» »

Steam - Nakup iger

Steam - Nakup iger

««
240 / 244
»»

Jerry000 ::

Če zdej al pa za 20 let ne bo nekega ornk sale, pol pa tud k*** gleda Steam :)

oo7 ::

mtosev je izjavil:

Kakšen sale kmalu, ker bi vzel FIFA 23 ko bo na salu? Se pa mi ne mudi.



Steam Halloween Sale 2021: October 28th - November 1st, 2021

Steam Black Friday/Autumn Sale 2021: November 24th - December 1st, 2021

Steam Winter Sale 2021: December 22nd - January 5th, 2021

globoko grlo ::

A to bojo enaki popusti kot pt summet sale?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

oo7 ::

globoko grlo je izjavil:

A to bojo enaki popusti kot pt summet sale?



Pri večini iger verjetno ja. Včasih je bilo bolj zanimivo, ko so dnevno menjavali popuste, ko je bila razprodaja.

oo7 ::

Jutri se začne Halloween razprodaja na Steamu. 25 oktober - 1 november.

simnov ::

bo mw2 -70

svecka ::

zelo bedni popusti. Tale sale je navaden joke.

globoko grlo ::

Ja morjo se kj za bozic prsparat, pa se winter sale je, tko da...
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

mtosev ::

Fifa 23 kaj znižana?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Buggy ::

mtosev je izjavil:

Fifa 23 kaj znižana?



...ne znas sam pogledat?

drugace pa je Dirt Rally 2.0 znizan 75% (5€) in sedaj res ni razloga da tisti, ki bi se zeleli preizkusiti v IMO najbolj uravnotezeni rally simulaciji, tega tudi ne storijo.

oo7 ::

Steam dvignil priporočene cene iger v Evropi

https://hop.si/2022/10/26/steam-dvignil...



Steam has updated their recommended prices for game developers, we have a list of all the changes in a new blog post:



ahac ::

Eh, za Evropo (in ostale velike trge) itak nihče ne upošteva teh priporočenih cen.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

oo7 ::

Se Ubisoft mogoče vrača na Steam?

https://hop.si/2022/11/04/se-ubisoft-mo...

Zmajc ::

oo7 je izjavil:

Se Ubisoft mogoče vrača na Steam?

https://hop.si/2022/11/04/se-ubisoft-mo...


Ubisoft nikoli ni "zapustil" steama. Igre si pač zagnal preko njihovega klienta, ki se je povezal s steamom.

EDIT: Sem se motil, njihovih novih iger ni na steamu. Zanimivo, na EPIC store so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

bedarija ::

Anno 1800 nisem nabavil zaradi tega ker ga ni na Steamu in je Epic exclusive, če pride bo za božič veselo.

opeter ::

Nekaj njihovih starejših iger je na GOG, večina pa na Epic in seveda Ubisoft Store.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ahac ::

oo7 je izjavil:

Se Ubisoft mogoče vrača na Steam?

https://hop.si/2022/11/04/se-ubisoft-mo...


Jaz imam še vedno teorijo, da je Ubisoft šel iz Steama zato, da bi dobil večjo moč pri pogajanjih z Valveom. Vedno so imel željo pridt nazaj, ampak pod boljšimi pogoji.

Včasih je Valve sem publisherjem dal enake pogoje in se ni bil pripravljen pogajat. To je bilo, ko je edina izbira za publisherja bila med Steamom in lastnim launcherjem. Zato je takrat EA šel stran (sicer verjetno bolj zaradi prodaje DLCja kot 70/30 cut).
Nekaj časa nazaj so pa tudi drugi publisherji dobili možnost, da se izognejo Steamu. Takrat se je Valve začel pogajati z EA, da so prišli nazaj. Ker Valve hoče, da je Steam glavni store na PCju.... store, ki ga skoraj nobena igra ne sme izpustiti. Ta status je najbolj pomemben, ker če to izgubijo, bodo samo še ena od mnogih trgovin.

No, Activisionu in Ubisoftu je bilo to jasno in so želel poseben deal zase. Zato je Activision CoD prodajal samo na battle.net, Ubisoft pa svoje igre na Ubisoft Connect in EGS.
Jaz sem prepričan, da če so zdaj oboji prišli oz. prihajajo nazaj, je to zato ker jim je Valve dal kar so želeli.

