» »

Ubuntu zagon ne dela :(

Ubuntu zagon ne dela :(

Tutankhamun ::

No stvar je taka, da sm hotu sprobat Ubuntu linux. Ga povlečem dol (DVD verzija), ga inštaliram tko da sm na začetku napisu install. Particije sta dve po 40 GB in swap 2,5 GB. Use lepo nardi, samo potem ko bi se mogu gnome al neki tazga zagnt, dobim sam spacan zaslon, edin miška je lepo vidna, pa se jo da premikat.
Kaj zdej?

Asus A7V880 mami platka
AMD XP 1700+
Radeon 9200
768 MB rama
120 GB diska

to biti to.
prvi utis je zloooo slb :|
AMD Phenom QUAD 9950 Black Edition, 8GB

camx ::

A če zaženeš Live iz DVDja dela?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: camx ()

Kami ::

Zgleda x strežnik ni ok nastavljem.

Kopiraj sem /etc/X11/xorg.conf in povej kateri kartico maš, monitor itd.

Tak mam občutek, da maš refresh rate monitorja na prevlko nastavljen in zato ti to dela

Highlag ::

Si prvič pregledal DVD če ima kakšne napake? Mislim, da to lahko narediš ob inštalaciji.
Sem popoln laik kar se tiče Linux-a, pa mi je d sedaj uspelo uspešno zagnat še vse distribucije, ki sem jih poizkusil. No po spremembah nastavitev sicer ni več sam kaj češ Windowsi so zmerej na dosegu roke. :D
Never trust a computer you can't throw out a window

Tutankhamun ::

Sam a ni tko, če bi meu prevelko resolucijo, bi mi monitor to mogu javt, js pa miškino puščico vidm, pa jo lahk premikam.
Mam pa samsung 19" dvi monitor.

Če zaženem LIVE DVD tut ne dela, je isto. Use nardi da je OK, pol pa spet isti zaslon :(.

Kako pa pridem do tega /etc/X11/xorg.conf ? Ker se sam zalaufa, ga morem nek ustavt, nekak :). Ce mi poves kako.

Sej bi pokazu slikco, sam sm pozabu, na kero stran se jih da uploadat, da jih lahk drugi vidjo.
AMD Phenom QUAD 9950 Black Edition, 8GB

Kami ::

Ko ti ono kao pokaže miško stisno ctrl + alt + f1 da prideš v konzolo, pol se prijaviš pol pa pico /etc/X11/xorg.conf (v konzolo)

Tutankhamun ::

:D Pol ko sm prtisnu ctrl + alt + F1, mi je pa miška izginla :| , slika je pa ostala.
AMD Phenom QUAD 9950 Black Edition, 8GB


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave Mythubuntu - ne dobim/izgubim sliko

Oddelek: Operacijski sistemi
171670 (1513) opeter
»

Ubuntu 8.10 desktop - težave

Oddelek: Operacijski sistemi
252589 (2035) Gapi
»

Ubuntu

Oddelek: Operacijski sistemi
303023 (372) Tear_DR0P
»

Težave z resolucijo na Linux sistemu

Oddelek: Operacijski sistemi
161450 (1232) INVICTRA
»

Ubuntu linux resolucija

Oddelek: Operacijski sistemi
91285 (1112) Zaspan

Več podobnih tem