» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
1139 / 1144
»»

FireSnake ::

Domen87 je izjavil:

Han je izjavil:

CPU: Intel Core i7-12700KF
CPU hladilnik: Thermalright Peerless Assassin 120 SE
Plata: Gigabyte B760 Gaming X DDR4
Grafična: Sapphire Pulse RX 7800 XT
Monitor: LG 27GR75Q-B
Napajalnik: 750W ENERMAX Revolution D.F. ATX 3.1


rkobarov in Han hvala za pomoč. Sem spremenil naročilo skladno s predlogi. Lp


Posodobi BIOS in upaj na najboljše:
https://slo-tech.com/novice/t831652
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Domen87 ::

Ali ni težava prisotna samo na 13. in 14. generaciji? Z izjemo procesorja še čakam na preostale komponente. Vse še lahko vrnem brez navedbe razloga.
Ali bi poleg procesorja, matične in RAMov mogel menjati še kaj, če se odločim za AM5 platformo?

CPU: Intel Core i7-12700KF
CPU hladilnik: Thermalright Peerless Assassin 120 SE
Matična: Gigabyte B760 Gaming X DDR4
Grafična: Sapphire Pulse RX 7800 XT
Monitor: LG 27GR75Q-B
Napajalnik: Corsair RM750e (2023) Fully Modular Low Noise ATX Power Supply - ATX 3.0 and PCIe 5.0 Compatible
Ohišje: Corsair 4000D Airflow Mid-Tower ATX Case
SSD: WD BLACK SN770 NVMe SSD 1 TB
RAM: Corsair Vengeance LPX 32GB (2 x 16 GB) DDR4 3200MHz C16
Hvala in LP

Han ::

Problematični sta Intel 13. in 14. Core generacija, Alder Lake (12th gen) ni na udaru. Med i7-12700KF in primerljivim Ryzen 7700(X) ni neke omembe vredne razlike. Za AM5 rabiš ustrezno plato in DDR5 RAM.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Domen87 ::

Hvala Han. Bom pustil obstoječe naročilo/konfiguracijo :)

d0nsherpa ::

Pozdravljeni,
po 8ih letih me je zapustila 1080 in sem (ce zelim ostati v igricarskih vodah) primoran zamenjati tudi ostalo drobovje, ker sem nazalost v 8 letih bore malo spremljal novosti vas prosim za pomoc pri izbiri sledecih komponent: mb, ram , gpu in cpu. Racunalnik se bo uglavnem uporabljal za igranje novejsih iger (1440p) in brskanje po internetu, ker sem ze malo v letih mi navijanje in ostalo merjenje kdo ima vecjega ne pomeni nic, denar ni problem, nerad pa preplacujem stvar ce ni potrebno. Racunalnik je prizgan 24/7 ali kaksna znamka izstopa po kvaliteti, oz. ponuja podaljsano garancijo na komponente kot moja bivsa EVGA graficna? Pri mb je zelja cim vecje stevilo usb-jev oz headerjev, in vsaj 2 m2 interfaca. Hvala in lp

sbawe64 ::

Cena do ?
2020 is new 1984
Corona World order

DarwiN ::

Sej pravi, da denar ni problem.. Torej nek p/p, bolj v zgornjem rangu, da bo zadeva zdržala naslednjih 6-8 let.

Nekaj na podlagi Ryzen 9700X/Ryzen 9900X (ti novi 9000 modeli bodo na voljo čez ~10 dni) in kakšna RTX4070TiS, plus ostalo drobovje. Pri grafah gre zmogljivost gor precej linearno s ceno. Koliko denarja, toliko muzike. Lahko tudi 4080 SUPER, če želiš ostat v XX80 razredu. Pač ~20% dražja, ~20% hitrejša.

