» »

Novosti iz ATI-ja

Novosti iz ATI-ja

Slo-Tech - ATI naj bi v drugi polovici letošnjega leta predstavil nove grafične procesorje, in sicer RV505CE, s 64 bitnim pomnilniškim vodilom in frekvenco 350 MHz za najcenejše grafične kartice, v omenjen razred bo spadal tudi RV505LE, ki pa bo imel 128 bitno pomnilniško vodilo in frekvenco 450 MHZ. Predstavljena bosta še RV505 Pro in RV515 Pro.

Poleg tega je vse več informacij tudi o grafičnih čipih srednjega razreda, RV560 in RV570. Oba naj bi tako imela t.i. Composition Engine integrirano v jedro, kar bo olajšalo uporabo dveh grafičnih kartic v CrossFire načinu, vendar naj bi bilo potrebno obe kartici tudi fizično povezati, saj celotna komunikacija med njima ne bo potekala po PCIe vodilu. RV560 bo imel frekvenco jedra 450 MHz, frekvenco pomnilnika 650MHZ, pri širini vodila 128 bitov, RV570 pa naj bi se od njega razlikoval le po širini pomnilniškega vodila, saj bo imel namesto 128 256-bitnega. Poleg običajne RV570 naj bi izdelali tudi različico RV570XT s frekvenco jedra 600 MHz. Omenjena grafična procesorja naj bi bila predstavljena avgusta.

Konec letošnjega leta naj bi luč sveta zagledal tudi R580+, ki naj bi bil v osnovi enak trenutnemu jedru R580 Radeonov X1900, le da bo podpiral GDDR4 pomnilnik.

Izvorna novica na Daily Tech-u.

Poleg tega so pri ATI-ju predstavili tudi zanimivo rešitev na področju trenutno "vroče" fizike, pri kateri so v uporabi kar tri grafične kartice Radeon X1900. Dve sta povezani v klasični CrossFire ter skrbita za grafiko, medtem ko tretja skrbi za fiziko. Več o tem si preberite v izvornih novicah na Golem.de in Engadget-u.

23 komentarjev

Dami ::

Že ono Aegio vprasanje če bo kdo kupil razn, če se ne bo res poznalo. Sam keri norec bo šou pa 3 grafične kupvat mi pa tudi ni jasno, še sploh ker grafična ni namenjena obdelavi fizike, kakor so se tudi odzvali pri konkurenci. Ati is no more. Sploh pa jim ne bom nikolu odpustil, da niso v x800 serijo vgradil podpore za hdtv.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

R33D3M33R ::

64-bitno vodilo? Če se ne motim imajo kartice s 64-bitnim vodilom prav zanič performance. Me prav zanima kakšni bodo kaj testi zmogljivosti.
Po mojem bodo te 64-bitne zadostovale za tiste, ki večino surfajo po internetu, pišejo dokumente, programirajo in tu pa tam preigrajo kako 2-leti staro igro.
A bo res arhitektura toliko boljša, da raje izdajajo take pohabljenke kot pa obudijo kak R9700?
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Senitel ::

Pa kdo hudiča pravi da boš moral imet tri grafe, da bo ena fiziko procesirala? Dejte zastopit da je kar se tega tiče vse bolj "proof of concept", ne pa da razni fani pluvajoz daj po eni firmi zdaj po drugi...

PrimozR ::

Cenejši PCB ker je potrebnih manj povezav ter nožic na procesorju in RAMu. In ja, to so Ultra-low class kartice. Saj ima tudi 7300 LE 64 bitno vodilo.

klemen22 ::

Konec letošnjega leta naj bi luč sveta zagledal tudi R580+, ki naj bi bil v osnovi enak trenutnemu jedru R580 Radeonov X1900, le da bo podpiral GDDR4 pomnilnik.

To res drži al kaj? Ker ne vem če bo ATI z "v osnovi isto jedro" konkurenčen Nvidii.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

opeter ::

Mene pa zanimajo te kartice... posebej tiste najbolj cenejše. Samo naj izgine VGA oz. D-SUB priključek pa bo. 2XDVI is on the way! Hvala Bogu.
Vsi ne kupujejo grafičnih za igre. Nekateri jo uporabljamo tudi za delo (predvsem 2D). Sicer pa je zdaj, ko bo prišla Vista itak vprašljivo, če je to še naprej tudi 2D delo (v mislih imam predvsem Aero oz. nekaj podobnega kot je v MacOS X Quartz Extreme izris - je to sploh še 2D izris*)

* pametni bodo rekli: seveda je, saj je monitor zaenkrat še vedno 2D ploskev :\
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

GaS ::

Nic kaj pametnega ne prihaja iz ATi-ja...

