» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
1016 / 1134
»»

FireSnake ::

Microsoft FlightSim 2020 je ena bolj zahtevnih iger, kar se grafike tiče.
Take sisteme se ne da nadgraditi, ker napajalnik ne bi zdržal.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

hojnikb ::

Gradit gaming sistem okol te škatle je še bolj neumno kot kupit vrečo krompirja za odganjanje muh.
#brezpodpisa

nerro32 ::

Res je, napajalnik je max 250W. Če bi bil 320W, bi lahko za silo notri vtaknil gtx 1650 ali nekaj podobnega in igral na minimalne nastavitve, tukaj pa to ni izvedljivo.

alibabar ::

fopi, tako kot so ti že predhodniki povedali, za igre ta računalnik ni.
Iz prve roke ti povem (si lastim originalno igro FS2020 Premium Deluxe Edition), da je igra (tako kot ti je že Firesnake povedal) grafično res zahtevna. Na 5600X in RTX 3080 igra sicer teče tekoče na 1440p s 75-90FPS pri 85-100% obremenitvi grafike (procesor med 25-30%) vendar je poraba celotnega sistema med 450-475 Wati pri polni obremenitvi (merjeno iz vtičnice). Je pa res zadnji update igre (skoraj 14GB!) izboljšal "performance" same igre in s tem par FPS-jev. Z RTX 3070 in RTX 2080Ti je bilo veliko več FPS dropov in FPS-ji med 45-60. Če želiš izkoristiti pravi užitek in grafično podobo (Ultra settings) FS2020 je potrebno graditi sistem glede že predlaganih buildov na par prejšnjih straneh. Je pa ta badget bistveno premajhen, da bi kaj takega lahko sestavil (vsaj trenutno).

FireSnake ::

nerro32 je izjavil:

Res je, napajalnik je max 250W. Če bi bil 320W, bi lahko za silo notri vtaknil gtx 1650 ali nekaj podobnega in igral na minimalne nastavitve, tukaj pa to ni izvedljivo.


Pa lahko se zgodi, da taki sistemi niti nimajo prostih napajalnih kablov na napajalniku.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

alibabar ::

Tudi če bi jih imel je napajalec prešvoh (250W max piše v navodilih).

fopi ::

Gledal sem reviewe in mislim da bi moralo laufati na

Radeon RX570/RX580
Geforce GTX 970/1060

Cene rabljenih so vse okrog 100 eur na bolhi. Kaj od tega RX580, GTX970, GTX 1060 je najboljše za 100 eur?

Kako se pa s temi primerja GTX1650?

Rad bi igral igro, lahko na manjših setingih, ne morem pa dati 300-400 eur za grafično.

Hvala.

hojnikb ::

Raje povej maksimalen budget ki ga maš na razpolago za cel build.
#brezpodpisa

gregor ::

Dober dan

Prosim za vašo pomoč, nasvete.

Kupujem PC, ki naj bo čim bolj tih. To seveda ne pomeni, da je popolnoma neslišen.
PC se bo uporabljal za office, splet in Adobe programe.

Za ohišje bi izbral tole:
Phanteks Eclipse P600S
https://www.mlacom.si/phanteks-eclipse-...

Je vredu oz je bolje vzeti kaj cenejšega?

--------------------

Za ostale komponente pa je na voljo cca. 800-900 EUR, torej vse skupaj cca. 1000 EUR.

MF košarica:

https://www.mindfactory.de/shopping_car...



Kaj moram spremeniti?

Morda cenejšo matično ploščo?
Je procesor OK?
Grafična, nimam pojma kaj vzeti, sem kar eno vrgel v košarico.
Disk 4TB je OK? Vem, da se enih diskov ne sme kupovati, ki imajo neko oznako...?
Je napajalnik dovolj močan?
Kakšna bi bila razlika če vzamem 32 GB RAM namesto 16 GB?

Verjamem, da mi bo z vašo pomočjo uspelo sestaviti optimalno konfiguracijo!

Hvala

LP

Han ::

Za tišino rabiš SSD namesto HDD, npr. 2TB Crucial MX500, in semi pasiven napajalnik, npr. Seasonic Focus ali Corsair RM serija.

Ohišje je lahko pol cenejše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

blackbfm ::

Kakšna bi bila razlika če vzamem 32 GB RAM namesto 16 GB?


