» »

Nakup graficne postaje

Nakup graficne postaje

CyberMungo ::

Pozdravljeni !

Razmisljam o nakupu zelo zmoglivega racunalnika, jasno, za cim manj denarja.
Uporabljal bi se za 3D modeliranje/rendranje, avdio/video obdelavo itd.
Fino bi bilo, ce bi grafika bazirala na OpenGL knjiznicah, procesor pa na dveh jedrih ali pa celo maticna z dvemi procesorji. Zanima me ali imate kaksne konfiguracijske ideje in koliko cekinov bi to bilo.

pozdrav, CyM

Zheegec ::

Če želiš čim več za čim manj denarja, potem iščeš Athlon64 X2 3800+, 2x1GB RAM, matično na nForce4 Ultra čipovju (s939), 2x250GB trda diska v RAID 0 (podpira matična), pa GF7800GT 256MB.

Poglej si cene pa zračunaj :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kokos25 ::

tu pa ti ne pride v upostev 7800gt....za tako delo se boš moral za grafično kartico precej potrudit v denarnici, saj za resno delo taka stvar košta vec kot cel komp....

QUADROFX 4500 256MB Retail PCIe cena? okol 650k

igor0203 ::

Hja, al pa 6800GT @ Quadro... >:D

CyberMungo ::

Hm, zanimivo !
Zanimive konfiguracije ste navedli.
No 650kSIT za grafiko je zame pac previsoka cena.
Sem sem imel v mislih FireGl od ATI-ja za kaksne 138kSIT, maticna plosca z dvemi procesorji in tam okoli 4G hitre memorije. No, priznat moram da AMD procesorjev ne poznam najbolje. Ali obstaja maticna za dva AMD procesorja ? Katera maticna je to, koliko pride. V mislih sem imel sistem do 500kSIT, ceneje se mi zdi se ne pride skoz. Imam pa mimogrede se eno vprasanje. Malo sem gledal AMD procesorje in nekako ugotavljam, da imajo procesorji max. 1MByt cache memorije. Kako to da AMD nima vec cache memorije, recimo 2MByt. Ali je ne potrebuje ker drugace deluje, v cem je fora.

Hvala za koristne nasvete ...

lp, CyM

rkb2 ::

Za grafično vzemi GF7800.

Quadro & FileGl=nateg kupcev, 100% ne dela nič bolj hitro od gaming kartice, ker fizične razlike med karticami ni. Edini problem se mogoče pojavi včasih zaradi driverjev, čeprav sem opazil da imajo Quadro ni navadne GF iste probleme pri izrisovanju (tudi če uporabljaš certificirane driverje) - včasih je to posledica driverjev, večinoma pa posledica hroščatosti CAD softvera.

Daedalus ::

Ali obstaja maticna za dva AMD procesorja

Obstajajo AMD proci, ki imajo dva procesorska jedra (dualcore). Tako da vzami rajš kakega Athlon64 X2, Intelovih rešitev se pa zaenkrat izogibaj, ker so počasnejše in energetsko hudo požrešne.

Quadro & FileGl=nateg kupcev, 100% ne dela nič bolj hitro od gaming kartice, ker fizične razlike med karticami ni.

IIRC majo Quadro/FireGL grafične vklopljene dodatne funkcije v GPU, ki so v komercialnih kartah izkloplene. Itak pa da so drugače karte enake - pač nižji stroški proizvodnje. Sicer pa si lahko zgoogla kake primerjave.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalo za CAD - kaj vzet (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
716412 (4508) cryptozaver
»

Grafična za modeliranje?

Oddelek: Kaj kupiti
302192 (1635) UpRising
»

GF7800GT TWEAK!?!?

Oddelek: Navijanje
271994 (1462) PrimozR
»

Delovna postaja za CAD aplikacije? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
506512 (5566) Person
»

3d workstation

Oddelek: Kaj kupiti
241712 (1324) kuglvinkl

Več podobnih tem