Če se mudi in ne moreš počakat 14 dni na procesor, potem pač 7800X3D.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

sbawe64 ::

d0nsherpa
Napajalnik bo še dober ?
2020 is new 1984
Corona World order

d0nsherpa ::

Tako je, kot sem napisal denar ni problem, pricakujem pa da bo naslednjih 5 let zdrzalo,ne v smislu da bom lahko najnovejso AAA igro igral na ultra settingsih, ampak da bo stvar se delujoca.
Lahko pocakam, itak grem na dopust kmalu tako da neke nuje ni, glede na to da razlika med 4070TiS in 4080s niti ni tako velika se bom verjetno odlocil za slednjo,se vedno pa ostaja vprasanje katere znamke izstopajo po kvaliteti proizvoda al so vse tam tam?
Za mb sem gledal tole MSI Gaming Plus WIFI AMD X670E So.AM5 DDR5 ATX Retail https://www.mindfactory.de/product_info...
ram 64GB G.Skill Trident Z5 NEO RGB schwarz DDR5-6000 DIMM CL30 Dual Kit https://www.mindfactory.de/product_info...
Napajalnik SuperNOVA 850 G2 verjetno se bo (ima se dobrih 801 dan garancije)

user-pass ::

Grem sedaj montirat nov CPU, prisel iz Mindfactory-ja.

Ijus ::

congrats 8-)
Corpse & Mrhovina & Jožica, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

mtosev ::

user-pass je izjavil:

Grem sedaj montirat nov CPU, prisel iz Mindfactory-ja.


Nice hardware. Lepo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

markasaso12 ::

Pozdravljeni! Razmišljam o nakupu kompletnega hišnega računalnika in zanima me, ali so ob nakupu priloženi vsi potrebni kabli. Prav tako bi želel slišati vaše izkušnje s hišnimi računalniki, zlasti gamerskimi. Koliko časa vam običajno zdržijo? Do sedaj sem uporabljal le prenosnike, zato bi cenil vaše nasvete. Hvala .

MIHAc27 ::

Odvisno kaj kupiš. Če kupiš Hp, lenovo, dobiš ponavadi poleg ohišja še miško in tipkovnico+električni kabel.
Če kupiš kaj sestavljenega drugje... električni kabel dobiš skoraj vedno, miške in tipkovnice pa ne nujno.
Ekran pride vedno posebej.

Izkušnje z gamerskimi PCji... ja če ga boš matral do konca, pričakuj da bo izdihnil prej, kot če igraš samo Pasianco in Tarok. Na udaru je predvsem grafična. To sem gotovo največkrat menjal. Občasno crkne kak napajalnik, ostalo bi moralo kar delati. Skrbi da mu ne bo prevroče, pa bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MIHAc27 ()

Rias Gremory ::

@markasaso
Nakup že sestavljenega računalnika se ponavadi odsvetuje. Plačal boš več in nekako pravijo, da je ponavadi vgrajen napajalnik nekvaliteten.
Glede kablov je pa najbolje, da vprašaš dotičnega trgovca pri katerem boš vzel izdelek. Pri kompletu dobiš vse zraven, sicer ne bi bilo smiselno, da bi prodajali komplet, ki ga povežeš in začneš.
Optimalno bi bilo, da napišeš katere igre igraš, kaj vse od opreme potrebuješ ter kolikšen je tvoj proračun.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

markasaso12 ::

Najlepša hvala za odgovor. Razmišljam o nakupu rad, da mi podpira igre kot sta GTA 5 in BeamNG.drive. Pripravljen sem odšteti do 900 € :)

globoko grlo ::

To pa tut mene zanima kaj boste sestavl. Gta5 laufa na kruhu pa vodi, beamNG je pa mal bl zahtevna stvar.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

sbawe64 ::

Kakor jaz razumem bi rad markasaso12
kišto, tipkovnico&miško, zvočnike, monitor in OS za 900E...
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

sbawe64 ::

markasaso12
[izbrisana tema]
2020 is new 1984
Corona World order

Rias Gremory ::

Mja, 13. Gen Intel :8)
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

globoko grlo ::

Ja sam je 13400, kar nej bi blo ok :)

Rablnga za 900 ojrov se da dobit, novga pa verjetn ne, sej kolkr sem gledu cene zadn mesc.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Zgodovina sprememb…

Pepelka ::

Živjo,

Potreboval bi vašo pomoč pri sestavi računalnika.
Računalnik bi bil primarno namenjen za gledanje 4K filme in mogoče inštalacijo DZS-jevih iger (Moje prvo čudovito raziskovanje sveta...) iz Internet Archive.
Sestavljeni MiniPC-ji mi ne dišijo, nekje sem bral, da znajo imeti malware in podobno nesnago.

