» »

Blokiranje računalnika

Blokiranje računalnika

cash1970 ::

Mam že poln kufr tega kompa,ki mi venomer zmrzuje...........prosim za nasvet....preden me spet zamrzne........slika na monitorju kar naenkrat zamrzne.....tudi že po petih minutah.....miška in tipkovnica se ne odzivata.....samo reset...;(( .....ko se ponovo konektam mi napiše......da gonilnik prikazovalne naprave ni mogel dokončati risanja....pri proiz......preverite gonilnike.........ma sm že vse živo probal......grafična plata je canyonova -nvidia gforce 6600...(stara pol leta,prej bila radeon 9500)....matična pa abit nf7-s nforce2.......se bl slabo spoznam na take stvsri....disk smo že formatiral,naložil vse kar smo najdl ......tudi gonilnike od grafe...pa nič....
Lepo prosim za kakšen nasvet......lp

Han ::

Zamenjaj RAM.

cash1970 ::

Mi je že kolega svetoval da menjam ram......a se da s kakšnim programom preveriti delovanje ram-a....kako pa to da winsi javljajo,da so krivi gonilniki za grafo.....lp

klemen22 ::

Še sreča da ni tukaj na slo-techu kakšnega lektorja. To zgoraj se ne da brati.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

backup ::

Lektor tukaj ... Tega zgoraj se ne da brati. (Rodilnik v zanikanil stavkih!!).:D LOL!
Sorite za OT, nisem se mogla zadržat. :D :D

AngelOfDeath ::

stestiraj z memtestom
edit: Slovnica

cash1970 ::

Še dobro da se na čisto vsakem forumu najdejo pamži,ki imajo preveč časa pol pa nabijajo...škoda le da se posti ne seštevajo...klemen absolutni prvak.....


Hvala za informacije,bom poskusil stestirati......................lp

R33D3M33R ::

Mogoče se ti RAM pregreva. KO ti zablokira, ugasni računalnik - iztakni iz vtičnice, se razelektri - recimo na ohišju ali pa tleh in potipaj RAM. Če je vroč je mogoče napaka v tem in boš moral poskrbeti za aktivno hlajenje - nabaviti kak ventilator več.
To se je začelo dogajat meni - RAM se je začel naenkrat hudo pregrevati pa ni bilo nič navito in greje se mi še vedno iz neznanih razlogov.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

dash_wallace ::

Probaj naslednje!

1. Menjaj ram (sposodi si ga od kolega)
2. Menjaj napajalnik ali usmernik (sposodi si ga pri kolegu)
3. Menjaj grafično kartico (Sposodi si jo pri kolegu)
4. Menjaj IDE kable (sposodi si jih pri kolegu)
5. Menjaj procesor (sposodi si ga pri kolegu)
6. Menjaj ploščo..........
7.Vsedi se in pomiri
8.Zabriši skozi okno


V glavnem... lepo postopoma poskusi zamenjat (poskusno) reči ENA PO ENA... In zagotovo boš videl kaj je... Meni osebno najbolj diši RAM...

Proba ne košta :)

Zgodovina sprememb…

cash1970 ::

Sem našel problem.....očistil in prepihal sem računalnik......ko pa je spet blokiral sem fizično preveril temperaturo grafične plate....temperatura je občutno povečana...občasno preneha delovati ventilator procesorja grafične plate.Potrebujem nasvet...ali nesti plato na servis in uveljavljati garancijo...ali se da še kaj drugega narediti.......


Hvala vam za nasvete...odgovori ki niso v kontekstu (razni lektorski nabijalčki in podobni) so nezaželjeni.....


lp

Trubadur ::

:\
Daj meni račun in grafično.
Kakšne sprašuješ...
Berite Thomasa!

cash1970 ::

Ja kakšne pa...človek .....sam vprašam...matr ste eni res občutljivi...nismo vsi računalniški molji...lepo vprašam,če ima kdo podobne probleme in kaj bi se dalo narediti...potem se pa najdejo razni lektorji pa nabijalčki.....ne vem zakaj se ne preselite na siolov forum in streljate komuniste ...........ni problema ti dam račun pa grafo v zameno za ene par deset prešernov in eno laško.....

lp

elasto_mania ::

kupi si novo hlajenje in si vgradi merilec temperature za ram cpu hdd grafo ...

Trubadur ::

Ja če imaš račun in garancijo pejt na servis d'oh
Berite Thomasa!

Dead_Eye ::

ventilator procesorja grafične plate


hmm, brez zamere, ampak meni ni jasno o čemu govoriš - o grafični kartici ali o osnovni plošči ali celo o procesorju?
The one and only

elasto_mania ::

sm zaril
daj si zalmana na grafično(hlajenje)
pa dej si merilce temperature(spelješ od enote ki hočeš pregledovati kolko stopinj je na en mali lcd)

balocom ::

Mogoče se ti RAM pregreva. KO ti zablokira, ugasni računalnik - iztakni iz vtičnice, se razelektri - recimo na ohišju ali pa tleh in potipaj RAM. Če je vroč je mogoče napaka v tem in boš moral poskrbeti za aktivno hlajenje - nabaviti kak ventilator več.

Ni edini;( , res pa je da se mi to zgodi šele po 10 urah foldanja.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

elasto_mania ::

kaj možno imate navit ram brez hlajenja


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

računalnik mi zmrzne

Oddelek: Pomoč in nasveti
8862 (862) c00L3r
»

prosim pomoč ka bom znorel...

Oddelek: Pomoč in nasveti
172111 (1506) TriDvaEna
»

Zakaj se mi rač. med igro resetira?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141135 (895) mkonci
»

Kaj je šlo k vragu???

Oddelek: Pomoč in nasveti
71143 (976) R@C@
»

Nujno pomoč!!!Za popi..... ali kako zgubiš živce z Windows 9x!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
111110 (912) Modri dirkač

Več podobnih tem