» »

Conroe procesorji so med nami

Conroe procesorji so med nami

««
38 / 42
»»

Skankulja ::

Mah... PK mam norije s temperaturo procesorja. Že tretijč sem razdr proc/cooler. S klingo za olfanož sem preveril konkavnost/konveksnost heatspreaderja in coolerja sta oba perfectly flat. Ni mi jasno... :\ Trenutno laufam na 505x7@1.45V (9h orthos stable). Temperatura ob loadu je med 73-76 ;((. Upam, da bodo temperature padle z novimi biosi (druge ideje nimam).

PEK- ::

glede na to da je proc skor 100% navit in V tolk povecana ni ta temperatura nic posebnega... Saj ne bo tolk navit procesor laufu pr 40°C umerte se mal...

Skankulja ::

PEK-: w00t?! razloži potem mlačne heatpipe?

edit: matr me jezi, da folk čuti potrebo po postanju čeprav njegov bullshit ne doprinese k temi! (PEK- to seveda ne leti na tebe :P)

Zgodovina sprememb…

BoLhCa ::

Crap.. F5 BIOS mi je pozru zdej 1let zivljenja mater, ni koristn nč! se pri 450*7 mi ni bila kista vec stabilna.. F4 saves:\

BoLhCa ::

Al mi je blo treba Gigabyte kupvat mater! Flasham nazaj na F4, ok vse kulj boota s prejsnjo frekvenco, ampak je pa nov problem... DVD-RW dela na dma kulj, CD-RW pa na PIO Oo, dam DMA if available in on kr se zmer na PIO ! Z F2 (prisel je s plato) sta bla oba na PIO mode ni blo vazn kaj, sm flashal na F4 sta oba bla na DMA (normalno ane), in zdej k sm probaval novi BIOS F5 (hudič ga vzami), mi je pa ta smorn nastal.. Ma kdo kaksno idejo, ker jst sm ze cist scrpan:O

Lp

Skankulja ::

bolhca: hmmm... si probal uninstallat ide controlerje in/ali oba cd/dvd roma? kr ročno rukni dol vse v device managerju in rebooti. probaj za foro še enkrat naložit intelov inf packet.



bug anyone? ;)

Volta ::

Hm..Lep bench Skankulja :D

minirac ::

Skankulja to maš stock coller?

igor0203 ::

Bolhca, si porihtal zadeve? Ali te še zmeri muči? Se spomniš, ko si mi rekel, da je ta Gigabytka čist v redu plata... >:D :D

BoLhCa ::

Yp igor vračajo se mi besede, kar mi ne diši preveč:) Ne, nism še porihtal zadeve..

Skankulja ::

minirac: scythe ninja +

mtosev ::

prosim varno voltažo za gskill HZ ram.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Vision ::

1.8v

igor0203 ::

0 V. :\ Jao sej ti na ramih piše kok voltov rabijo. Sam da poste nabijaš... :\

mtosev ::



Moj sistem.

@igor kaj naj vem da rabim ram pogledat. Na večini nič nepiše.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

BoLhCa ::

Slika ti ne dela, za ram pa si poglej na net. Proizvajalčeva stran oz. prasi googla...


1.8v^^

igor0203 ::

Seveda, da piše, samo malo bolj poglej. Na eni beli nalepkici, kjer ti timingi pišejo (4-4-4-12), ti zraven tud piše 2.0-2.1V. ;) Vem,ker sem imel točno te rame na testu.

mtosev ::



Že 2,5h vse na stock ni slabo za začeket. :D

Sn vido da so voltaže na ramih, samo tak nisem opazo ker večina nima in nisem vedo da oni kar na ram napišejo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Gajba ::

jaz mam gskill HZ pa jim dajem 2.35V trenutno na ddr2 1000mhz. pa so komaj malo mlačni, tak da lahko jim daš kolko gre. en jih je na XS pognal do 2.7 al 2.8 z voltmodom. malo naj nekaj piha po njih pa bo vredu
All I found were lungs and liver

Good Guy ::

gajba..take voltaže so samo v primerih ko se delajo extremni benchi (za 2-3 ure)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Gajba ::

ma ja itak samo za primer sem mu dal
All I found were lungs and liver

Gajba ::

p5b deluxe + e6600@3600mhz, vcore 1.5750V, vodno hlajenje

vklopim orthos pa kaže asus probe za cpu 70-73 stopinj. pa vklopim še zraven super pi 32m pa začne kazat 62-65. pa poženem še teamspeak zraven pa začne kazat 60-63:D za crknit od smeha
All I found were lungs and liver

Volta ::

Vse ka maš mu nadevaj, pa ti bo prišo do default stopinj >:D

Skankulja ::

:D
Pri zadnjem bios releaseu za P5B (vanilla) sem opazil to: 5. Revise temperature reading algorithm. Upam, da je tudi pri deluxe zadeva bios related in se bo dalo zrihtat.