Potreboval bi:
- mini/micro? plato
- ohišje primerno za plato
- CPU (AMD) - Ne vem ali vzeti AMD CPU z integrirano grafično (APU) ali CPU + GPU posebej.
- GPU - če ne bo že na CPU-ju (APU)
- napajalnik
- hladilnik za CPU, če je potreben in da bo pasal v ohišje
- RAM
- SSD
Ne želim pa šrota od komponent ala LC-POWER, INTER-TECH in podobno.

Najlepša hvala za pomoč.

sbawe64 ::

Intel NUC ali klasična kišta ? Proračun ?

Intel Nuc
https://www.mimovrste.com/namizni-racun...

Ostali mini
https://www.mimovrste.com/nettopi

Mogoče celo all in one ?
https://www.mimovrste.com/all-in-one
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Rias Gremory ::

globoko grlo je izjavil:

Ja sam je 13400, kar nej bi blo ok :)

Rablnga za 900 ojrov se da dobit, novga pa verjetn ne, sej kolkr sem gledu cene zadn mesc.

Aja, potem pa upam, da bo ok.

@markasaso
Če nameravaš kupiti še monitor, tipkovnico in miško, razmisli o nakupu rabljenega računalnika, da ti ostane še nekaj denarja za ostalo opremo.
Za kater zaslon pa vprašaj v Kateri Monitor ?

Torej če daš za računalnik 600€, ti ostane za ostalo 300€. Predlagam, da daš največ v zaslon, kupiš poceni miško in tipkovnico in ju kasneje nadgradiš.
Skratka napiši v omejeno temo koliko velik zaslon bi rad in ti bodo svetovali.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

markasaso12 ::

Imam prenosni računalnik, ki sem ga dobil za birmo, in zdaj je star že 13 let. Čeprav je zdaj nekoliko počasnejši, še vedno deluje brez večjih težav. To me je pripeljalo do razmišljanja, da lahko vsak hišni računalnik doseže tako starost ali celo več, če je pravilno vzdrževan. Zanima me, kaj se pri hišnih računalnikih najhitreje obrabi? Ali so to trdi diski, ventilatorji, morda napajalniki?

se bom najprej posvetoval v Big Bangu glede izbire. Zanima me tudi vaše mnenje - mislite, da je razlika v kakovosti med računalniki, če kupim enega za 1000 € ali za 900 €? Sem pa pripravljen še malo prihraniti do zime, če bo to pomenilo boljšo izbiro sem pa že tudi imel prenosnik za 400€ in je dobro služil svojemu namenu za igre ni bil za zahtevne saj ima RAMA 8 GB :) premalo .

tony1 ::

Stacionarni računalniki so še manj podvrženi obrabi kot prenosniki, ker se manj pregrevajo. In drži, zadnje desetletje in pol je šel napredek naprej dovolj počasi, da za domačo rabo računalnik zdrži tudi desetletje in več.

MrStein ::

Ponavadi začne kaj nagajati in si recejo "saj je že bil čas za novega "

Bi se verjetno stvar dala popraviti in bi še delala par let.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bemfa ::

Na 10+ let starem še YT ne morš normalno gledat. Če pa greš nadgrajevat (grafa z h265, ram, ssd, ...) pa si že tak na ceni novega.

MrStein ::

Bom probal jutri na mojem 12 let starem. Pred kakim mesecem je YT še lepo delal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mtosev ::

Probaj 1440p, če ti dela na tem kompu. 8-)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

weefsat ::

Zdravo!

