» »

Več Rama

Več Rama

rabraminca ::

Sem zacetnik in sele dobro spoznavam strojno opremo, ker mi Pc dela bolj pocas in pri igrah se slika kar ustavi in zvok jeclja. Prosim za nasvet o pravilni izbiri nove strojne opreme. Saj bo maticna prenesla ?
DDR LONG DIMM 256 MB PC-3200 400MHz imam ze od leta 2003 in dal bi zraven se en tak ram. Ali je to vse kar jetreba narediti, da ga poknes v soket, vendar oba v 2 in 3 soket. Ali je potrebna se kaksna akcija. Seveda pa v prihodnosti zelim , se vecji harddisk zdaj ( WD 80 ) in novo graficno zdaj ( Radeon 9200 )

AMD Athlon ™ XP 1700+1.46GHz,256MB Ram-a

sirotka ::

Povej katero plato maš....za dual channel:) Drugače pa ja, samo notr rukneš in dela:)

rabraminca ::

Abit NF7
CPU AMD XP 2400+ BOX
Katero strojno, pa mi lahko priporocate za igranje dobrih iger, Godfather, Far Cry ipd. , Punca pa bo rabila za Graficno oblikovanje.
Na trziscu je veliko izdelkov in tezko se je odlocit in se znanja in denarja mi manjka.
Lep pozdrav

sirotka ::

ja, maš dc. Daj v tista slota, ki sta bolj skupaj. Za igre moraš menjat grafo, recimo kako 6600gt na agpju. Pa procesor navij

rabraminca ::

Hvala ti za odgovore, veliko mi pomagajo.
V navodilih za maticno sem prebral ,da ce dajes not dva rama, das na DIMM3 IN DIMM2 socket. Ali po novem res ni vec pomembno kaj naj jih dam. Res pa je, zakaj bi vlekel ven prvi Ram, a n' ? Ali ce bi se kasneje odlocil za se vec rama lahko v DIMM3 dam se enega takega ali vecjega ali bo to spilal.
Upam da ne brcam v temo z temi vprasanji. Kako pa naj ga navijem, kje ima kljuc za navit, ali se to v BIOSu nardi. Pravis ( 6600gt na agpju ) od katerega proizvajalca ce morda ves. Na Jesnicah imamo tri stacune, da vidm' kje bo ugodneje in ce sploh imajo.
LP

Zgodovina sprememb…

sirotka ::

lej, zdaj si mel v single načinu, če boš pa mel 2 ploščici, boš pa ja laufal v dual, pa čeprav se pozna samo za 3%. Pač poglej v knigco in nastavi na dual način. Procesor se navija v biosu, softmenu III se mi zdi da ma abit. če maš xp2400, se pravi dela na 2Ghz. Probaj, če imaš odklenjen proc-poskusi spremenit množilnik. Če ne gre, ti pač ostane samo še dvigovanje fsbja. Če si zamenjal hladilnik malo dvigni voltažo in višaj iz 166, dokler bo še stabilno. Če še nisi menjal hladilnika, je zadnji čas, ker se xp-ji zelo grejejo. 6600gt je najcenejša od club3d, na bolhi jo ima pc dom za slabe 33k sit. Drugače pa so leadtek ali gigabyte malo dražje, a bolj kvalitetne.

rabraminca ::

A si mislil Hladilnik na rebrih procesorja ali tistega na ohisju pod napajalnikom ?

sirotka ::

na ohišju pod napajalnikom??? Jat mislim rebra na procesorju.

AndrewSmith ::

Hladilnik je dober ze ta,drugace bi pa bil idealen ta,saj ga lahko v primeru menjave proca obdrzis ker pase na vsa podnozja.
Glede rama pa si vzami vsaj 512MB....se bolje kar 2x512MB ce ti znese.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

kixs ::

Od kdaj pa spada nadgradnja RAMa pod navijanje :P

Glede na temo pa, loti se nadgradnje po korakih. Najprej RAM! Potem preveri kaksne mas trenutne temperature CPU-ja. Ce so dokaj normalne/nizke, se lahko lotis malo navijanja s povecevanjem FSB-ja. Drugace moras najprej zamenjat cooler s kaksnim bakrenim.

Seveda si med tem casom tudi preberi kaksen clanek na temo navijanja in testiranja racunalnika s programi (memtest, prime95...)

LP

sirotka ::

dost bo cooler master. Drugač pa jasno, 2*512 je bolše k 2*256+512, pa tud 2*256 lahko prodaš za podobno ceno, ki jo boš plačal za 512.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tih hladilnik za grafično 7600GT

Oddelek: Kaj kupiti
101401 (1130) Goldee
»

MSI K8N Diamond Plus in ostala konfiguracija

Oddelek: Kaj kupiti
91410 (1291) AndrewSmith
»

Kupujem napajalnik kateri ima odstranljive priključke

Oddelek: Kaj kupiti
61363 (1263) SaXsIm
»

Vaše temperature AMD 64bit procesorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
282570 (1771) M.B.
»

Cooler na grafi!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
172234 (1883) 5pellfire

Več podobnih tem