» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
1017 / 1133
»»

blackRa ::

Zanimalo me je, kake izkušnje imate glede tega "Sestava komponent" na funtech, če so še vedno težave? Ali pa so stvari porihtane kot treba..
Verjamem, da ni vredno 26€, ampak to ceno mi ni žal reckirat enkrat na nekaj let, kot pa da nekaj sam začnem čarat in potem še ušpičim kaj :)

Vsekakor pa bi prosil za pomoč pri sestavi komponent do max 900€.

mitosan ::

Nabavil sem rtx 3060ti, sedaj se mi Ryzen 5 3600x (stock cooler) ob polnem loadu zagreje do 92 stopinj, prej ko je bil prejšni gpu bottleneck so bile temperature super, logično.
Gledal sem vodna hlajenja ki niso dosti dražja od boljših air coolerjev. Ma kdo izkušnje s temi v rangu 60-100 €. Npr: COOLER MASTER MASTERLIQUID ML240L ali pa COOLER MASTER MASTERLIQUID ML120L

Kakšna je razlika v performancu med temi z enim fanom ali pa dvema. Se priporoča kaj drugega za ta budget? Lp.

dxx ::

Hlajenje je solidno. Zaradi minimalne razlike v ceni vzameš dual fan, če je le prostor.

Johnny QJ ::

kaj pravite na kombinacijo intel i5 9600K in RTX 3060 TI??

Horas ::

cpu kupuješ nov al ga že imaš? kombinacija bo odlična za 1440p.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Johnny QJ ::

vse kupujem novo. Monitor mam itak samo 1080p - 144hz. (24inch)

kolikor sem gledal cpu teste, ni bistvene razlike če vzamem 10700k, za to ne bi rad po nepotrebnem zapravljal

Horas ::

potem vzameš i5 10400 ali 5/600
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Johnny QJ ::

ima kdo izkušnje s sestavljenimi računalniki MEGA?

recimo, tale bi bil skoraj točno tak, kot želim kupiti..

https://www.markoshop.si/racunalniki/77...


kakšna je kaj kvaliteta komponent? recimo SSD disk? predvidevam, da ne vgrajujejo dražje robe, recimo samsunga?

Horas ::

predrago, ohišje sicer zgleda lepo ampak daleč od tega da bi hladilo normalno kaj šele optimalno. napajalnik je low budget.

raje na funtechu sestavi sam iste komponente nameč noter boš dobu malo ceneje in boljše komponente.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Johnny QJ ::

sem gledal, ampak tudi težko prideš pod 1200, razen če daš res poceni komponente

gregor ::

Han je izjavil:

Oboje bo prišlo nazaj. Realna vrednost te grafične je sicer okrog 150 eur, konkurenčna ji je GTX 1650 Super.


če je realna vrednost 5500 XT okrog 150 eur in se dobi za 220 eur, zakaj pa potem ni bolje da nabavim gtx 1650 super

npr to:
https://www.mindfactory.de/product_info...

oz je še kaj bolje do cca 200 eur?

hvala

LP

Han ::

Ta KFA ni izboljšan SUPER model, poleg tega je dokaj glasna in ne premore semi-pasivnega hlajenja.

gregor ::

kaj pa predlagaš, ponudba ni ravno velika:

https://www.mindfactory.de/search_resul...

morda kašno drugo grafo do 200 eur, kjer je večja izbira in je dobra izbira v tem cenovnem rangu

LP

Meiniken ::

Evo, bratu je PC mogoče končno izdihnil, zato se obračam na vas :)
Kar se komponent tiče nisem ravno na gladkem več, zato upam, da nam uspe najti nek sprejemljiv build.

Budget je 800 do 900 eur oz. ceneje kot je boljše je. Sicer ima še vedno 1600x1200 monitor in ga ne morem prepričat, da je brezveze pc za tak denar kupovat za tako resolucijo, ampak okej, njegova odločitev.

