» »

Težave s SATA II

Težave s SATA II

[Op] ::

Imam sledeč problem ki ga ne morem rešiti!

Imam dfi-jev sli-dr expert board in wd 320 gb sataii 16mb disk. V bios-u mi zazna vso opremo a ko bootam winse xp iz cdja mi po končanem prenosu sistema in ob ponovmem resetu mi windowsi javijo error in da ne morejo naložiti določenih komponent! Slike trenutno nimam a se bom potrudil in jo še danes spravil iz digitalca.

Resnično več ne vem kaj narediti ker sem sedaj sprobal že tri sisteme (2003 server, xp pro en, xp pro slo) in mi pri vseh pade inštalacija sistema! A mislite da bojo xp sp2 to zadevo znali rešiti ali je brez pomena sprobavat?

P. S. Ob bootanju s cd-ja sem naložil driverje s f6 za nf4 in mi je s tem tudi prikazalo dejansko velikost diska se pravi malo manj kot 320 gb.

:(

zee ::

Uporabi Windows XP SP2 (SP2 je vgrajen).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

[Op] ::

zee nič ne pomaga!

Ne vem več kaj narediti. Winsi iz cdja prekopirajo vse sistemske fajle in ko naj bi se po ponovnem rebootu začeli nalagati (Installin Windows) pride do polovice in zmrzne! 8-O

Dej folk pls pomagite če mate kake ideje!!! Sem že skoraj obupal ker resnično res ne vem več kaj narediti. To je zihr kaka med bordom (DFI LanParty UT SLI-DR Expert) in WD 320Gb SATAII 16Mb diskom .

:(

zee ::

imam DFI Lanparty Ultra-D in sem inštaliral XPje bp ... še celo zelo hitro je šlo -> X2 powaah.

si poskusil s kakšnim drugim cdjem od XPjev?

si pretestiral rame?

si poskusil naložit kakšno Live distribucijo Linuxa (se ne inštalira, ampak jo poženeš iz cdja)?

EDIT: typoti, predlogi
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

[Op] ::

zee poglej ima sledeco konfiguracijo:

1 X DFI LanParty UT SLI-DR Expert
1 x AMD Athlon X2 4400+
2 X Corsair - CMX 1024-3200C2 1GB DDR 400Mhz (z hladilnikom)
1 X ASUS EN7900GTX
1 X WD 320Gb SATAII 16Mb
...

Knopix so v trgini kjer sem fan kupu sprobal da vidjo kako se greje cpu. Drugače sem pa doma sam probal Windows XP Profession EN SP1, Windows XP Profession EN SP2, Windows XP Professional SLO in Windows 2003 Server. Windowsov XP 64bitnih na žalost nimam zato jih nisem sprobal a mislim da nebi nič rešli.

Glede rama je tako prišel je tja do 89% brez errorjev a sem pol izključil ker se mi je nekam mudilo!

A misliš da bi lahko bil tudi kaj narobe z diskom?? Že sama inštalacija in formatiranje se mi zdi da se dela počasneje kot ponavadi res pa je da je veliko večji disk!?

nokia6310 ::

Hehe imam isto plato in celo 2 wd diska.
A je normalno da imam zdaj velikost obeh nekaj čez 595 gb glede na to, da sta po difoltu velika vsak 320 gb?
Samo zanima me če je to normalno.

shany ::

imam isti problem.
kupil sem novi računalnik, ga sestavu, začel z instalacijo naložo sata 2 gonilnike ter mi na koncu instalacije učasih še prej javi nek error umes pa nih 10 krat prekine instalacijo kot da bi bil cd poškodovan.
nimam pojma ka bi blo
PROSIM POMAGAJTE

amigo_no1 ::

in kakšen error ti vrže (inštalacije česa) ?
Če gre za inštalacijo win xp , si dal ob začetku SATA driverje (ko piše "Press F6 to load additional...)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko je vreden 4 leta star rač.

Oddelek: Strojna oprema
9782 (566) Enron x86
»

Hiter in tih 320GB disk

Oddelek: Kaj kupiti
6622 (622) Antares88
»

Kakšno računalniško konfiguracijo imate? (nasplošno vaš hardware) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
937332 (5780) ialexxb
»

Prosim komentirajte konfig. AMDX2, ATI, MSI, GEIL ...

Oddelek: Kaj kupiti
151563 (1294) GrimReaper
»

Trenutno najboljša matična plošča za AMD socket 939

Oddelek: Kaj kupiti
183171 (2438) Javon

Več podobnih tem