» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
1057 / 1131
»»

FireSnake ::

Bo držalo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

maticb492 ::

Kdor je kupil 3080ti z namenom scalpanja se mi malo smili :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

tabata ::

maticb492 je izjavil:

Kdor je kupil 3080ti z namenom scalpanja se mi malo smili :D

Se strinjam. Časi ko si na kartico dal 150% rabata so mimo. Zdaj daš 30% rabata in si srečen s tistimi parimi stotaki na kartico.

globoko grlo ::

En forumski sotrpin prodaja 1080Ti za 620e. Za ene 250€ bi bil kr ok nakup, al se motim?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Meiniken ::

Lahko mu ponudiš ampak te bo zavrnil in te vprašal po zdravju.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

intelček ::

Kje v EU kupujete računalniške komponente? Kakšne izkušnje imate s to trgovino notebooksbilliger.de?
airsoft

darck ::

intelček je izjavil:

Kje v EU kupujete računalniške komponente? Kakšne izkušnje imate s to trgovino notebooksbilliger.de?



Jaz sem opazil,da je poštnina pri njih 22 EUR kaj drugega pa ne vem verjetno je vse tako kot mora biti,izbereš kaj želiš plačaš in čakaš da dobiš.

tabata ::

A ta kartica pa kar na zalogi naenkrat po tej ceni?
https://webshop.asus.com/de/komponenten...

ASUS TUF-RTX3080-10G-GAMING - 699,00 EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tabata ()

djabi ::

Evo, tip je kupil sestavljen "gaming" računalnik na Aliexpressu in to je dobil:

darck ::

tabata je izjavil:

A ta kartica pa kar na zalogi naenkrat po tej ceni?
https://webshop.asus.com/de/komponenten...

ASUS TUF-RTX3080-10G-GAMING - 699,00 EUR



PIŠE: Not available, Notify me as soon as the item is available.

tabata ::

Prej je še blo nekaj kartic. Sem vzel eno iz radovednosti če bo res poslana. Dvomim.

Meiniken ::

Se sliši prelepo da bi bilo res.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Aston_11 ::

Rabim eno konfiguracijo brez grafične kartice, za običajna internet opravila:
- npr. ITX ohišje
- enega AMD-ja
- ram 8 ali 16
- ssd verjetno 512

Kayzon ::

Se mislijo cene graficnih umirit do naslednjega poletja? V mislih imam ze dle casa da bi si sestavil mini itx workstation :x

d4vid ::

Moj HP Z400 se je poslovil. Rabim nekaj drugega, rad bi kako ugodno konfiguracijo.
Grafično ter (SATA) SSD imam.
Rad bi torej CPU, matično, ohišje, RAM.
Konfiguracija do recimo 450-500€. Želja bi bila modularen napajalnik.
Kaj bi priporočali, jaz sem gledal Ryzen 5 3600, 16 GB rama in Corsair CX450M, za ohišje pa bitfenix nova.
Se da za tak denar zložit skupaj kaj boljšega?

Jerry000 ::

Rabim pomoč. Kolega kupuje PC in bo kupil po delih (torej ne že sestavljenega). Ker sem kar konkretno izven kar se tiče hardware se obračam na vas za pomoč.
Računalnik se bo uporabljal za igranje novejših iger in za postprodukcijo oziroma video edit (premiere, davinci,...). Ne rabi bit PC za pro urejanje 4k videja, gre se bolj za amaterja. Računalnik ne potrebuje komponente ki veljajo za silent in ne rabi vodno hlajenje. Budget se vrti okoli 900, lahko gre tudi nekaj EURO čez. Potrebuje se samo kišta (brez tipkovnice, ekrana itd). Poleg tega me še zanima, glede na to da mindfactory nič več ne pošilja k nam, kje se lahko to ugodno kupi?

DarwiN ::

Ni tako enostavno..

Če sploh želiš dobit primeren računalnik in povrh še relativno ugodno, potem imaš naslednjo varianto:
1. Računalnik brez ohišja in GPUja naročiš iz Mindfactory na MailboxDE (dostavni posrednik). Zadevo naročiš po polnoči, da imaš brezplačno dostavo od MF do MailBox.. To podjetje pa potem paket prepošlje tebi v Slovenijo za cirka 20€.
2. Ohišje kupiš pri nas po izbiri.
3. Grafične kartice danes takorekoč ne obstajajo, ker so vse odšle v rudnike, kot veš... Tko da nabaviš rudarsko GTX1060@3Gb na bolhi za ~150€ kot začasno rešitev, potem čez 3-12 mesecev pa novo kartico, ko GPU trg ponovno oživi.

1. alternativa: lahko 1. in 2. točko odmisliš in naročiš vse pri Funtechu, ampak pač ~15% dražje.
2. alternativa: naročiš sestavljeni komplet iz Nemčije. Na primer tole. Ni ravno poceni, ampak ok zadeva.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Jerry000 ::

Huh, kaj res ni vec enostavno PC dele dobit normalno? Kar se tice mindfactory in MailboxDE, 20€ placas na celotno zadevo? Kaj se kupim vse komponente na mindfactory in narocim preko MailboxDE?

Ampak me poleg vsega zanima katere komponente sploh priporocate ker pojma nimam kaj kupiti :/

FireSnake ::

Jerry: trenutno kupovati grafično samo zato, da ti sliko kaže ni najbolj optimalno.

Z grafičnimi je res obsedno stanje.

Jaz bi ti priporočal 4750G, nekaj podobnega, kot sem priporočil tukaj:
https://slo-tech.com/forum/t200222/p718...

Iz sosednje teme sem videl, da je okvirna cena 900€.
Igranje najnovejših iger in 900€ danes ne gre skupaj.

s sistemom, ki sem ga zgoraj prilepil ne rabiš grafične. In jo kupiš šele, ko se cene res umirijo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Jerry000 ::

FireSnake ampak kako pa je s temi integriranimi grafični? Se sploh lahko poganja kakšno zahtevnejšo igro? Recimo za primer novi assassins creed ali podobne igre? Če praviš da 900 je premalo za en gaming PC vidim da so potem cene kar konkretno narasle.

DarwiN je izjavil:

Ni tako enostavno..

Če sploh želiš dobit primeren računalnik in povrh še relativno ugodno, potem imaš naslednjo varianto:
1. Računalnik brez ohišja in GPUja naročiš iz Mindfactory na MailboxDE (dostavni posrednik). Zadevo naročiš po polnoči, da imaš brezplačno dostavo od MF do MailBox.. To podjetje pa potem paket prepošlje tebi v Slovenijo za cirka 20€.
2. Ohišje kupiš pri nas po izbiri.
3. Grafične kartice danes takorekoč ne obstajajo, ker so vse odšle v rudnike, kot veš... Tko da nabaviš rudarsko GTX1060@3Gb na bolhi za ~150€ kot začasno rešitev, potem čez 3-12 mesecev pa novo kartico, ko GPU trg ponovno oživi.

1. alternativa: lahko 1. in 2. točko odmisliš in naročiš vse pri Funtechu, ampak pač ~15% dražje.
2. alternativa: naročiš sestavljeni komplet iz Nemčije. Na primer tole. Ni ravno poceni, ampak ok zadeva.

Koliko je to OK :)? Se bo lahko igralo tu gor Assassins creed novi in podobni block busterji? Še enkrat, kar se tiče komponent sem za časom, in ne vem kaj je zadeva sposobna poganjat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

hojnikb ::

kupi cel sestav brez graficne, grafiko pa eno kolkertolk z bolhe, kot je napisal darwin. Ne kupuj apujev, ker so slabsi prodal ga pa zarad tega nebos, grafiko pa kamot.
#brezpodpisa

maticb492 ::

900€ ni dovolj za igranje najnovejših iger?? No definitivno če gledaš samo nove komponente. Drugače vzami 5600x in < 4gb grafiko, npr. 1060 3gb ali rx 580 4gb za ~150€ pa bo čisto vredu tudi za najnovejši assasins creed, seveda če igraš na 1080p, če igraš na 4k potem paoš moral malo več €€ investirat v grafiko.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

matobeli ::

hojnikb je izjavil:

grafiko pa kamot.


