» »

IPcop problem!

IPcop problem!

poljapke ::

Ima sledeč problem! Rad bi postavil firewall (ipcop), pa mi nekako neuspe nastavit GREEN in RED kartic. Postavitev je sledeča: router > firewall (ipcop) > switch > računalniki!
Prosim za pomoč!

ToniT ::

Postavitev je sledeča: router > firewall (ipcop) > switch > računalniki!

A to pomeni, da imaš IpCop-a za nekim drugim routerjem?
Potem moraš nastaviti RED na DHCP ali pa static ethernet in vpisati v gateway IP adreso od routerja! GREEN pa mora biti v drugem omrežju (subnetu).

poljapke ::

Sem storil kot si mi svetoval, vendar še vedno ni uspeha. Zanimivo je ko vtaknem utp kabel, ki gre iz firewala v računalnik, mi ta še vedno kaže kot da ni priklopljen.

marsovcek ::

Za direktno povezavo ipcopa in "delovnega" računalnika rabiš cross kabel, za switch pa verjetno navadnega.
Maš na GREEN vklopljen DHCP server?

poljapke ::

Glede kabla sem men tu zdi da je tako!
DHCP-ja pa nisem imel vklopljenega.

marsovcek ::

Meni brez DHCP ni uspelo povezati Windowsov z Ipcopom, spet ne vem vloge switcha pri tem. Sicer pa: lahko iz IPCopa kaj pingaš? Če uspeš npr. wwww.google.com veš, da ti rdeča linija deluje. Potem pa poskusiš še pingat zelen naslov (torej 192.160.1.1 ali kaj podobnega).

SimplTech ::

Jaz imam IPcop in imam postavitev: ADSL modem > IPcop kišta (red) > IPcop kišta (green) > switch > računalniki. Ne vem zakaj imaš ti ruter najprej. Sej IPcop, ti nadomešča ruter.

Preberi si najprej na strani od IPcopa njihove vodiče: IPcop installation manual in tole: Aministration manual

Za quick guide pa poglej tukaj: IPcop quickquide. Preglej pa malo tudi njihov FAQ, je zelo dober.

Tako kot so ti drugi svetovali vklopi DHCP in nastavi računalnike, da avtomatsko pridobijo IP naslov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hardwerski firewall za pci slot

Oddelek: Strojna oprema
71181 (888) skico
»

kako bi postavil linux router

Oddelek: Omrežja in internet
51129 (1057) plavko61
»

Router s P2P blokado

Oddelek: Omrežja in internet
211329 (1032) Lombi
»

Postavilti nameravam .....

Oddelek: Programska oprema
71039 (901) Gogo
»

Kateri Linux za preprost server?

Oddelek: Operacijski sistemi
71330 (1209) riba43

Več podobnih tem