» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
1065 / 1133
»»

escanor ::

ok

kaj pa ostale komponente? kere najbolj pašejo skp?

oo7 ::

No bi prosil za pomoč pri sestavi novega računalnika.

Odločil sem se za RTX 3070 in recimo za Ryzen 5600. Zdaj pa me zanima kaj bi mi priporočali še za zdraven katere RAM-e (32gb), kateri napajalnik, ohišje in hladilnik za CPU ter matično ploščo.

SSD 500 GB bom vzel ven iz trenutnega računalnika katerega sem zamenjal kakšno leto nazaj, ker mi je prejšnji pregorel.

Ali je glede na ceno in zmogljivost bolje kupiti Ryzen 5800 ali 5600 ?


Hvala

DarwiN ::

Če daš za grafo +800€, potem tistih 100€ med 5600 in 5800 naenkrat zbledi, a ne? Edino soliden hladilnik je treba vzet, ker 5800X se kar ornk grejejo, sploh če fasaš kak "vroč" primerek na silicijevi loteriji.

V kateri trgovini kupuješ?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FireSnack ::

Stegni se do 5900x za 450€ in boš miren 5 let.

oo7 ::

DarwiN je izjavil:

Če daš za grafo +800€, potem tistih 100€ med 5600 in 5800 naenkrat zbledi, a ne? Edino soliden hladilnik je treba vzet, ker 5800X se kar ornk grejejo, sploh če fasaš kak "vroč" primerek na silicijevi loteriji.

V kateri trgovini kupuješ?




Nimam še nobene izbrane trgovine. Trenutno sem samo malo primerjal cene v Nemških in naših trgovinah in je v tujini kolikor sem gledal ceneje.

FireSnake ::

escanor je izjavil:

Še kak predlog zame glede komponent?

Želje so i7/i9, 32GB, 1TB NVMe, 3060Ti/3070/3080...


Izrecna želja za Intel?
Če malo pogledaš po tej temi hitro ugotoviš, da se zdaj kupujejo Ryzen procesorji.
Finančni okvir?

@oo7: kar se tiče hladilnika, jaz prisegam samo na najboljše:
https://www.mimovrste.com/hlajenje-pc/n...
Kaj je še tukaj lepo: Noctua je za AM4 zastonj pošiljala "mounting kite".
Ko enkrat kupiš ta hladilnik ga obdržiš in procesor lahko poljubno nadgrajuješ.

Ko boš vedel kakšen procesor boš kupil, bomo vedeli kakšen napajalnik temu dopritiče.

Grafična: 220W
Procesor: od 65 do 95W

650W napajalnik bo že preveč.
550W gold bo dovolj tudi v primeru nadgradnje.

RAM (se meni zdi, ali se je ta zadeva zelo pocenila?):
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

napajalnik ne šparat, najmanj 650w.

hokuto ::

FireSnack je izjavil:

Stegni se do 5900x za 450€ in boš miren 5 let.


Kje ga dobiš za 450€? Najcenejši na geizhals je trenutno 489€ in nisem še videl nižje aktivne cene. Na grafu je res nekaj izletov pod to ceno, a nisem teh ponudb še nikoli ujel, kar pomeni, da so morale biti precej kratkotrajne in niti ne vem pri kom so bile.
doke!

TheBlueOne ::

Horas je izjavil:



kkšne komponente apri ohišju se špara. patetika


Ni v isti sobi.

strom_15 ::

FireSnake je izjavil:

escanor je izjavil:

Še kak predlog zame glede komponent?

Želje so i7/i9, 32GB, 1TB NVMe, 3060Ti/3070/3080...


Izrecna želja za Intel?
Če malo pogledaš po tej temi hitro ugotoviš, da se zdaj kupujejo Ryzen procesorji.
Finančni okvir?

@oo7: kar se tiče hladilnika, jaz prisegam samo na najboljše:
https://www.mimovrste.com/hlajenje-pc/n...
Kaj je še tukaj lepo: Noctua je za AM4 zastonj pošiljala "mounting kite".
Ko enkrat kupiš ta hladilnik ga obdržiš in procesor lahko poljubno nadgrajuješ.

Ko boš vedel kakšen procesor boš kupil, bomo vedeli kakšen napajalnik temu dopritiče.