Moj stari računalnik se je obesil in delam na nakupu novega. Glavne tri prioritete so (po pomembnosti):

1. Price/performance. Rad bi imel po nakupu občutek da je bil dober deal.
2. Gnati mora tudi VR igre (Alyx najbrž trenutno najbolj zahtevna, ki jo imam). Vseeno mi je če se vse žene na najvišjih nastavitvah, bi pa rad da je ok izkušnja.
3. Ne da se mi sam sestavljat zadeve, nimam trenutno niti volje niti časa. Najrajši bi samo plačal in prevzel na domu.

Moj ekran je 1440p, moj VR je Valve Index. Budget cca. 1500-2000, če gre malo čez pa to pomaga s price/performance pa tudi toleriram.

LP

Han ::

Tole sem na hitro zmetal skupaj na CSL Computer:

Procesor: AMD Ryzen 7 9700X
Hladilnik: be quiet! Pure Rock 2
Grafika: Sapphire Radeon RX 7800 XT
Plata: MSI MAG B650 Tomahawk WiFi
Spomin: 64 GB DDR5-6000 (2x 32 GB), Corsair Dominator Platinum RGB
NVMe: 2 TB Samsung 990 Pro
Ohišje: BoostBoxx Cronos II Silent
Napajalnik: 850W MSI MAG A850GL ATX 3.0

Cena: 1947,30 eur + dostava 30 eur

Licenco za Windows 11 Pro lahko dobiš za 11,72 eur.

Radeon RX 7800XT VR Performance Review:

DarwiN ::

Not good, Han... Pri CSL računajo kot zlatarji vsako custom spremembo konfiguracije. Imaš podoben sestavljen komplet za 1700€. Za 2k pa dobiš že ta sistem z boljšim CPUjem in boljša grafično
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Han ::

Če daš v "mojo" sestavo enak (slabši ATX 2.53) napajalnik, pol manj slabšega Kingston spomina in polovico počasnejši Kingston SSD, tudi prideš na 1700 eur. ;)

DarwiN ::

Teh postranskih specifik ne bo opazil.. Imaš pa zato malo slabši CPU v sestavi. 9700X je malo slabši od 7800X3D, a ne. Tudi tega sicer ne bo opazil.. Pač plug&play računalnik.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

weefsat ::

Jaz bi rekel da definitivno spremljam vajino debato :D

Vprašanje za Han: Kako si izbral ohišje? To je ena stvar, o kateri malo razmišljam če bi zamenjal v sestavi.
Vprašanje za Darwin: Ok za malo slabši SSD/napajalnik mogoče ne bom opazil, pa res tudi za razliko med 32 in 64gb rama pričakuješ da ne bo nikoli omejitev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: weefsat ()

DarwiN ::

16Gb je bila zdaj norma kakšnih 10 let in je še danes povsem dovolj za gaming. Nedavno je 32Gb postal default in bo tudi dovolj za naslednjih 10 let. Sicer je pa ram zelo poceni danes.

CSL je definitivno pravi naslov zate. Ampak oni imajo sestavljene komplete in sicer omogočajo spremembo vsake komponente, ampak jim s tem narediš dodatno delo in to debelo zaračunajo.. Tko da,, izbereš eno sestavo in potem čim manj sprememb.

p.s: za CSL trgovino velja stalna koda za -15EUR popusta: SVX99XV6
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

sbawe64 ::

Mlacom, Funtech nimajo konkurenčnih cen za am5 ?

MSI MAG B650 Tomahawk WiFI
zadnji bios iz avgusta (J), par zadev sem moral spremeniti, vsoc default po vklopu Expo profila je 1.30V, meni dela bp na 1.14V (override), vddp voltage adjust 0.900V, processor odt impedance 48 Ohm, CPB disabled, PBO: curve optimizer nastavljen za vsako jedro posebej (occt za vsako jedro posebej, da najdeš meje).