Ce nisi multitasking tip cloveka verjetno nobene. Razen za video produkcijo

Kaj moram spremeniti?


Preveri dimenzije dark rock 4 in višino ramov.. Sicer gre za dober hladilnik ampak lahko da bos moral dvignit vent ali zrtvovat slote odvisno od plošče/ramov.. Mogoče poglej za slim verzijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

yayo ::

Han je izjavil:

semi pasiven napajalnik, npr. Seasonic Focus
kot OT zanimivost: Seasonic priporoča uporabo "pasivne" funkcije (ventilator začne delovati šele, ko napajalnik doseže določeno temperaturo) le v primeru, da je napajalnik montiran tako, da ventilator gleda proti gor (neglede na to, če je postavljen na vrh ali dno ohišja), Corsair pa nič takega ne omenja v manualu.

FireSnake ::

gregor je izjavil:

Dober dan

Prosim za vašo pomoč, nasvete.

Kupujem PC, ki naj bo čim bolj tih. To seveda ne pomeni, da je popolnoma neslišen.
PC se bo uporabljal za office, splet in Adobe programe.

Za ohišje bi izbral tole:
Phanteks Eclipse P600S
https://www.mlacom.si/phanteks-eclipse-...

Je vredu oz je bolje vzeti kaj cenejšega?

--------------------

Za ostale komponente pa je na voljo cca. 800-900 EUR, torej vse skupaj cca. 1000 EUR.

MF košarica:

https://www.mindfactory.de/shopping_car...



Kaj moram spremeniti?

Morda cenejšo matično ploščo?
Je procesor OK?
Grafična, nimam pojma kaj vzeti, sem kar eno vrgel v košarico.
Disk 4TB je OK? Vem, da se enih diskov ne sme kupovati, ki imajo neko oznako...?
Je napajalnik dovolj močan?
Kakšna bi bila razlika če vzamem 32 GB RAM namesto 16 GB?

Verjamem, da mi bo z vašo pomočjo uspelo sestaviti optimalno konfiguracijo!

Hvala

LP


Za Adobe si kar dobro izbral.

Zgoraj je nekdo rekel, da je ohišje drago.
Res je drago.
Že za 80€ dobiš dobro ohišje.
Jaz sicer imam točno to ohišje, ker sem želel USB vhode imeti spredaj in hkrati narejeno tako, da se lahko dol pokrijejo. Iz prve roke ti lahko povem, da je zelo dobro.
Ima pa zgoraj tisti, ki ti svetuje cenejše prav, ker se že za 80€ dobijo dobra in zračna ohišja.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

gregor ::

Katero cenejšo ohišje pripročaš?
Čeprav se mi to Phanteks ohišje še najbolj dopade.

Ali je grafa vredu, sem jo kar na slepo vrgel v sestavo.

Disk 4T je vredu? Pravilna tehnologija? SSD je predrag na GB, MX500 - 2 TB - 209,00 EUR.

Pasivni napajalnik ne bom uporabil.

Dark Rock 4 in višina ramov, kako sedaj to izračunam, če v zgornji sestavi paše RAM skupaj z tem hladilnikom.

CPU, ali je morda boljše vzeti 3600X verzijo (30,00 EUR dražji)

------------------

V sosednji temi berem, da sedaj ni pravi čas za nakup PC-ja. Ali bodo v Januarju precej nižje cene? Bom npr. pri 800,00 EUR vredni sestavi lahko dobil veliko več za ta denar?

Se opravičujem za preveč vprašanj.

Hvala!

LP

Han ::

Ohišje vzameš pač tisto, ki ti je všeč in ustreza zahtevam (zračno, s tihimi venti).

Grafična je načeloma ok, čeprav je zastarela. Alternativa je Sapphire 5500 XT.

Izbrani 4TB WD Blue je ok, je CMR.

Dark Rock 4 ne bi smel blokirati izbrani RAM, lahko pa vzameš nižje Corsair LPX 3200.

Napajalnik vzemi SEMI-pasiven, kot že predlagano.

3600X se ne splača, cene bodo zelo verjetno še naraščale.

DeusB ::

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

se tole splača kupiti ali bi kaj spremenili ??

