» »

začetnik FRP

začetnik FRP

«
1
2

BaRtMaN ::

Jazst sem se odločil, da probam kakšno FRP (RPG) igro. V raznih farbovitih magazinih sem naletel na veliko takih iger, ki so bile te zvrsti in so dobivale precej visoke ocene (Baldur's Gate 2, Diablo2, Technomage...). Zanima me, kakšno FRP-jko mi svetujete kot začetniku? Sem bral opis Technomaga in je kr ql.

totimato ::

Diablo II, kr navali - meni zlo lukavi špil

lp

totimato

Evil ::

Diablo 1 in 2 + dodatek (enka je sicer stara a ne slaba), mogoče NoX

GaPe ::

Priporočam ti NOX-a. :D
Don't steal! The government hates competition.

ABX ::

To so arkadice za nabijat igro brez razmišljat.

Odvisno kaj iščeš

Fallout (če ti je všeč nasilje ter neomejeno premikanje in razmišljanje)
BG
Ultima Underworld 1/2 (hardcore)
Ultima 1-8 (hardcore)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Yohan del Sud ::

Wizardry 8

To je to. Že vsaj pet let nisem špilal tako hardcore frpja.

XsenO ::

Vse igre z Infinitive engine so dobre (BG1 in 2 icwind dale torment)
1 + 1 = 1

BaRtMaN ::

Jst nebi Diablota, sm bral, da je ful klanja notr>:D, pa mi to ni tko všeč. Bolj mi je všeč kakšn bolj 'inteligenten' špil z dobro zgodbe pa simpl bojevanjem. Poznate kakšnga?

alien-w ::

Baldurs Gate 1, ce pa hoces se boljso, malce odpuljeno zgodbo, pa preigraj Planescape: Torment (my favourite)

R0K ::

meni je dost učeš fallout 1,2 .....zlo kulski špil......

Igor ::

Jazst sem se odločil, da probam kakšno FRP (RPG) igro. V raznih farbovitih magazinih sem naletel na veliko takih iger, ki so bile te zvrsti in so dobivale precej visoke ocene (Baldur's Gate 2, Diablo2, Technomage...). Zanima me, kakšno FRP-jko mi svetujete kot začetniku? Sem bral opis Technomaga in je kr ql.

zgleda je 90% klele falil point
tipe ni reku za najboljsi frp ampak nekej za zacet in BG & co pa fallout ni glih to
za zacetek udari lepo diablo 1 2 da mal vidis kaj se gre pol pa lepo naprej

BaRtMaN ::

Pa sm reku, da je v Diablotu>:D preveč klanja in da bi za ZAČETEK kaj drugega, manj 'nasilnega'.

Evil ::

Po pa nimaš druzga kot Baldurs Gate 1 al 2. Ni preveč klanja!

BaRtMaN ::

OK, bom probou Baldurs Gate 2 sposodt si od koga, al pa enko kupt. Hvala!

cahahopie ::

Hehe.. sami 2Dji.
Tale pa je 3D: Vampire: The Masqueride (za zadnjo besedo nisem čist sigurn).

FPR v 3D? Zakon! Vzdušje noro realistično! Zgodba nora! Nor špil! Men je naj FRP ever. Sem probu Diablo2 pa je le navadno arkadno klanje, ki se ga naveličaš že po 5 minutah... bedaaa. Pa tudi grafika in vmesnik za kozlat, razen vmesnih filmčkov, ki pa so perfektni.
Bladur's Gate2 je kar o.k. ampak spet preveč arkadnega klanja (ne tolk kot pri Diablo), dialogi pa so na smrt dolgočasni. Bedaaa....

