» »

Pre***ta matična

Pre***ta matična

Gjera ::

Zdravo

Zanima me kakšen nasvet ali pa izkušnja s podobno tematiko.
Pri kolegu sva menjavala osnovno ploščo za njegovem Athlon64.
Ima en en uber za**ban hladilnik, za namestitev katerega moraš z osnovne plošče vzeti dol tisto defaultno plastiko in namestiti nekakšne posebne nosilce in na te nosilce potem hladilnik. No in pri odstranjevanju te glupe defaultne plastike na matični plošči, je meni z šraufincigerjem spodrsnilo in sem malo opraskal osnovno ploščo z zadnje strani. Naredil sem približno 3 cm dolgo prasko ki se razteza preko kakšnih 5 'žičk' v matični. Ko sva matično priklopila se je računalnik sicer zagnal (BIOS ni piskal errorjev), ampak monitor se ni prižgal. Seveda se ni bootnilo nič. Tudi priklop za mrežni kabel zadaj ni svetil čeprav je bil kabel priklopljen.
Bi za to lahko bila kriva tista praska?

stromar ::

Verjetno ja. Se pa da popravit

Lp

Tomay ::

Če si samo zgornjo plast opraskal, bi šlo popravit (svinčnik, korekturno aredstvo za grelce zadnjih šip pri avtomobilih, lahko tudi poiščeš korekturo za vezja,amo pa tudi že lotali ...)

Če si bil z izvijačem zelo močen, pa si potegnil tudi po spodnji plasti bo popravilo občutno težje (beri nemogoče).
Voodoo 4Ever

stromar ::

Potrebno bo lotat, tista korektura za grelce je nerodna, ker so proge ponavadi blizu skupaj

Lp

SSH ::

Če potrebuješ kakšno pomoč pri lotanju mi piši ZS.
(MB)

lp, FReAK.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

Highlag ::

Ne vem kaj je matična kriva za tvojo napako. :P

Verjetno bi bilo najbolje povezave premostit z tankimi žičkami. Glede na to, da so vezja matičnih plošč večplastna tako ene 4. Samo upaj, da nisi prebil izolacije med dvema plastema, ker je relativno tanka. Če si ne moreš poserviserat. Žal.
Never trust a computer you can't throw out a window


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Set za spajkanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5610226 (7950) He-Man
»

RepRap, 3d printer, sposoben 60% avtoreplikacije (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
8623155 (18650) WarpedGone
»

Mobitelova akcija in zaloga telefonov

Oddelek: Mobilne tehnologije
346288 (3153) Daren
»

Kaj sem naredil? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
955421 (4137) Timmah
»

XP V XP-M

Oddelek: Navijanje
7913 (704) moi

Več podobnih tem