Dami ::

Sam problem s cenejšimi je da niso poceni sploh. Glede na to kaj nudijo so zelo drage. Drugače pa bi blo lepo videt na vsaki dualDVI+hdmi.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

LedStorm+++ ::

Z Visto se vse spremeni, tako pr 32 kot 64 bitni... Ker beta še ni Final, ane, do tkrt bojo tekle mamaplate, proci, grafe, morda ddr3 rami :D
Pingvin :-)

RC14 ::

Glede na to, da je napovedan R580+ za konec leta, je potem R600 daleč zavit v meglo. :| Slabo to za ATI.
Upam da bo nvidia dala ven letos R80 in Ati bo spet v zaostanku.


Lp

0r9h3us ::

Pa če že pišete novice, bi lahko vse napisal.
CF bo zdej imel brigde, ubistvu kr dva, sila podobno bridgu od nvidie, torej nič več master kartice, it was about time!

Linky

PrimozR ::

nVidia -> G80, ne R80.

Looooooka ::

3 graficne.ma lol no niso normalni.
kr naj se z amd-jem sparjo...pol nam bojo hotl 4 procesorje pa 6 graficnih prodat.
pa kar se tice viste pa grafike so baje zdej na neke probleme stopl...
sheranje GPU-ja med aplikacijami.Baje bo zlo tezko da bosta 2 programa naenkrat zlorablala graficno :***

RC14 ::

G80 ja, sem se zmoču.:D


Lp

Senitel ::

Looooooka: Preber si moj prejšnji post... :\

Mr.B ::

Isto dela NV s SLI in Fizika. Kolikor opazite ni nekjer x2 pospešek v igrah, in ta razlika se lahko uporabi za SLI, pač dober marketing...

Za ati-ja pa je mišljeno tudi to da ti staro x10 kartico uporabiš za fiziko, ali pa seveda greš do konca 3x 1900xtx ali podobno, ko bo nared...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

simnov ::

samo če bi x1900xtx imel 24 cevovodov bi bil boljši od 7950gx2 ki jih ima 48

klemen22 ::

samo če bi x1900xtx imel 24 cevovodov bi bil boljši od 7950gx2 ki jih ima 48

:\
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Nejc Pintar ::

@RC14: Kaj maš od tega če non-stop vodi nvidia? Višje cene?>:D

Nekateri si pač želimo čimvečjo konkurenčnost:)
Lahko je biti prvi, če si edini!

Senitel ::

x800xt: Če ne veš kaj pipeline počne pol si ne zmišljevat kaj bi bilo, če bi bilo...

Mr.B: Fizika na GPU je, kot sem že rekel, še vedno "proof of concept". In kater kol pristop se že ATI ali NVIDIA spomnita, bo delal tudi pri konkurenci tko da...

BaToCarx ::

Mene ne motijo te low-perf. kartice, ker so idealne za velika podjetja ko se naroci 100 racunalnikov za windoze in office. Pri tem se prihrani ogrmono denarja!

In temu so vecinoma namenjene te verzije.


Bolj me skrbi da se ze skoraj na vsako leto spreminja arhitektura PC-jev, kar omejuje "upgrade" denarno, ker moras prakticno vedno kupit maticno, procesor in ram.... kar pomeni da roma v smeti zelo veliko "high-end" komponent ki niso vec kompatibline po zelo kratkem casu, se posebej pr "gamerjih".

:(

klemen22 ::

Ne vem če se arhitektura spreminja vsako leto. Se mi zdi da so osnove že 20 let iste.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

PrimozR ::

Misl vodila pa to.
DDR na DDR2, AGP na PCIe, IDE na SATA. Socket A na 754 na 939 na AM2. s478 na 775. 9x5 čipset na 945 za dual core. Nova plata za Conroe. Pri Socket A si lohk praktično ves čas furu isti proc, kljub menjavi plate in RAMa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD: Radeon X1950 GT in zamuda R600

Oddelek: Novice / Grafične kartice
173715 (3087) lukanium
»

ATI predstavil Radeon X1950 PRO

Oddelek: Novice / Grafične kartice
72766 (2294) OZZY
»

Test Radeona X1950 Pro

Oddelek: Novice / Grafične kartice
163694 (2725) Klemzz
»

Prihajata Radeon X1950 PRO in X1650 XT

Oddelek: Novice / Grafične kartice
113296 (2864) simnov
»

Novičke iz ATI-ja

Oddelek: Novice / Grafične kartice
92669 (2121) Senitel

Več podobnih tem