Grafična: 220W
Procesor: od 65 do 95W

650W napajalnik bo že preveč.
550W gold bo dovolj tudi v primeru nadgradnje.

RAM (se meni zdi, ali se je ta zadeva zelo pocenila?):
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...


Ne kupujejo vsi Ryzer, nekateri kupujejo tudi Intel. Tudi če vidiš svetovno statistiko prodanih CPU je Intel še vedno v vodstvu.

oo7 ::

FireSnake je izjavil:

escanor je izjavil:

Še kak predlog zame glede komponent?

Želje so i7/i9, 32GB, 1TB NVMe, 3060Ti/3070/3080...


Izrecna želja za Intel?
Če malo pogledaš po tej temi hitro ugotoviš, da se zdaj kupujejo Ryzen procesorji.
Finančni okvir?

@oo7: kar se tiče hladilnika, jaz prisegam samo na najboljše:
https://www.mimovrste.com/hlajenje-pc/n...
Kaj je še tukaj lepo: Noctua je za AM4 zastonj pošiljala "mounting kite".
Ko enkrat kupiš ta hladilnik ga obdržiš in procesor lahko poljubno nadgrajuješ.

Ko boš vedel kakšen procesor boš kupil, bomo vedeli kakšen napajalnik temu dopritiče.

Grafična: 220W
Procesor: od 65 do 95W

650W napajalnik bo že preveč.
550W gold bo dovolj tudi v primeru nadgradnje.

RAM (se meni zdi, ali se je ta zadeva zelo pocenila?):
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...



Ok

Grafična : RTX 3070

Procesor : Ryzen 5600x

RAM : Ripjaws V DDR4 32GB 3600 CL18

Ohišje : ???

Hladilnik : Noctua NH-D15

SDD : že imam

Matična plošča : ???

Še kaj drugega ?

oo7 ::

Kaj pa INTEL CORE I5 11600K je dober CPU ? Ni drag in naj bi bil takoj za Ryzen 5900 ?

https://www.pcgamer.com/best-cpu-for-ga...

hokuto ::

oo7 je izjavil:

Kaj pa INTEL CORE I5 11600K je dober CPU ? Ni drag in naj bi bil takoj za Ryzen 5900 ?

https://www.pcgamer.com/best-cpu-for-ga...


i5 je v rangu 5600x, ne 5900x, ki ga pa za igre ne rabiš, saj njegove prednosti pridejo do izraza drugje.
doke!

oo7 ::

hokuto je izjavil:

oo7 je izjavil:

Kaj pa INTEL CORE I5 11600K je dober CPU ? Ni drag in naj bi bil takoj za Ryzen 5900 ?

https://www.pcgamer.com/best-cpu-for-ga...


i5 je v rangu 5600x, ne 5900x, ki ga pa za igre ne rabiš, saj njegove prednosti pridejo do izraza drugje.


In kateri je boljši ? I5 ali Ryzen

V trenutnem računalniku imam jaz napajalnik TX750. bi ta napajalnik bil dober za te novejše procesorje ?

hokuto ::

5600x in 11600k sta tako podobna glede zmogljivosti, da bi verjetno v praksi le redko opazil razliko. 11600k je v povprečju malenkost boljši v igrah, 5600x pa v aplikacijah. Še najbolj ju loči poraba, saj 11600k porabi skoraj 2x več. Osebno bi se ob enaki ceni odločil za 5600x, ti bo pa tudi 11600k dobro služil, če izbereš tega.

TX750 predvidevam, da je Corsair, ki načeloma dela dobre napajalnike. 750w je pa več kot dovolj za vse omenjene procesorje, tudi če dodaš zelo pošteno grafo.
doke!

darck ::

