» »

Nasveti pri nakupu prenosnika

Nasveti pri nakupu prenosnika

leinad ::

Torej spuščam se v nakup prenosnika in me zanimajo naslednje stvari:

- ali VAIO prenosniki po kvaliteti izdelave opravičujejo veliko razliko v ceni glede na HPje, Acerje, Dell?

- ali so HP oz. Compaq prenosniki kvalitetno izdelani?

- ima kdo izkušnje z Comtronovimi Tronote prenosniki, zanima me njihova kvaliteta

- kakšna je razlika med različnimi tipi LCDjev: XGA, WUXGA, SXGA,...?

- kateri izmed procesorjev AMD turion 64 ML in Athlon+ Mobile je za prenosnika boljši? In ali je Pentium M boljši od njiju?

- razlika med ATI X300 in X700

- ima vsak prenosnik vtičnico za kensigton lock?

Hvala vnaprej.

billy ::

Na par vprašanj bom odgovoril :)

Vsi novi prenosniki bi morali imeti kensington lock. Če kateri nima je to že vprašanje o nejgovi kvaliteti.

X300 je integrirana grafa X700 pa načeloma ne, čeprav ima lahko tudi shared spomni z sistemim. Ima pa vedno nekaj svoejga spomina. Performance X700 je ene 80x večji kot od x300 - v igrah.

VAIO prenosniki imajo predvsem svojo paradno lastnost - x black zaslon. Ta prekaša vse izmed drugih omenjenih, saj za takšno ceno. Imajo tehnologiji dual lamp (medtem ko ima HP samo eno lampo - AFAIK). Cena niti ni tako bizarna, je pa res da se ne dobi VAIOta pod 250 jurijov.

Tronote so slabi prenosniki, kupuj samo takrat če si res drugega ne moreš privoščiti.

Glede resolucij pa googlaj, ni težko :)

leinad ::

Hvala Billy, resolucije sem pa že zguglal. Kaj pa te HPjeve BrightView in Acerjeve CrystalBright(ali nekaj podobnega)tehnologije, so v kako prednost ali je to zgolj pač lepotna oznaka?

Pa zanima me ali ima kdo kakšne izkušnje z trgovino gericomp-slo.com, ker so tam naravnost smešno nizke cene, napram drugim trgovcem.

PS: Kaj pa porečete na Fujitsu Siemens?

billy ::

Acer in HP mislim da imata eno lampo, sony 2...kar pomeni da ima sony nekoliko boljšo sliko...seveda če ti je to všeč, nekaterim niso.

fujitsu...če misliš Amilo serijo so to manj kvalitetni prenosniki, Lifebook pa že imajo zelo dobro kvaliteto...tudi ceno :)

Če iščeš kaj okoli 300 jurijov, potem je sony dual core dobra izbira, če pa kaj manj pa kak HP, Acer.

leinad ::

Kaj pa glede Asusa? Slišal sem, da bi naj prej za Sonyja proizvajal ohišja in ma baje zato dokaj kvalitetna.

Prestigio? Je v rangu HPja in Acerja ali je na nivoju jajc kot Tronote?

leinad ::

Pa zelo bi bil hvaležen, če bi dali link do kakšne preverjeno zanesljive strani s testi notebookov. Sem nekaj iskal pa našel notebookreview.com ampak nimajo ravno teh prenosnikov, ki se pojavljajo na našem trgu.

Monitor.si pa ima "izjemno" izčrpne teste, pa še tistih par vsrtic, ki jih pri vsakem vkup spacajo, mam vtis da je pristransko napisanih.

billy ::

Prestigio je slabe kvaliteti, je nekje na ravni Acerja, pa še to je Acer boljši ker ime Glare type zaslone - tisti kateri imajo.

Je pa boljši kot TronNote, ker vsaj ni tako šlampasto narejen skupaj.

Asus je dobra kvaliteta, imaš prav...prej so izdelovali za sony. Pa tudi v svetu osnovnih plošč, grafičnih kartic in drugega hardwara so že dokaj uveljavljeni tako da vsaj ni problema z komponentami.

Pomoje je Asus eden izmed redkih proizvajalcev, ki imajo skoraj same lastne kompoennte not...imajo pa skoraj ziher svoje plate in svoje grafične, to ne vem če ima kateri drugi proizvajalec laptopov..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupil bom tole! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
525216 (3740) Zheegec

Kateri notebook?

Oddelek: Kaj kupiti
162118 (1642) Stepni Volk
»

Kateri prenosnik ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
684875 (3744) _marko
»

Kateri prenosnik je za 350-380k OK? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
514449 (3474) Jackass
»

prenosnik do 280k (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
956593 (5300) gamaman22

Več podobnih tem