Eee, ko bo kupoval nov GPU bo to pomenilo da so cene padle, cene rabljenih pa tudi. Treba vedet da kartice se še vedno izdelujejo in se tudi prodajajo. Ko se ne bi več splačalo rudarit bodo pristale na trgu rabljenih in pristalo jih bo kar veliko, kar bo porinlo neke gtx1060 precej globoko.

Če se še trend rudarjenja obrne da ne bo več primerno za GPUje pa tudi nove ne bodo mogle bit tako drage in bo trg rabljenih padel še niže.

Proci z integrirano pa niti niso preveč precenjeni.

FireSnake ::

Cene so res divje.
Za 900 bi samo grafično dobil, ali pa še to ne.

Glede točno tega procesorja (in vgrajene grafične): mi smo za test poganjali tudi Cyberpunk 77.
Treba je pač zbit detajle. Lahko se pa igra.

Jerry000 je izjavil:

FireSnake ampak kako pa je s temi integriranimi grafični? Se sploh lahko poganja kakšno zahtevnejšo igro? Recimo za primer novi assassins creed ali podobne igre? Če praviš da 900 je premalo za en gaming PC vidim da so potem cene kar konkretno narasle.

DarwiN je izjavil:

Ni tako enostavno..

Če sploh želiš dobit primeren računalnik in povrh še relativno ugodno, potem imaš naslednjo varianto:
1. Računalnik brez ohišja in GPUja naročiš iz Mindfactory na MailboxDE (dostavni posrednik). Zadevo naročiš po polnoči, da imaš brezplačno dostavo od MF do MailBox.. To podjetje pa potem paket prepošlje tebi v Slovenijo za cirka 20€.
2. Ohišje kupiš pri nas po izbiri.
3. Grafične kartice danes takorekoč ne obstajajo, ker so vse odšle v rudnike, kot veš... Tko da nabaviš rudarsko GTX1060@3Gb na bolhi za ~150€ kot začasno rešitev, potem čez 3-12 mesecev pa novo kartico, ko GPU trg ponovno oživi.

1. alternativa: lahko 1. in 2. točko odmisliš in naročiš vse pri Funtechu, ampak pač ~15% dražje.
2. alternativa: naročiš sestavljeni komplet iz Nemčije. Na primer tole. Ni ravno poceni, ampak ok zadeva.

Koliko je to OK :)? Se bo lahko igralo tu gor Assassins creed novi in podobni block busterji? Še enkrat, kar se tiče komponent sem za časom, in ne vem kaj je zadeva sposobna poganjat
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

tabata ::

darck je izjavil:

tabata je izjavil:

A ta kartica pa kar na zalogi naenkrat po tej ceni?
https://webshop.asus.com/de/komponenten...

ASUS TUF-RTX3080-10G-GAMING - 699,00 EUR



PIŠE: Not available, Notify me as soon as the item is available.

Danes so odposlali na mailbox naslov. Pa to je ja bolano. Če bo hladna jo pošljem v rudnik da se pokrije v enem mescu in potem gre v prodajo.

Aston_11 ::

Pri kateri (nemški) trgovini je trenutno najbolj aktualno naročanje - pa da pošiljajo v Slovenijo?

bajsibajsi ::

tabata je izjavil:

Če bo hladna jo pošljem v rudnik da se pokrije v enem mescu in potem gre v prodajo.


V nekaj mesecih pa res. :)

opeter ::

Aston_11 je izjavil:

Pri kateri (nemški) trgovini je trenutno najbolj aktualno naročanje - pa da pošiljajo v Slovenijo?


