» »

Mail pošlješ osebi X, je možno dobit mail, ko tvoj poslani mail ta oseba pogleda?

Mail pošlješ osebi X, je možno dobit mail, ko tvoj poslani mail ta oseba pogleda?

glinik ::

Pozdravljeni.

Zanima me, če to možno (kot že piše v naslovu)?

Torej, še enkrat če je bilo nejasno napisano.

Rad bi vedel, ali je moj posalni mail bil viden (odprt) od osebe X? Je kakšna možnost oz. nastavitev za to?

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Bakunin ::

opcija "return receipt" sicer obstaja, ampak se ne uporablja ze zaradi varnosti (ne rabis spamerjem dati vedati, da si njihovo reklamo celo prebral).
lahko sicer iz logov dobis informacijo, da je bilo sporocilo dostavljeno, ne pa tudi prebrano.
morda bi lahko v sporocilo dal povezano na kaksen URL in potem preko tega videl, ce je bilo sporocilo odprto/prebrano..... ampak to ni 100% (niti 20% ;) )

na kratko - ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

klemen22 ::

Res to bi bil raj za spemerje.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Shaky ::

Seveda lahko. Zgoraj so ti že povedali kako. V svojem poštnem odjemalcu definiraš, da želiš biti obveščen, ko bo naslovnik prebral pošto. Ko jo bo hotel odpret, bo dobil obvestilo, da je pošiljatelj želel potrdilo branja. Če hoče lahko to potrdi in v tem primeru bo pošiljatelj dobil to obvestilo. Če pa ne pa pač ne. To omogoča vsak poštni odjemalec, mal poglej po nastavitvah.

LP

Dare

poweroff ::

Lahko mu tudi pošlješ HTML oblikovan mail z linkom na tvoj server, kjer se nahaja majhna slikica (velikosti 1x1 pixel). Ko bo nekdo "prebral" to slikico (oz. bo tvoj web server dobil request zanjo), boš vedel, da je prebral mail. V bistvu sem enkrat sprogramiral en program, ki je za vsak mail poslal drug URL slike in ko je bila slika prebrana iz seerverja, mi je program poslal mail, da je ta in ta pač prebral mail (program je zabeležil ID-je slikic in e-mail naslove v bazo). V bistvu lahko na tak način zabeležiš tudi IP naslov, pa kateri OS ima in še kar nekaj podatkov...

Relativno enostavno za sprogramirat, vendar pa tudi precej enostavno za blokirat. Današnji napredni mail klienti take zadeve seveda že po defaultu blokirajo, saj te tehnike uporabljajo spamerji za ugotavljanje veljavnih mailov.
sudo poweroff

madmitch ::

TheBat ima to zelo elegantno rešeno. Določiš lahko, da zahteva Return Receipt samo od tistih, ki jih imaš v adresarju, samo od posameznih kontaktov... Možnosti je ogromno. Na začetku je potrebno ustvariti malo reda, potem pa gre. Pa še spamerjev ne obveščaš.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

PaJo ::

Se zmeraj pa je odvisno od druge strani, ce odgovor zeli poslati, ker zmeraj lahko reces ne in posiljatel ne dobi odgovora in tudi prav je tako.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Bakunin ::

pajo - tocno tako


"return receipt" je evil. ;(

madmitch ::

"return receipt" je včasih prav dobrodošla stvar, vendar v večini primerov le med ljudmi, ki se poznajo in sodelujejo. Drugače se pa strinjam, naj dobru.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

poweroff ::

Načeloma imam jaz vse te zadeve izključene in tudi zavračam return receipte. Je pa včasih koristno... čeprav jaz ponavadi v mailu napišem naj mi človek nazaj odgovori.
sudo poweroff


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje so dobili moj mail?

Oddelek: Omrežja in internet
244379 (2726) berlusconi
»

Lotus notes in sms

Oddelek: Programiranje
71200 (1038) Volk|
»

e-mail spoofing s telnet povezavo na port 25 SMTP strežnika

Oddelek: Omrežja in internet
172364 (2073) BlueRunner
»

je možno videti IP prispelega maila

Oddelek: Pomoč in nasveti
81982 (1793) primzx

Več podobnih tem