» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
1030 / 1131
»»

lubej1 ::

Hair je izjavil:

Kolikor sem sam to raziskoval imajo ohišja, ki so razvita z namenom dušenja zvoka posledično precej slabši airflow - ker je vse zaprto, zadušeno itd.
Zase sem raje vzel dober airflow in najtišje ventilatorje, kar sem jih našel.

Je pa predvsem odvisno od tega, kaj boš imel notri - če komponente ne bodo zelo vroče oz. jih ne boš na polno obremenjeval, potem nimaš toliko skrbi.


ne bo nič navijanja, iger ipd, ne bodo zelo vroče

kaj pravite na to ohišje:
https://www.mlacom.si/phanteks-eclipse-...

je kar drago, če se dobi kaj cenejšega, bi bilo zelo dobro :)

LP

aljaz33 ::

nerro32 je izjavil:

aljaz33 je izjavil:

nerro32 je izjavil:

aljaz33 je izjavil:

aljaz33 je izjavil:

Kupujem namizni PC, ki ga bom uporabljal v glasbenem studiu, na njem bom poganjal aplikacijo za montiranje zvočnih posnetkov Cubase. Vesel bom vaših priporočil, budget je nekje do max 800 eur (veliko raje kakšen evro manj :D) za komplet škatlo, brez ekrana, miške in tipkovnice. Hvala! :)


Kaj pravite na tale sestav?

Procesor Intel Core i5 10600KF BOX procesor BX8070110600KF
Matična ASUS PRIME H410M-K, Intel H410 - Socket 1200 90MB13I0-M0EAY0
RAM CORSAIR Dom. Platinum RGB DDR4 16GB KIT(2x8) PC3200 CL16 (CMT16GX4M2C3200C16)
SSD KINGSTON A2000 500GB M.2 PCIe NVMe (SA2000M8/500G)
Napajalnik BE QUIET! System Power 9 400W (BN245) 80Plus Bronze ATX napajalnik
Ohišje Aerocool CS-100 Micro-ATX - črno EN55194


Ta CPU nima integrirane grafike, zato je črka F v imenu. Do 800€ bi šel skozi Ryzen 4750g + b550 plata. Predlagam ti vsaj 1TB SSD. 16gb ram je minimum, raje 32gb (2x16gb) 3600mhz CL16. Napajalnik lahko tudi pure power gold, 400W je v glavnem več kot dovolj, lahko daš tudi manj, če ne bo ločene grafične.


Se pravi nekaj takega?

Proc AMD Ryzen 7 PRO 4750G 3,6/4,4GHz 8MB AM4 Wraith Stealth 100-100000145MPK
MB ASUS PRIME B550M-K, DDR4, AM4 mATX (90MB14V0-M0EAY0)
RAM DDR4 32GB PC3200 HX FURY Black, kit 2x16 GB, CL16 HX432C16FB4K2/32
Disk WD Blue SN550 500GB M.2 2280 PCIe NVMe (WDS500G2B0C)
BE QUIET! Pure Power 11 CM 400W (BN296) 80Plus Gold ATX napajalnik


Nekaj takega sem imel v mislih ja. Edini pomislek, ki ga imam pri 4750g je dokaj majhen L3 cache, mogoče kdo ve koliko bi to vplivalo na performance? Alternativa potem je tudi 3700x (več jeder) ali 5600x (novejši) + poceni grafična. Pa da ne bo pomote, tudi i5-10600 bi zadevo poganjal, vseeno pa mislim, da ti za ta denar ryzen ponudi več.

Mimogrede, je kakšen poseben razlog, da si en 500gb SSD menjal za drug 500gb?


Sem vprašal še na cubase forumu, kako se jim zdi gornja konfiguracija. Cubase aplikacijo tudi testirajo z Ryzen-i, tako da bo po mojem v redu.
SSD sem zamenjal, ker je WD hitrejši od prejšnjega, pa tudi sicer sem za WD-ji zelo zadovoljen, tako da bi bil še naprej na tej znamki.

