» »

Mandriva Linux in Prestigio

Mandriva Linux in Prestigio

majstrPO ::

Pozdrav!

Pred kratkim sem si na prenosnika namestil Linux Mandriva 2006. Na zacetku mi je vse lepo delalo, mislim samo 10-15min, nakar pa mi je vse zmrznilo. Resetiral sem racunalnik in pri bateriji v Linuksih opazil nenehno spreminjanje njene kapacitete. Nekaj časa je kazalo polno baterijo, potem da je prazna pa da je sploh ni in čez nekaj časa pa je šel sistem v stand by in se takoj prijavil nazaj. Preko interneta sem updejtav vse popravke, tudi gonilnike za acpi. Mislil sem da je boljše in po ponovnem zagonu se mi je spet isto začelo ponavljati. Tako da vas strokovnjake prosim, da mi pomagate pri tem problemu.
Imam pa prenosnik Prestigio 1590W.
Hvala in lep pozdrav!

majstrPO ::

Izgleda da nimate istih problemov kot jaz.
Pa bi lahko napisali, če ima kdo omenjeni prenosnik če ima na njem nameščeno katero drugo distribucijo Linuxa. Najrajši bi še videl da ta distribucija ne bi bila prekomplicirana za navadnega uporabnika.
Poskusil sem tudi s Knoppix Live distribucijo in ni bilo problemov.

Lep pozdrav!

scythe ::

Lej nekaj ti predlagam! Prvo izbriši KAT v Mandrive 2006 ker kar naenkrat požere celi procesor in rame in vse zmrzne! A si potem nasložil easy urpmi?

Ce nisi nalozil easy urpmi potem pojdi v konzolo in se prijavi kot root uporabnik in kopiraj tole tja

easy urpmi! kopiraj tist ko je čist dol!

Pa potem še enkrat naloži popravke! Pa poročaj če se popravil napako!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: scythe ()

majstrPO ::

Hvala. KAT sem postimal, easyurpmi pa nism instaliral. Sem se navelical in namestil Suse 10 in zaenkrat dela brez problema.
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kombinacija Linuxa in Windowsov

Oddelek: Operacijski sistemi
161195 (1195) b4ssk1ller
»

KDE 3.4

Oddelek: Operacijski sistemi
211682 (1268) grim_
»

unmergal sem gcc

Oddelek: Operacijski sistemi
421788 (1534) borchi
»

Virus, črv, luknja, virus, črv, luknja, luknja, luknja ...

Oddelek: Novice / Varnost
152972 (2972) BSD-jas
»

formatiranje izginule particije

Oddelek: Operacijski sistemi
71104 (1035) lopov

Več podobnih tem