» »

Kateri prenosnik kupiti: HP ali IBM Lenovo?

Kateri prenosnik kupiti: HP ali IBM Lenovo?

ToniT ::

Kateri prenosnik od naštetih bi kupili?

HP NC6120 ali
IBM/Lenovo ThinkPad R52

Izbira je možna samo med tema dvema!

Boeing ::

HP + obvezno CarePaq, pa ne moreš falit.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

mtosev ::

Jaz glasujem za Lenovota. Ma svojo grafo in si neizposoja sistemskega.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

billy ::

IBM itak :)

Witboy ::

Glede na to da imamo v firmi same IBMove prenosnike... moram povedat, da so za en qrc... skos je kaj narobe... tablet pcji ne delajo tako kot bi mog, support majo gnil, servis je podkritiko... da ti disk zamenja rabijo 1 mesc...
imamo pa zdej nekaj HPjeveih prenosnikov... delajo brez problema... in kot kaze bomo sli na HPje s tem letom.
Ja pa ibmje mamo ze hm... 3 leta

Izogibaj se IBMja!

Calligula ::

Ravno danes sem bral, da bo v teh dneh tudi pri nas Lenovo pod znamko Lenovo zacel prodajat precej novih in cenejsih (beri nizje cene za enako kosarico) laptopov. Skratka, da bo veliko nove ugodne ponudbe.

Gwanaroth ::

Glas za HP. Lastim si nx6125 ter nx9105, oba brezhibna.
Ceprav tudi IBMi niso slabi. Jih imajo potniki na firmi. So dokaj robustni in vzdrzljivi, glede na to, da jih dosti okoli prenasajo. Imajo pa modele R40e, ki so precej slabsi od tega tvojega.
Jaz bi se na tvojem mestu vseeno rajsi odlocil za HP.
Lights often keep secret hypnosis..

ToniT ::

OK!
Hvala za odgovore!
Odločil sem se za HP-ja.

billy ::

Novi IBM "lepotci" slišijo na ime IBM Lenovo 3000, čudno ime ali ipak :)

Bajo so zelo solidni laptopi, vsa baterija...ki bi naj zdržala celo 5 ur! ampak niso tako cenovno ugodni kot r50e model. za recimo celeron 380 je potrebno odšteti 950E. Ampak to so evropske cene, hitro se lahko zgodi da bodo za slo trg dali kakšen 256MB 40G disk, combo enota model ki bo cenovno ugoden ;)

martinjaka ::

ibm all the way!
bolje so sestavljeni in tako...
sestavljanje veliko pomeni:\
-

btree ::

ibm

Tribal ::

IBM

IceIceBaby ::

Pred kratkim sem kupil nx6125, v igri pa je bil tudi R52. Nebi rekel da je IBM bolj robusten, te hpji so zelo solidno narejeni. HPji so tudi kar dosti cenejši. T42/43 in podobni high end modeli so nekaj drugega, v tem segmentu so mi pa HPji bolj všeč.

billy ::

Tale 6125 HP ima obupne zaslone.

IceIceBaby ::

sem slišal da se folk pritožuje čez zaslone s 1024x768. Jaz imam 1400x1050 in zaenkrat nimam pripomb.

Carrefour ::

IBM suport je čist ok (full update brez dolgotrajnega iskanja kot npr. pri Dellu al pa Hpju, stabilni driverji, pa še to, da so na voljo tud za n-let stare mašine etc.) Kar sem mel jaz v rokah od tablet PCjev, je vse delalo BP (s tem, da jih nisem poskušal konzumirat... :-) Servis je tud čist ok. Za razliko od nekaterih drugih ti tam dostikrat mašine celo popravijo ... če pa diska ni na lagerju, ga iz Nizozemske pač ne boš dobil v 2 urah, al ne (no, novi modeli majo sicer HDD active protection sistem, kar pomeni, da pri povečanem premikanju pavzira disk oziroma, če pa laptop res mečeš v zrak, samodejno parkira glavo)? IBM je še vedno #1, če mal pozabmo na Apple al pa Vaio. Res pa je, da "entry" modeli niso ravno state-of-the-art zadevščina, samo za enga normalnega uporabnika dobiš še vedno več pri ostalih. Kvaliteta sestavljanja je definitivno ena od hudih prednosti IBMa. Kar se HPja tiče, sem imel v rokah nekaj modelov, ki so imeli med drugim tele probleme: baterija crknila v enem mescu (menjava trajala 2 mesca), driverjev ni bilo vsaj 1 mesec po tem, ko je specifičen model prišel ven, pa še potem so konstantno sesuval mašino, segrevajo se bolj kot naša centralna peč (aja, IBM ma hlajenje na plin), glasnost ventilatorja je bila približno na nivoju boeinga 747. Jasno, s tem ne mislim pljuvat po HPju na splošno (hmm, zakaj že ne?), u bistvu mam ravno zdele enga pr seb, ki dela čisk ok, ampak moje dosedanje izkušnje s HPjem lahko skrčim na eno besedo: crap. Doma mam že precej betežen R31, ki še vedno dela bp (pa ga mam na docku in je pržgan skor 24h/dan) - in ga ne mislim zamenjat za novejšega. Službeni je T41, katerga pa sploh ne mislim komentirat, ker je brezprizivno 'fantastique'! IBM lapitopi so pač zakon.

lpC


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP Compaq 6715b -težava z baterijo

Oddelek: Pomoč in nasveti
152564 (2367) blackchip
»

HP story (burn in hell)

Oddelek: Pomoč in nasveti
262068 (1242) Pyr0Beast
»

Izbira zanesljivega prenosnega računalnika?

Oddelek: Kaj kupiti
363056 (1864) Rešpetlin
»

Najlažji prenosni računalnik - Sony Vaio, IBM, HP

Oddelek: Kaj kupiti
91588 (1413) Shatzy
»

Prenosnik s Turion procesorjem

Oddelek: Kaj kupiti
212135 (1766) nurmaln

Več podobnih tem