» »

Win2003 firewall - zakaj rač. v omrežju ne morejo do strežnika

Win2003 firewall - zakaj rač. v omrežju ne morejo do strežnika

urkoland ::

Namestil sem Win2003, nastavil IPje, izklopil DHCP. Iz rač kjer je Win2003 lahko dostopam do ostalih računalnikov na omrežju, iz ostalih pa ne do strežnika 2003.
POizkusil sme izklopiti Firewall na Win2003 in potem stvar dela (lahko dostopam, iz ostalih rač do Win2003). Zanima me kako lahko nastavim MS firewall tako, da bodo strežnik videli tudi drugi rač. v omrežju?
Hvala.
LP ur;)s
ur;)s

Microsoft ::

In katera je tista stvar, do katere dostopas?

Sicer si pa lahko sam veliko pomagas, ce gres v Control Panle > Windows Firewall > tab Advanced > pod Security Loging kliknes Settings > na vrhu dodas klukico pred Log Dropped Packets. Pol pac poskusis dostopat do tiste stvari, do aktere dostopas. In potem pogledas na serverju v datoteki C:\Windows\pfirewall.log, kater port ti je blokiralo.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

urkoland ::

V datoteki firewala mi vrne tole:
2006-05-11 08:17:47 DROP TCP xxx.xxx.xxx.xxx xxx.xxx.xxx.xxx 3427 80 48 S 355624267 0 65535 - - -
Očitno blokira na portu 80.
Firewall na Win XP Pro mi ima dosti boljši uporabniški vmesnik, lahko nastaviš vrata, programe,.. na tem 2003 pa tega ni.
Kar pa želim je npr. ping strežnika iz drugega rač., ali dostop preko Run vrstice \\xxx.xxx.xxx.xxx.
lp ur;)s
ur;)s

Microsoft ::

Tole je malo cudno, ker sta vmesnika enaka. Si preprican, da ti ne gledas v kak drug vmesnik kakega drugega firewalla? Poleg tega, se zdej se ne vem, do cesa dostopas.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

urkoland ::

Sem prav pogledal katere verzije imam: MS Windows 2003 Standard edition nima istega vmesnika kot MS Windows XP Professional SP2.
Pa saj ni to tako pomembno.
WinXP ima zavihke:SPlošno,Izjeme in dodatno,
Win2003 pa: Services,Security Loggings in ICMP
Ni razlika samo v angleščini:) mene ne moti.

Moti me samo to, da ne vem kateri service vklopiti, da bi sploh pingali drugi računalnik Win2003? Ali kje je problem, da se ne da pingati Win2003 iz drugih rač v omrežju.

Torej želim samo pingati ali dostopati preko run vrstice kot sem že napisal do strežnika.In še to mi ne dela. To pa potrebujem, če želim delati karkoli... npr. dati posamezne računalnike v domeno.
Hvala.
LP ur;)s
ur;)s

Microsoft ::

Men je tot totalno cudno, ker pri meni ni tako. Bi lahko naredil eno sliko in jo pokazal, da vidimo, kako to izgleda?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

suse80 ::

Sem vprašal direktno na MS.
odgovor:"It is a Feature, not a bug..."

Ok to je bil hec.
Mojemu kolegu se je zgodilo enako, pomagala je samo naslednja procedura:
Popoln izbris vseh omrežnih storitev na obeh rač. in nato ponovna instalacija kartic in protokolov.
Po tem je delalo kot iz topa...
Obiščite stran o astronomiji ijn astrologiji http://www.mojevesolje.org

urkoland ::

bom poizkusil še tole ponovno nameščanje mrežnih kartic...
hvala.
lp ur;)s
ur;)s


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problemi s ftp - prenosom

Oddelek: Omrežja in internet
61475 (1292) Mitch
»

Strežniki

Oddelek: Operacijski sistemi
101639 (1291) urkoland
»

Občasni nekajminutni izpadi Arnesa preko kabla?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
534086 (3131) bastadu
»

Povezava dveh računalnikov z možnostji internet povezave

Oddelek: Pomoč in nasveti
131127 (1052) A-L-E-N
»

A kdo ve kako v Linuxu skonfigurirat zunanjo mrežo

Oddelek: Operacijski sistemi
161548 (1347) Yohan del Sud

Več podobnih tem