Kakor god pogledaš primerjavo med R5 5600X in I5 10600K je Ryzen 5 5600X boljši vsaj tako prikažejo testi pa čeprav bi si lahko mislil,da bo I5 10600K boljši,ker deluje na 4.1 GHz a Ryzen 5600X pa na 3.7 GHz. Enostavno je vsepovsod prikazan,da je z enim jedrom Ryzen 5600X boljši in to z manjšo hitrostjo 3.7 GHz. Sigurno I5 10600K gubi samo hitrost tudi zaradi spomina RAM saj maksimalno podpira do 2.666 MHz R5 5600X pa do 3.200 MHz.Slaba lasnost I5 5600X pa je enkrat večja poraba 125 watov. Vedno je potrebno prvo pogledat stestirane primerjave in ne samo na pogled lasnosti procesorja na pamet povedat ja ta je boljši za to,ker ima višjo hitrost.
Tukaj spodaj na dveh linkih imate kdor hoče prikazano razlike.Bedarija je to zame napisati v dobro ali kot plus za I5 10600K da deluje hitreje za 10% ko pa se na testih izkaže slabše. To je isto kot avto,da ima več konjev da bo hitrejši a sploh ni to pogoj,dabo res.


https://versus.com/en/amd-ryzen-5-5600x...

https://www.cpubenchmark.net/compare/AM...

darck ::

hokuto je izjavil:

5600x in 11600k sta tako podobna glede zmogljivosti, da bi verjetno v praksi le redko opazil razliko. 11600k je v povprečju malenkost boljši v igrah, 5600x pa v aplikacijah. Še najbolj ju loči poraba, saj 11600k porabi skoraj 2x več. Osebno bi se ob enaki ceni odločil za 5600x, ti bo pa tudi 11600k dobro služil, če izbereš tega.

TX750 predvidevam, da je Corsair, ki načeloma dela dobre napajalnike. 750w je pa več kot dovolj za vse omenjene procesorje, tudi če dodaš zelo pošteno grafo.


Tudi pri igrah je Ryzen 5 5600X boljši malo se je treba pogledati primerjave ne nekaj na pamet govoriti nasploh je vsepovsod boljši Ryzen 5 5600X samo v ceni pa je potem razlika v prid Intelu. Jaz sem tudi zaradi cene bil premoren vzeti Intel procesor namesto AMD čeprav bi raje imel AMD samo 1.160 eur prenosnik ali okrog 1.500 eur je velika razlika.

Mr.B ::

darck je izjavil:

hokuto je izjavil:

5600x in 11600k sta tako podobna glede zmogljivosti, da bi verjetno v praksi le redko opazil razliko. 11600k je v povprečju malenkost boljši v igrah, 5600x pa v aplikacijah. Še najbolj ju loči poraba, saj 11600k porabi skoraj 2x več. Osebno bi se ob enaki ceni odločil za 5600x, ti bo pa tudi 11600k dobro služil, če izbereš tega.

TX750 predvidevam, da je Corsair, ki načeloma dela dobre napajalnike. 750w je pa več kot dovolj za vse omenjene procesorje, tudi če dodaš zelo pošteno grafo.


Tudi pri igrah je Ryzen 5 5600X boljši malo se je treba pogledati primerjave ne nekaj na pamet govoriti nasploh je vsepovsod boljši Ryzen 5 5600X samo v ceni pa je potem razlika v prid Intelu. Jaz sem tudi zaradi cene bil premoren vzeti Intel procesor namesto AMD čeprav bi raje imel AMD samo 1.160 eur prenosnik ali okrog 1.500 eur je velika razlika.

Če hočeš močan prenosnik "ne za igrice" lahko dobiš kaj takega Lenovo Yoga Slim 7 Pro (82N50009GE) 14" OLED 2.8k, 400nit, 90Hz, Ryzen 5800H, 16GB RAM, 512GB SSD - effektiv 899€ dank 200€ Cashback
Zame je prevelik. Neka intel primerljiva konfiguracija.. no...

Drugače če se kupuje intla se splača edino Gen10 i5-10400F ne Gen11 11400F.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

darck ::

Mr.B je izjavil:

darck je izjavil:

hokuto je izjavil:

5600x in 11600k sta tako podobna glede zmogljivosti, da bi verjetno v praksi le redko opazil razliko. 11600k je v povprečju malenkost boljši v igrah, 5600x pa v aplikacijah. Še najbolj ju loči poraba, saj 11600k porabi skoraj 2x več. Osebno bi se ob enaki ceni odločil za 5600x, ti bo pa tudi 11600k dobro služil, če izbereš tega.

TX750 predvidevam, da je Corsair, ki načeloma dela dobre napajalnike. 750w je pa več kot dovolj za vse omenjene procesorje, tudi če dodaš zelo pošteno grafo.


