» »

Primitiven (a neboleč) način backup-a

Primitiven (a neboleč) način backup-a

kuglvinkl ::

Torej,

bekapirat moram pet kišt. In to bi želel početi zelo primitivno, brez strašnih softwareov, ker bi jih moral imeti nameščene na vseh kištah (dober backup SW je, domnevam, drag, Acronis pride okoli 12k na licenco).

Še posebej pa nočem, da se mi zadeva bekapira s kakšnim čudnim lastnim formatom. Hočem imeti kopje fajlov.

Zdej, sanje bi se mi uresničile, če bi imel na voljo free (al pa par dolarjev) SW, ki bi mi samo pogledal oz. primerjal, kateri fajli so novi in vsebino map na kištah primerjal s tisto na backup disku. Nekaj takega, kot je multisession pri Nerotu (nero backup odpade, ker uporablja lasten format), sinhronizacja torej.

Obstaja kaj takega?

PS. Total Commander ne zna sinhronizirati diskov, priklopljenih na USB (samo na svojo kišto disk priklopim prek SATA vmesnika, vse ostale pa prek USB-ja).

THNX.

ToniT ::

Če želiš samo kopiranje, zna to zelo dobro početi robocopy.exe.
Več o programu.

Brane2 ::

Na Linuxu se dobi Bacula, ki ima baje kliente tudi za Winse.

"emerge bacula" :D

http://www.bacula.org
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

BigWhale ::

Amanda je kar dobra zadeva, je za Linux in ima Win kliente, samo uporablja pac svoj format.

pirat ::

Kaj pa preprosto Xcopy procedura z dodanim switchem v orodni vrstici, da kopira le spremenjene datoteke po zadnjem backupiranju(/D) Datoteke pusti takšne kot so, USB priklop ga ne moti (da je le pogon mapiran), vse je že vključeno v Windowse ...

kuglvinkl ::

Thnx, pobje, bom preizkusil. :)

steev ::

Cobian backup tut sam kopira (ne nardi svojga formata), pa še zastonj je pomoje.
:|

kronik ::

V linuxu imas ponavadi ze prilozen rsync. Deluje tudi v Windows.

DC- ::

Jaz uporabljam rsnyc server in http://www.nasbackup.com/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Backup app?

Oddelek: Programska oprema
372478 (1642) imagodei
»

Moji strežniki

Oddelek: Omrežja in internet
323391 (2307) Hexx
»

Server: arhiviranje, sinhronizacija... kako začet?

Oddelek: Omrežja in internet
61473 (1261) Karen
»

Program za backup

Oddelek: Programska oprema
71495 (1199) jc
»

Kako v WinPe (vista pe) uspešno klonirati linux (programi ipd)

Oddelek: Operacijski sistemi
151663 (1361) Daedalus

Več podobnih tem