Kje pa bi se mi to izplačalo kupiti? Gledal sem functech, bi bilo bolje kupiti v tujini, v nemčiji?

aljaz33 ::

Update: Kot sem bral teste na internetu, bi se mi izplačalo vzeti AMD Ryzen 5600X, s tem pa bi moral vzeti še ločeno grafično kartico. Kakšno kartico priporočate za brskanje po internetu in pisarniško delo ter občasno obdelovanje fotografij za internet, ustvarjanje promocijskih grafik za objavo na spletu?

hojnikb ::

4650g vzam, nerabis potem posebi grafike.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Alessio983 ::

Pozdrav,
kateri bi bili boljši ? za nov sistem

F4-3200C16D-16GVKB ali F4-3600C16D-16GVKC DDDR4 rame (Ripyaw)

FireSnake ::

Hitrejši so, seveda, boljši.
Če le niso toliko dražji (ker v praksi razlike videl ne boš).

NejcSSD ::

Vzami prve 3200 CL16 glej in to je to. Po defaultu ti bojo itak tekli na 2133mhz se mi zdi. Potrebno potem se še s BIOSom igrat da pridejo na 3200.

Hitro dobavljiv je pa tale, tudi cenej kot Ripjaws

https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

FireSnake ::

Jaz sem predvideval, da ima Ryzen sistem, da gleda hitre RAM-e.

D3m ::

Nope Intel bo imel.

3200.
|HP EliteBook|R5 6650U|

aljaz33 ::

hojnikb je izjavil:

4650g vzam, nerabis potem posebi grafike.


Hvala, bom vzel 4650g, pa še SSD sem zamenjal za Samsung 970 EVO :)

janko771 ::

Kupujem par komponent
plata procesor ram en ssd disk in en navaden trdi disk pa grafo do jurja kasneje bi si pa še tv 43 inčn qled omislu 4K
zdej me zanima kaka grafa bla potem primerna da bi mi recimo igra tekla v tej resoluciji ? pa kolk rama se mi splača vzet razmišljal sem o 32 gb in procesorju ryzen 5 in plati s čipovjem 550 auss ali gigabyte
hvala za nasvete
jest

Golden Boy ::

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

Ena neumesna...samo zanima me, je to napaka ali se nekdo dela norca oz. čemu taka cena?

easyrider3 ::

Golden Boy je izjavil:

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

Ena neumesna...samo zanima me, je to napaka ali se nekdo dela norca oz. čemu taka cena?


Ma to je čisto sfaljeno taka kišta pride okrog 50 EUR recimo na nemškem Amazon je 41 EUR samo je črne barve .

https://www.amazon.de/-/en/Aerocool-Cyl...

 1

1

NejcSSD ::

Cene grejo samo še gor, taprav vlak sm ujel. Ryzen iz 348 na 364.

https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

FireSnake ::

janko771 je izjavil:

Kupujem par komponent
plata procesor ram en ssd disk in en navaden trdi disk pa grafo do jurja kasneje bi si pa še tv 43 inčn qled omislu 4K
zdej me zanima kaka grafa bla potem primerna da bi mi recimo igra tekla v tej resoluciji ? pa kolk rama se mi splača vzet razmišljal sem o 32 gb in procesorju ryzen 5 in plati s čipovjem 550 auss ali gigabyte
hvala za nasvete


V pravi smeri razmšljaš.
Zatakne se le pri grafični. Za 4K gaming samo za grafično daš preko 1200EUR (trenutno).

RAM je edino, kar je trenutno poceni. Vzami 32GB (govorim iz lastnih izkušenj, ker imam že dolgo časa 32GB - še od takrat, ko je bil drag).
3600 CL18 boš dobil za pameten denar.

Pa pohiti, cene gredo navzgor.
Če rabiš pomoč, povej.

aljaz33 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

4650g vzam, nerabis potem posebi grafike.


Hvala, bom vzel 4650g, pa še SSD sem zamenjal za Samsung 970 EVO :)


Če boš rabu še kakšno pomoč, povej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

janko771 ::

jst mislim da bodo cene mogle it navzdol, ker se ne bo več tolk računalov prodal, ker bo epidemije tud enkrat konec,
kar se pa tiče gafičnih so pa za moje pojme čist preveč predrage čist mimo tole in to je zato ker sta dva glavna proizvajlca grafičnih nvidia in amd pol se pa lohk gredo nek kartel ki narekuje ceno .
jest

jWill55 ::

Končno sem vse dobil, zdaj pa gremo sestavljat.

