» »

Izguba/kraja telefona

Izguba/kraja telefona

Doman ::

Včeraj sem šel 6.45 na avtobus na relaciji Vrhnika-Ljubljana. Sedel sem na zadnjem sedežu in iz žepa mi je padel telefon (k700i).
To sem opazil šele ko sem izstopil predzadnjo postajo. Peš sem se odpravil do glavne in na žalost tam ni bilo tega avtobusa. Ta čas sem klical na telefon in po približno 30min se je oglasila neka gospodična in mi prijazno povedala da je našla telefon a mi ga ne more takoj vrniti ker se peljelo na neko ekskurzijo. Dala mi je svojo številko na kateri je bila včeraj še dosegljiva. Dogovorila sva se, da se dobiva danes ob 12.30 na glavni postaji. Klical sem jo pa je bilo slišati le: Ta klic ni mogoč oz. nekaj podobnega. Na simobilu so mi rekli, da ta oseba nima nič na kreditu in zato to pove. Napolnil sem ji telefon in ko sem poklical sem opazil da ima telefon izklopljen. Sedaj ne vem kaj naj naredim. Ali počakam nekaj dni da vidim če bo dosegljiva ali naj prijavim policiji?
Sem klical tudi na LPP in so mi rekli naj pokličem danes ob 18 in mi bodo morda posredovali informacije kam je ta avtobus peljal po tem ko je opravil relacijo vrhnika-ljubljana.
Seveda sem mladi gospodični omenil tudi to, da bo dobila tudi manjšo denarno nagrado in bila je navdušena.
Ne želim ji škodovati, ker morda res nič ni kriva ampak le dobiti svoj telefon nazaj-bolj sim kartico.

Lp, Doman
  • spremenil: Doman ()

steev ::

A nimajo nekateri busi v Lj vido nadzor. Drgač pa na policijo da izslediš njen telefon.
:|

Mr.Ecko ::

Pa upam da si prijavu tudi pri svojem operaterju.

smilyxx ::

Ja sm tut že jst enkrat laufal za avtobusom ko sem opazil da sem pravtako izgubil k700i. Avtobus mi je ustavil in telefon sem dobil nazaj. Drgač pa so enmu prjatlu ukradl telefon pa so ga izsledili in ga je dobil nazaj (dobr če IMEI spremenijo nimaš kej). Čeprov, če bi bil danes še enkrat na istem mestu bi šel samo po SIM kartico :D , ker tolk živcev k sm jih zgubil zarad tega telefona jih pa še nisem.
Save water.
drink beer.

Doman ::

Bi bilo prepozno če bi šel na policijo v petek, ker bi počakal še nekaj dni... to je drugače našla neka smrkla,ki obiskuje še OŠ.:\
Kje bi pa dobil IMEI kodo, čeprav pomoje iz tega kruga o isleditvi telefona ne bo nič ker imam na telefonu naštimano da je potrebno vnesti kodo telefona. Če ji rata obiti to kodo bo tudi imei kodo spremenila;(
p.s: imam vse papirje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Doman ()

Doman ::

Sem se dobro skoncentriral in se nekako spomnil da je omenila da obiskuje neko šolo, ki se nahaja v Zeleni jami (lj) ob neki železniški progi, pa v bližini pokopališke ulice naj bi bila. Kdo ve kaka šola je tam?

#000000 ::

Grafična Je na pokopališki.

Azrael ::

IMEI številko (kodo) imaš napisano v dokumentih in garanciji od telefona, je pa seveda tudi na telefonu samemu, izpiše ti jo če vtipkaš *#06#.

Ta koda, ki jo telefon vedno sporoči operaterju ob vsaki vzpostavitvi zveze (tudi ob preverjanju) naj bi bila edinstvena. Če torej operaterju sporočiš, da je bil ta telefon ukraden in s papirji dokazeš lastništvo, lahko operater blokira tako telefon, kot kartico in postane eno in drugo za lumpa rahlo neuporabno.Telefonu lahko spremenijo IMEI kodo vendar to pri vseh telefonih ne gre.

Še nekaj informacij.

Pošlji punci, če se ne oglaša, SMS v katerem na vljuden način poveš, da hočeš svoj telefon nazaj, drugače... bo hudo.
Nekoč je bil Slo-tech.

Doman ::

Če bo jutri številka še vedno nedosegljiva bom šel na šolo in se bom pozanimal kdo je imel ta dan ekskurzijo,izlet... Glas ženske mi bo v spominu ostal še kar nekaj časa, ker je bil nekaj posebnega:D

Sem poslal sms, ki se glasi tako:

Cao!Prosil bi te,da me poklices na to stevilko, ker bi rad svoj telefon.Kartico sem ti nafilal jaz.Upam da bos videla ta sms preden to prijavim policiji.Lep dan, doman

Pouh ::

Po moje si kr dobr napisou...
iz OŠ se hitro ustrašijo policajev, še posebno dekleta...

uso sreco

BladE_ ::

Če je OŠ je možno na hod na OŠ Vide Pregarc al neki tazga !
Akcija - Reakcija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BladE_ ()

Doman ::

Ta oš je bla-mi je tudi to povedala pa si nisem zapomnil. Celo kje živi je rekla, jst bumbar si nisem zapisal!!! Hvala ti blade

ali3n ::

Pot pod noge pa v šolo... ko izveš kateri razred je bil na ekskurziji... pojdi v razred(e)... in jo "pokliči" na njen GSM... uspeh takorekoč zagotovljen...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Doman ::

Klical sem na šolo... izvohal da sta dve skupini šle v Bistro(vrhnika). Sedaj je svetovalna delavka rekla da gre v razred in bo vprašala kako in kaj ter kdo je sedel na zadnjih sedežih.:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Doman ()

Doman ::

Me je že klicala mlada gospodična in smo se dogovorili da mi vrne telefon danes ob šestih:8)
Je še povdarila da bo prišla z očkom:D

AndrejS ::

Da je ne boš pozabil nagradit!