Skankulja ::

Par fotk

Opažam, da ramom bolj pašeta slota 1-3 kot 2-4. Je še kdo drug testiral kombinacije slotov? ;)

Good Guy ::

lepo zrihtano...:\ :\
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

JIM22 ::

@skankulja: tam na eni sliki se lepo vidi kako ni ravn HS na procu.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Volta ::

Huh, pri takem coolerju, bi se bal, da bi ti zarad teže kaj poškodoval. :D

Mirč ::

poškodoval kaj te
lp

Volta ::

Vtrgal del plate s sabo >:D

Skankulja ::

JIM22: ja, malo je konkaven. Samo glede na to, da je več al manj cel IHS pokrit se tiste 5% ob robih bore malo pozna imo.

Skankulja ::

Mal se špilam...
Vdim: 2.4V, VFSB: 1.45V, VNB: 1.65V, Vcore: 1.585V (bios)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

BoLhCa ::

1.585v na procu a ni to mal dost, hehe:) Drugač pa lepa frekvenca nikej, predvsem mi je všeč frekvenca in latence na pomnilniku:P kterega imaš že?

drugač pa good job :P

Skankulja ::

bolhca: goodram

BoLhCa ::

mah... pr men pa dela na 450*7 100%, na 460*7 pa ni varjante.. pa sm nizal timinge na ramih, visal voltazo, zmer crkne, a na 450fsb-ja dela pa z stock voltazo.. jao. Vseen sm mislu, da bo kej vec dal s sebe, čeravno 3.150MHz tud ni tko svoh vseen no:)

Hux ::

kdaj se bojo prvi 4 core pojavli? 2 core je good 4 pa better. Tu ti vsej nebo zmanjkalo odzivnosti racunalnika ce delas dve high proces stvari naekrat. Samo verjetno bojo ultra dragi ce so 9 core 15k dolarjev lol.

PEK- ::

Js pa zgleda 466 se lahko vec je pa problem... sj dela use sam ce pa 2x prime laufam proc0 pa proc1 pa stvar STOPa po 2h minutah.... na 466 pa to laufa BP.

Gajba ::

meni pa se na p5b deluxe+E6600 blizu 3.5ghz začne dogajat, da ko laufam dual prime mi ne vrže error, ampak mi comp freezne za sekundo in se takoj zatem resetira. probal sem že sve živo pa mi ni jasno kaj bi lahko blo. zaj sem že začel študirat da ni kaj z driveri za chipset, ker sem imel podoben problem na dfi ultra-d. čeprav za super pi 1m pa gre do 3.95ghz
All I found were lungs and liver

Mirč ::

prime95 zelo obremeni comp dost bolj kot super pi

d0rK ::

Hux, prvi stirijednriki imenovani Kentsfield naj bi prisli ze letos Novembra.

BoLhCa ::

Izšel je novi BIOS za osnovno ploščo Gigabyte i965P DS3 in sicer F6 !

Release note:
1. Enhance Conroe E6300/E6400 overclock capability:D >:D

Me zanima....

Lep dan

Good Guy ::



sicer ni conroe je pa cleverton >:D >:D

PS: poglejete število jeder :D :D
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

zbogi ::

ej ti, tole ni nič druga kot dva štirijederna xeona v enem sistemu, nič neobičajnega.

Good Guy ::

ja ok nimamo vsi 8 jeder v kompu :D :D

EDIT
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Good Guy ()

zbogi ::

na XS je eden že lansko leto za rosseta@home laufal štiri dvojedrne opterone v eni mašini, nč posebnega.

Good Guy ::

ja sam moreš mal pomislt da bo hmal ne bo več treba 4 procov za 8 jedr ..>:D >:D

tko no mensezdi da gre število jeder zadne čase ful hitr gor >:D >:D



evo vam še mal conrotov..baje je vse air, brez vmodov.. :D
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Skankulja ::

khm, air brez modov :D (coretemp kaže ~26°)

BoLhCa ::

3.3 voltaza ? 8-O

Gajba ::

zanima me kolko vam kaže temperature za cpu na P5B Deluxe z vodnim hlajenjem pri full loadu (dual prime)? pripišite zraven tudi cpu voltažo.
All I found were lungs and liver

BoLhCa ::

En nasvet lastnikom Gigabytove DS3 plate v navezi z sata raidom. Nikakor in nikoli ne naredite optimized defaults pred updejtanjem bios-a, ker vam bo spremenilo controler iz RAID na ide, in po flashanju, bios ne bo nasu "virtualnega biosa na disku" in se bo ustavu pri bootblocku in to je to. Garancija čaka...

Sm mal prečekiru pol googla in folk dejansko vrača plate na servis zarad te ultra hude BIOS zascite iz gigabyta!

Je mogoče ze kdo mel tak problem?

Yp, pisem iz prenosnika...

Lp
««
38 / 42
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[komentarji] Intel Core 2 & AMD AM2 SuperPI lestvica! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
12810239 (4600) Galaxy
»

Plata za core 2 duo???..asus

Oddelek: Navijanje
412432 (1344) ShARk63
»

računalnik gre v predelavo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
786650 (4525) aodius
»

core2 duo vs. Pentium D 945 vs. Athlon 64 X2 4200+ AM2

Oddelek: Kaj kupiti
452404 (1353) bond007
»

Core 2 duo sistem

Oddelek: Kaj kupiti
372905 (1703) Cinderela

Več podobnih tem