Vampire je naj naj naj naj naj!!!! Ne preveč arkadnega (no... veste, da bo vsaki sobi 3-6 sovragov .. vsak v enem kotu sobe.). Toda stari! Sneg, tema, cerkev, samostan, rudnik, vampirski dvorec in to vse v prelepem in temačnem 3D!! Zveri, vampirji, pošasti! Velike in male! In vse v 3D!!! In zgodba?!! Ni boljšega vzdušja! In uroki? Ko, sem končno dobil urok strele, ki ubije takoj, nisem čaral z ničemer več. ZAKON!!! ZAKON!! jaa.. ja....zakon! heh heee.. err er... ...... hmm... gotovo se mi že meša.:D

Evil ::

Jst lih prodajam BG1 original če te zanimaKLIK!
Vampire je tut kul! A je mogoče kdo igrov Summoner?

luni ::

Vampire ni FRP igra.
Artificial Intelligentia

o ::

Vampire: The Masquerade - Redemption je frp igra v 3d

Jux ::

evil: The Summoning (ene 5 let star gejm podoben diablu sam ene 100* bolj hud) al the summoner (se mi zdi da je ful nov)?
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

ABX ::

Potem je tudi Q3 frp ker zbiraš lik in orožja.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

luni ::

o oprosti, ampak ni vsak akcijski spil v katerem liki malce kao napredujejo tud FRP

oziroma po osnovni definiciji je, ampak ne taksen, kot zanima avtorja te teme
Artificial Intelligentia

Evil ::

Jux: jst sm mislu Summoner ne Summoning. Sprašujem sam kako se vam kej zdi?

o ::

sicer nevem kaj tocno zanima avtorja te teme(pomoje se sam neve),saj mu tudi nisem priporocal Vampire: The Masquerade - Redemption ampak dejstvo ostaja da to je frp igra,ki mogoce ne ustreza nekim tvojim standardom frpja ampak kot si sam rekel po splosnih osnovnih pravilh pa gre za frp igro,torj to je frp

ABX ::

To ni frp največ kar lahko pridobi je naziv action frp nekako kot Diablo.

Vsekakor ne moreš spravit v isti koš Ultimo in Vampire. Razen če nisi res trmast in se ti ne da dopovedat.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

o ::

Prav tako ne mores tlaciti v isti kos z ultimo tudi planscape torment kar pa ne pomeni da planscape ni frp kajne.

Zaradi mene je lahko vampire in diablo2 super action frp ampak dejstvo ostaja da to je frp.
Ce pa ti primerjas frp igre samo z ultimo je to zelo ozko gledanje.
Poglej si se to mnozicno obiskano stran,kjer imas na levi napisane popularnejse FRP igre in med njimi bos nasel tko ultimo 9 kot FRP Vampire.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: o ()

ABX ::

Ultimo in Torment lahko spraviš v isti koš.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

o ::

Ce bi preigral obe igri bi morda opazil,da si niti nista tako podobni kot mislis.
Sploh pa avtor tega topica ni nikjer napisal,da naj mu svetujemo samo frp igre podobne ultimi ali bg2,torej priporocila frp igre Vampire: The Masquerade - Redemption popolnoma spadajo pod ta topic.

IceIceBaby ::

A je kdo igral Eye of the beholder 1,2,3. Za moje pojme ena najbolših frpjk.

ABX ::

kst: zelo malo, če me spomin ne vara je bila po stilu podobna kot dugeon master.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Caboose ::

pogelj.. če ti ni za misliti in do dolgoveznih pogovorov, si nabavi Diablo II+ dodatek=my favourite, če pa si si zaželel izredno globoko zgodbo, ter počasno napredovanje in možgarjenje pa izberi Baldurs Gate 2+ dodatek = my second favourite:D
Nekaj vmes: NoX [tukaj pa je odločno PREVEČ dialogov], Icewind dale [diablo, z baldurjevim vmesnikom]
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

cahahopie ::

Luni dej ne se delat pametnega ker v resnici nisi.
Vampire JE frp igra, ker to jaz vem ker sem jo pregiral in ker to piše v Jokerju, ter pravktako v PCGamerju.
In ni vsaka igra, ki je 3D ... prvoosebna pucačica ali rally.
Prav tako ni vsaka 2D igra FRP ali pa strategija.
Vampire torej JE frp igra in btw. si jo sploh probal igrati oz. preigrati?