MSI MPG B550 GAMING CARBON WIFI
AMD Ryzen 9 5950X
PALIT GeForce RTX 3080 GamingPro, 10GB, GDDR6X
32GB G.SkillTrident Z RGB , DDR4-3600 DIMM, CL16, Dual-Kit (2x16GB)
1000GB Samsung 980 PRO PCIe 4.0 NVMe M.2
Lian Li O11Dynamic XL (ROG Certified) Mid Tower - Black

+ EKWB distro plate in vse ostalo, kar spada zraven :)

Beau Gosse ::

Mi da lahko prosim nekdo da predlog kakšen gaming monitor naj si kupim. Želel bi si čim večjega, glavna omejitev je višina, saj ne sme presegati 50cm, rajši še kakšen centimeter manj. Idealno bi bilo, če je tudi nastavljiv po višini. Kolikor sem gledal na spletu pridejo v poštev predvsem 21:9.

Gledal sem tega

Hvala za predloge

Zgodovina sprememb…

mailer ::

Če rabiš za gaming priporočam navadnega 27" 1440 z več kot 144Hz. Izbire imaš kar veliko v tem segmentu in cene se začnejo od polovice tega, ki ga gledaš ti.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

Beau Gosse ::

Hvala za hiter (in poučen:)) odgovor. Mi daš lahko prosim kakšen praktičen primer 27ke, ki bi jo priporočal.

mailer ::

Preberi zadnjih 20 strani v temi kateri monitor in tam postavi vprašanje, Ko boš naredil ožji izbor. Youtube in ostali testi na internetu pomagajo.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

FireSnake ::

Za monitorje imamo namensko temo:
Kateri Monitor ?


jWill55 je izjavil:

Končno sem vse dobil, zdaj pa gremo sestavljat.

MSI MPG B550 GAMING CARBON WIFI
AMD Ryzen 9 5950X
PALIT GeForce RTX 3080 GamingPro, 10GB, GDDR6X
32GB G.SkillTrident Z RGB , DDR4-3600 DIMM, CL16, Dual-Kit (2x16GB)
1000GB Samsung 980 PRO PCIe 4.0 NVMe M.2
Lian Li O11Dynamic XL (ROG Certified) Mid Tower - Black

+ EKWB distro plate in vse ostalo, kar spada zraven :)


Čestitke za nakup.
Oglasi se nam iz novega sistema in podaj kako izkušnjo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Gateway ()

Alessio983 ::

za monitor CQ32G2SE imam tega ... ni slab nevem malo mi je prevelik, bi lahko bil 27, ker imam malo mizo

drugače, na koncu vzel
I7 10700k,
16 Gb DDR 3600 CL 16 ripyaw
asus plato Z4900-P, grfična se bo še pa borila GTX 1070, ker enostavon ne dam tolko za grafike (Vsi pravijo da bo do spomladi ceneje ) Upam :D

borut1300 ::

Pozdravljeni,

Sestavljam si nov pc za igranje VR iger (valve index), iger in malo SolidWorks risanja. Monitor imam 144hz 1440. Trenutno gledam sledečo konfiguracijo:
- ASUS STRIX B550-F GAMING WIFI
- AMD Ryzen 9 5900X
- G.Skill Trident Z Neo 32GB (2x16GB) DDR4-3600 (F4-3600C18D-32GTZN)
- SAMSUNG 970 EVO Plus 1TB M.2 SSD PCIe 3.0x4, MZ-V7S1T0BW
- Seagate NAS 2TB SATA 3, 6Gb/s, 64MB IronWolf (ST2000VN004)
- Grafična kartica GIGABYTE GeForce RTX 3080 GAMING OC 10G, 10GB GDDR6X, PCI-E 4.0
- NOCTUA NH-D15 chromax.black
- Corsair RM750X (2018) 750W (CP-9020179-EU)

Ohišje imam CoolerMaster H500. Rad bi kupil nekaj solidnega, da bi bil kar nekaj časa brez problemov. Zanima me kaj menite na trenutno sestavo? Cena vsega skupaj je pri mlacomu 2.735,47 EUR.
Zasledil sem pa komplet sestavo:
- https://www.markoshop.si/racunalniki/76...
- https://simarket.si/PCPLUS-Dream-machin...

Ali bi vzel raje ze kar komplet sestavljenega ali je vseeno bolje dati 200 eur več in sam izbrati komponente in ga sestaviti?

Že v naprej se zahvaljujem za informacije.
Lp,
Borut

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Na način, kot si ti začel bi jaz vzel to, kar si si izbral.
Ti imaš gold napajalnik, tam ponujajo silver (kar je pri takem sistemu malo smešno).
Razliko v ceni oni verjetno nekje skrijejo.
Izbral si dobre komponente.
Hladilnik je top! Tudi sam imam NH-15 in lahko samo pohvalim.