Namen PC-ja je izključno gaming.
Na funtechu sem sestavil seznam (kupovalo se bo v sloveniji) nekega solidnega PC-ja (vsaj glede na moje pmejeno znanje).

Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Meiniken ()

Han ::

Dandanes ni večje izbire. Še to, kar je na zalogi, hitro poide. Če rabiš zdaj, vzemi Gigabyte RX 5500 XT.

gregor ::

Kvinta ::

Hlajenje je solidno.


Kaj pa moreš kupit da je hlajenje super ?
A.C.A.B

Meiniken ::

Če zgoraj ne kaže slike so tu napisane komponente (funtech):
- AMD Ryzen 5 3600- 235 eur
- MSI B450M Pro-M2 MAX - 74 eur
- G.SKILL Ripjaws V 16GB (2x8GB) 3600MHz DDR4 CL18 - 80 eur
- SEAGATE Barracuda Guardian (3.5"/2TB/SATA3/7200rpm) - 56 eur
- Samsung 970 EVO 500GB M.2 PCIe 3.0 NVMe - 85 eur
- ASROCK Radeon RX 5500 XT Challenger D 8G OC GDDR6 - 236 eur
- BE QUIET! Pure Power 11 600W (BN294) 80Plus Gold ATX - 81 eur
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Johnny QJ ::

Meiniken je izjavil:

Če zgoraj ne kaže slike so tu napisane komponente (funtech):
- AMD Ryzen 5 3600- 235 eur
- MSI B450M Pro-M2 MAX - 74 eur
- G.SKILL Ripjaws V 16GB (2x8GB) 3600MHz DDR4 CL18 - 80 eur
- SEAGATE Barracuda Guardian (3.5"/2TB/SATA3/7200rpm) - 56 eur
- Samsung 970 EVO 500GB M.2 PCIe 3.0 NVMe - 85 eur
- ASROCK Radeon RX 5500 XT Challenger D 8G OC GDDR6 - 236 eur
- BE QUIET! Pure Power 11 600W (BN294) 80Plus Gold ATX - 81 eur



ampak res mu priporočaj še monitor :) raje vzamem malo slabši računalnik pa še soliden monitor zraven. Letos sem kupil https://www.mimovrste.com/led-monitorji... in sem zelo zadovoljen

MihaK3 ::

Hja, s 5500XT ne bo imel prav dosti od 144Hz monitorja... So pa izbira in cene grafičnih te dni v prav vseh razredih naravnost ostudne; še samo par dni nazaj je imel Funtech v ponudbi vsaj eno 1650 super za 170EUR, danes pa vidim da nimajo pod 200 niti ene pol kurca vredne ;(( Drugje ni pa seveda nič boljše - samo poglejte na primer to pondubo pri mimovrste:
https://www.mimovrste.com/graficne-kart...
:)):))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MihaK3 ()

inzinir ::

FireSnake je izjavil:

inzinir je izjavil:

Dober večer.
Kupujem nov računalnik pa bi vas prosil za kakšen predlog (sam sem kar amater na tem področju). Računalnik bi imel predvsem za igranje najnovejših iger, zato bi rad da bi vse delalo na high settings (1440 P). Moj budget je okoli 1000 EUR (plus minus).

Zahvaljujem se vam vnaprej za vašo pomoč.


kot je omenil moj predhodnik.
To ne bo šlo skupaj.
Popoldne ti pomagam z eno sestavo a za 1000EUR. Ne bo pa šlo "high settings na 1440p".
Premalo denarja in zato ne bo toliko muzike.

Tole:
https://www.mindfactory.de/shopping_car...
bi lahko bila dobra osnova.
Če so prioriteta igre, bi lahko razmislili o cenejšem procesorju in dražji grafični.

Ali imaš računalnik tudi za kakšno resno delo?


Aha ok razumem. Potem sem pa se slabo predhodno informiral. Potem pa 1080 p. Prioriteta bi bile igre ja, od časa do časa bi rabil kakšen word/excel, to pa je vbistvu to.
Am, žal ne vidim kaj si sestavil za računalnika-pokaže mi samo prazno košarico.

