» »

Wireless LCD monitor

Wireless LCD monitor

L0sT ::

Že več kot eno uro iščem wireless LCD monitor. To pomeni, da je povezava med računalnikom in LCD-jem wireless, da torej ni kablovja. A ne najdem ama ništa. Sprva sem našel nek članek da to delajo, zatem sem našel neke no-name proizvode v tretjem svetu. No, ko sem že mislil da bo kaj bolše, mi iskanje vrže vun vrsto strani linkov kazajoč na LCD TV-je. Ampak jaz ne iščem wireless LCD TV-ja.

Potem povprašam nekaj ljudi, a samo en zna pomagat. Firma viewsonic ima namreč eno škatlco ki pošilja wifi signal, s tem da moraš verjetno imeti na računalniku in lcd-ju dvi wireless pretvornik. Če sploh obstaja to?

No, na koncu pa se mi več ne da iskat. Pa rajši tukaj vprašam. Tako da... A obstajajo sploh wireless LCD-ji? Pa ne takšni z borih 1024*7.. resolucijo in slabo osveževanje, etc. Iščem namreč alternativo 19" LCD-jem. Seveda bi zanj plačal tudi malo več, če je treba. (marsikdo bi zdaj vprašal: a zarad enga kabla? ti si ja nor... , ampak ko pomisliš kolko kablovja se ti kota doma pri lastnem računalniku, še enkrat pomisliš če ne obstaja wireless varianta)
Lost is my soul wondering in space and mistery...

Microsoft ::

Sem ti ze prej reku, da pejt spat, pa vidim, da ne poslusas.

Skratka, ce bos ze mel wireless signal za monitor, pol mores se imet wireless strom. Kako bos to izvedel nevem, samo ce od dveh kablov enega odstranis, si naredil bolj malo.

In sam si prav ugotovil. Ce je vzrok takega monitorja kao neki kabli, si nor in bolan hkrati. Premisli rajs, kolkokrat na leto sploh pogledas pod miza, pa kolkokrat recimo gres pod mizo pa prestavis kak kabel. In kot da bi blo teh kablov 100. Pa tudi ce, ves trud, ki ti ga bodo kabli uzedli, ko bos nekaj delal pa te bodo motli, je vreden miljonkrat manj, kot wireless LCD.

Torej, kupi si LCD in uzivaj ob gledanju.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

> Premisli rajs, kolkokrat na leto sploh pogledas pod miza, pa
> kolkokrat recimo gres pod mizo pa prestavis kak kabel.

Tapravi geeki to redno pocnemo in je minimalizacija kablov kljucnega pomena. Torej en kabel je boljsi, kot dva kabla. ;)

Senitel ::

Za prenašat sliko od grafične kartice do 19" LCD monitorja rabiš nekje 223MB/s oziroma 1800Mbps, tako da se lahko WiFi za 54Mbps kar skrije...

TribesMan ::

Hmmm... jest sem naračunal 311MB/s pri 1280*1024 in 32bitni barvni globini :> Torej če maš 3 gigabitni wireless bi to šlo :>

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

BigWhale ::

Sej bi lahko JPG prenasal... ;>

L0sT ::

Tisti en kabel za elektriko je lahko. Motijo me kabli, ki so od računalnika do neke stvari in ki so določene dolžine ter ne morem dat (recimo zdaj) monitorja bolj v levo ali desno, samo zato ker je kabel dolgi (recimo) 1m.

Kakšen je torej odgovor... obstajajo ali ne? So kvalitetni ali ne?
Lost is my soul wondering in space and mistery...

Modri dirkač ::

emm, zakaj pa ne kupiš daljši kabel?:\
Everybody lies!

L0sT ::

Pa zakaj pri hudiču bi moral imeti dalši kabel? To pomeni več kablovja. Če naštejem vse kable trenutno pod to mizo oz. okoli.
3x razdelilca za štrom,
2x kablska,
1x telefon,
1x kabel za luč,
7x za power suply (en pc, en monitor, en modem, en switch, eni zvočniki, en dvd, en tv),
3x mrežni kabli,
kabel za miško,
kabel za tipkovnico.