AMD overclocking meni v biosu pusti pri miru.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

MrStein ::

mtosev je izjavil:

Probaj 1440p, če ti dela na tem kompu. 8-)

Monitor imam 2560 x 1440 resolution at 144H, tako da povej, kaj po tvoje ne bi delali? Video?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mtosev ::

A YouTube dela na 1440p brez skipped frame?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

sbawe64 ::

Ne morem več urejati prejšnjega sporočila https://slo-tech.com/forum/t200222/p829...

... imam ene win10 na USB ključku (Sergei strelec, boota iz njega), tako mi je vseeno, če/ko jih occt sesuje.

Bios je 7D75v1J.

vddp voltage adjust, processor odt impedance, v biosu se cifer ne vidi, ko je na automatic, v windows se vidi v programu zentimings.

PBO: curve optimizer je seveda na minus vrednosti, nekje -15 bi moralo vsako jedro zdržati (silicij loterija press).
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Han ::

weefsat je izjavil:

Vprašanje za Han: Kako si izbral ohišje? To je ena stvar, o kateri malo razmišljam če bi zamenjal v sestavi.
Vprašanje za Darwin: Ok za malo slabši SSD/napajalnik mogoče ne bom opazil, pa res tudi za razliko med 32 in 64gb rama pričakuješ da ne bo nikoli omejitev?

Izhajal sem iz najdražjega gepla serije "Silent-PC", ki ima solidno "BoostBoxx Cronos II Silent" ohišje. Kar me osebno moti, je slaba izbira zračnih CPU hladilnikov. Če bi kupoval zase, bi 9700X, ki se greje bistveno manj kot 7800X3D pečka, in je zaenkrat tudi "bug-free", hladil z beQuiet Dark Rock 5 ali Noctua NH-U12S, predvsem zaradi manjšega hrupa. Nekaj lahko prihraniš še z izbiro 750W napajalnika, ki naj bo vsaj ATX 3.0.

S 64 GB RAM boš res imel mir naslednjih 10 let, z 32 GB skoraj gotovo ne. Hitrejši in bolj kvaliteten SSD tudi ne škodi, lahko pa vzameš dva cenejša.

weefsat ::

Najlepša hvala obema za pomoč :)

Zaenkrat se nagibam h custom buildu od Han, ker:
1. So mi všeč upgradei in da se je potrudil in jih custom izbral. Težko je rečt kaj točno bom opazil, ampak kar pravi se mi zdi smiselno in če je trdi disk naprimer 6% hitrejši bom manj življenja zgubil na loadingu, kar je bonus, ne glede na to kaj opazim in kaj ne :D
2. Ne vidim zares kje so cene mastno nabite za custom izbiro, meni se zdi kot da je increase v ceni približno isti kot če bi sam kupil dražjo komponento in jo dal not. Naprimer na Mindfactory Corsair Dominator RAM stane 152 evrov več kot Kingston FURY Beast EXPO RGB, v tistem buildu ki si ga Darwin dal za 1700 bi ta upgrade stal 150. Podobno stane upgrade iz Kingston NV 2 SSD na Samsung 990 PRO na mindfactory 62 evrov, medtem ko je v danem CSL buildu ta upgrade 60, skratka primerljive ali celo nižje cene.

Zanimiva mi je vajina debata glede procesorja. Tu se tudi nagibam k 9700x, ker sem že ostalo zaupal Hanu, pa tudi delno zato ker je novo izdan. Se pa še pustim prepričat, če se bo oglasil še kdo. Zgledata podobna, 7800x3d je dejansko 25 evrov cenejši in ima zraven dve igre (to so minimalni faktorji, ampak glede na to kako blizu je izbira bi lahko na koncu bilo tudi odločilno).

Še enkrat najlepša hvala obema, sta presegla moja pričakovanja :)

Prespim stvar še do jutri, itak je vikend in ne bojo pošiljali, in potem naredim končno odločitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: weefsat ()

DarwiN ::

@weefsat, jasno, da je Hanov build boljši, oziroma "boljši". Ampak si omenil faktor price/performance, kar pa ni ravno skladno z nekimi premium komponentami.