Meiniken ::

Hol up... Ko sem šel skoz konfigurator pri funtechu se mi je tud zdel nekam mal grafičnih. Jih primanjkuje povsod al kaj? 8-O
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Johnny QJ ::

MihaK3 je izjavil:

Hja, s 5500XT ne bo imel prav dosti od 144Hz monitorja...



jah če igraš cs-go, pubg, fortnite itd.. potem bo super :)

globoko grlo ::

@mainiken

G.SKILL Ripjaws V 16GB (2x8GB) 3600MHz DDR4 CL18

tole je verjetn bolš zamenat s 3200 CL16 ramom
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

FireSnake ::

inzinir je izjavil:


Aha ok razumem. Potem sem pa se slabo predhodno informiral. Potem pa 1080 p. Prioriteta bi bile igre ja, od časa do časa bi rabil kakšen word/excel, to pa je vbistvu to.
Am, žal ne vidim kaj si sestavil za računalnika-pokaže mi samo prazno košarico.


1080p bo pa šlo, ja.

Kaj takega sem mislil.

Malo pozna ura je že, pa že malo megleno vidim, zato dopuščam kako napako :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

inzinir ::

Ok najlepša hvala. Bom upošteval nasvet pri nakupu.

gregor ::



je to sedaj OK, žal nimajo 5500 XT
morda počakam ali pa naročim v slo

ali bodo cene v januarju precej nižje, se splača počakati?

Hvala

LP

Han ::

Je ok. Za +30 eur dobiš Ryzen 3600X, za +40 eur pa 1TB 970 EVO. Zjutraj so imeli eno Sapphire RX 5500 XT. Precej nižjih cen po moje v kratkem ni za pričakovati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

mihec87 ::

Obstoječim Gpu-jem cene norijo..sapphire 5600xt se je ta mesec podražala za cca 40eur https://geizhals.at/sapphire-pulse-rade... predvidevam da druge niso kaj drugače...

gregor ::

ali se splača vzeti 3600X?
500 gb evo 970 je za mene dovolj
5500 xt, zakaj mi nisi javil, bi zjutraj opravil naročilo :)
kakšna cena je bila?

LP

Han ::

Nisem jaz tvoja tajnica... Cena je bila nespremenjena, okrog 220 eur.

Na netu je nešteto primerjav med procesorji. Preveri in se odloči, če se +200 MHz splača za to, kar boš z njim počel.

Johnny QJ ::

tole je nenavadno poceni

ali je napaka ?
https://si.links.eu/racunalnik-pc-plus-...

MihaK3 ::

Precej verjetno; v naslovu je sicer tole:
Računalnik PC PLUS GAMER / R5-5600X (3,7/4,6GHz), 16GB, 500GB SSD M.2 + 2TB HDD, GeForce RTX 3060Ti 8GB, FreeDOS, črn
v opisu pa tole:
PCPLUS Dream machine i7-9700 16GB 500GB NVMe SSD 2TB HDD GeForce RTX 2060 6GB RGB gaming namizni računalnik

Johnny QJ ::

ja, tole bi kupil takoj,če bi blo res.

MihaK3 ::

Hmmm, lahko ga poskusiš naročiti (če ga dodam v košarico vidim, da ga še vedno zazna s specifikacijami iz naslova), potem pa če te obvestijo, da je prišlo do napake, pač prekličeš naročilo...

anzek2000 ::

Pozdravljeni,

počasi sem malo začel premišljevat o nadgradnji komponent pa imam nekaj vprašanj. Za začetek imam trenutno: CPU ryzen 1600 s stock amd hladilnikom, GPU nvidia 1060, matična msi B350 pa PSU 600W. Razmišljal sem, da bi zamenjal procesor za ryzen 5 3600xt pa grafično bi vzel nvidia 3070, ko bojo cene približno normalne pa me zanima, a bi se splačalo boljši procesor vzet in če poleg tega rabim še boljši PSU. Matična naj bi podpirala tudi 3000 serijo, če posodobim bios, edino ne vem ali se mi bi bolj splačalo vzet tudi novo matično (b450?) in boljši hladilnik (ne spoznam se ravno na hlajenje).