Zdaj pa če si vsaj malo tipa, ki rad vsake tolko spremeni izgled sobe (torej prestavi stvari malo drugače), ti gre vsaka taka stvar na živce. Moraš paziti na dolžino kablovja. Moraš paziti kje in kak jih položiš. Dodatno je tole, če si estetik. Torej boš kable ki gredo nekam, zalepil skupaj in jih zalepil recimo ob zidu, etc. Tak da imaš pol navidezno manj kablovja. Spet ko premikaš, moraš vse razdreti in ko imaš postavljeno mizo kjer želiš, spet nazaj lepit kable, etc.

No, jaz pa sem se po 7 letih zafrkavanja vsakih par mescov ob spreminjanju izgleda odločil da imam dovolj teh kablov. In letos šaltam na wireless, tako da zdaj iščem rešitve. Problem je nastal pri LCD-ju, ker ga wireless ne najdem. :)

Če že želite vedeti zakaj wireless :P
Zdaj pa prosim back on topic.
Lost is my soul wondering in space and mistery...

gumby ::

vse se odvisno od kolicine informacij...
-wireless tipkovnica ni problem, ker tistih par bitov na sekundo ni problem prenest
-miska tud ne, malo vec bitov na sekudo
-telefon ze nekaj let obstaja wireless
-LAN ni problem, ADSL/kabelski modem tud lahk preselis izven sobe
-kabelska TV bi naceloma sla wireless, vprasanje je ce se splaca cenovno
-monitor ima preveliko pasovno sirino za wireless, razen ce hoces mpeg-4 kvaliteto na monitorju
-napajanje pa kar pozabi, to ni sans prenasat na daljavo
-luc lahk tud das na baterijo, ce te tolk moti kabel

L0sT ::

-Wireless tipkovnica in miška že nagledana. Don't worry.
-Telefon je stacionarni in leti letos vun z bajte. (smo mobilni postali)
-LAN ni problem, za modem še ne vem
-kabel TV ostane
-za monitor še bomo vidli, zato sprašujem
-napajanje itak ne gre, se bo pa porazdelilo po celi sobi, zdaj je vse pod mojo mizo
-luč gre stran, pride ena bolša in to na zid

Tak da predvidoma bo polovica manj kablovja.

A bi lahko zdaj prešli nazaj na temo? :P
Lost is my soul wondering in space and mistery...

Senitel ::

Kot sem že prej napisal, količina informacij za monitor je enostavno prevelika (223MB/s), da bi to šlo kar tko wireless! Verjetno se sicer najde kakšna rešitev, ampak ta 100% ne omogoča 1280x1024 pri 60Hz. Prej se boš znebil kablovja za LAN kot pa tega.

TribesMan: Do monitorja je dost 24bpp RGB (in ne 32bpp RGBA). :)

L0sT ::

Edino kar sem našel jaz je tole.
Lost is my soul wondering in space and mistery...

zlobcek ::

Hey!

tole je kr en mali PC vgrajen v monitor, podobno kot "tablica".

Je zelo elegantna resitev. Pomoje imaš zadaj potem le en kabel za napajanje, tipkovnico in mišaka (oz. za skatlico za brezzicno komuniciranje). Pa še prenašaš ga lahko okoli. Pa še ni ti treba met več gromozanske škatle za računalnik ob mizi:D .

LP

flipflop ::

Zakaj si potem ne kupiš notebooka če so ti kabli tako napoti?

L0sT ::

Nič kaj drugega nisem našel. Škoda pa takšna. Je pa zanimivo, če sem prav preračunal pride 300k tam okol. Se bolj splača tri navadne 19" -ke potemtakem kupit. Samo fora je ko ne podpirajo 1600*1200 oz. le redki. Ali pa se je kaj spremenilo na tem področju?

laptop odpade zarad tega ker hočem dober računalnik (3d modeling, audio).

