» »

Volcano 7 ali Titan TTC-D5T?

Volcano 7 ali Titan TTC-D5T?

tha_man ::

Pozdravljeni!

Ima kdo katero od teh dveh zadevic? Zanima me predvsem glasnost in kako se Volcano 7 kaj obnaša pri spremembah temperature. Titan je po nekaterih testih zelo zanimiv hladilnik (80mm @ 3000 rpm, <29dB, aluminij). Volcano pri najnižji hitrosti tudi deluje pri podobni glasnosti, ampak kaj se zgodi ko stvar pospeši? Ali dobimo sesalec?
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

ferjan ::

tudi mene zanima...

*gdaj bo na voljo gumb "Obvesti me o spremembah v tej temi" ne da bi kaj napisal :|

Boky ::

Tudi mene bit ta stvar zanimala.
Drugace pa bi bilo res fajn, ce bi se dalo urediti to stvar, ki jo omenja ferjan, da se pol nebi forum smetil z takimi pripombami, kot ja moja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

jespren ::

Titan drži 1200@1350 pri 1.85v pri full load eno
uro na 43c° pri 29db. Se mi zdi da impresionira,
ker je izjemno tih in tudi piša med režami ni.
Thermaltake-ov sesalec Volcano 6Cu+ 7000 ni
zmogel pod 47c°!!!! pa še slušalk nimam.
Še to: Titan se vrti na 3300 obr.
Priporočam!

Boky ::

Zanimivo. Kje pa se da Titana kupiti(cena) ?
Na trenutni masini imam Golden orba, pa me zanima a ve slucajno kdo, kako glasen(dB) je gorb? Je titan glasnejsi ali tisji ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

burekar ::

Titan je približno podoben Golden Orbu, mogoče celo malce tišji. V Powerplusu se ga da dobit.
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

Poglavarcek ::

TITAN na zalogi tudi v BIG BANG MEGA v Ljubljani!

8-O

tha_man ::

No, imam novo mašino (Athlon 1600+) in trenutno je noter Volcano7. S prodajalcem sem se zmenu da ga bom zamenjal za Titana če ne bom zadovoljen. Zadeva je res kar tiha, ni pa ravno neslišen. Razen prvih par minut ko prižgem računalo, ko se še vrti z manj kot 2000 rpm. Vrtljaji sčasoma narastejo na 3000-3300 rpm, odvisno kako toplo imam v sobi.

V trenutku ko to pišem so temperature take:
CPU: 38 stopinj
Ohišje: 25 stopinj (čeprav sumim da je vseeno kakšno stopinjo več)
Volcano7: 3300 rpm

Kar se glasnosti tiče, imam posnetek od Titana (iz www.frostytech.com), pa je sama višina zvoka pri 3200 rpm popolnoma enaka kot pri Titanu. Kar se glasnosti tiče pa ne vem (tisti posnetek dam lahko pač poljubno na glas 8-)).

Tudi sosed ima novo mašino z Volcano7, ima pa precej bolj toplo v sobi kot jaz pa še opazno manjše in manj prevetreno ohišje (sam Chiefteca ki je bil opisan na slo-techu, samo da je črne barve in brez ventilatorja ob strani). Pri njemu je Volcano7 dosegel max 4500 rpm, in je bil kar precej glasen.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Boky ::

The_man ce si gdaj imel ali slisal golden orba, je glasnejsi ali tisji pri 4500 obratih ?
Drugace pa, ga bos obdrzal ?

tha_man ::

Boky, golden orba nisem na žalost nikoli slišal. Ne vem še če bom obdržal Volcana. V bistvu je kar v redu cooler. Prej sem kakšne pol ure igral need for speed porsche, pa se je procesor segrel na 43 stopinj, medtem ko je volcano laufal na 3700 rpm. Sedaj pa koleba med 3450 in 3600, kot kaže se ne more odločit kako hitro bi šibal :D (CPU je na 39°). Niti ni glasnejši kot na 3200, samo malce višji ton ima. Bom še videl kaj bom storil. Definitivno pa ga ne bi zamenjal za nič drugega kot Titana.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd