» »

digitalni fotoaparat za okoli 50k

digitalni fotoaparat za okoli 50k

civic_ ::

torej zanima me kaj svetujete za ta denar 50-60k (lahko tudi malo več)nekaj izkušenj z fotografijo že imam... torej iščem fotoaparat z dobro kvaliteto slik, zdržljivo baterijo, dobrim zoomom. dobro je tudi da omogoča slikanje zelo majhnih stvari
(rastline, žvali) gledal sem nekaj takega:
klik
torej zanima me kaj bi vi na mojem mest kupili? dobil sem že predlog naj si kupim kamero, češ da se z njimi da tudi Ok slikat ampak sem nekoliko skeptičen.

hvala za nasvete

bluefish ::

kamer se za slikanje mirujočih objektov izogibaj. Glede tvoje izbire aparata pa menim, da raje kupi takega, ki ima Li-ionsko baterijo, ker boš moral drugače h strošku fotoaparata dodati še strošek za polnilne baterije in polnilec (5-10k ali več za boljše stvari).
Skleniti pa boš moral kompromis. Ponavadi se z fotoaparati, ki imajo veliko goriščno razdaljo ne da ravno najbolje slikati makro (majhno) fotografij. Menim pa, da izberi tako gorišče, kot ga ima Canon.

Pa malo še pobrskaj po forumu, ker že obstaja nek topic, v katerem se je razpravljalo ravno o tem fotoaparatu in nekim Sonyem.

Edit: link do topica, ki sem ga omenil zgoraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

civic_ ::

ksm pogledal tole temo se mi zi tale kištica kr ok. ampak vseeno me zanimajo tudi drugi modeli

bluefish ::

razglej se še malo po Sonyjih, ki so tudi kar kvalitetni v tem cenovnem razredu. Nekaterim so všeč tudi Olympusi.
Sam imam Sonyja DSC V-1 z 5MP, kopico ročnih nastavitev, široko izbiro dodatne opreme, dobrimi posnetki v vseh pogojih (tudi v popolni temi),...
Fotoaparat je sicer star že dve ali tri leta, pa se kljub temu lahko kosa z najnovejšimi modeli. Morda je le nekoliko občutljiv na tresenje. Dobiš ga za malo več kot 50k.

To je ena izbira, kot pa sem že napisal je modelov aparatov veliko, za vsak okus in potrebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

civic_ ::

recimo do 70k če je stavr res dobra tudi do 80k no baje so cannoni kr dobra stvar...ne vem prosim predlagajte povejte izkušnje...

http://www.digitalnifotoaparati.com

Melanholija ::

Kaj pa PANASONIC DMC-LZ3? stane cca 60k


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mala šola digitalne fotografije

Oddelek: Zvok in slika
151666 (1487) Matev
»

sony w30

Oddelek: Kaj kupiti
71166 (934) teedy
»

Kateri SLR fotoaparat kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
193091 (2650) steev
»

Pomoč pri izbiri digitalnega fotoaparata....

Oddelek: Kaj kupiti
372380 (1974) Koci

Več podobnih tem