FireSnake ::

Splača je relativen pojem. Če rabiš boš nekaj moral kupiti, ane? :)

Lahko vzameš 5600 brez X in prišparaš par EUR.
Ostalo se mi zdi OK.
Pametno se mi zdi, da si se odločil za 32GB RAMa (ker so cene nizke in kaže, da se bodo dvignile).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

DeusB ::

Bi vzel brez X samo ga ni! Kaj pa 3600x?

dxx ::

FireSnake je izjavil:

Splača je relativen pojem. Če rabiš boš nekaj moral kupiti, ane? :)

Lahko vzameš 5600 brez X in prišparaš par EUR.
Ostalo se mi zdi OK.
Pametno se mi zdi, da si se odločil za 32GB RAMa (ker so cene nizke in kaže, da se bodo dvignile).

Od kdaj pa obstajajo non-x verzije?

Han ::

M.2 SATA ni ok, rabiš NVMe.

Pa za 5600X procesor se vzame B550 plato!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

FireSnake ::

dxx je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Splača je relativen pojem. Če rabiš boš nekaj moral kupiti, ane? :)

Lahko vzameš 5600 brez X in prišparaš par EUR.
Ostalo se mi zdi OK.
Pametno se mi zdi, da si se odločil za 32GB RAMa (ker so cene nizke in kaže, da se bodo dvignile).

Od kdaj pa obstajajo non-x verzije?


Eh, seveda jih ni. 5000 serija je samo X.
Dolg dan je bil, sem že čisto nor (mislil sem 3600).
5600X bo odličen nakup (glede na teste)!
Kupi pa hitro, ker se zna zgoditi, da zmanjka zaloge. Teh procesorjev je bilo danes prodanih par 10.

Han: za B550 ni se strinjal (čeprav je BIOS podpora tudi za starejše plošče).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

inzinir ::

Dober večer.
Kupujem nov računalnik pa bi vas prosil za kakšen predlog (sam sem kar amater na tem področju). Računalnik bi imel predvsem za igranje najnovejših iger, zato bi rad da bi vse delalo na high settings (1440 P). Moj budget je okoli 1000 € (plus minus).

Zahvaljujem se vam vnaprej za vašo pomoč.

dxx ::

High settings pa 1000eur ne gre skupaj. Danes je 1000eur samo grafična za 1440p high settings tekoče igranje.

FireSnake ::

inzinir je izjavil:

Dober večer.
Kupujem nov računalnik pa bi vas prosil za kakšen predlog (sam sem kar amater na tem področju). Računalnik bi imel predvsem za igranje najnovejših iger, zato bi rad da bi vse delalo na high settings (1440 P). Moj budget je okoli 1000 EUR (plus minus).

Zahvaljujem se vam vnaprej za vašo pomoč.


kot je omenil moj predhodnik.
To ne bo šlo skupaj.
Popoldne ti pomagam z eno sestavo a za 1000EUR. Ne bo pa šlo "high settings na 1440p".
Premalo denarja in zato ne bo toliko muzike.

Tole:
https://www.mindfactory.de/shopping_car...
bi lahko bila dobra osnova.
Če so prioriteta igre, bi lahko razmislili o cenejšem procesorju in dražji grafični.

Ali imaš računalnik tudi za kakšno resno delo?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

gregor ::

spremenil sem grafično, sem dodal:
4GB Sapphire Radeon RX 5500 XT Pulse Aktiv PCIe 4.0 x16 (Retail)

sem izbral cenejšo matično:
ASRock AMD B550 So.AM4 Dual Channel DDR ATX Retail

ali je to dobra izbira oz je bolje da grem nazaj na Gigabyte Aorus Elite (45,00 eur dražja) oz katero drugo?
za to razliko bi morda vzel 32 GB RAM?

ali je PSU 450W dovolj za to sestavo?

ali je veliko bolje če dodam - 550 Watt Corsair Netzteil RM550X ATX Modular (80+Gold?

To je to:

https://www.mindfactory.de/shopping_car...



hvala

LP

FireSnake ::

Procesor ni požrešen. Vsaka matična je zanj dovolj dobra (napajalni del).
Ti moraš gledat samo, da ti priključki na matični ponujajo to, kar ti želiš (če imaš kakšne posebne želje).
Če posebnih želj nimaš je odgovor: seveda.

32GB RAMa, če kdaj, potem zdaj. Ker so cene ugodne (koliko gledam je RAM trenutno edina stvar, ki je poceni).

Napajalnik: za obstoječi sistem več, kot dovolj.
Grafična ob špicah ne spije več, kot 115W.
Vprašaj se samo, če boš v prihodnje vtaknil notri v čurunalo kaj bolj požrešnega.
S tem, da če bi procesor (primer) zamenjal iz 65W TDP na 105W TDP bi tole še čisto lepo šlo skozi.
Hudič bi bil, če bi si omislil kakšno 300W grafično + 105W TDP procesor. Pol bi pa tole dihalo na škrge.
Za trenutni sistem je 450W bolj optimalna izbira (ker imajo ob določenem % obremenitve napajalniki najboljše izkoristke).
Kot omenjeno pa se vprašaj kaj želiš v prihodnje? Odgovor na to vprašanje pa veš samo ti.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Han ::

Glede na zasoljeno ceno slabšega 450W Be Quiet brez pomisleka rajši RM550X ali FOCUS-PX-550, plato pa B550 Aorus Elite V2 (AX model, če rabiš WiFi) ali npr. MSI MPG B550 Gaming Plus.

DeusB ::

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

kateri build priporočate in zakaj prosim. Predvsem za igre.

Han ::

Pri obeh zamenjaj preslaboten CPU hladilnik, povprečen SSD in napajalnik. Za igre sta enakovredna.

DeusB ::

HM, CPU Hladilnik mogoče res, vendar ne mislim navijat, tako da bo po moje opravil delo.
povprečen SSD? razlika v z boljšim se mi bo poznala v čem? + cena
kaj pa napajalniku fali? 700W 80+ gold? edino kar mu manjka je modularnost, vendar je ne rabim

Han ::

Boljši SSD, npr. Transcend 220S ali Samsung 970 EVO, bo seveda malenkost dražji, hitrejši in načeloma bolj zanesljiv.

Ne vem, kaj vidite v Be Quiet napajalnikih, če so na voljo boljši in tišji za enako ali nižjo ceno...

Nazarak ::

DeusB je izjavil:

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

kateri build priporočate in zakaj prosim. Predvsem za igre.



Sam bi na tvojem mestu dal notri i9 9900k za enak denar. Načeloma tam tam trenutno v igrah a se procesor dosti manj muči saj ima večjo zalogo jeder na razpolago.
Vir:

Če bi sam sestavljal računalnik za gaming bi namesto 380€ za CPU in 300€ za GPU namenil 200€ za CPU in 500€ za GPU. Drugo je če mislis streamat.

gregor ::

PC-ja ne bom nadgrajeval, bo ostali isti cca 10 let ;)
tega, ki ga imam sedaj in mi je na njem očitno crknila plata, je star 8 let

sem sedaj malo spremenil, tako kot ste napisali:

32 GB RAM
druga matična
drug napajalnik
dodal sem 4TB disk, ne vem zakaj ni bil več v košarici

https://www.mindfactory.de/shopping_car...



kaj je boljše, RM550X ali FOCUS-PX-550?
cena je skoraj identična

za grafe RX 5500 XT pa piše da več niso dobavljive? kaj drugega priporočate?

hvala

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

gregor ::

očitno wd blue 4TB disk tudi ni več na zalogi :'(
ne vem kako imajo to urejeno, vsako sekundo je drugače

kateri drugi 4TB je vredu, morda ta:
https://www.mindfactory.de/product_info...

LP

Han ::

Corsair ima večji in tišji ventilator, IronWolf je nekoliko bolj glasen, sicer ok, grafično vzameš RX 570 z bolhe za 70 eur ali Gigabyte 5500 XT pri Anni.

https://anni.si/graficne-kartice/grafic...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Hair ::

Koliko pa dejansko slišite ventilator od napajalnika?
Pri meni so daleč najbolj hrupni ventilatorji, ki so prišli na Zalman ohišju in jih bom v kratkem zamenjal.

Ko smo ravno pri tem... a kdo ve, kje dobit pretvornike iz 4 na 3 pine za ventilatorje. Be Quiet imajo 4 pinski priklop, vent-management system na ohišju pa 3 pinskega.
Se mi zdi, da bi bilo najlažje rešit samo z vmesnimi kosi, če to obstaja.
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Han ::

Decibeli se seštevajo... A ne dela, če ga priklopiš na 3-pin header?

Han ::

Hair ::

Han je izjavil:

Decibeli se seštevajo... A ne dela, če ga priklopiš na 3-pin header?

