» »

Poddomene & Domene

Poddomene & Domene

attackiko ::

Živjo,

1) Mene bi pa zanimalo če kje obstaja kako DNS gostovanje, kjer bi lahko poddomene ustvarjal dinamično iz PHP-ja, npr. nekaj.gajba.net.
Zanima me pa za oboje, za .si in mednarodne kratice.

2) Če se ti spremeni IP, moraš ponudniku DNSja običajno dodatno plačat da ti spremeni link?

Upam da nisem preveč v temo brcnu, ker se na te DNS stvari ne spoznam preveč.

r5r ::

1) Misliš kaj takega: http://freedns.afraid.org/ ?

2) Sprememba IP je najverjetnjeje brezplačna. :D
And it makes me wonder.

attackiko ::

Hvala, ampak imam občutek da je pri tej free zadevi še vedno treba ročno tipkat poddomene, jaz bi pa rad da bi to izvajale moje PHP skripte, ki bi dinamično dodajale poddomene.. recimo na gajba.net tudi najbrž ne vnašajo ročno poddomen za vse svoje uporabnike.

b ::

Kaj pa ce bi imel svojo domeno, pa noter wildcard record (* IN A xx.xx.xx.xx)? Tako ti vse poddomene kazejo na IP tvojega streznika, prav tako v web serverju nastavis, da se oglasa na vse poddomene isti site, potem pa lahko v PHP-ju delas kar ti srce pozeli, ker lahko iz ene spremenljivke, ki jo nastavi web server ($REQUEST_HOSTNAME ali nekaj takega, ne vem na pamet) ugotovis, na kateri site je prijadral user.

Samo ugibam, ker nisi povedal, kaj bi rad pocel. To je mozna resitev, ampak ne vem kajje problem :)

r5r ::

Glede na to, da bi rad delo prepustil svoji skripti, spišeš tako, ki ti dodaja zapise v datoteke dns strežnika (zone datoteke).

Seveda pride tu problem pri reloadu dns strežnika, ker strežnik, ki izvaja skripte, prevzeto nima dovoljenja za reload dns strežnika. :| Verjetno, bi problem rešil tako, da bi na določen časovni interval sistem samodejno izvedel reload. ;)
And it makes me wonder.

OmegaBlue ::

Kaj pa wildcard (*.domena.tld) usmerjen na tvoj ip, in potem če bo hostano na tvojem računalniku, skripta samo doda vhost v apache config? Za webhosting bi to delovalo. Zdaj se moraš izjasnit kaj točno bi ti rad.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

attackiko ::

Hvala vsem za rešitve, mislim da je b zadel najlažjo varianto za mene.. pri ostalih predlogih bi najbrž rabil dostop do apachejevih nastavitev, kar bi bilo pri gostovanju najbrž težko..

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je registracija domene dovolj za preusmeritev?

Oddelek: Izdelava spletišč
71251 (994) Bence
»

Lastna domena

Oddelek: Izdelava spletišč
111809 (1710) R33D3M33R
»

pddomena

Oddelek: Omrežja in internet
322836 (2488) Gwanaroth
»

irc

Oddelek: Programska oprema
101121 (972) AljoOo
»

se nekaj glede apache

Oddelek: Izdelava spletišč
111371 (1198) Ziga Dolhar

Več podobnih tem