se spotoma ustavim v Citrusu in tam žvajznem kako lubenico ali kaj podobnega, da se nazajgrede spravim v boljšo voljo. Da pa se dobi tam recimo nov digitalni multimeter za 1k5 SIT. Enga sem žvajznil za rezervo v avtu. Kar nekako dela.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Aja, precej je specializiranih tipov tamdol. En, kis talno prodaja avtošpegle itd, ima v bistvu registrirano prodajo cheap italian ponaredkov za tovrstne avtodele in kot sem videl, je zanimivo poceni. Drugi tip prodaja ure in baterije zanje za džabakel. Sem nabavil pri njemu baterijo za svojo zgonjeno elcheap Casio, pa je za svojih 300 SIT NEdelala povsem enako dobro ali bolje kot baterija, ki sem jo kupil v BTCju pri pooblaščeni CASIO štacuni za 1k2 SIT. S tem, da mi na bolšjak ni blo treba priti s kravato.

5 parov štumfov dobiš za 1 KSIT od privatnikov. Določene stvari so zanimive, ni pa bolšjak senca tistega, kar je bil, ko je bil še v na parkirišču BTCja.

Je pa še nekaj. Bolšjak ne jebe zakonov o delovnem času. Bil je VSAKO NEDELJO, celo za časa vojne, ko se je tam streljalo, je folk prišel na bolšjak zjutraj in je morala policija na silo razgnati prodajalce... :D

Za pravila igra na bolšjaku si preberi za suhi trening vse zvezke originalnega Alana Forda, da se malo pripraviš.... >:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Še ena stvar. Zadnjič je "Gole" (un tip, ki je ponavadi blizu vhoda z belim kombijem ) na plan privlekel shitload baje neodprtih kartuš za inkjete. Videl sem predvsem HPjeve, možno da ima tudi ostale. Je pa zelo sumljivo, ker tip prodaja med drugim tudi kopije DVDjev z zares kriminalno slabo stiskanim ovitkom. Zakaj bi kdo tako drastično šparal s črnilom, če bi tiste kartuše res delale ? V glavnem, kondom v riti je obvezen, pa da mu ne bi slučajno kdo dal več kot parsto sit !
On the journey of life, I chose the psycho path.

perci ::

Vedno rad berem Branetove poste :D. Vem, da bom na koncu nasmejan :P

;-) ::

"Zakaj bi kdo tako drastično šparal s črnilom, če bi tiste kartuše res delale ? "

Pri kartušah se pomoje ni preveč za igrat z fejki, na prejšnjem epsonu se mi je zje**** glava zarad ponaredkov,. Sedaj raje kupujem original kartuše, pač dam mal več pa še kvaliteta je neprecenljivo boljša!

Drgač pa sem na boljšjem bil sam 2x, enkrat ker sem šel tja po minimoto, drugič pa zato ker sem ga nazaj nesel8-) Ti sejmi so popolna bedarija, ste bli kdaj tam, ko je uletela policija??? Vsi šipt**** začnejo bežat, pograbjo najdragocenejše kaj prodavajo in bežijo:\

Brane2 ::

Skor vsako nedeljo sem tam, pa akcije policije še nisem videl. Kdaj je blo to ? :))
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::


Pri kartušah se pomoje ni preveč za igrat z fejki, na prejšnjem epsonu se mi je zje**** glava zarad ponaredkov,. Sedaj raje kupujem original kartuše, pač dam mal več pa še kvaliteta je neprecenljivo boljša!



1. Gole prodaja tiskalnike za jurja ali dva. Dobi jih verjetno bistveno ceneje. NE verjamem, da se sekira za tiskalnik, ki je 4x cenejši od kartuše.

2. Ponudil sem mu svoje barve za tiskalnik in prinesel pokazat stiskane vzorce. Med drugim svoje vizitke itd. Reku je, "da sam skup" ( 2200 SIT za 1 dcl, z davkom seveda :D ), ponudu mi je "zajednička ulaganja"- med drugim, da bi jaz zanj pekel njegove ilegalne DVDje in bi jih tip odkupoval od mene, na kos, kolikor bi kdaj rabil... :D :D :D

3. Svojčas sem ponujal tu na STju brezplačne vzorce in zahteval komentarje. Kar nekaj folka je prišlo po svoj deci, nisem pa slišal še ene negativne pripombe.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

;-) ::

"Skor vsako nedeljo sem tam, pa akcije policije še nisem videl. Kdaj je blo to ? "

To je blo v Mariboru na bolšjaku (tam pri tovarni avtomobilov TAM) nevem zaj točnega datuma, bil pa je MAREC, policija je uletela, pol so se pa vsi skupaj razbežali; nato sem slišal da je policija velike količine robe zaplenila in prodala na dražbi al kaj je to za male pare.