Če že kupimo močan sistem je dobro dati še tisto piko na i, da je res vse urejeno, kot se šika.

Tudi B550 je prava smer, da se znebimo malega ventilatorja, ki je na X570.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Gateway ()

Kvinta ::

Ti mali ventilatorji se dajo z zelo malo truda odklopit ali pa celo odstranit kogar seveda to moti.
A.C.A.B

alibabar ::

Za info, na "ASUS ROG Strix X570F GAMING" plati je ta ventilator skoraj neslišen. Ne vem zakaj se dela tako paniko iz tega?

FireSnake ::

Bolj zaradi tega, da v prihodnje ne bi začel "piskati" :)
Pač, samo en premičen del manj.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Gateway ()

gddr85 ::

a se stvar sploh vrti konstantno, al je celo zero rpm?

celje ::

to je samo nek predsodek pred temi ventilatorcki. ne verjamem, da so proizvajalci dali vent gor brez zadostnih testiranj in brez zadostne kvalitete samih materialov.

fopi ::

Kaj pa je sedaj z r5 5600 brez x. A ne bi morali na CESu tega napovedati sedaj, ce bi bilo kaj na tem?

DarwiN ::

Nimajo motivacije ponudit cenejši proc.. Raje molzejo naprej. Do marca imajo namreč prosto pot. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Jarno ::

fopi je izjavil:

Kaj pa je sedaj z r5 5600 brez x. A ne bi morali na CESu tega napovedati sedaj, ce bi bilo kaj na tem?


Na nek način ga ne želijo uradno najaviti, niti za OEM partnerje, kot je to bilo narejeno za R7 5800 in R9 5900.
https://www.notebookcheck.net/OEM-only-...

Lahko pa si tudi premislijo.
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: manic ()

Glugy ::

janko771 je izjavil:

jst mislim da bodo cene mogle it navzdol, ker se ne bo več tolk računalov prodal, ker bo epidemije tud enkrat konec,
kar se pa tiče gafičnih so pa za moje pojme čist preveč predrage čist mimo tole in to je zato ker sta dva glavna proizvajlca grafičnih nvidia in amd pol se pa lohk gredo nek kartel ki narekuje ceno .


Največji problem je ker Nvidia večino grafičnih prodaja direktno velikim minerskim farmam AMD pa enostavno nima toliko kapacitet da bi zadovoljil preostanek trga. Seveda je tle še covid ki je dvignil povpraševanje; pa problemi s transportom (ker ni več toliko letal v zraku za hiter transport blaga) ampak tole z Nvidio je največji dejavnik k se bo poznal tud ko bodo nehal takole v glavo zafrkavat običajne kupce. Cene grejo veliko hitreje gor kot dol. Pa zdej k je ZDA uvedla 25% carine na grafične bodo seveda partnerji Nvidie pa AMD-ja gladko to prenesel tud na potrošnike iz ostalega sveta. Vedno imajo ameriško ceno kot neko osnovo ; nižje cene kot v ZDA ne boš nikoli dobil za tehnične stvari.
V glavnem trenutno nimajo nobenih težav z prodajo zato pa so cene take kot so : /

Zdele se bolj splača pocen laptop kupit za osnovne stvari pa konzolo za igre. Več dobiš za svoj denar na ta način. Al pa da kupiš en mal boljši laptop na katerem se da tud solidno igrat. Ker konec koncev so cene namiznih računalnikov že tok napihnjene da nevem zakaj ne bi rajš kr laptop kupu; ni več tok razlike med enim pa med drugim dejansko. Še vedno lahk priklopš gor monitor, miško, tipkovnico itd. Pa še vgrajen UPS maš; če elektrike zmanjka ni nobene panike. Drgač morš pa še UPS posebi kupovat kar pa tud ni pocen.

Dejansko se ne splača namiznih kompov kupovat. Boljš laptop kupt v teh časih. Več dobiš za svoj denar

hojnikb ::

niti slučajno res, sploh danes, ko ni ničesar za dobit.
#brezpodpisa

FireSnake ::

fopi je izjavil:

Kaj pa je sedaj z r5 5600 brez x. A ne bi morali na CESu tega napovedati sedaj, ce bi bilo kaj na tem?