Computeruniverse.de sicer pošlje, je pa poštnina za cca. 2 kilograma okoli 25 evrov. Aja, pa obračunajo SLO davek, torej računaj na 22 % DDV-ja (sicer to počnejo tudi ostali). Skratka, ko boš prvič šel na tisto stran boš videl nemške cene (!), ko boš šel do vozička/košare se bodo pojavile slovenske cene na osnovi tvojega IP-ja, oz. vpisanega naslova.

Amazon.de je meni osebno super. Poštnina zelo solidna, v primeru vračanj je najmanj komplikacij.

Tu je še nekaj drugih tujih EU trgovin, kjer je vredno preveriti cene.
https://iponshop.si/shop - HU
https://www.mobileshop.eu/si/ - SK
https://www.alzashop.com/ - CH
https://edigital.si/ (žal je ponudba vse bolj okrnjena) - HU

CH - Češka
SK - Slovaška
HU - Madžarska

Na tej strani lahko primerjaš cene:
https://geizhals.eu/

Tu potem lahko greš na posamezne spletne strani trgovin in tam med pogoji (vsaka legalna nemška trgovina mora imeti povezavo AGB / Allgemeine Geschäftsbedingungen oz. išči Versand/Versandarten/Versandkosten) najdeš, če sploh pošljejo izven Nemčije, oz. kam pošiljajo.

Na zgornji strani lahko iščeš tudi med poljskimi pa še kakšnimi trgovinami.
Preveri pa še ebay.de, tudi tam je cel kup trgovin gor, cene in poštnina pa so zelo različne.

Veliko uspeha pri nakupu ti želim.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Hair ::

Sem ravnokar kupil nekaj pri Alzashop, vse tip top, dostavljeno v 3 dneh. Še celo njihova podpora mi je 3x na dan odpisovala, ker sem želel stornirati račun, ki je bil plačan z davkom - smo uspeli in so mi tudi vrnili vrednost davka (kupljeno na firmo). Lp!
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Mr.B ::

Cene padajo, rttako da ne kupovati graficnih... po 500€ skonta...
3080 https://geizhals.de/?cat=gra16_512&xf=9...
3070 https://geizhals.de/?cat=gra16_512&xf=9...

Edino amd se drzi zaradi 22.6.2021
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

DarwiN ::

Kar se tice mindfactory in MailboxDE, 20€ placas na celotno zadevo? Kaj se kupim vse komponente na mindfactory in narocim preko MailboxDE?

20€ je komplet dostava na dom. Ampak brez ohišja, kjer se zaradi velikosti močno zaplete, zato se ohišje načeloma kupi v Slo. Vseh komponent torej "ne moreš" naročit na MF.

Razen če bi rad doplačal ~40€ za prevoz ohišja in 300€ za kartico, ki ni vredna počenega groša. V tem primeru lahko naročiš vse.

Ampak me poleg vsega zanima katere komponente sploh priporocate ker pojma nimam kaj kupiti :/

Nisi še tak daleč. Najprej so odloči, kje oz. kako misliš kupit. :)

Koliko je to OK :)? Se bo lahko igralo tu gor Assassins creed novi in podobni block busterji?

Tist komp je ok ja. Boš lahko igral vse novejše igre na 1080p.. Ampak se zatakne pri disku, saj ima samo 500Gb SSD, kar je premalo. Bo treba doplačat 50-100€ za diskovje. Lahko enostavno spremeniš konfiguracijo na strani. 500GB ssd zamenjaš z 1Tb SSD, ali pa pustiš 500Gb SSD in dodaš 2TB HDD.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

mtosev ::

opeter je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Pri kateri (nemški) trgovini je trenutno najbolj aktualno naročanje - pa da pošiljajo v Slovenijo?


Computeruniverse.de sicer pošlje, je pa poštnina za cca. 2 kilograma okoli 25 evrov. Aja, pa obračunajo SLO davek, torej računaj na 22 % DDV-ja (sicer to počnejo tudi ostali). Skratka, ko boš prvič šel na tisto stran boš videl nemške cene (!), ko boš šel do vozička/košare se bodo pojavile slovenske cene na osnovi tvojega IP-ja, oz. vpisanega naslova.

Amazon.de je meni osebno super. Poštnina zelo solidna, v primeru vračanj je najmanj komplikacij.

Tu je še nekaj drugih tujih EU trgovin, kjer je vredno preveriti cene.
https://iponshop.si/shop - HU
https://www.mobileshop.eu/si/ - SK
https://www.alzashop.com/ - CH
https://edigital.si/ (žal je ponudba vse bolj okrnjena) - HU

CH - Češka
SK - Slovaška
HU - Madžarska

Na tej strani lahko primerjaš cene:
https://geizhals.eu/

Tu potem lahko greš na posamezne spletne strani trgovin in tam med pogoji (vsaka legalna nemška trgovina mora imeti povezavo AGB / Allgemeine Geschäftsbedingungen oz. išči Versand/Versandarten/Versandkosten) najdeš, če sploh pošljejo izven Nemčije, oz. kam pošiljajo.

Na zgornji strani lahko iščeš tudi med poljskimi pa še kakšnimi trgovinami.
Preveri pa še ebay.de, tudi tam je cel kup trgovin gor, cene in poštnina pa so zelo različne.

Veliko uspeha pri nakupu ti želim.

Če nisi opazil je pri computeruniverse.net gor zastavica in si izbereš državo in ti takoj prilagodi cene na izbrano državo. Bolj praktično kot, da šele na koncu vidiš cene.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

A110 ::

Prosim za pomoč pri nakupu pc ja za starše. Načeloma bo kupil kar pri funtechu da zadevo se sestavijo in stestirajo. Zadeva se bo uporabljala samo za pisarniško uporabo. Budget je nekje 400e. Pogoj je, da ima matična vgrajen wifi on pa da je manjša ter da je ohišje tudi manjše. O procesorju sem razmišljal kar o kakem ryznu 4xxxg ali 3xxxg. Nevem točno kaj je trenutno p/p. Rama je dovolj 8gb in pa SSD bo 500gb čez glavo. Prosim za pomoč pri sestavi, predvsem procesor, matična ohišje, napajalnik.

DarwiN ::

NUC NUC10i3FNH.. Sam vstaviš 8gb rama in 500gb m.2 ssd.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Steinkauz ::

DarwiN ::

Absolutno.. Ampak je nedobavljiv.. Pred tedni sem ga komaj dobil iz Nemčije. Pri nas ni bilo ne duha ne sluha.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

mtosev ::

Rajše i3 kot ta Pentium cpu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

DarwiN ::

Ta Pentium je strup. Sem jih nabavil že celo goro za familijo in znance. Za naslednjih ~8 let ne potrebuješ nič druga.. NBB ga ima za 170€.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

NejcSSD ::

@Darwin a bi blo tole za Plex strežnik. Bi znal HW transcodat 4K HEVC in razne zvoke npr Atmos-> DD5.1, če bi bilo potrebno - imam Plex pass.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

DarwiN ::

4k HEVC brez problema, z audiom se pa nisem nič ukvarjal, ampak zagotovo vse zmore.. Malo pogooglaj in se prepričaj.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

A110 ::

Res bi raje navaden PC. Z nekim ryznom z integrirano grafično. Pomoje za 400 se da priti skozi

Meiniken ::

Sami ryzen cpu-ji so dokaj dragi zaradi mining booma.

Poglej graf desno zgoraj.
https://geizhals.at/amd-ryzen-3-3200g-y...

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...
Se sprašujem kako hitro jim bo zaloge zmanjkal :D (pozor - če ga v konfiguratorju izbereš ti za matične ponuja intelove)

Ampak če gre le za osnovno uporabo in velikost ne igra neke vloge - nebi potem raje enega prebuilda? Al te skrbi, da se pc hitreje pokvari zaradi manj optimalnih komponent?
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Meiniken ()

A110 ::

Mah ne vem, do zdaj sem vedno sam izbiral in sestavljal ker pride kar nekaj ceneje tako in ker ponavadi v Prebuild dajo Šrot rame, psu,...

