» »

Pomnilnik

Pomnilnik

oneye ::

Me lahko malo razsvetlite prosim. Ugotovil sem namreč, da veliko premalo vem o pomnilniku/RAMu.

Zanima me zakaj so različne hitrosti kot npr.: PC4400 550mhz, PC4200 533mhz, PC3700 466mhz glede na to da so vse matične plošče deklariranje za PC3200 400mhz?!?! Ali so to samo frekvence, ki se jih da doseči z overclockanjem? Kaj sploh pomenijo cifre kot npr: 2.5 7-4-4 in podobne?!?! Zakaj je DDR2 (ki je nova tehnologija kolikor vem) cenejši od DDR? Če so te hitrosti samo zmožnosti do katere se lahko ram navije, me zanima ali je velika razlika v performancu? Dual channel - wtf...a to pomeni da samo 2 čipa rama delata hitreje??

če mi date kaksno lekcijo vam bom zelo hvaležen...zoprno je bit debil glede nekaterih stvari :'(

pinx ::

Take hitrosti vidiš le na navijalskih RAM-ih. Oznaka prikazuje hitrost pri kateri tak RAM MORA delovati. Seveda je to pogojeno z napetostjo in zakasnitvami. Procesorji so tudi deklarirani za točno določeno hitrost, kar pa še ne pomeni da ne morejo doseči višje. Matične plošče pa imajo PC3200 (DDR400) zato, ker vsi navadni RAM-i delujejo pri identični hitrosti.
DDR2 se še v večini primerov obnese slabše kot navijalski DDR, zaradi zelo popuščenih timingov. Dual DDR način "zahteva" (neuradno lahko baje delujeta tudi dve popolnoma različni palčki ) uporabo uparjenh modulov, kar bi naj malček pohitrilo zadevo.
Popravite me če se pri čem motim... :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje AMD Athlon 3000+ 64

Oddelek: Navijanje
392555 (2555) bluefish
»

kompatibilnost rama ddr ddr2?

Oddelek: Strojna oprema
92954 (2762) Klemzz
»

Kaj menite? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
533729 (3213) MarVinck
»

Asus a7v600x ali a7n8x deluxe ???

Oddelek: Kaj kupiti
181221 (1043) rkb2
»

P4

Oddelek: Kaj kupiti
471764 (1346) OwcA

Več podobnih tem