Tudi pri igrah je Ryzen 5 5600X boljši malo se je treba pogledati primerjave ne nekaj na pamet govoriti nasploh je vsepovsod boljši Ryzen 5 5600X samo v ceni pa je potem razlika v prid Intelu. Jaz sem tudi zaradi cene bil premoren vzeti Intel procesor namesto AMD čeprav bi raje imel AMD samo 1.160 eur prenosnik ali okrog 1.500 eur je velika razlika.

Če hočeš močan prenosnik "ne za igrice" lahko dobiš kaj takega Lenovo Yoga Slim 7 Pro (82N50009GE) 14" OLED 2.8k, 400nit, 90Hz, Ryzen 5800H, 16GB RAM, 512GB SSD - effektiv 899€ dank 200€ Cashback
Zame je prevelik. Neka intel primerljiva konfiguracija.. no...

Drugače če se kupuje intla se splača edino Gen10 i5-10400F ne Gen11 11400F.



Ja zelo dobra mašina ta predlagan prenosnik točno tak procesor bi si tudi jaz želel samo ostalo mi pa ni ravno po godu saj do sedaj sem imel 17 inčen zaslon in po novem z 15.6 inčnim bom še shajal ampak še manjšega,da bi imel je pa že premajhno še večja težava pa je ta,da je to v tujini in ne pri nas. Je pa tudi to,da OLED zaslon pri prenosnikih me sploh ne mika še OLED televizorji me ne mikajo in to iz večjih razlogov.

Ja jaz sem pa nalašč vzel 11 Gen. Intel 11800H raje to kakor 10750h ali 10870H,če sem se zaje_bal sem se pač.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

hokuto ::

darck je izjavil:

Tudi pri igrah je Ryzen 5 5600X boljši malo se je treba pogledati primerjave ne nekaj na pamet govoriti nasploh je vsepovsod boljši Ryzen 5 5600X samo v ceni pa je potem razlika v prid Intelu. Jaz sem tudi zaradi cene bil premoren vzeti Intel procesor namesto AMD čeprav bi raje imel AMD samo 1.160 eur prenosnik ali okrog 1.500 eur je velika razlika.


Nisem nič na pamet govoril ampak na podlagi testov in je točno tako kot sem rekel. Procesorja sta zelo blizu po zmogljivosti, kateri je spredaj in kateri zadaj se spreminja glede na izbrano igro in lahko potem narediš zbirko v kateri bo v povprečju boljši en ali pa drugi. Tvoja laptop izbira z razliko v ceni, ki je opazno večja od cene celega procesorja (ne more biti torej primarno pogojena s ceno procesorja) je pa neka tretja zgodba, ki nima dosti veze z izbiro desktop procesorja za desktop računalnik. In btw, ti govoriš in postaš linke o 10600k, govora je pa o 11600k. Toliko o govorjenju na pamet.
doke!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hokuto ()

darck ::

hokuto je izjavil:

darck je izjavil:

Tudi pri igrah je Ryzen 5 5600X boljši malo se je treba pogledati primerjave ne nekaj na pamet govoriti nasploh je vsepovsod boljši Ryzen 5 5600X samo v ceni pa je potem razlika v prid Intelu. Jaz sem tudi zaradi cene bil premoren vzeti Intel procesor namesto AMD čeprav bi raje imel AMD samo 1.160 eur prenosnik ali okrog 1.500 eur je velika razlika.


Nisem nič na pamet govoril ampak na podlagi testov in je točno tako kot sem rekel. Procesorja sta zelo blizu po zmogljivosti, kateri je spredaj in kateri zadaj se spreminja glede na izbrano igro in lahko potem narediš zbirko v kateri bo v povprečju boljši en ali pa drugi. Tvoja laptop izbira z razliko v ceni, ki je opazno večja od cene celega procesorja (ne more biti torej primarno pogojena s ceno procesorja) je pa neka tretja zgodba, ki nima dosti veze z izbiro desktop procesorja za desktop računalnik. In btw, ti govoriš in postaš linke o 10600k, govora je pa o 11600k. Toliko o govorjenju na pamet.