Doman ::

@AndrejS

Že prvič sem ji rekel da naj računa na nagrado, ki bo znašala par tisočakov.
Sedaj pa razmišljam da ji ne bom dal čisto nič ker je z njo nekaj zelo narobe.
Mi je rekla, da se dobiva ob 6ih na tržnici v lj ob ljubljanici. Jaz sem seveda pomislil na tržnico pri tromostovju, ko sem jo pa čakal tam je ona rekla da je mislila na Moste. Ker se mi je pa zelooo mudilo nisem mogel v moste. Pozabil pa sem povedati da me je klicala dopoldne in mi rekla da naj ne pozabim na nagrado. Jaz sem ji rekel da sem ji že 2x rekel da bom nekaj dal. Rekla je da naj ji dam 6k:\
Kupil sem ji že kartico za mobitel. Za avtobusno karto sem samo danes dal 1500sit, porabil točno za 1000sit telefona.
Vse skupaj bi me nato prišlo 8-9k:\ Za toliko denarja bi že nov telefon skoraj kupil.
Dala mi je tudi svoj hišni naslov...
Sam sem ji imel namen dati, 3k + kartico za mobi. Ni mi žal denarja, moti me njej odnos.

Azrael ::

Prijavi na policijo, mula te izsiljuje in se dela norca iz tebe.

Za nagrado 6kSIT, ob vsem tem nategovanju malo morgen. Jurja za njen halo račun je dovolj, saj ne igra neke poštene igre.Čisto lahko bi že takoj dala telefon šoferju avtobusa (verjetno redno vozi na liniji, ki jo uporabljaš) ali bi ti povedala domač naslov kje telefon lahko dobiš. Tole letanje od poncija do pilata je samo igra mačke z miško.
Nekoč je bil Slo-tech.

klemen22 ::

Vesel bodi da te je sploh poklicala in si dobil mobitel nazaj.:\
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Razerzone ::

Ma ko ti da telefon ji daj plesko za nagrado pa bo:D Kva ti bo ena osnovnosolka neki gnjavila!

Zgodovina sprememb…

nokia6310 ::

Domen:
Včasih so komplikacije posebaj glede telefonov.
Jao pa kaj se ta mularija spomni mislim tako izsiljevanje pa že pri teh letih mislim halooo nobene hvaležnosti za tvojo dobrosrčnost ti še postavlja pogoje pa ceno za kakšno hoče da "odkupiš" svoj telefon nazaj.
Jao mislim samo vseeno bodi ti bolši, pa ji daj razliko med zapravljenim denarjem -mobi kartica, ki si ji jo kupil do 6 k, pa mislim da je to čisto poštena varianta.
Na koncu te pa še 2x spomni da ji ne boš pozabil dati nagrade.
In si dobil telefon nazaj?

klemen22 ::

Včasih so komplikacije posebaj glede telefonov.

Če izgubiš telefon verjamem da so komplikacije.

nobene hvaležnosti za tvojo dobrosrčnost ti še postavlja pogoje pa ceno za kakšno hoče da "odkupiš" svoj telefon nazaj.

Še enkrat, vesel naj bo da ga je sploh poklicala. Ker če bi bila tista deklica zajebana bi vrgla telefon v eno kanto pa čao miki.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

perci ::

6k je popolnoma neupravičena zahteva. Ta telefon ni njen in če bi bila poštena, bi ga nesla na policijo ali pa vrnila direktno lastnika. Upravičena je edino do stroškov, ki jih je s samim vračilom imela.

Je pa fer, da se najditelju da simbolično nagrado. Ampak ne če te izsiljuje. Osebno bi ji dal jurja pa čao miki. Sicer pa, pokliči njene starše ali pa se oglasi direktno pri njih doma v popoldanskih urah. Če so njeni nerazumni, pokliči policijo.

perci ::

Moja punca je pozabila svoj telefon na faksu. Hišnik ga je našel in predal sinu, naj se on s tem ukvarja. Jst sem jo klical iz svojga telefona in zmenili smo se za srečanje. Tip je bil prijazen, dal sem mu škatlo prešernovih kroglic in to je to.

celada ::

Ja za skatlo presernovih kuglic pa vrjem da bi biu tut jst prijazen ;)

nokia6310 ::

Kaj so prešernove kuglice?

opeter ::

Ja, mene to tudi zanima... kaj so te prešernove kuglice?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

dejansan ::

le kaj bi bile prešernove kroglice, podobno kot mozartove npr.

drugače pa google najde marsikaj, a je tako težko?
dejansan

opeter ::

Sem že našel, thanks! :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako zafrkniti tistega,ki ti je ukradel mobitel (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8026309 (8222) nergac
»

Kakšna je šansa, da dobim svoj telefon nazaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8327284 (10688) Mare2
»

Presenečen nad poštenostjo ljudi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
668479 (4228) Mipe
»

najden black berry na metelkovi

Oddelek: Loža
334745 (3271) Ziga Dolhar
»

smola

Oddelek: Mobilne tehnologije
151483 (1180) Daedalus

Več podobnih tem