Vae Victis ::

kst : Tako je! Beholderji so bili zakon! Še danes imam vse na roko narisane zemljevide za EOB2 :D

luni ::

cahahopie v svoji zaostalosti (nerazvitosti) res nisi kvalificiran da sodis o moji pameti

prav tako se nauci razmisljat s svojim mozgom (ce ga je kaj) in se ne prevec zanasat na tisto kar drugi recejo... ce bos pozorno prebral zgorajsnjo debato bos videl da smo prisli do zakljucka, da Vampire JE FRPjka, ampak bolj akcijske in plehke sorte in taksna, ki cloveka ki to sprasuje verjetno ne zanima

na osnovi cesa si zasnoval zadnjo trditev pa mi sploh ni jasno in samo kaze, da nimas pojma o cemu govoris... ocitno se nisi videl 3D strategij in FRPjk (ce omenim samo dve zadnji, Wizardry 8 in World War 3)
Artificial Intelligentia

cahahopie ::

>>In ni vsaka igra, ki je 3D ... prvoosebna pucačica ali rally.
Prav tako ni vsaka 2D igra FRP ali pa strategija.


To je mišjeno nasplošno... poznamo en kup 3D strategij, posebi v zadnjem času. Kot so Dark Regin 2, Empire Earth, Earth 2450 al kaj že in veliko drugih. Toda, še vedno so strategije v večini v 2D. Sicer je s časom teh vedno manj a prihajajo tudi nekater 2D na plano (Yuri's revenge dodatek za še precej novo igro RA2).

Sicer pa kolikor vem, da ti (luni) delaš vsaj na Harware sceni pri PCG. Tako, da bi vsaj nekaj moral vedeti, da je Vampire FRP igra.:D. Sicer pa je res, da je tale post malo v zaostanku. Še vedno pa ni treba zato 2x bolj žalit kot sem jaz tebe če sem te sploh...pač nismo vsi popolni.
Sicer pa je namen tega posta, da povem kaj naj človek, ki je napisal tale thread igra za eno FRP.
Pomojem smo izčprali vse vire. Jaz še enkrat predlagam Vampire, ki je res presneto očaral in navdušil. Nato bil dal Baldurs Gate ena in dve, kot obvezi za vsakega igralca FRP iger. Nato pa še malce preizkušanja v Diablo en in dve.

Sedaj pa vprašanje iz moje strani:
Kaj pa je pravzaprav Final Fantasy za ena zvrst? Kolikor vem je RPG... in če je to enako FRP... in če je npr. Diablo2 ..FRP, si nista kaj dosti podobna.


R0K ::

ok, nebom se mešal v debato, sam nekaj te bom popravil :

Sicer pa kolikor vem, da ti (luni) delaš vsaj na Harware sceni pri PCG

Mogl bi tkole

Sicer pa kolikor vem, da ti (luni) delaš vsaj na Hardware sceni pri Joker-ju

...ker ni več pri PCG in je šou v/na Jokerja.....

(;(sux;(()

cahahopie ::

Aaaa...tako.
Ee.. luni saj vem, da tole ni pravšna tema da bi diskutirali o tem tukaj in da sva se mal ruknala, a vseeno me zanima zakaj pa si zapustil PCG? Sicer jaz nimam nič proti Jokerju. Toda zanima me, ker sem blazno firbčen, ker si v oktoberski številki še bil prisoten. Je kriv povratek Alojše? Ali mastna podkupnina iz strani LordFebota iz Jokerjevih vrst.:D

ABX ::

Baje da so talali krofe brez marmelade, kar je zelo nesramno.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

R0K ::

ja točno to so bili vzroki !! ker to je res nespremenljivo.....tudi jaz bi takoj šou... ;)

vzroki....copy/past by luni ...

bla, bla.....
...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: R0K ()

cahahopie ::

Šjet.
Se mi je zdelo, da mora biti nekaj v odzadju narobe, da si niso privoščili niti enega dostojnega wemasterja.:D
Torej je to le res - politika je v ocenah.
Khm... pomoje bo moja giganstka zbirka PCGjev postala malo mešana za kakšno številko konkurenče revije.
ccc:\

luni ::

r0k pa mater kaj ti si si to sprintal na majco al kaj... daj nehaj ze enkrat razsirjat to pisanje naokol

sploh ti pa zamerim ker si to stvar sel pejstat v PC Gamer forum ker si s tem povzrocil nemalo sivih las vsem ki se jih to tice. da, tudi meni!

ce te se enkrat vidim to kje pastat po forumu te bom ukinil. ok?

cahahopie np, pac je prislo do kresanja mnenj ane :P
Artificial Intelligentia

R0K ::

ja, veš ene si prou "prizadel"...žal....