Se resnično opravičujem in sedaj bom res moral očala nositi za računalnikom saj nisem videl,da je govora o Intel i5 11600K. Naj mi še nekdo pove,če je ta stran UserBenchmark sploh kaj točna in kako oni do tega pridejo in potem prikažejo tisti graf o Effective Speed,kjer je recimo i5 11600K boljši v vseh treh panogah(Game,Desktop,Workstation).


 UserBenchmark

UserBenchmark

yayo ::

oo7 je izjavil:


Ok


Hladilnik : Noctua NH-D15


jaz ga imam ampak mi gre celo malce na živce, ker je ogromen. Najprej rabiš ohišje za katerega ne bo previsok. Pri določenih kombinacijah osnovne plošče in grafične kartice bo cel problem pritrditi ventilatorje, ker boš mora grafično snet, da boš lahko to naredil. Lahko se tud zgodi, da bo izredno malo lufta med grafo in ventilatorjem in bo potrebno uporabit svinčnik ali ravnilo za pritisnit tisti vzvod na pcie slotu, ki drži grafo pritrjeno. Pa rami morajo biti zelo nizkoprofilni, ker gre prednji ventilator čez njih. Vzemi v obzir tudi kak Scythe Fuma 2, ki je cenejši, tih in ima obilo lufta za rame. Če pa prav hočeš Noctuo jo kupi na Amazon.de kot warehouse deal ampak obvezno od Noctua trgovine in ne od Amazona. Pogosto se dobi rjava za 70e, Chromax črna pa za 80. Kupuješ direktno od Noctue, torej je hladilnik pregledan in ima polno garancijo, pa poštnna je ponavad okoli 4 evre iz Avstrije.

yayo ::

pa napajalnik vzami Seasonic na Amazon.de, če želiš poceni. 750w za dobro mero 88,60e+8e poštnina

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

D3m ::

darck je izjavil:

hokuto je izjavil:

darck je izjavil:

Tudi pri igrah je Ryzen 5 5600X boljši malo se je treba pogledati primerjave ne nekaj na pamet govoriti nasploh je vsepovsod boljši Ryzen 5 5600X samo v ceni pa je potem razlika v prid Intelu. Jaz sem tudi zaradi cene bil premoren vzeti Intel procesor namesto AMD čeprav bi raje imel AMD samo 1.160 eur prenosnik ali okrog 1.500 eur je velika razlika.


Nisem nič na pamet govoril ampak na podlagi testov in je točno tako kot sem rekel. Procesorja sta zelo blizu po zmogljivosti, kateri je spredaj in kateri zadaj se spreminja glede na izbrano igro in lahko potem narediš zbirko v kateri bo v povprečju boljši en ali pa drugi. Tvoja laptop izbira z razliko v ceni, ki je opazno večja od cene celega procesorja (ne more biti torej primarno pogojena s ceno procesorja) je pa neka tretja zgodba, ki nima dosti veze z izbiro desktop procesorja za desktop računalnik. In btw, ti govoriš in postaš linke o 10600k, govora je pa o 11600k. Toliko o govorjenju na pamet.



Se resnično opravičujem in sedaj bom res moral očala nositi za računalnikom saj nisem videl,da je govora o Intel i5 11600K. Naj mi še nekdo pove,če je ta stran UserBenchmark sploh kaj točna in kako oni do tega pridejo in potem prikažejo tisti graf o Effective Speed,kjer je recimo i5 11600K boljši v vseh treh panogah(Game,Desktop,Workstation).


 UserBenchmark

UserBenchmark




O tem smo že veliko poročali.

Rezultat prirejajo, da je Intel v ospredju.

Če še ne veš, najboljši CPU na userbench je bil pred kratkim 9350KF tak, da kar tega kupi. :P

https://www.techspot.com/news/81176-use...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Mr.B ::

O čem vi to... edini eintel ki se ga splača kupiti je i5 10400F in ne 11400F. S tem da lahko pozneje nadgradiš na i5 10600K(KF) oziroma če imaš plato nadgradiš na i5 11600(KF) oziroma če bo i7 kaj cenejši.
Cena i5 11600K(KF) je na nivoju 5600X hitrost je tam tam. S tem da boš zagotovo imel možnost nadgradnje na karkoli bo prišlo jeseni ven. Zagotovo če ne rabiš jeder ne boš nadgrajeval na 5800X ker je čisti nesmisel, ker če že rabiš jedra greš dirket na 59xxX.