Če imam prav, bo na Steam v prihodnosti prišel tudi Ubisoft+ (njihov subscription service). Zdaj je EA Play edini tak subscription service na Steamu. Valve ponavadi ne razvija nekih novih stvari samo za enega publisherja, ampak to so naredili za EA (del pogodbe, da se EA vrne). Zdaj bi lahko Ubisoftu ponudili isto.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Kayzon ::

Dejte povedat koliko imate kej iger na steamu. Se mi zdi da sem eden bolj normalnih,ki ne kupi vse kar je na razprodaji ,ker imam od 2008 samo 99 iger.

ales85 ::

706
Ja, vecina tega je srot/filler :))

Gagatronix ::

Jaz jih imam nekaj cez 200, sem pa drugace uporabnik Steama ze od leta 2006. Edin spil, ki ga cakam, je ETS2 z West Balkans razsiritvijo. Predvsem zato ker me zanima kako so poustvarili Slovenijo.

Kayzon ::

Jaz priznam da bi jih imel veliko vec,ce bi se sel po tem da kupim moje najljubse igre ampak ko ne morm podpirat npr. UBISOFTA,ker ni vec ista firma ki je naredila prve tri Splinter Cell igre,Rogue Spear/Raven Shield,OGR plus island thunder/desert storm aaa,pogresam te igre :'(

Gagatronix ::

Jaz sem vecino iger na Steamu dobil preko raznih giveaway-ev in podobnega.

Hatchback678 ::

Tam okoli 1500

Kdaj sem jih ful kupoval sedaj pa le humble bundle enkrat mesečno.

Kayzon ::

Ja enako,vsej 20 iger sem dobil zastonj. Nazadnje prejsnji teden je bil Warhammer free,ta meele verzija k je podobna l4d igram.

Hatchback678 ::

Igre so postale fejst fejst predrage, pa tudi pomoje nas je večina tu že malce starejših in špile igramo poredkoma.

Če bi bila šansa bi račun verjetno prodal, ampak ga ne smeš plus veliko verjetno niti ne bi dobil.

Gagatronix ::

Jaz sem mnogo iger kupil v zdaj ze dolgo pokojnem Mantisu. Goblina mi niti omenjat ne, ker so taki nateguni, da niti smesno ni. Poleg tega se ne mislim z Vica furat v BTC.

Kayzon ::

Mantisplus je mel dobro foro kjer si lahko prinesel stare igre in zamenjal za nove. Se spomnnim da sem novi cod4 star mesec dni,zamenjal za complete edition bf2,in celo igral celo leto potem online mode. Dalec boljsa igra od cod :))

Je pa res da prej so nekako upravicili 40€ za pc igro,kjer si dejansko imel skatlo/cd in po moznosti daljsi manual. To da sedaj das 60€ za novo igro,ki je zgolj dosegljiva na steamu? Halo,popolnoma oderusko.

Fritz ::

Kayzon je izjavil:

Mantisplus je mel dobro foro kjer si lahko prinesel stare igre in zamenjal za nove. Se spomnnim da sem novi cod4 star mesec dni,zamenjal za complete edition bf2,in celo igral celo leto potem online mode. Dalec boljsa igra od cod :))

Je pa res da prej so nekako upravicili 40€ za pc igro,kjer si dejansko imel skatlo/cd in po moznosti daljsi manual. To da sedaj das 60€ za novo igro,ki je zgolj dosegljiva na steamu? Halo,popolnoma oderusko.

Spoznavaš koncept inflacije v praksi.

Cene so bile previsoke tedaj in so še bolj danes. Jaz kupujem na razprodajah, Humble Bundle in
https://www.allkeyshop.com/blog/
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

111111111111 ::

Jaz jih imam 140. :)
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zmajc ::

Igre niso nič kaj pretirano dražje kot so bile včasih, problem je da ljudje niso potrpežljivi in igre kupijo "zdaj takoj nemudoma" namesto, da bi jih kupovali v znižanju.

Splača se preverjati isthereanydeal in naročiti na newsletterje GMG in podobnih spletnih trgovin. Večino novih iger lahko še preden izidejo kupiš tudi do 20% cejene. Pa ni vedbno treba kupovati deluxe editione...

Zmajc ::

Na voidu se je recimo dalo z kuponom za 30% popust kupit čisto vse igre, tudi čisto nove.

mtosev ::

Jaz mam steam account od Feb 2007 in mam samo 54 iger.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zmajc ::

mtosev je izjavil:

Jaz mam steam account od Feb 2007 in mam samo 54 iger.


Eni pač pridemo do spoznanja, da kvantiteta ni kvaliteta.