Primerjaj še tole sestavo. Povečaš SSD na 2TB in imaš boljši komplet ~300€ ceneje. Ryzen 7700 je namreč primerljiv z 9700X, dobiš pa 7900XT grafo, ki pa je občutno boljša od 7800XT in 200€ dražja.

~300€ ceneje, ~200€ boljša zmogljivost. Efektivno torej ~500€ razlike, oziroma točneje ~400€ upoštevajoč 64gb rama, ki pa ga IMO res ne potrebuješ.

Glede custom nadgradenj konfiguracije pa zdaj nisem več prepričan.. Po spominu so vedno bili zelo dragi. Mogoče pri lažje nadgradljivih komponentah, kot so ssd in ddr, niso tolk požrešni.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

weefsat ::

Tale je pa dejansko res zanimiv, pa to da je na akciji je tudi dober znak :D

Glede rama sem se spomnil, da kljub temu da se mi je obesil PC, je najbrž šlo za napajalnik ali matično, dvomim da je RAM, ker ne pride niti do biosa. A bi bil moj stari 16gb Crucial Balistix kompatibilen s tem buildom zgoraj?

mtosev ::

weefsat je izjavil:

Tale je pa dejansko res zanimiv, pa to da je na akciji je tudi dober znak :D

Glede rama sem se spomnil, da kljub temu da se mi je obesil PC, je najbrž šlo za napajalnik ali matično, dvomim da je RAM, ker ne pride niti do biosa. A bi bil moj stari 16gb Crucial Balistix kompatibilen s tem buildom zgoraj?

Ni, ker je ddr4. Amd sistem uporablja DDR5.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Han ::

Izgleda kot novoletna jelka. Če se ne da izklopit RGB osvetlitve, izberi drugo ohišje. 1 TB SSD bo še prehitro poln, zastarel ATX 2.4 napajalnik tudi ne sodi v to sestavo.

DarwiN ::

Še ena huda varianta. Tokrat za 1300€. Tu imaš proper ohišje. Za napajalnik pa osebno ne bi doplačal tolk denarja. Tale Boostbox ima 4x8 pin in pa Gold certifikat. Kaj češ več? Tudi za usrano B650 ploščo ne dam dodatnih 100€. No, razen če je potreba po navijanju, večjem številu SSDjev, ali še kaj bolj specifičnega.

Tole je 650€ ceneje od tvoje prvotne sestave Han. Pa je praktično isti šmorn. Enaka zmogljivost. Razlika je le omenjena premium specifika na papirju.

No pri tej sestavi je denimo primer, ko za nadgradnjo 7800XT-->7900XT računajo 319€ namesto pričakovanih ~200€.

Ta sestava je sicer preveč pod weefsatovim budgetom, ampak mi je osebno najbolj všeč od doslej predlaganih.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Han ::

Tak neuravnotežen sestav vzameš, če nimaš cvenka za malo boljše komponente. Napajalnik je precej na meji "uporabnega" na daljši rok, osnovna mATX plata na A620 čipovju nima niti enega hitrega 10 Gbps USB, zgolj 1 Gbps LAN, na ohišju bo neizkoriščen USB-C...

DarwiN ::

Te zadeve so IMO irelevantne za povprečnega userja. Stvari kot so 2.5gb ethernet in super duper hitri USBji. 2.5G+++ ethernet mogoče čez 10 let, ko bomo vsi na optiki in gledali 16k video vsebine. :D

Pa ne vidim zakaj Gold 600W psu ne bi bil dovolj uporaben. 16-pin napajalni priključek gor ali dol. Osebno sploh ne gledam kartic nad 250-300W in to bo tak PSU zlahka prebavil, če nadgradiš GPU v prihodnosti. Menda nisi eden od tistih, ki mislijo, da bo GPU poraba še naprej naraščala in bomo kmalu vsi potrebovali 1kw napajalnike? ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!
««
1139 / 1144
»»