Realno če ni budget za dober proc, imaš pa grafično ki bo vsaj za 1440p in več, da najdeš 3600(ne X) in potem nadgradiš na karkoli bo še kompatibilno z AM4.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

oo7 ::

Grafična : RTX 3070

Procesor : Ryzen 5600x

RAM : Ripjaws V DDR4 32GB 3600 CL18

Hladilnik : Noctua NH-D15

SDD : že imam

Napajalnik : bom uporabil obstoječega Corsair TX 750

Matična plošča : ???

Ohišje : ???


Se pravi še matična plošča in ohišje. Kaj priporočate ?

Kaj pa tole ohišje ? https://www.bequiet.com/en/case/1854

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

pitar ::

Odlično ohišje. Lahko si pogledaš tudi Meshify 2/2 compact in Corsair 4000D airflow.

oo7 ::

pitar je izjavil:

Odlično ohišje. Lahko si pogledaš tudi Meshify 2/2 compact in Corsair 4000D airflow.


Cena je enaka za tisto ohišje, ki sem ga jaz omenil in za Corsair 4000D airflow. No sem bom odločil za enega. Sta oba dovolj velika za RTX 3070 in druge komponente ?

Zdaj mi pa manjka samo še matična plošča :)

SumTingWong ::

Imam Silencio 352 ohišje + mATX maticno. V to ohišje ne bosta šli dve 3060ti, kajne?

Pa najmanj 750w bi potreboval? Ob ryzen 5 2600x.

Gledam ali bi bil potreben nov nakup celote ali se da kako optimizirat.

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

G.Skill DIMM 32 GB DDR4-3200

G.Skill DIMM 32 GB DDR4-3600

3200 ima takt 1600 mhz / 3600 ima takt 1800 mhz

Velika razlika ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

FireSnake ::

darck je izjavil:

hokuto je izjavil:

5600x in 11600k sta tako podobna glede zmogljivosti, da bi verjetno v praksi le redko opazil razliko. 11600k je v povprečju malenkost boljši v igrah, 5600x pa v aplikacijah. Še najbolj ju loči poraba, saj 11600k porabi skoraj 2x več. Osebno bi se ob enaki ceni odločil za 5600x, ti bo pa tudi 11600k dobro služil, če izbereš tega.

TX750 predvidevam, da je Corsair, ki načeloma dela dobre napajalnike. 750w je pa več kot dovolj za vse omenjene procesorje, tudi če dodaš zelo pošteno grafo.


Tudi pri igrah je Ryzen 5 5600X boljši malo se je treba pogledati primerjave ne nekaj na pamet govoriti nasploh je vsepovsod boljši Ryzen 5 5600X samo v ceni pa je potem razlika v prid Intelu. Jaz sem tudi zaradi cene bil premoren vzeti Intel procesor namesto AMD čeprav bi raje imel AMD samo 1.160 eur prenosnik ali okrog 1.500 eur je velika razlika.


Cena je tako, tako. V ceni je treba upoštevati še ceno hlajenja.
5600X lahko hladiš s priloženim hladilnikom med tem, ko se je za Intel pečko treba malo stegniti kar se hladilnika tiče.
Elektrika tudi ni zastonj, če je ne plača mama.
Manjše temperature v ohišju načeloma prinesejo daljšo življenjsko dobo.

oo7 je izjavil:

Grafična : RTX 3070

Procesor : Ryzen 5600x

RAM : Ripjaws V DDR4 32GB 3600 CL18

Hladilnik : Noctua NH-D15

SDD : že imam

Napajalnik : bom uporabil obstoječega Corsair TX 750

Matična plošča : ???

Ohišje : ???


Se pravi še matična plošča in ohišje. Kaj priporočate ?

Kaj pa tole ohišje ? https://www.bequiet.com/en/case/1854


B550 se najbolj prodajajo.
Je micro ATX ovira?

https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

SumTingWong je izjavil:

Imam Silencio 352 ohišje + mATX maticno. V to ohišje ne bosta šli dve 3060ti, kajne?

Pa najmanj 750w bi potreboval? Ob ryzen 5 2600x.

