» »

Katerega bi vi izbrali?

Katerega bi vi izbrali?

soso ::

Imam dve varianti ,za eno se bom zagotovo odlocil , zdaj pa se vas prosim za nasvet.Sam se nagibam k nakupu prve variante. Kaj pa vi pravite. A za kaksne spile bo dovolj ta grafika?Pa tu me se zanima razlika v procesorjih??? Prvi 2.66 drugi pa 3000? Tu me predvsem zanima kaj pomeni ta DUAL?

• Procesor: Intel Pentium DUAL 2,66 MHz
• Spomin: 512 MB DDR2
• Grafična kartica: nVidia GeForce 6600 256 MB
• Trdi disk: 160 GB SATA
• Osnovna plošča: FOXCONN 945P7AA-8EKRS
• Optična enota: dvoslojni DVD zapisovalnik
• Zvočna kartica: integrirana
Cena: 129.990

• procesor: Intel Pentium 4 3000Mhz
• spomin: 512 MB
• grafična kartica: ATI Radeon 9550 128 MB
• trdi disk: 160 GB
• optična enota: Dvoslojni DVD zapisovalnik
• zvočna kartica: integrirana
• ohišje: ATX
Cena: 129.990

Tu pa se dam eno tretjo varianto,ki je cenovno najugodnejsa.A sepron procesor se lahko primerja z tema dvema zgornjima? Kr karakteristike so enake kot pri tem nad njim sam ralika je v procesorjih
• procesor: AMD Sempron 3000+
• spomin: 512 MB DDR
• grafična kartica: ATI Radeon 9550 SE 128 MB
• trdi disk: 160 GB
• osnovna plošča: ECS 755-A2
• optična enota: Dvoslojni DVD zapisovalnik
• zvočna kartica: integrirana
Cena: 99.900

Hvala za pomoč. LP
Ah ni nam lahko!!!

x45 ::

1 je najbolj zmogljiv in se da še lepo navit se pa greje, sempron se da dobro navit in je hladen samo ni primerljiv z dual core 805.

jest10 ::

V aplikacijah, ki ne podpirajo dvojedernih procesorjev je D805 najslabši od teh.

x45 ::

glede na to kar si ponudil je najbolši prvi sistem. če dodaš vodno je tud lahko zeloooo hiter.

Klemenn ::

če dodaš vodno je tud lahko zeloooo hiter.


dej, ka če bi drugič mau pomislu kaj tip misl pa kaj hoče.
kupuje nek low-level sistem...ti pa tle z vodnim hlajenjem

ah...:\

muzičar ::

Amm klemen podal je svoje mnenje. Tudi jaz bi se odločil za prvi sistem, ali pa drugi z drugo grafično kartico

;-) ::

Prvi je najboljši zarad grafike, tretji pa zarad procesorja (men je AMD zlo pri srcu).

Lahk pa kupiš tretjega, ga naviješ-pomoje se ta najlepše navija, pa mu menjaš grafo.

mislim da ma radeon 9550SE le 64bitno vodilo...slabo to ja.

jan01 ::

soso pa sploh mora biti izbira med tem dvema konfiguracija?

Že za procesor izberi raje amd athlon 64 3000+ (25-27k). Ta je velik hitrejši od tistih pentiumih v tvoji predlagani izbiri.
Matično vzameš acrock dual-sata2, ne pa kar ene matične kot foxconn...
Vzameš še eno grafično(kolikor denarja/želje pa igrah imaš. Trdi disk čim večji,pomnilnika je priporočljivo imeti 1GB, a lahko kupis tudi 512, pa bos čez čas dodal še en modul. Izbereš še eno ceneno, a primerno zgrajeno ohišje ter še napajalnik lc550W in to je to!

Sam sploh ne bi tudi ne pomislil na izbiranje med zgoraj omenjenimi konfiguracijami, no razen če bi ravno v dar zastonj dobil....

muzičar ::

Še vedno je Intel aplikacijsko orožje. Če si je to zbral naj ima. Če ne bi igral igre kaj preveč potem Intel.

Jan987 ::

muzočar: amd bo šov z box hladilnikom BP do vsaj 2500Mhz, čeprov gredo ponavad kar dost višje, sploh na tej plati ki ste jo predlagali, ki je ko zamenjaš bios pomojem kuj za še enkrat dražjo DFI-jevo pri navijanju. AMD 64 3000+navit na 2500Mhz, pa je verjemi hitrejši od vseh teh pentiumov, razen od unga dvojedrnika je počasnejši v operacijah ki podpirajo obe jedri, vendar je takih malo. Aja pa še če boš kupil intella ti priporočam zraven še en dodaten hladilnik za proc, ker bo drugač zadeva predraga

Nabavi:

amd 64 3000+ 939 ~25k
asrock dual sata ~15,5k
geforce 6600gt ~25k
nec 4571 ~10,5k
ohišje ~5k
lc power 420w 6,5k
1giga rama ~ 24k

To bo zate daleč najboljša komfiguracija

soso ::

jan01:
Ja nekaj od tega bom vzel ,kr dobro poznam to osebo oz. to firmo in dobim še nek popust na te cene ( cca 10-20%).To pa se mi zdi pol kr ugodno:).Pride pa v postev samo sestavljeni rac. kr je dosti bolj ugodno.