Osebno sem včasih claimal vsak freebie key ki sem ga našel, pol pa slej ko prej spoznaš, da od tega nimaš nič razen polno knjižnico smeti, ki jih nikoli ne boš igral. Zdaj tega že dolgo ne počnem več.

bedarija ::

jp, na začetku itak na EPIC-u blo treba vsak zastonj špil claimat, ker kar je zastonj je najslajše, sedaj imam pa 3 letas star EPIC account z 200 špili ki ga nikoli ne prižgem in steam account iz leta 2009 z 120 špili, ki je konstantno v uporabi.
upam da bo za božič kaka kul igra freebie

mtosev ::

Jaz free games še vedno vzamem tudi, če jih verjetno ne bom igral.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Jerry000 ::

tam cca 350 jih mam :)

oo7 ::

Ubisoft se uradno vrača na Steam

https://hop.si/2022/11/22/ubisoft-se-ur...

mtosev ::

Steam sale. Fifa 23 je 40% off/41.99. Grem v nakup.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

__Devil__ ::

Jaz tudi claimam vse EGS igre, čeprav praktično nobene ne igram.. Igre bi kupil preden izidejo, če bi vedep, da bodo 100% dobre in jih bom igral, to pa je skoraj nemogoče vedeti.

Čakam samo na Call of Duty Modern Warfare 2 (2022), če bo kakšna akcija kjerkoli za ta black friday, mogoče ve kdo? Lahko je steam ali blizzard. Čeprav trenutno se mi zdi, da je igra preko blizzarda bolj stabilna, ker mi je že parkrat vrglo iz igre (COD MW22) zaradi "steam lost connection" napake. Sem upal, da steam nebo imel toliko težav in crashev, pa je isto. Čeprav je veliko odvisno od same igre.

Da bi dobil novi COD za vsaj 59EUR ali 49EUR bi še bilo super, 70EUR pa je kar malo dosti za 10 novih map. Čeprav grafika je kar boljša proti MW19 ampak vseeno je drago. MW19 (edini cod, ki sem ga kupil) sem dobil tudi na sale-u na blizzardu za okrog 38EUR kar je ok :)

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Ma za 10 eur ne boš igral.. daj daj. Jih boš ujel pač kje drugje. Uživaj, dokler imaš čas, ta ti je edini omejen v lajfu.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Kayzon ::

Drugace uporabljam cdkeys stran za nakup steam iger,pa znas dobit tudi po 30-40€ ceneje igre.
**Ce kdo se morda ne ve za to*

Machete ::

Ja samo odvisno katere. MW2 sigurno ne. Pa zadnje časa niti ni toliko razlik. Mogoče za kake starejše.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

yoco ::

Kayzon je izjavil:

Drugace uporabljam cdkeys stran za nakup steam iger,pa znas dobit tudi po 30-40€ ceneje igre.
**Ce kdo se morda ne ve za to*

Pa je stran varna? Meni se je že enkrat zgodilo (ne na cdkeys), da sem kupil ključ, čez par mesecev pa so mi ukinili ključ, in sem moral kupiti novega preko uradne stani!

Machete ::

Jaz sem jih kar precej kupil in z nobenim keyem nisem imel težav. Prav zelena cona pa to ni.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zmajc ::

Osebno imam politiko da ne kupujem z strani tipa G2A ampak se držim uradnih re-sellerjev tipa Green Man Gaming, Voidu, etc. ter spremljam isthereanydeal.

Če se ti ne mudi lahko kupiš čuda iger ekstremno poceni. Voidu je recimo pred kratkim imel kupon z 30% popustom na VSE igre tudi čisto nove.

Za neučakane se pa praktično vse nove igre lahko v prednaročilu tedne pred izidom najde do 20% ceneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

bedarija ::

osebna izkušnja, kupil na G2A ključ za igro, ki sem vedel da je bila prej že v humble bundle. na steamu bila 10€ ključ dobil za 1€. v tem primeru sem bil 99% prepričan, da je ključ pravi in je po vsej verjetnosti prišel iz humble bundla. nikoli pa ne bi kupil ključa nove igre ki bi bila 50% ceneje, to je pa večja verjetnost da gre za nakupe iz ukradenih kreditnih kartic.

jellychelsea ::

G2A ima že od nekdaj slab sloves. Cdkeys so varni - sem že opravil kar veliko nakupov preko njih in nikoli nobenega problema.

Za tale Voidu pa prvič slišim - hvala Zmajc, sem pravkar nabavil Assassin's Creed Odyssey ceneje kot kjerkoli drugje :)

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

...sem pravkar nabavil Assassin's Creed Odyssey ceneje kot kjerkoli drugje :)


si preveril Kinguin?

https://www.kinguin.net/listing?active=...

Pri njih veckrat kupujem in nikoli tezav. Ravno zadnjic vzel WRCG Steam key par dni po izzidu s 50% skonto, je pa res da nimas opcije vracila igre pred odigranimi 2-mi urami, kot bi jo sicer imel pri nakupu preko Steama.

jellychelsea ::

Poznam Kinguin ampak sem imel slabe izkušnje z njimi, zato se jih raje izogibam.

Zmajc ::

Kinguin je čisti azijski black market.
««
240 / 244
»»