» »

Bit Boys?

Bit Boys?

_Mortal_ ::

No to sem najdu na netu

Končno Glaze3D?

V finski reviji Micro PC naj bi se pojavil članek, ki govori o tem, da so BitBoysi svoj superioren grafični čip Glaze3D koooončno preselili z načrtovalnih desk v otipljiv silicij in je tako že v proizvodnji. Čip naj bi predstavili že na lanskem Comdexu a so se na koncu odločili, da še izboljšajo dizajn. Količino v čip vdelanega spomina so povečali na 12 MB, širino internega spominskega vodila pa so podvojili na 1024 bitov.

Bomo videli kaj se bo iz tega izcimilo. Če jim uspe izdelati zadostno količino čipov po ugodni ceni in bo zmogljivost čipa res tako visoka kot so govorili, potem vse lepo in prav. Revolucije v 3D grafiki se nihče nebi branil.

enkrat sem že o njih neki slišu .Kdo so sploh oni a mi lahk kdo kej razloži
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Senitel ::

Ja jedro BitBoys-ov je en bivša Finska skupina Future Crew, ki je spisala, za svoje čase, enega izmed najbolj impresivnih grafičnih (in tudi zvočnih) demotov na sceni: Second Reality. Do sedaj pa so v bistvu že tud izdal en čip Pyramid (nekje za časa Voodoo 1), ki pa ni bil preveč uspešen (Hitrost naj bi bla tam 4x višja kot Voodoo 1). V bistvu ne vem, če je sploh prišel ven... Je pa že takrat imel embedded DRAM in "geometry CPU" (ala hardware t&l).
Še kaj?

_Mortal_ ::

Mi lahk razložil kaj gor piše kako 12 mb na čip grafične direkt gor al kaj?
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Senitel ::

Jup 12MB rama direktno na čipu in z 1024 bitnim vodilom... Če bo čip delal na 300MHz to pomeni 38.4GB/s prenosa :D.

LordWorm ::

Sam zal ne verjamem v BitBoyse....|O

Senitel ::

Mja... Če bo ta čip mel še vertex in pixel shaderje bo vagal tam okrog 100 milijonov tranzistorjev... Good luck :\...

luni ::

Senitel Pyramida prav tako nikoli ni bilo na spregled... Tipi ze dobrih pet let prodajajo vaporware.
Artificial Intelligentia

Senitel ::

Sej sem reku, da nisem čist ziher, da je prišel vn, ker je to že precej stara zadeva. Vem sam, da čip je obstajal (ker sem tudi videl, da je en eno to kartico prodajal na E-Bayu že lep nekaj časa nazaj)...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Glaze3D odpovedan...

Oddelek: Novice / Grafične kartice
61713 (1713) Senitel
»

nVIDIA kupila 3dfx, kaj lahko iz tega pričakujemo?

Oddelek: Zvok in slika
141459 (1243) frudi
»

Nvidia prevzela 3dfx...

Oddelek: Zvok in slika
491928 (1301) EASYdoor
»

DirectX 8.0

Oddelek: Novice / Grafične kartice
152602 (2602) undefined

Več podobnih tem