» »

virus: Win32/VB.NBE..... NUJNO PROSIM ZA POMOČ

virus: Win32/VB.NBE..... NUJNO PROSIM ZA POMOČ

dimi ::

Rabim pomoč oz. nasvet !!!!

Danes sem prižgal računalnik in nič, na monitorju ni slike, tudi disk se ni zagnal. To sem ponovil 3x in nič, misli sem da je šla plošča ali .... pa probam še enkrat in zadeva se je normalno naložila (WIN XP PRO).

Torej ni strojna verjetno programska, za vsak slučaj poženem NOD32 in najde 3 viruse Win32/VB.NBE TROJAN in Win32/ADWARE.FunWeb application ter Win32/ADWARE.Toolbar.MyWeb application.

File C:\System Volume Information\_restore{DB5732D9-A4E8-471A-BC51-116EA6B4DF0F}\RP493\A0232199.EXE do A0232630.EXE (točneje 220 okuženih v tem območju)
is infected with trojan Win32/VB.NBE. The file can be deleted. It is strongly recommended that you back up any crucial data before you proceed.

Ostala 2 pa sta v istih direktorijah okužila nekaj .DLL datotek
File C:\System Volume Information\_restore{DB5732D9-A4E8-471A-BC51-116EA6B4DF0F}\RP493\A0232459.DLL do A0232471.DLL

ALI LAHKO ZBRIŠEM VSE TE ZADEVE IN BODO WINDOWSI DELOVALI ALI ? – NOD32 PONUJA MOŽNOST DA DATOTEKE ZAMENJAM ALI IZBRIŠEM, NE MORE PA JI OZDRAVITI. Ali pa kdo ponuja drugo rešitev, zaenkrat je PC ves čas prižgan in deluje normalno, ne upam pa ga uganiti, imam kar nekaj pomembnega dela.

Iskreno hvala za kakršenkoli nasvet

Drago J.
:'(

dimi ::

nič novega :(

Sumo ::

Naj te "potolažim", da dandanes ne delajo več takih virusov, ki bi preprečevali fizični zagon diska/plate/karkoli, tako da je očitno pri tebi nek hardverski problem, nepovezan s tistim virusom ki ti ga je našlo (in ki ga pomoje lahko varno izbrišeš).

farko ::

Posluš naloži bitdefender antivirus in če si uporabnik siola imaš tam tudi ključ tam je pa stran v bitdefenderju za te agresivne viruse za skenirat pa poskusi predno res kake podatke izgubiš.Če imaš nod32 in skrekano verzijo je bol tak tak zato se odloči za legalen antivirus in če te še kaj zanima vprašaj.Ne trdim pa da nod32 ni vredu tudi sam sem ga uporabljal zdej pa bit defenderja prisegam pa na noben antivirusni program kaj posebno ker 100% se itak ne da zaščitit pc.
farko

R33D3M33R ::

Moj prvi virus pred leti se je nahajal ravno v tej System Restore mapi. Ker je očitno to aktualno sem spisal vodič kako se ga znebiš.
Tak mimogrede, dokler ne uporabiš obnovitev sistema virus ne dela nič.
Torej težave pri zagonu mogoče le niso posledica virusa.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NOD32 ali Avast?

Oddelek: Informacijska varnost
368416 (7617) bluefish
»

Internet počasen

Oddelek: Omrežja in internet
281842 (1487) eddy22
»

trojanski konj help!!!

Oddelek: Operacijski sistemi
52531 (2204) Izi
»

virus najden z NOD

Oddelek: Pomoč in nasveti
71103 (1052) Timmah
»

virus?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111687 (1533) Dead_Eye

Več podobnih tem