» »

kje kupiti PCMCIA MEMORY CARD in PCMCIA TO RS232 adapter?

kje kupiti PCMCIA MEMORY CARD in PCMCIA TO RS232 adapter?

Pisko ::

Mogoče kdo ve kje bi imeli še za kupit PCMCIA MEMORY CARD velikosti nekje od 16-32mb? In pa potreboval bi tudi PCMCIA TO RS232 konverter. Imam USB TO RS232 ampak sem prebral da imjo nekateri probleme z enimi sinhronizaciji s časom in stvar ne deluje pravilno.. tako nekako pri meni.

HVALA

LP

Gwanaroth ::

Za memory card na PCMCIA, ti lahko jaz prodam, če hočeš. Jih imam kar nekaj doma. Ubistvu je PCMCIA adapter, kamor vstavljaš CF kartice.

Kontaktiraj me na ZS.

Za PCMCIA -> RS232 pa poglej na Com Shop.
Lights often keep secret hypnosis..

tris ::

V službi sem imel podoben problem , ker pri nas nisem in nisem mogle dobiti teh dveh stvari - oboje je za naše PC trgovine bolj ali manj exotika........

Za PCMCIA memorycard (32MB) sem klical na JAE(kao uradno zastopnik) pa so mi rekli da tega še nikol niso prodajal, pa tudi kakšnega hudega interesa niso pokazal da bi stvar zrihtal...
No stvar smo potem naročil direkt iz Nemčije-industrijsko verzijo , ki je 5EUR dražja vendar ima mislim da 5 let garancije(vsaj takrat jo je imela toliko).

Vem tudi za problem USB->RS232 (mislim da je tam fora tudi v eni napetosti,vendar se res več ne spomnim točno kje je problem), ki naj bi bila načeloma 100% alternativa vendar NI!
PCMCIA->RS232 lahko dobiš tu
so zastopniki za firmo QUATECH ( PCMCIA QUATECH )
Sicer vem še za ene par firm vendr nima nobena zastopstva v SLO.(Če rabiš povej.....).


Ne vem sicer za kaj boš stvar(pcmcia-rs232) rabil, ampak v kolikor misliš uprabljati stvari v kombinaciji s kakšnim starejšim software-om(npr.v DOS-u) pričakuj težave oz. to, da ti stvar ne bo delala...
PCMCIA so na pogled že res vse enake ampak čipi ki so not pa se razlikujejo.(npr.v službi nam stvari delajo samo s "starimi" PCMCI-a karticami).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tris ()

Pisko ::

to imam za kontrolirati kretnice pri ozvočenju.. potem je vmes še en konverter ki nato konvertira signal v RS485 ( plus minus in masa) v bistvi gre signal po mikrofonskem kablu (3 žilnem)

prej sem imel prenosnik ki je imel RS232.. sedaj imam novega in tega nima.. probal sem z USB-RS232 in je baje pri enih napaka v timmingu.. kr neki v bistvu.. upam da je PCMCIA-RS232 bolši pretvornik kot USB..

tris ::

ja, ja....tud pri nas je bilo vse OK dokler ni blo problema dobit prenosnik z RS232,... danes pa je cela jeba....no ja, je bila, dokler nismo pogruntali kako in kaj.....

Pisko ::

jutri dobim PCMCIA rs232 konverter pri JAE in probal kako se ta obnaša.. Pri USB RS232 sem moral nastaviti stvar na 9600 baund rate da je delovalo.. ali bi probal še kakšnega USB RS konverter ali bo delovalo PCMCIA bolje..

tris ::

Torej ti je delovalo tudi na USB( na nižji hitrosti).
Očitno " zna/razume" tista zadeva na "drugi" strani žice delat le z 9600(če je kaka starejša zadeva ni to nič čudnega).
Tud različni USB-RS232 delajo različno.
Kako misliš če bo delovalo BOLJE? Stvar dela ali pa ne dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tris ()

Egii ::

Pisko če si iz okolice Ptuja idi na pcs je na zalogi.
cena je ca. 14 jurčkov


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupit prenosnik z RS232 COM portom

Oddelek: Kaj kupiti
353637 (2595) johnnyyy
»

RS232 modbus komunikacija

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61805 (1751) slawc
»

Prenosnik z RS232 in PCMCIA

Oddelek: Pomoč in nasveti
71672 (1623) HyperGL
»

USB to RS232 pretvornik POmoč

Oddelek: Strojna oprema
52457 (2357) seminal
»

RS-232 (COM) port PCMCIA adapter za prenosnik

Oddelek: Strojna oprema
51334 (1290) Ginginova

Več podobnih tem