Se vnaprej zahvaljujem za pomoč!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anzek2000 ()

FireSnake ::

Za napajalnik nam moraš povedati model.
Če je Gold verzija lahko nanj obesiš vse, kar si naštel.
Če je poceni roba bo treba pa (mogoče) menjati. Odvisno kaj želiš gor obesiti.

Matično ploščo nam povej katero imaš, ene matične bodo dobile nadgradnjo na serijo 5000.

Če razmišljaš pa o menjavi matične bi bi pa priporočal, da greš na B550 in serijo 5000 (kak Ryzen 5600X).

Relativno dober hladilnik dobiš že za 40EUR.

Ti imaš pri sebi še veliko vprašanj, Ko boš bolj odločen kaj želiš narediti bomo tudi mi lažje pomagali ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

DarwiN ::

Trenutno se trg seseda, tko da bi jaz počakal tam do februarja, marca... Zna celo bit, da bo 300 serija plošč podpirala 5000 procesorje in boš dobil precej hitrejši 5600 non-X model za ~200€. Asrockova X370 plošča neuradno že podpira 5600X, tko da ni vrag, da ne bi tudi ostale 350/370 plošče izdale podporo.

Če ne prej, se zna začet dogajat tam okrog marca, ko bo Intel ponovno postal konkurenčen in bo AMD prisiljen odgovoriti.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

anzek2000 ::

FireSnake je izjavil:

Za napajalnik nam moraš povedati model.
Če je Gold verzija lahko nanj obesiš vse, kar si naštel.
Če je poceni roba bo treba pa (mogoče) menjati. Odvisno kaj želiš gor obesiti.

Matično ploščo nam povej katero imaš, ene matične bodo dobile nadgradnjo na serijo 5000.

Če razmišljaš pa o menjavi matične bi bi pa priporočal, da greš na B550 in serijo 5000 (kak Ryzen 5600X).

Relativno dober hladilnik dobiš že za 40EUR.

Ti imaš pri sebi še veliko vprašanj, Ko boš bolj odločen kaj želiš narediti bomo tudi mi lažje pomagali ;)


Matična je MSI B350 Tomahawk, PSU je pa EVGA 600B 80+ Bronze. Je pa res ja, da še ne vem kaj točno hočem. Predvsem sem hotel dobit nek občutek na kaj naj računam, da bom moral zamenjati in če se sploh splača razmišljati o nadgradnji v tem času. :)

Meiniken ::

Mogoče ve kdo iz glave za kakšno ohišje, ki ni tako dolgo kot večina ohišij (torej, da je okol 40 cm dolgo) in nima stekla na strani? Za Meshify C (395 x 212 x 440) sicer vem ampak me zanimajo alternative.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Meiniken ()

FireSnake ::

anzek2000 je izjavil:


Matična je MSI B350 Tomahawk, PSU je pa EVGA 600B 80+ Bronze. Je pa res ja, da še ne vem kaj točno hočem. Predvsem sem hotel dobit nek občutek na kaj naj računam, da bom moral zamenjati in če se sploh splača razmišljati o nadgradnji v tem času. :)


Potem bi jaz predlagal, da počakaš do januarja.
Bral sem, da naj bi tudi B350 plošče (od ene firme, ne spomenm se katere) dobile podporo za serijo 5000.
Če boš mel srečo bo to ravno tvoja plošča. Menjaš še vedno lahko.
Če maš srečo, pa daš notri enega 5600X, pa bo to dobra nadgradnja.

Pa še cene gredo počasi dol. Zgleda, da se bo umirilo počasi.

Ker gre samo za 65W TDP ti še napajalnika ne bo treba menjati.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

DeusB ::

Johnny QJ je izjavil:

tole je nenavadno poceni

ali je napaka ?
https://si.links.eu/racunalnik-pc-plus-...



Sem naročil! DObil že tudi mail GLS da pripravljajo naročilo!

inbox ::

Če vzamem i9 10900KF namesto 10900K, bo razlika samo ta, da KF nima integrirane grafične? Grafiko bom itak imel posebej (3070), tako da verjetno ni nobene razlike, če bi vzel 10900k?

gregor ::

Han, jaz sem se hecal, nisem imel v mislih, da bi ti postal moja tajnica.
Hvala za pomoč!

--------------------------

morda kdo ve, kaj pomeni, lagernd vs. verfugbar?
sicer razumem besedi, samo ne vem kaj pomenita v tej trgovini

5500 XT 8 GB se je pojavila:



skupaj 1014 eur, kar malo dosti, glede na moj prvi budget - 800 eur (brez ohišja)
glede na zgoraj napisano, bom verjetno kar počakal na januar in videl kaj se bo zgodilo do takrat
morda dobim zgornjo konfiguracijo za 900 eur :)

---------------------------

ima morda kdo kakšno idejo, kje bi lahko dobil kakšno lga 1155 ploščo, v PC-ju, ki je crknil je ta:

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA...

sem naredil test z sponko na starem napajalniku in dela, sem na ploščo dal še čisto nov napajlnik in tudi vse mrtvo
tako da predvidevam, da je crknila plata

hvala

LP

mihec87 ::

Meiniken je izjavil:

Mogoče ve kdo iz glave za kakšno ohišje, ki ni tako dolgo kot večina ohišij (torej, da je okol 40 cm dolgo) in nima stekla na strani? Za Meshify C (395 x 212 x 440) sicer vem ampak me zanimajo alternative.


Define C je v osnovi meshify C...

Han ::

Vem, da si se hecal... Potrošit več kot 200 eur za 5500 XT nima smisla.

Lagernd = na zalogi pri njih, v njihovem skladišču
Verfugbar = dobavljivo (ni na zalogi v njihovem skladišču)

FireSnake ::

inbox je izjavil:

Če vzamem i9 10900KF namesto 10900K, bo razlika samo ta, da KF nima integrirane grafične? Grafiko bom itak imel posebej (3070), tako da verjetno ni nobene razlike, če bi vzel 10900k?


Je kakšen poseben razlog, da želiš 125W procesor?
Če imaš 65W alternativo (5600X):
klik.
Ki je hkrati tudi cenejša.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Anney ::

DeusB je izjavil:

Johnny QJ je izjavil:

tole je nenavadno poceni

ali je napaka ?
https://si.links.eu/racunalnik-pc-plus-...



Sem naročil! DObil že tudi mail GLS da pripravljajo naročilo!



Me resnično zanima razplet, zna biti zanimivo.

Boš pa po vsej verjetnosti prejel tole:
PCPLUS Dream machine i7-9700 16GB 500GB NVMe SSD 2TB HDD GeForce RTX 2060 6GB RGB gaming namizni računalnik

Je tudi mene že mikalo, vendar sem si premislil, ker se mi ne da ubadati z reklamacijami in kregom. Javi vsekakor, če bo to to, si zmagal.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

FireSnake ::

Mene tudi.
Če bo dobil pa željeno mašino bomo pa ploskali.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

inbox ::

FireSnake je izjavil:

inbox je izjavil:

Če vzamem i9 10900KF namesto 10900K, bo razlika samo ta, da KF nima integrirane grafične? Grafiko bom itak imel posebej (3070), tako da verjetno ni nobene razlike, če bi vzel 10900k?


Je kakšen poseben razlog, da želiš 125W procesor?
Če imaš 65W alternativo (5600X):
klik.
Ki je hkrati tudi cenejša.

Ne vem, tako sem se odločil. Če bj šel na amd-ja, bi kvečjemu vzel ryzen 9, ampak glede na ceno in dobavljivost sem se rajši odločil za intel.
Kaj bi meni v praksipomenila razlika v W?
««
1017 / 1133
»»