Morali?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Gateway ()

Alessio983 ::

Pozdrav

prosim še za 1 pomoč. Kakšno grafično do max 500. Sedja imam GTX 1060 in žal na 32 col 144 ekranu ne gre skozi

I7 10700 K
ASUS Z490 P
DDR 3600 cl 16 ripjaw

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Napačna tema:
https://slo-tech.com/forum/t598302/7049
(odgovor tam)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Gateway ()

janko771 ::

kar se tiče grafike pa res ni za dobit nč če se spomnim sm včasih za nek denar dobil več kot dones v tisti fazi razvoja.
sej zdej bolj razmišljam o računalu z močnim procesorjem in ramom in švoh grafo ker največ časa pr računalu prežvim zaradi photoshopa dost slik obdelam in tud kak video , me pa zanima kateri procesorji pa majo grafično zraven nadju sem sam enga amd ryzen 7 za intel pa nism nč gledal
hvala lp
jest

Glugy ::

Za 400 dolarjev se da sestavt soliden 1080p računalnik primeren tud za igranje če se mal potrudiš. (Battlefield na srednjih nastavitvah 60fps)

gregor ::

tiho ohišje

kaj bi vi izbrali v ragu 120-150 EUR?

be quiet silent base 601 ali phantex eclipse p600s

oz morda katero tretje ohišje?

hvala

LP

gregor ::

naročil sem p600s, upam, da bo vredu

mindfactory.de, v sredo sem naročil komponente, cca 970 eur, včeraj so potrdili prejem denarja in nato poslali, danes že na mailbox.de :)

LP

jimmb0 ::

Zdravo.

Za komplet novi build sem obupal zaradi cene graficnih.

Bi vas pa rad vprasal za strokovno mnenje, ce bi skup dal :
maticna: x570
procesor: ryzen 5 5600x
rami: 3600 cl 16 in
stara grafa: gtx 1060 gtx, da pocakam ce se cene kaj spustijo.

Bi grafa zavirala sistem ?

Hvala lepa za odgovore in LP vsem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jimmb0 ()

D3m ::

Raje B550.
|HP EliteBook|R5 6650U|

jimmb0 ::

D3m je izjavil:

Raje B550.


Mi lahko prosim razlozis zakaj ?

Hvala

hojnikb ::

nima chipset hladilnika, cenejša. Če nimaš potrebe po kakem IOtu, ki ga b550 nima, je x570 stran vrzen denar
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Jarno ::

x570, če bi nekoč rad imel 2xPCIe 4.0 x4 NVMe diska in potrebuješ še vsaj 5 SATA portov, torej bolj periferne prednosti.
Pri plošči je potrebno paziti na Intelov i225v1 in i225v2 ethernet kontroler, ker je hardversko zbugan, bug je trenutno še pri ploščah s 4xUSB-A porti v isti vrsti (zen3 specifika), a bo zgleda popravek.
#65W!

fopi ::

gregor je izjavil:

naročil sem p600s, upam, da bo vredu

mindfactory.de, v sredo sem naročil komponente, cca 970 eur, včeraj so potrdili prejem denarja in nato poslali, danes že na mailbox.de :)

LP


Kaj si vzel za ene komponente.
Sam bom tudi verjetno sestavil nekaj na osnovi 5600X iz mindfactory

FireSnake ::

gregor je izjavil:

naročil sem p600s, upam, da bo vredu

mindfactory.de, v sredo sem naročil komponente, cca 970 eur, včeraj so potrdili prejem denarja in nato poslali, danes že na mailbox.de :)

LP


Iz lastnih izkušenj: dobro si se odločil.
Bi pa v SLO to dobil za praktično isti denar.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Gateway ()

Mrakw ::

Pozdrav,

Narocam GAMING PC za 1k buget.

Komponente:
CPU- AMD Ryzen 5 3600x - 285 eur
MATIČNA - MSI B450 Gaming Plus Max - 96 eur
RAM - DDR4 16GB PC 2400 CL15 G.Skill KIT (2x8GB) - 73 eur
SSD - CRUCIAL P2 SSD 1TB M.2 80mm PCI-e 3.0 x4 NVMe, 3D QLC CT1000P2SSD8 - 113 eur
NAPAJALNIK - cca 60-70 eur Mogoce tale? Overdose?
OHIŠJE - cca 40 eur

SKUPAJ: 667 brez grafične- preostanek: 333 eur

Trgovina Funtech je samo simbolično.

Sedaj pa vprašanje. Katero Nvidia grafično kartico priporočate na preostanek bugeta?
Koliko Watt porabi tak računalnik skupaj z grafično? (priblizno da vem koliko W napajalnik vzeti.
««
1030 / 1131
»»