» »

Dehidracija in stradanje

Dehidracija in stradanje

Hair ::

Zdravo!

Zanima me, koliko časa človek v nekih povprečnih pogojih zdrži brez vode in koliko brez hrane. Informacijo rabim že danes...

Hvala vnaprej, lep pozdrav!
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

OwcA ::

Brez vode 3 dni, brez hrane 3 tedne.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Freezy ::

Točno tako lahko pa tud probaš ampak to je teoretično nemogoče ker rabiš informacijo že danes.

balocom ::

Ka ne zdri lovek brez hrane tri mesce?:8)
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

#000000 ::

Brez hrane baje zdržo povprečen zdrav človek cca 45-50 dni brez vode cca 4-5 in kaput.

steev ::

A ni neki vse na število 3: 3 minute brez zraka, 3 dni brez vode, 3 tedne (al pa mesce, nevem točno) brez hrane.

Je pa to dost odvisn od posameznika. Kšn marinc zdrži verjetno še mal več brez vode pa hrane.

Lp
:|

BladE_ ::

Aja sj res marinci so mn lacni pa zejni od navadnih smrtnikov :D :D
Akcija - Reakcija

Oxford ::

Kšn marinc zdrži verjetno še mal več brez vode pa hrane.

Od kod ti pa ta zaključek? Verjetno tudi "kšn" pek ali pa poštar oz. dimnikar zdrži še "mal več". Kot si napisal en stavek prej od zgoraj citiranega, je vse odvisno od posameznika.
Predvsem pa od pogojev, v katerih se človek znajde brez vode. V Dolini smrti v Kaliforniji sredi poletja, ko je tam v senci (!) 47 °C, ti pravilo "3" odpove. Mogoče 3 x po 6 ur?

Iz lastnih izkušenj lahko povem, da je dehidracija precej zagamana zadeva. Enkrat sem na poti na Golico nad Jesenicami premalo pil (oz. le kak pirček na vrhu :D). Ne morem vam opisati, kakšen glavobol sem imel ponoči. :'( :'( Noro!!! Raje bi si odgriznil nogo, kot pa še enkrat izkusil te bolečine. Za vse skupaj sem krivil sončarico.
Šele, ko se mi je to ponovilo drugič - zopet izlet v gore, sem postal pozoren na to, da sem premalo pil. Od tedaj VEDNO odnesem na hribolazniške ali kolesarske izlete s seboj VELIKO navadne vode - nič več alkohola.

Preživetje brez vode je torej v vročini zelo oteženo.

steev ::

Mislim, da so tako izurjeni.
:|

Oxford ::

Marinci in podobni pajaci iz Hollywoodskih filmov se lahko psihično pripravijo na premagovanje bolečin oz. nadzorujejo na primer utrip srca, toda (!) telo BO zahtevalo za normalno delovanje določeno količino vode oz. hrane.
Privajanje na majhne količine vode je zelo nespametno početje - kot to na primer počnejo bodybuilderji pred tekmovanji. Ledvice jim prav gotovo niso hvaležne. Prej kot slej se pokažejo trajne posledice na presnovnih organih.
Tako, da je razmišljanje, da so marinci mačoti v smislu telesne superiornosti, precej zgrešeno. Zaradi velike mišične mase - običajno v zgornjem delu telesa - potrebujejo še toliko večji vnos kalorij samo za normalno funkcioniranje telesa.
Mislim, da USA vojski ni v interesu, da naredi krip'l bataljon samo da bi dokazala mejne zmožnosti njihovih mož.

bamfy ::

brez vode 4-5 dni
brez hrane vsaj 40dni -sevede odvisno od zaloge če si že prej glista te bo prej pobral kot pa če maš par 10 kg zaloge
zakaj vsaj 40dni? ker nekateri narmalno rejeni ljudje delajo tudi 40 dnevne poste in ker očitno ne riknejo...
wtf?

bamfy ::

Pa mimgredice jst se z kakšnim breztekočinskim eksperimentiranjem ne bi zajebaval, ker ima lahko hitro zelo negativne posledice
wtf?

steev ::

40 dnevne poste in ker očitno ne riknejo...


Post ni to, da nč ne ješ ...
:|

BladE_ ::

nekateri narmalno rejeni ljudje delajo tudi 40 dnevne poste


hahahaha kje is pa to slisu?? :D :D
Akcija - Reakcija

Nejc Pintar ::

To jih res delajo, samo pijejo naravne sadne sokove ki imajo v sebi precej sladkorja:\
Lahko je biti prvi, če si edini!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

7 dnevna dieta z vodo

Oddelek: Loža
111780 (1468) zee
»

Kaj piti/jesti pri daljšem fizičnem naporu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6714445 (12702) kitewing
»

Nova anketa

Oddelek: Novice / Ankete
407403 (6779) Berserker
»

Alternativne znanosti ...

Oddelek: Znanost in tehnologija
382884 (1951) Double_J
»

Živeti samo od svetlobe... Nič jest , nič pit sam dihat?

Oddelek: Loža
362793 (2073) Elemen_T

Več podobnih tem