» »

mini PC

mini PC

;-) ::

mene zanima če kdo sam izdeluje ali je kdaj izdelal mini PC...tisti kupljeni so mi res predragi in mislim da bi se ga dalo uštimat za kakih 80k brez večjega problema....

PLATA
zanima me predvsem če so kake plate manjše od ostalih in kolk tolk zmogljive...

PROC.
not bi dal kak procesor tam okoli 2000Mhz(AMD seveda)

Napajalnik
napajalnik mi povzroča največ preglavic ko načrtujem zaadevo...standardni mi sploh niso všeč....se dobijo kaki eXtra mali???al bo treba standardnega nekak zmodificirat?

Grafika
pod grafično sem razmišljal prvo nekaj enostavnega...tak pač da bi NFS Most Wanted delal tak na low detajle pa resolucijo...

HD
trdi disk kak 60GB,80GB-ni mi važno...tak k se ne greje preveč.

Neke stavi zaj nism našteval...če zaj skupaj potegnem rabim:
manjšo plato,procesor tam 2000Mhz,256MB rama (za začetek, potem bom dogradil do 1GB),128bitno grafiko,napajalnik,trdi disk.(mogoč sm kaj pozabo,...ni bitno zaj)

prosim če mi predlagate kje naj začnem....in kako ohišje naj si zamislim-ni mi bitna oblika sam da je čim manjše!in kako naj ga naredim oz. če lahk uporabim že kako stvar kot ohišje itd....

pa če mi kdo izračuna kok bi naneslo vse skupaj če kopujem nove dele vs. če kopujem rabljene...

dobrodošel vsak nasvet!
  • spremenil: ;-) ()

Fatboyslim ::

Nikoli ne boš mogel sestaviti kaj takšnega iz komponent ki jih lahko kupiš

Za okoli 100k se prodajajo rabljeni minimaci, raje si oglej te ;)

Brane2 ::

Jaz bi se najprej vprašal, zakaj rabiš miniaturno ohišje. Če je problem delovno/življenjski prostor, bi mogoče kazalo premisliti o preureditvi ohišja.

Mogoče lahko cel PC skriješ nekam pod/za mizo in nanjo postaviš recimo samo DVD/CD drive v kadički in zraven še USB razdelilnik s par porti ?

To je več ali manj vse, kar rabiš šlatat na pixni, vse ostalo lahko skriješ...
On the journey of life, I chose the psycho path.

;-) ::

ni mi problem delovno/življenski prostor...mam sobo ok. 26 kvadratov in verjami da lah plešem po njej če mi paše.

ampak sestavit računalnik v normalno ohišje ni nobeden problem, večji je če ga tiiš v manjše ohišje...

aja uporablal bi se tak za mp3-je, nočem pa zanemarit ostalih stvari.

tisti kupljeni so vredu ja sam ka deli not so pa isti ko na namiznem???? a ga lahka pol nadgrajujem kak hočem tako tega? pomoje nebi šlo zato pa bi sam probal rad....

Nejc Pintar ::

Domnevam da bo zadeva Socket-A

Najdi si MicroATX plato (z integriranim VGA in LAN vmesnikom) , microATX napajalnik, 2.5" disk. Nato uporabi SketchUp in si downloadaj komponente. Nato jih še poskusi stlačit na čimmanjšo prostornino pa si na višku.:)
Lahko je biti prvi, če si edini!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup PCja za montažo

Oddelek: Pomoč in nasveti
221186 (1041) m0LN4r
»

NAS - samogradnja (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9817114 (13355) cekr
»

manjše ohišje

Oddelek: Pomoč in nasveti
274295 (3811) opeter
»

Tih, odziven, poceni PC

Oddelek: Kaj kupiti
264370 (3534) trnvpeti
»

Novi računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
62038 (1836) echoman

Več podobnih tem