Brane2 ::

A, MB bošjak. Kje in kdaj pa je to ?

A kje drugje je tud kak ? Celje ? Koper ? :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

;-) ::

V MB je v nedeljo dopoldan. Drugje nevem.

Brane2 ::

Kje v MB ? Pa je za kaj ? Se kaj dobi ? Al so samo s*anja ? Je urejen parking ? So stvari kulturne ali obstaja solidn amožnost, da te razbijejo ali okradejo ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

;-) ::

Hmm drgač k da ti povem da je za tovarno avtomobilov TAM ti neznam povedat! Za TAM vejo vsi.

Ma sej pravim, jaz sem bil sam 2x tam, pa je ogromno robe, sejem je tudi zelo velik in je precej gužve. Da bi koga razbili še nisem slišal, pravtako da bi koga okradli ne.

Prodajajo od mopedov, delov zanje, cote za male pare (FAKE),pol sadje-zelenjava, CD-ji (Piratske igre za 1k), rabljene zvočnike itd itd.

Za take ljudi, k radi hodjo na bolšjake so to nebesa, zame je pekel, jaz nikoli nebi noso cot od tam al pa da bi kako sadje-zelenjavo tam kupo,...NIKOLI.
Tja sm šel le zarad minimota, pa še to mi je blo pol žal.

Brane2 ::

Kul. Ljubljanski je zelo majhen, odkar ni več na prkingu BTCja... Bo treba it kdaj na nedeljski izlet v MB...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Trubadur ::

Brane a slučajno veš, če imajo vojaško opremo? Predvsem hlače me zanimajo.
Berite Thomasa!

Brane2 ::

En tip je tam specializiran za te stvari. Vsakič ma shitload tega. Če ma prav vedno hlače ne vem. No, ene ma ziher. Celo za bolšjak bi blo raahlo čudno, če b gatah okrog hodil... :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Trubadur ::

:D

Hvala za vse informacije.
Berite Thomasa!

V-i-p ::

Če jih oni na boljšjaku ne prodaja, ti bo bržčas rade volje prodal kar svoje dol iz riti >:D:D
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Doman ::

Ko je bil boljši trg še na rudniku sem ga obiskoval vsako nedeljo. Kupil nisem nikoli nič ampak me je sprehajanje po boljšem trgu zmeraj spravilo v dobro voljo:8)

V-i-p ::

Jaz se še sedaj spomnim mojega prvega obiska boljšega sejma v Ljubljani in dogodka, ko sem se šetal okoli, pa prišel do enega tipa, ki je za par jurčkov prodajal takrat dober PC. Seveda sem med gledanjem že vlekel ven denarnico, da ga vzamem in sem tipa vprašal: gospod, kako pa to, da je tale računalnik tako poceni? Pa mi je nabriti ata takojci odgovoril: veš fantek, prodat sem ga mislil za veliko več denarja, pa mi je na poti sem padel po tleh in ker tu nimam elektrike, ne morem preverit če dela, zato pa je tako poceni. Potem vzameš, a ne? No, nisem ga vzel...:8);):D
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Brane2 ::


Kupil nisem nikoli nič ampak me je sprehajanje po boljšem trgu zmeraj spravilo v dobro voljo:8)


Ja. Feeling je tak, kot da bi bil v živalskem vrtu, samo karta je cenejša... :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

;-) ::

HeHe nevem zakaj.

Brane2 ::


...pa mi je na poti sem padel po tleh in ker tu nimam elektrike, ne morem preverit če dela, zato pa je tako poceni.


Še na vsakem bošjaku je bil nekje štrom za preizkušanje naprav. Ponavadi kje blizu blagajne...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Trubadur ::

Danes sem bil tam in moram reč, da se tam najde svašta stvari.
Hlače sem pa dobil :)
Berite Thomasa!

Brane2 ::

To pri onmu tipu bolj pri začeku na desni strani centralnega šotora ? Un tip, ki je prodajal "prvo puško SLO revolucije" (novo češko zračko) ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Trubadur ::

Tak bolj majhen pa bier bauch, nasproti pa je sedela njegova žena (?), malo bolj rejena :)
Berite Thomasa!

;-) ::

to se mente za LJ al MB?

Azrael ::

Če kdo želi še malo poučnega branja o firmi Bolšji sejem™ izpod Branetove tipkovnice, vabljeni k branju te teme. V uvodu se govori o drugih zadevah, potem pa pride tisto pravo.