Gledam ali bi bil potreben nov nakup celote ali se da kako optimizirat.

če je karta 2 slot in ima plata 2x pcie + vmes presledek, bi še šlo, ampak ima kišta premal placa (
..tud kvaliteten 650w psu bi bil pomoje ok

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

mtosev ::

Upam, da ne misliš na 2 grafe zaradi SLI, ker te grafe nimajo sli konektorja. Možno, da rabiš za crypto.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

oo7 ::

FireSnake je izjavil:



B550 se najbolj prodajajo.
Je micro ATX ovira?

https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...


Kaj pa je sploh prednost micro ATX ?

FireSnack ::

Da jo lahko daš v manjše ohišje in ti zasede manj prostora.

oo7 ::

Nimam težav z prostorom tako, da veliko ohišje.

Zdaj se ne morem odločiti med B550 in X570 :P

DarwiN ::

Če se ne moreš odločit, potem jasno B550... Kdor potrebuje X570, dobro ve, zakaj jo potrebuje. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

yayo ::

oo7 je izjavil:

pitar je izjavil:

Odlično ohišje. Lahko si pogledaš tudi Meshify 2/2 compact in Corsair 4000D airflow.


Cena je enaka za tisto ohišje, ki sem ga jaz omenil in za Corsair 4000D airflow. No sem bom odločil za enega. Sta oba dovolj velika za RTX 3070 in druge komponente ?

Zdaj mi pa manjka samo še matična plošča :)

Pure Base max graphic card lenght 369 mm
Msi 3070 Suprim X, za katero mislim, da je najdaljša je 335 mm
Tudi Noctua bi morala pasat glede na višino

SumTingWong ::

hvala mtosev in gddr85. Za kripto bi kupil 2x GPU ja, pa gledam koliko lahko trenutni PC izkoristim.

oo7 ::

yayo je izjavil:

oo7 je izjavil:

pitar je izjavil:

Odlično ohišje. Lahko si pogledaš tudi Meshify 2/2 compact in Corsair 4000D airflow.


Cena je enaka za tisto ohišje, ki sem ga jaz omenil in za Corsair 4000D airflow. No sem bom odločil za enega. Sta oba dovolj velika za RTX 3070 in druge komponente ?

Zdaj mi pa manjka samo še matična plošča :)

Pure Base max graphic card lenght 369 mm
Msi 3070 Suprim X, za katero mislim, da je najdaljša je 335 mm
Tudi Noctua bi morala pasat glede na višino



Be.quiet SILENT BASE 600 je pa 10 eur dražji.

Notranje mere Dolžina vtične kartice največ 413 mm
Višina hladilnika procesorja največ 167 mm



Potem imam zdaj vse :)

RTX 3070 (razmišljam o MSI)
Rayzen 5600x
G.Skill DIMM 32 GB DDR4-3200 (samo zanima me pri taktu ali se veliko pozna razlika med 1600 in 1800 mhz ?)
Noctua NH-D15
MSI MPG B550 GAMING PLUS
Be.quiet SILENT BASE 600

Iz trenutnega Pc-ja bom uporabil
TX 750
SSD 500 GB


Potrebujem še kaj ali bo to vse ?


Hvala vsem, ki ste pomagali :D

DarwiN ::

Ja, HDD še potrebuješ. :)

Pri ramih ni opazne razlike. 3200 CL16 ali 3600 CL16/18.. Kar pač dobiš ceneje.

Če bi povedal kje kupuješ, bi ti ljudje lažje svetovali.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

yayo ::

oo7 je izjavil:


Be.quiet SILENT BASE 600 je pa 10 eur dražji.

