» »

Zakaj mi vedno ko zaženem igre ugasne ekran?

Zakaj mi vedno ko zaženem igre ugasne ekran?

nemelko ::

Lep pozdrav, mam en problem pa me zanima če ni zna kdo pomagat.
Ko inštaliram igro(katerokoli), takoj ko pridem v igro, da bi začel igrati vedno ko dam play mi ugasne ekran in moram resetirat računalnik.
če kdo ve kaj je narobe pa kaj bi mogu nardit se priporočam..
  • spremenil: nemelko ()

Vesoljc ::

driverji ne poznajo monitorja. poskusajo mu nastavit neko resolucijo in osvezevanje, ki jo monitor ne poza. monitor se pac zasciti tako, da gre v power save mode...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

mojsterleo ::

Ta blem nastane k maš bedn monitor k ne supporta 60hz refresha na katerga špili navadno defaultajo ob prvem zagonu in se zato ugasne. Poglej v kake settinge od špila če se da direkt spreminjat v ini fajlih, al pa tole naredi:

Start->Run->Dxdiag.exe->More help zavihek->Override-> Vtipkaj nek refresh rate k dela na tvojem moniturju (npr 75 ali 100 razn če maš 10 let star monitor). Zaženi in dela.

Mavrik ::

Kot so ti odgovorili, ti igra verjetno poskuša nastaviti ali preveliko ločljivost, ali pa preveliki refresh za dano ločljivost. Poskusi uporabiti kak program za refresh rate override, in nastavi na recimo 60 Hz za začetek in testiraj.

MojsterLeo: Vsak in to mislim popolnoma vsak monitor lahko laufa na 60 Hz če njegova max resolucija ni presežena.
The truth is rarely pure and never simple.

nemelko ::

tole glede starosti monitorja verjetn ne bo čist držal, ker mi na skor 10 let starem minitorju dela, na eno leto starem lcd-ju pa ne.
sicer pa hvala za pomoč...
you never know

pharaon ::

nemelko...kero grafično pa maš?
men je to na začetku delal kr sm pozabu da morm prklopit posebi napajanje za grafično in je za vsak ko sm zalaufu špile, ugasnu monitor pa mogu resetirat...:):)

nemelko ::

grafična je Radeon 9600
you never know

pharaon ::

pol ni krivo to ko je blo pr men...:)
ne vem...probaj to kar so ti gor svetovali glede štimanja frekvenc

mojsterleo ::

@Mavrik Nevem čemu bi sploh uporabljal program za override refresh če pa lahko z uporabo zgornjega trika to nardiš brez uporabe 3rd party programov. Resda dela samo za DX aplikacije, ampak teh je itq večina, za OpenGL se pa že pokrpa tist refresh (sploh glede na to da je dost OGL špilov baziranih na IDjevih motorjih k imajo že od Quake 1 dalje iste osnovne ukaze).

In ja, sem že naletel na osebke ki jim default refresh nastavitve niso delale in so se pol pojavljale točno take anomalije, večinoma rešljive z ustreznimi nastvaitvami za osveževanje.

Bi pa lahko problem bil tudi drugje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nvidia 8800GT (169.21) 3D refresh rate

Oddelek: Strojna oprema
91038 (974) _GiZmO_
»

10m VGA podaljšek in nizka frekvenca osveževanja

Oddelek: Pomoč in nasveti
291609 (1394) BluPhenix
»

mam blem z grafo geforce 2

Oddelek: Pomoč in nasveti
221439 (1159) FiKi7
»

Spreminjanje resolucije in osvezevanja

Oddelek: Pomoč in nasveti
7935 (892) keko
»

Voodoo3+XP+Špil=60Hz

Oddelek: Pomoč in nasveti
9813 (692) BroTheR

Več podobnih tem