Ni kompatibilen priklop - je plastika okrog treh pinov in 4ih ne spravim notri.

Pri meni je tako, da ostalih ventov skoraj ne slišim, če ugasnem tiste od ohišja (dark rock 4, 2 dodatna bequiet 12mm, rtx 3070), ti od ohišja pa so zelo glasni, sploh če grejo na max. Ni dvomov, da so glavni vir hrupa.
Je pa res, da sem vzel relativno zelo poceni Zalman ohišje že z mislijo, da bom menjal ventilatorje.
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hair ()

Han ::

Jaz bi dal notri Arctic Silent, ker so relativno poceni in kvalitetni, poleg tega imajo imajo 3-žilni konektor.

gregor ::

Han, hvala za odgovore.

Bom še malo počakal, morda pa se 5500 xt spet pojavi, kot tudi wd blue. Ali ta grafa v rangu 200 eur nima prave konkurence?

Ker bi se rad izognil, da kupujem pri več trgovinah. Se mi ne da s tem ukvarjati. :)

Vedno bolj kaže, da bom nabavil po novem letu. Bom videl.

LP

Han ::

Oboje bo prišlo nazaj. Realna vrednost te grafične je sicer okrog 150 eur, konkurenčna ji je GTX 1650 Super.

blackRa ::

Pozdravljeni.

Odločam se za nakup novega PC-ja, saj je trenutni že precej star. Ker že dolgo časa nisem kupoval namiznega računalnika, sem na začetku želel že sestavljen PC. Medtem berem forume in vidim, da vas velika večina kupuje računalnike po delih oz. komponentah, saj se bolj splača. Zaradi tega bi tudi jaz vzel po delih.
Ker nisem prav strokovnjak kar se sestave računalnika po delih tiče, bi prosil za pomoč pri izbiri komponent.
Torej:
-Klasični računalnik za osebno uporabo, da delujejo aplikacije brezhibno
-Vredu bi blo, da laufa tudi kakšna manj zahtevna igra
-Max znesek kar bi dal za vse komponente je tam do 900€

Vidim, da vas veliko naroča preko funtech.
Zanima me kako je glede te opcije "Sestava komponent" - 26€
Se jim da glede tega zaupat? Saj sem po forumih tudi zasledil, da so nekateri dobili PC, ki nato čez čas ni deloval kot bi moral

dxx ::

Nič bat. Bo delal kot mora. Tudi določen procent ljudi ki ga sestavi sam ima težave, da ne deluje po pricakovanjih. Večinoma je problem med ekranom in stolom, hehe.

Hair ::

Ni tako enostavno sam sestavit, kot nekateri govorijo. Jaz sem pol dneva porabil, da sem ugotovil, da mi 2 od 4 RAM palčk ne delujeta, ker sem preveč zategnil hladilnik od procesorja :D (wtf??) haha
p.s. Han, hvala, bom pogledal
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hair ()

Han ::

Ker RTFM nihče več ne prakticira... :P;)

Hair ::

IRTFM-MFT (many f times) :D
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

dxx ::

Konja kuje naj kovač....

Hair ::

Ja, se strinjam... Pa sem solidno tehnično podkovan. Nikakor ni bilo vredno 26 eur :D
Da ne govorim o tem, da kupiš modularen napajalnik, potem moraš pa odklopit vse kable, odšravfat napajalnik in ga celega vzet ven, če želi dodati še en kabel :D
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

fopi ::

fopi je izjavil:

Gledal sem reviewe in mislim da bi moralo laufati na

Radeon RX570/RX580
Geforce GTX 970/1060

Cene rabljenih so vse okrog 100 eur na bolhi. Kaj od tega RX580, GTX970, GTX 1060 je najboljše za 100 eur?

Kako se pa s temi primerja GTX1650?

Rad bi igral igro, lahko na manjših setingih, ne morem pa dati 300-400 eur za grafično.

Hvala.



Ok, pravite, da je boljše začeti iz nule.
Rabim računalnik primarno za office in podobne zadeve. Kdaj pa kdaj se zmontira kak video. Rad pa bi, da bi kupil tudi rabljeno grafo in da bi šlo igrati Flight Sim 2020 na 1080p na low-srednjih nastavitvah.
Budget je tam nekje cca 600 EUR.

Hvala.
««
1016 / 1134
»»