» »

Carinski postopek???

Carinski postopek???

archer ::

A kdo slučajno ve kaj storiti v takšni situaciji.
Ukvarjam se z lokostrelstvom in pred kratkim se mi je okvaril del opreme in iz podjetja v ZDA so mi sporočili, da mi za zamenjavo in zastonj pošljejo novega, pod pogojem, da jim pošljem pokvarjenega v podjetje.
Kakšno carinsko vrednost je treba plačati v takšnem primeru? Je pošta oproščena carine?

tina-n-robi ::

če ne boš nič ukrenil, boš plačal 20 % DDV, ? % carine, obvestnino in ležarino.

predlagam, da greš s pokvarjeno stvarjo v ljubljani na carinsko pošto, izpolneš nek formular, da v tujino pošiljaš zadevo na popravilo in potem s tem formularjem dvigneš izdelek, ko bo prišel po pošti

lp

Tody ::

ali pač ne kompliciraš zapakiraš zadevo in pokličeš DHL,FEDEX,UPS ali Interuropo oz Door-to-door.

archer ::

ali pač ne kompliciraš zapakiraš zadevo in pokličeš DHL,FEDEX,UPS ali Interuropo oz Door-to-door.

A pošiljanje preko teh pošt je oproščeno carine? Sicer pa ne vem če se splača, ker kakor sem gledal na njihovih straneh me pride kar lepo 10kSIT poštnina.
A ma kdo kaj izkušenj z UPS ali DHL? Paket pa ima maso 560g pa mere 30*20*5cm. Je že pošiljal kdo kaj podobne velikosti v ZDA?

Tody ::

Sej lahko uporabiš tudi navadno pošto. Greš tja rečeš to bi rad poslal v tujino ona ti da en pildek ti napišeš pokvarjen del za kitaro vrednost 500 sit in odaš. Pričakuj pa da bo zadeva potovala vsaj 3 tedne če ne še kak teden. Prišlo te bo pa tam par tisočakov. Amerika je daleč :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DHL Carina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6116433 (381) Machete
»

Pošiljanje paketov v EU ?

Oddelek: Loža
3310996 (2549) joker16_7
»

Pošiljanje paketa iz Amerike v SLO

Oddelek: Loža
408741 (7927) borutz
»

Poster iz Amerike

Oddelek: Kaj kupiti
91946 (1718) JIM22
»

Kok je poštnina od LJ do MB

Oddelek: Loža
71553 (1445) Jaffa

Več podobnih tem