In še vprašanje, ali je to samo sezonsko (poletje), da je na razpolago bolj ali manj samo krama, ali je to postalo pravilo? Kmalu bo minilo 2 leti. kar sem bil nazadnje tam,, zato vprašam.
Nekoč je bil Slo-tech.

Brane2 ::

Bistvu je največ krame. Lahko tam fašeš nove štumfe, mogoče gate, lahko tudi trenirko, pulover ali kaj podobnega ampak to je pomoje verjetno že cenejše na kaki razprodaji v Leclercu ali kaj podobnega. Srbi in Kitajci (Grabljični klub- cirilica & Co. :D ) prodajajo kojekakve merilnike, svetilke, celo daljnoglede in optične namerilnike za puško.

Kakovost je na nivoju "no ja".

Nekaj je specializiranih tipov, kjer lahko dobiš:

- avtodele (luči, motorje za vr4ata, volane, gume itd- lahko uporabno, če je poceni in če ravno to rabiš. Ne vem zakaj bi šel po to na bolšjak in ne na odpad. En ali dva tipa ponujata tudi nove dele.)

- računalniška roba, v glavnem precej žalostno stara. Lahko dobiš kako 486-tko za 500 SIT in jo uporabiš za Linux routerček ali domači mini server ob poštenem disku.
Precej je tudi delov. Flopiji, prastare grafične, MoBOji, procesorji ( od 486tke do K6, mogoče celo kak stari P3)

- nekaj je vojaške "tehnologije". Kakšne maskirne obleke, čevlji, nekaj je prastarih vojaških postaj, tudi kakšne čutare se dobijo, celo sistemi za fitlriranje vode...

- strojni deli, orodja, ključi, svedri itd.

- elektronske komponente itd.

Sam vedno potihem upam, da bo m kje na kakem bolšjaku "fasal" napol zastonj kak SInclairjev QL, pa mi ne rata. Semtertja naletim na kak Atari XE, celo na kak 16-bitni ST, pa mogoče kak prastari kos opreme ( zadnjič sem videl Schneiderjev črnozeleni monitor, na žalost brez računalnika)

ŠE NEKAJ- optimalni čas prihoda:

Včasih je veljalo, da je to natanko ob 11h. Imaš še dve uri za ogled bolšjaka, obenem si včasih za en krog rabil 1h. Ko si torej videl vse in se mogoče odločil zbarantati z nekom za neko robo, si ga ujel ravno v času, ko so pogajanja najlažja, saj se bliža odhod in nihče ne pospravlja rad stvari, ki bi jo lahko prodal, čeprav malo ceneje, ob tej uri pa tudi ne more upati kaj veliko na to, da se bo mogoče našel kak drug kupec.

To se je spremenilo, ko so bolšjak preselili na avtosejem. Od takrat je bil optimalen čas prihoda ob 8h zjutraj- takoj ko se bolšjak odpre.
Tako se izogneš gužvi vozil in dolgemu čakanju v koloni za noter in ko odhajaš še ni kolone vozil za ven. Edina jeba je, ker so od te nedelje preuredili poti in tako sedaj ne prideš ven po isti poti, kjer si šel not, ampak narediš krog okrog bolšjaka in prideš ven natanko s končne postaje avtobusa, in sekaš kolono vozil, ki gre not pod kotom 90˚. A ni panike, ker ta vozila itak čakajo in te bo valjda kdo spustil mimo...
On the journey of life, I chose the psycho path.

;-) ::

Kaj pa ko je dež ko jim stojnice puščajo pa voda teče v računalnike not pa v belo tehniko-JA SUPER PA VRŽEŠ DNAR VSTRAN!

Pol o cotah raje ne govori-vse skupaj je plasično se mi zdi, nobena stvar ni taka da bi cota dihala ampak so sam cune like PVC folija.

Brane2 ::

V LJ imajo firme, ki ponujajo novo robo, pokrite stojnice, zarven pa ponavadi svoj kombi. Sploh pa v LJ če je dež že zjutraj, zadnje leto ali dve ni bolšjaka- če je hud naliv.
Vse, kar je v centralnem šotoru, je pokrito, vse zraven pa je "snadži se"- v glavnem gre pa za robo ki prenese ali pa je itak že videla veliko dežja...
On the journey of life, I chose the psycho path.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konektanje laptop LCD-ja???

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
202542 (2206) nicky
»

sejmi rabljene računalniške opreme - kje, kdaj, ...

Oddelek: Kaj kupiti
122354 (1815) ali3n
»

Kako poceni refilat Epsonov C60 tiskalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6837 (802) Brane2
»

kje je army shop?!

Oddelek: Loža
104386 (4195) |Luka|
»

Mene pa čist tko neki zanima glede 486tk

Oddelek: Loža
191336 (1104) Thrivial

Več podobnih tem