No pa se to. Racunalik ni glih namenjen igranju igrc ,sploh ne nekih zahtevnih ,vcasih mogoce kaksen spil kot npr. NFSU, Ski 2006... ,kar pa se da normalno igrat tudi na tisti tretji varianti ,ki sem jo podal za 99.900- preverjeno. Mene je tu zbegal tale Intel procesor , ki da nekateri zelo hvalijo,ampak me pri prvem malo moti ,da je samo 2.66. A se to dosti pozna ta razlika med 2.66 in 3000 sepron? Bi jaz kot " lajek" to opazil?
Se nekaj. npr ,ce primerjam prvi in tretji sistem. Kateri je hitrejsi oz. .ce bi hotel kaksen spil zaigrat ,je pol tukaj vecjega pomena grafika ,ki je 256 mb ,kot pa razlika v procesorjih 2.66 mhz ali 3000 sepron. Hvala LP
Ah ni nam lahko!!!

jest10 ::

Glej po domače povedano: D805 je poden v aplikacijah, ki podpirajo samo en procesor. Tam je na ravni starega XPja 2400+. V dvoprocesorskih aplikacijah ja pa jasno v veliki prednosti pred enojederniki.
Poišči kakšen test. Ali pa se spomni starih P4 2666MHz 133(533)MHz FSB-v "običnih" aplikacijah se D805 obnaša enako.
Se pa dobro navija, vendar tudi zelo greje.

Namen D805 ni biti dober v primerjavi z enojedrnimi procesorji. Njegov namen je biti poceni dvojedernik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

x45 ::

ti kar 805 vzemi, imaš 2 x 2666 mhz, z lahkoto gre na 3200 mhz, prej ali slej bodo pa večina aplikacij tud za dual core, nekaj jih je že sedaj. Edino mal dosti štroma pokuri pa greje se .... po testih pa v povprečju šije ostala dva.

seminal ::

Imam sam proc D805 in je fantastičen za vsakdanjo rabo ga imam na 3,5ghz za benče gre na 3,7 oz 3,8 vendar ko dobim vodno hlajenje ni ga da ne bi šel na 4,0 oz 4,2>:D

x45 ::

no vidiš. saj sem sam amd fan ampak 805 ka je boljša od semprona, sploh če sam ne plačuješ štroma.

seminal ::

Je pa res da se svinjsko greje.Orginal hladilnik je tak samo za orginal frekvenco.Jaz sem slučajno imel doma še https://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop... z in sem ga dal gor.Pomagalo je že malo sam ga na 12V vent ne more ohladit.Tak da zaj si bom nabavu vodne bloke te pa bo veselo in ima da gre na 4ghz oziroma malo čez:D

muzičar ::

Samo tok da bote vedl P4 2.667 je bil super za aplikacije, da ne bo kdo slučajno kaj bluzil tukaj in trdil nasprotno. In ja kot je bilo že povedano vse več aplikacij je/bo na dvojedrcih kjer se pa enojedrci obnesejo khm. Tako da ti kar lepo ostani pri Intel-u.

gfighter ::

Še en glas za prvo varianto. Dodaj še 512Mb rama in to je to.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

opeter ::

Ja, me too... kupi si prvo varijanto, pa kot je gfighter napisal - kupi namesto 2x512 MB en komad 1 GB pomnilnika.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

x45 ::

v vsakem primeru rabiš 2 palčki rama za dual chanell - sicer boš pokvaril zmogljivosti

opeter ::

Aja, samo za koliko procentov? V Word-u ne bo občutil razlike. :\
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Jan987 ::

jah b pa razlika k bo mel odprtih par okn brskalnika, word, musko, pa šekšn p2p program. takrt se 512 al pa 1 giga kr dost pozna. Pa seveda pr zagonu sistema se tud pozna:D

opeter ::

Ja, ampak to je količina RAM-a. Tukaj Dual Channel nima nobene zveze. :)
Pa še ena stvar: bolje je sedaj investirat v en komad 1 GB in pozneje dokupit recimo še 1 kom 1 GB RAM-a, kot pa zdaj 2x512 MB (ker to je po mojem mnenju denar vržen skozi okno). No, seveda odvisno od potreb.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Jan987 ::

Sorry, mislu sm da se je tist da se v wordu ne pozna navezovalo na ram (pač slabo in hitro branje)

mtosev ::

Prvi sistem. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

soso ::

Tako ,mašina je doma! Zadovoljen,zelo 8-) Hvala za nasvete. LP
Ah ni nam lahko!!!

Jan987 ::

katera na koncu? Kakšna je natančna komfiguracija?

soso ::

Sicer ne vem kaj si tocno mislil s tem katera na koncu? Vzel sem prvi sistem ,ce sem te prav razumel. Karakteristike so pa iste kot sem na zacetku napisal. LP
Ah ni nam lahko!!!

x45 ::

mene pa zanima katera firma je fraga ( mogoče sparkle ?)
pa kak 3d mark 03 ?

miko 55 ::

dual pomeni, da ima dvoje jeder. tko k da bi vzel eno proc pa druzga pa skupi sčaral.

Jan987 ::

Res si to hitr ugotovil ej:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaksen racunalnik kupiti - pomoc !!!

Oddelek: Kaj kupiti
141440 (1163) Jan987
»

PC za Bratranca

Oddelek: Kaj kupiti
242862 (2450) mtosev
»

Mnenje o tej konfriguraciji AMD64-6600gt

Oddelek: Kaj kupiti
242510 (2143) Depatres
»

Pomoč pri izbiri

Oddelek: Kaj kupiti
5977 (930) opeter
»

Dilema med racunalnikoma

Oddelek: Kaj kupiti
112221 (2051) Zheegec

Več podobnih tem