No ja, upam da bom pri drugih stvareh našel pametno wireless rešitev za ugodno ceno.
Lost is my soul wondering in space and mistery...

BluPhenix ::

Kaj pa če bi kable pod mizo samo pametno pospravil, da se ti ne motajo med sabo? Jaz imam pod mizo 7 kablov za elektriko+ 3 telefonski kabli + 4 mrežni kabli, vse pospravljeno na leseni ploščici velikosti .5 m2. Pa s tem da je gor tudi razdelilec, modem, router in splitter za ADSL.

Zaradi enega DVI kabla pa res ni taka panika... oziroma bi ti morala biti odstranitev le-tega zadnja opcija.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Daniel ::

Tebe pač denar žuli :D Se da dokazano kup kablov prav lepo uredit

flipflop ::

Sej če vse ostalo narediš wireless, potem imaš samo še ekran, to pa tudi ni taka reč več.Jaz mam tudi kable od stolpa, tv-ja, zvočnikov 5.1, dva računalnika, koaksialc za modem, dva utp kabla, kabl od zvočne (zunanji live!), polnilc za gsm, tv out iz grafične do tv-ja,... Kablov celga hudiča, razpeljani so pa po celi sobi, je pa res da nism občutljiv na te kable in mi je vseeno kje so in koliko jih je.

L0sT ::

Ne gre se za to. Preberi prejšnje moje odgovore. Sem že omenil da to delam = urejam kable.

Saj pravim, če bom že ostalo šaltal na wireless, lahko vsaj monitor ostane. :)

Tema lahko zdaj zavije kam hoče. Jaz sem svoje zvedel. Lahk pa se obdrži in noter kopirate linke do wireless LCD-jov, če bodo kdaj ven prišli. Kot recimo link ki sem ga jaz dal.

nasvidenje
Lost is my soul wondering in space and mistery...

egomez ::

Tudi jaz iščem, kako povezati brezžično monitor, kabel za elektriko pa me ne toliko moti, saj mi ga ni treba vleči od računalnika. Ne rabim pretirano kvalitetne slike in niti velike resolucije.

Na netu sem našel npr tole:
wireless monitor adapter 1
wireless monitor adapter 2

V slovenskih trgovinah pa tega nisem še nikjer zasledil. Mogoče kdo ve, če prodajajo kje v sloveniji kaj podobnega?

gumby ::

oba delujeta preko wireless etherneta, torej bo pasovna sirina dosti manjsa, kot pri VGA izhodu. to posledicno pomeni dosti manj slik na sekundo pri enaki resoluciji - kar je dovolj za prezentacije, za filme in igre pa niti slucajno.
po obcutku bi rekel, da je slika nekje na ravni VNC-ja
my brain hurts

Switch ::

Kupi iMac z brezžično tipkovnico in miško, pa boš imel na mizi samo kabel za elektriko.

egomez ::

@gumby: Taka kvaliteta bi zadostovala. Vendar je malo zoprno naročat iz tujine "mačka v žaklu".

@Switch: To ni mišljeno za moj osebni računalnik.Za tisti dodatni denar si jaz raje kupim še en monitor. Gre se za v službi, kjer je v enem prostoru neugodno vleči kabel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domači "server room"

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
152557 (1670) branc
»

Druga, moderna inkarnacija Commodoreja 64 razkrita (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5614293 (11705) driver_x
»

Kateri iMac, ce sploh?

Oddelek: Kaj kupiti
396723 (6080) klinker
»

Nakup WLAN kartice

Oddelek: Kaj kupiti
473509 (2234) pujsek_
»

Kablovje v idealnem stanovanju

Oddelek: Loža
131936 (1536) Ziga Dolhar

Več podobnih tem