» »

joomla na WIN XP z IIS 5.1

joomla na WIN XP z IIS 5.1

MyotisSI ::

Zdravo.
Moral bom pripraviti en portal. To je moj prvi tak projekt. Do sedaj sem vse delal v dreamweaverju in o php, Mysql se mi bolj malo sanja. V končni faz bo portal na linux/apache platformi, tako, da ne bi smelo biti težav (ali pač?), jaz bi pa rad za ogrevanje joomlo malo sprobal na moji mašini, da vidim kaj se da narediti, kaj bi sploh vključili v portal itd.
Imam XP sp2 z nameščenim IIS 5.1.

In sedaj problem, kako oživiti Joomlo na moji mašini? Verjetno rabim apache, PHP in MySql. Sem probal sam namestiti apache ma sem imel že tu en kup težav. Sem malo brskal okrog ma nikjer na najdem kakega celovitega nasveta, oz. tutoriala kako naprej.
Če kdo ve za kak dober tutorial, oz kako se to naredi bom info zelo vesel.

Kaj pa sočasno delovanje IIS in apache? Bo prišlo do kakih težav? IN če, kako jih odpraviti?
Druga možnost je, da Joomlo dam direktno na strežnik, ker pa je domena že aktivna z staro www stranjo, ne bi rad, da bi bilo to moje čaranje na ogled. Bi naredil eno redirekcijo ali kaj?

Če sem kje na Slo-tech spregledal kak podoben odgovor ne se jezit. :D

Tody ::

ajoj si zakompliciral :)

Ergo ISS in APACH lahko POGOJNO delata skupaj stem da moreš enmu nastavit drug port kamor se javlja pa vrjetno potem še kup ene nesnega, konec koncev se ti ti ne splača.


Naloži zadevo direkt na strežnik, zadeve ni teško inštalirat klik here and klik there vpiše geslo in vola... Stran bo na voljo na www.mojadomena/jomala (če boš dal tak ime direktoriju) in ti lahko lepo čaraš po njej se igraš z nastavitvami in levo in desno. Ugotoviš kako in kaj z moduli in bazami.

Potem ko si pripravljen na public, pa ali vse skupi še enkrat ponoviš tokrat v rootu (kar je malce bedsato ampak lahko pomaga iz organizacijske strani)oz v kontrolni plošči lepo zadevo preusmeriš kar končni obiskovalec niti ne bo opazil.

ferjan ::

Če boš laufal na apachu je najbolj da tud testiraš na apachu. Jest ti predlagam da uporabiš free hosting http://www.pandela.com/. Pa če maš kej pojma o css-u in mal dizajnerske žilce ti namesto joomle predlagam drupal.

MyotisSI ::

vem, da sem malo zakopliciral, ma sem moral celovito predstaviti kar mežuli :D
verjetno bom kar na serverju testiral in tudi oni drupal bom malo pogledal ...
Ničesar ne želim dokazati, želim pokazati
(Federico Fellini)

Tody ::

Drupal je bolj zafukan inštalirat :) meni ni bil všeč...

Brane2 ::

emerge drupal .

Kje je problem ? ;)
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

#000000 ::

Mogoče ti bo tole kej v pomoč Povezava, v paketu je ApaĆ - MySQL - PHP zdi se mi da sta dva klika dovolj in vse dela PB. Mislm da je to najlažji način za //localhost no al pa en izmed najlažjih. LP

Tody ::

če na človek delujoč server in dosti placa na njemu je to najboljša varjanta...

amd64bit ::

(tody) kolk si pa testiral drupal da ti ni bil všeč? jaz sem kar konkretno stestiral mambo in drupal... moram reči da se mambo skrije. Drupal je veliko bolj logičen za uporabo in tudi moduli delujejo tako kot je treba. Pri drupalu imaš vse module tudi na eni strani lepo sortirane glede na verzijo. Pri mambotu je pa treba že malo bolj iskati. Je pa res da je drupal mogoče malo bolj skromen pri designu, pač je dosti bolj minimalističen, vendar to ni ovira da si sam narediš design po želji.

Tody ::

Humm nisem kaj dosti testiral... Naložil sem ga samo potem je javkal koliko datotek je treba sprementi pa kaj vse moreš kam vpisat pa se mi ni dalo iskat in gledat ter tuhtat. Mambo je bil bolj prijazen glede tega. Ampak je bil pa tud neki težak glede modulov. Nisem nobenga kej dost testiral mam pa 2 letno izkušnjo z RUNCMS.org če kdo rabi :D

BluPhenix ::

Glej poberi si xampp inštaliraj in je. Joomlo odzipaj v mapo htdocs, in inštaliraj, dela vse tako kot more, brez nikakršnega problema.

Ko boš poštekal večino stvari pa lepo daš na strežnik kjer hočeš zadevo met in tam lepo oblikuješ vsebino.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Tody ::

Blu če je bilo to namenjeno meni res hvala ti ;) Ampak sem že pogruntal kako in kaj in trenutno nerabim nobenga CMS-a

BluPhenix ::

Em ne :D

Blo je namenjeno avtorju teme, kot alternativa zajebavanju z ISS.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

darkolord ::

ISS = International Space Station

BluPhenix ::

JA, lapsus, seveda je blo mišljeno IIS :D
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

JaaZoo ::

Če boš samo testiral potem boš imel najmanj težav če uporabiš NetServer ! Vse skupaj je zelo preprosto !!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

joomla (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
6514050 (9904) betmen
»

Kateri CMS

Oddelek: Izdelava spletišč
242374 (1637) GaS
»

Izbira CMS aplikacije

Oddelek: Izdelava spletišč
264295 (3550) Netrunner
»

Drupal 6 & 7

Oddelek: Izdelava spletišč
192495 (2217) Vice
»

localhost

Oddelek: Izdelava spletišč
81141 (1010) CWIZO

Več podobnih tem