» »

Nvidia ali Ati grafična kartica ?

Nvidia ali Ati grafična kartica ?

LuckyMato ::

Pozdravljeni !

Vprašal bi vas za mnenje glede grafične kartice. Sedaj imam Radeona 9000 pro in bi rad grafično zamenjal za bolj zmogljivo. Naj najprej pojasnim, da mora biti na AGP vodilu, ker matične + procesr itd zaradi grafičen me mislim menjavat. Kupil bi nekje ranga 30 tisoč SIT. Nisem kak zagrizen igračar, včasih pa kaj tudi odigram. Malo sem se zanimal pri kolegih, ki so mnenja da se bolj splača kupiti Nvidio kot ATIja. Mislil sem nabaviti 9800 pro, vendar se mi zdi predrag, potem se mi bolj splača nVidia GeForce XFX 6600GT 128 DDR3 (AGP) (cena 25k). Zanima me vaše mnenje in če ima mogoče kdo link od ne prav novih testov, primerjav grafičnih kartic. Kupim tudi rabljeno grafično kartico, sploh ni nujno da je nova.

Matej

Mitch ::

Jaz bi se odločil od novih graf za Geforce 7600 GS, ki se ga da dobiti (PCI-e varianta) za izpod 30 k SIT. Samo ne vem, če se je že pojavila AGP varianta pri nas. Drugače je pa 6600 GT AGP drug najboljši nakup za AGP vodilo.

Veron ::

za AGP ti bo bolje če kupiš kje kako 6800LE AGP, ker se večina teh kartic odklene 12x1/6 (leadtek), na bolhi (z garancijo) jih boš dobil za nekje 30k

Gambino ::

Definitivno je bolši nakup nVidea grafični proc. Vzem 7600GS oz 6600GT.

bigshocker ::

da ne odpiram nove teme..

Učeraj zvečer pridem domou in vidim da se mi je grafična Ati Radeon 9550 skurla ker se je odlepu hladilnik dol (moja krivda) :/
imam podobne zahteve kot je naslov topica razn to da mislim za grafično odštet največ 20k sit .. kupim tudi rabljeno.

Pogoj: AGP, Tv out, VGA izhod in DVI.

aja pa obstaja tudi kakšna grafična v tem cenovnem razredu ki ima tudi video IN .. ali je to malo utopična zahteva za to ceno?


kaj priporočate .. da silišimo

opeter ::

AGP?

Za nvidia poglej sem:
Mimovrste - Nvidia - grafično Asus N6600/TD/128M, 128MB, AGP dobiš za 24.000 SIT

Za ATI poglej sem:
Mimovrste - ATI - graifčno Ati Radeon 9600 PRO 256 MB DVI TV dobiš za 17.700 SIT
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Veron ::

Od teh dveh je 6600 veliko bolša ali če se upaš stegnit do ene 25k za kar boš dubu 6600GT AGP, ki pa je odlična karta. (rabljeno z garancijo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

bigshocker ::

hvala za odgovore ..

nism gamer (oz res poredko odigram kakšn špil) zto se bom omejil na grafične do 20k sit .. kot razumem je bolje gledat Nvidia kartice ki bi naj bi veliko več ponujale za isti denar ..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup grafične kartice

Oddelek: Kaj kupiti
242759 (1912) herkulx
»

posodobitev racunalnika nujno

Oddelek: Kaj kupiti
272141 (1729) xabre
»

Katero grafično kartico na AGP vodilu za Bartona 2500+

Oddelek: Kaj kupiti
91581 (1258) stock
»

Katero grafično brez ventilatorja?

Oddelek: Kaj kupiti
241483 (1121) opeter
»

Katero Grafično kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
633878 (3277) Jan987

Več podobnih tem