Višina hladilnika procesorja največ 167 mm




G.Skill DIMM 32 GB DDR4-3200 (samo zanima me pri taktu ali se veliko pozna razlika med 1600 in 1800 mhz ?)
Noctua NH-D15

Be.quiet SILENT BASE 600


pazi, Noctua v SILENT BASE 600 ohišje ne bo glih pasala. G.Skill Ripjaw so v teoriji visoki 42 mm in stojijo pod prednim ventilatorjem, kar pomeni, da boš sprednji ventilator moral dvigniti za cel centimeter in bo torej hladilnik visok 175mm, dovoljena višina pa je 167mm. Vzami tisto drugo ohišje ali dobi 32 mm ali malce več visoke rame. Corsair vengeance LPX so visoki 33,53mm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

facepalm ::

U mater kaksni hladilniki za bogih 65w TDP.
S cim ste pa vcasih hladili 125w+ tdp cpuje? S kilo bakra?

yayo ::

sem mu predlagal drug hladilnik ampak očitno si želi tega. Pa me je tudi precej čudilo, da je moralo minit nekaj ur, da bi kdo napisal tak komentar ;)

facepalm ::

Meni se zdi nesmiselno dajat +-80€ cooler na +-300€ 65w cpu. 20€ wraith prism bo vrh glave, ce ne bo navijal:)

oo7 ::

DarwiN je izjavil:

Ja, HDD še potrebuješ. :)

Pri ramih ni opazne razlike. 3200 CL16 ali 3600 CL16/18.. Kar pač dobiš ceneje.

Če bi povedal kje kupuješ, bi ti ljudje lažje svetovali.


HDD bi lahko tudi uporabil iz trenutnega računalnika.

Se pravi je pri RAM-ih vseeno. Hvala

Kje kupujem zadnjih 7 let nikjer :) razen SSD pred kakšnim letom, ker mi je tisti pregorel. Kje bom zdaj kupil ne vem še gledam malo cene. Zaenkrat sem največ gledal v Nemški trgovini Alternate in so cenejši kot pri nas.

yayo je izjavil:

sem mu predlagal drug hladilnik ampak očitno si želi tega. Pa me je tudi precej čudilo, da je moralo minit nekaj ur, da bi kdo napisal tak komentar ;)


Nocto so mi tukaj predlagali. Nič še ni kupljenega z veseljem zamenjam samo, da bo na koncu pasalo skupaj :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

yayo je izjavil:

oo7 je izjavil:


Be.quiet SILENT BASE 600 je pa 10 eur dražji.

Višina hladilnika procesorja največ 167 mm




G.Skill DIMM 32 GB DDR4-3200 (samo zanima me pri taktu ali se veliko pozna razlika med 1600 in 1800 mhz ?)
Noctua NH-D15

Be.quiet SILENT BASE 600


pazi, Noctua v SILENT BASE 600 ohišje ne bo glih pasala. G.Skill Ripjaw so v teoriji visoki 42 mm in stojijo pod prednim ventilatorjem, kar pomeni, da boš sprednji ventilator moral dvigniti za cel centimeter in bo torej hladilnik visok 175mm, dovoljena višina pa je 167mm. Vzami tisto drugo ohišje ali dobi 32 mm ali malce več visoke rame. Corsair vengeance LPX so visoki 33,53mm




Misliš na ohišje PURE BASE 500DX - https://www.bequiet.com/en/case/1854

Hvala, da si mi povedal ni hujšega, da kupiš potem pa ne gre skupaj.

facepalm je izjavil:

Meni se zdi nesmiselno dajat +-80€ cooler na +-300€ 65w cpu. 20€ wraith prism bo vrh glave, ce ne bo navijal:)


Ne navijal ne bom nič. Wraith prism samo 20 eur ? Bo dobro hladil procesor ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

gddr85 ::

zraven pride wraith stealth afaik, bi moral bit ok, razen če iščeš tišino tud v heavy usage scenariju, max/prism je highend stock roba s heatpipes..
imo, če dobiš zraven kuler, bi se ga znebil in vzel nekej custom 140mm do up to 50 bucks in imaš tišino, ker stealth je najnižji rang s koščkom aluminija :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

facepalm ::

oo7 je izjavil:


Ne navijal ne bom nič. Wraith prism samo 20 eur ? Bo dobro hladil procesor ?

Prism ima retail ceno okoli 30€ ampak se jih da dobiti nerabljene iz druge roke od lastnikov ryzen7, kateri so iz prve nadgradili cooler.

yayo ::

oo7 je izjavil:



Misliš na ohišje PURE BASE 500DX - https://www.bequiet.com/en/case/1854


jep, krasno ohišje.
drugače je evergreen hladilnik Scythe Mugen 5 Rev.B pod 50 evrov.
««
1065 / 1133
»»