Gutjerez ::

pri meni je enaka zadeva :D kupil vse razen grafične..,. :D sedaj pa čakam in gledam vsak dan katero neko poceni grafo si vzet do padca cen (3070) :D ali pa kupim 4750G za 290€ pa mam pol teoretično še za kak stacionarc na voljo ta procesor.. to je pač ena izmed opcij. glede na to da so 1060 rabljene okrog 170€

ASUS MB STRIX B550-F GAMING WIFI,AMD AM4,DDR4,ATX 213,13 € (funtech)
BE QUIET! SILENT LOOP 2 280mm vodno hlajenje 138,95 € (funtech)
32GB Corsair Vengeance LPX schwarz DDR4-3600 DIMM CL18 Dual Kit € 184,40 (Mindfactory)
1000GB Samsung 970 Evo Plus M.2 2280 PCIe 3.0 x4 NVMe 1.3 3D-NAND TLC € 154,00 (Mindfactory)
AMD Ryzen 7 5800X 8x 3.80GHz So.AM4 WOF € 389,00 (Mindfactory)
be quiet! Dark Base 700 gedämmt mit Sichtfenster Midi Tower ohne Netzteil schwarz 147,76 € (Mindfactory)
Asus ROG Strix 650 W, 80 PLUS Gold gaming modularni napajalnik 119,49 € (Mimovrste)

1.346,73 €
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Mr.B ::

Jaz bi na splošno počakal...
Odkar je kripto padel zaloge rastejo, cene grafičnih pa padajo.. V zadnjem mesecu 500€ in več .. 5600X je bil v akciji po 260€, 3600 je sedaj že pod 170€.... tako da Vem konec solskega leta... Ampak bi vseeno pocakal ce bo kripto padel...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

birtija ::

mtosev je izjavil:

Rajše i3 kot ta Pentium cpu.



Tole?

Iz CZ za 282€! Dobiš v 1 tednu.

Sam imam Beelinka s Pentiumom Silver 5005 in je za nezahtevnega uporabnika polna kapa.

bbobst ::

Pozdrav. Rabim novo konfiguracijo, procesor,mamo plato in ram, ostalo imam.
Rabim računalnik za kar nekaj let.
Igric ne igram, kar je požrešnega je kodiranje video materjala v HEVC.
Odločil sem se za procesor AMD Ryzen 7 3700x. Torej zbiram predloge za motherboard in RAM.
Edini pogoj je, da ima plata 6 ali več SATA priključkov.
Koliko RAMA predlagate?
Če je v rangu do 300€ za procesor kaj močnejšega, pa predlagajte.

darck ::

bbobst je izjavil:

Pozdrav. Rabim novo konfiguracijo, procesor,mamo plato in ram, ostalo imam.
Rabim računalnik za kar nekaj let.
Igric ne igram, kar je požrešnega je kodiranje video materjala v HEVC.
Odločil sem se za procesor AMD Ryzen 7 3700x. Torej zbiram predloge za motherboard in RAM.
Edini pogoj je, da ima plata 6 ali več SATA priključkov.
Koliko RAMA predlagate?
Če je v rangu do 300€ za procesor kaj močnejšega, pa predlagajte.



Kakor je opaziti v objavat po netu,da je Ryzen 5 5600X boljši kakor Ryzen 7 3700X ali 3800X za igranje iger pa čeprav ima manj jeder. Tako,da morda ti je boljša izbira Ryzen 5 5600X kateri stane kakšen EUR več kakor Ryzen 7 3700X.

 Ryzen 7 3700X  vs  Ryzen 5 5600X

Ryzen 7 3700X vs Ryzen 5 5600X



https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

Horas ::

hah, vzeme se več jeder ne pa z isti dnar manj. eni ste p res...
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

blackbfm ::

Boljs vzet novejše jedro.. Sicer pa itk folk pali na st. jeder medtem ko dajejo poleg najcenejše i/o komponente.. Go figure kje bo bottleneck
««
1057 / 1131
»»