....miš da je nam PCG fanom kaj lažje, ko vidiš, da ti odide en najbolših piscev člankov o hardweru ??

o ::

menim da je kvaliteta andersovih clankov v pcgamerju bila vprasljiva saj je siril dezinformacije o kvaliteti kyro procesorjev,kjer pa je dim tam je tudi ogenj

cahahopie ::

o..
Mam jz Kyro2 pa nisem tako nebeško navdušen nad njim. Zato mislim, da so še vsi članki iz strani Andersa ali Uršiča bili čist vredu. Samo včasih se mi zdi, da testirajo sam nek šjet. (test hladilnikov me je prav razočaro.. sami drugorazredni in 'noname'). Včasih pa celo zadenejo center! Opis Logitech Cordless MouseMan Optical je bil zelo resničen. ..torej ta miš je sraje.:D. Pretorijanec se je malo uštel, ker sem o tej miški povprašal v dveh računalniških trgovinah in oboji so trdili da ne valja.

Sicer pa... Halo!? Zgrešil smo s teme...

luni ::

R0K mah, sej ocitno niti ne ves v cem je poanta...

o mater si pek... jaz Kyra niti testiral nisem...

Ja, tisti test hladilnikov je bil sranje. Samo kaj morem, jaz pretestiram tisto kar dobim in ne tisto kar bi rad (oziroma tako je vsaj bilo).
Artificial Intelligentia

R0K ::

jah, luni mogoč pa te ne razumem, ker ti sigurno drugače gledaš na to stvar kot jaz, ker sma si že v letih precej različna, in vrjetno v tem grmu tiči zajec...
....no offens...

o ::

nisem nikjer rekel da si siril dezinformacije v svojem testu tko,da tisto o peku raje zadrzi zase
to da kyra sploh nisi testiral samo se povecuje dvom o resničnosti tvojih izjav ki jih dajes po raznih forumih



luni ::

o daj osvezi mi spomin kje naj bi jaz to siril kaksne "dezinformacije" o Kyru... prav tako pa to, da nisem spisal testa za kaksno revijose ne pomeni da kartice nisem imel v rokah in da se nisem pozabaval z njo... sploh pa se res ne spomnim kdaj nazadnje sem sploh sodeloval v kaksni razoravi o Kyru ker jih enostavno ni vec... kartulja pac ni vec aktualna :\
Artificial Intelligentia

BaRtMaN ::

Smo se mal od teme oddaljil, hmm?! Mislm da razprave o grafikuljah sodijo v Hardware na Forumu in ne v Igre.

No, jst sm si drgač kupu Fallout 1 pa je kr zanimiva, sm bojevanje se mi zdi malenkost čudno.

o ::

malo si poglej svoje komentarje na pcgamer forumu glede kyra glede tvojih dezinformacij
sploh pa ni treba dalec brskat,da bi videli tvojo nagnjenost k dezinformacijam saj je lep primer ze v tem topicu,kjer si trdil,da vampire ni frp
glede aktualnosti kyro1/2 kartic bi rekel,da glede na to da je se vedno vecina prodanih kartic ranga mx, iz cesar sledi, da je za vecino ljudi nakup kyra 1/2 se kako aktualen

ABX ::

o: pej se počit v (o).
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[FRP] Co-op play

Oddelek: Igre
91219 (1106) BigWhale
»

Diablo 3?

Oddelek: Novice / Igre
396771 (3167) Outsajder
»

Iščem dobro FRPjko

Oddelek: Igre
402217 (1456) destiny
»

Izid Vampires the Masquerade:bloodlines

Oddelek: Igre
121510 (1299) cahahopie
»

Kateri spil po zvrsteh vam je najboljsi?

Oddelek: Igre
192149 (1944) .smidge.

Več podobnih tem