» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
993 / 1131
»»

hojnikb ::

Horas je izjavil:

pa ka je z vami pa 3300x? pa 3100x?? raje potem če že 2600.

če ga dobiš, je 3300x dejansko zelo smiseln gaming cpu.
#brezpodpisa

mailer ::

Matejjjjj je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Ko bo lockdown sveta se verjetno ne bo splačalo kupit. Bojda se bo zaprlo počasi vse in se vidimo spomladi. Srečno vsem!


čakalna doba za passata iz tovarne je že več kot eno leto... kj šele bo..
Za tiste, ki ga naročijo je bolje, da jih nategujejo dlje časa.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

tikitoki ::

D3m je izjavil:

Če mu sestavim nekaj, kar bi bilo vsaj malo hitrejše sem že na slabih 540 EUR brez Win10 in podpore.


Ce mu za 540 eur nisi sposoben sestaviti nekaj konkretno boljsega iz nemcije. pol ne vem kaj delas v komercjali.

D3m ::

Ne gledam nemčije.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

Predvsem išče prodajne številke, da je pol dodatek pr plači :))

Torej iščemo gamer škatlo za ~500€?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

D3m ::

Evo.

eSport mašina za Fortnite in podobno :)

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

globoko grlo ::

Res ne vem kaj vas moti pri 3300x razen tega, da ni dobavljiv :)

3100 je mal slabši, pa še vedno spodoben. Še I7 4xxx laufa špile čist solidno z eno povprečno grafo, tko da nehte nabijat!!!
Pa tut če ma 8 GB rama za začetek, ne bo noben crknu.

Otroc, probejte razumet omejitve, pol pa sestavte kj.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

MrStein ::

Hja, to je ko naletiš na fanboye, prodajalce, navdušence in podobne, pa ti prodajo izdelek za prvo mesto na svetovni lestvici.

Za "povprečno" uporabo je PC za 400 ali celo 300 EUR čisto dovolj. Če rabi 3D igre, pač malo več.
Pač ne bo igral Crysis 4 na full detajlih.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

nerro32 ::

Verjetno je glede cpu-ja najprimernejša izbira res 3100 + rabljena grafična v vrednosti 70-100eur (gtx 1060). Pač ne bo pro gejmerska kišta, bo pa vseeno dobra mašina za srednjo šolo in še dlje.

Se pravi:
cpu ryzen 3 3100 - 104eur,
ugodna matična b450 - 63eur / še bolje bi bilo se stegnit za dobrih 20 eur po b550 za prihodnje nadgradnje, če misliš, da bo to v prihodnosti potrebno.
RAM teamgroup elite 2x8gb 3200 - 61eur
HDD 1TB - 38eur
SSD kakšen kingston a2000 ali Crucial P2 250gb - 40eur / lahko tudi samo en malo večji SSD brez HDDja.
ohišje - 40eur
PSU - be quiet pure power 11 500w gold - 77eur

Pa ostane 75eur za rabljeno grafično. To so približne cene s funtecha. Ali pa psu vzameš system power 9 bronze za 20 eur manj, pa ostane malo več (za grafično ali b550 matično). Lahko se s podobnimi komponentami poigraš tudi na nemških straneh, da vidiš koliko bo tam ceneje. Če pa je nova grafična tudi pogoj, potem pa bo treba še bolj stisnit, kot je to narejeno pri predlogu na prejšnji strani :)

MrStein ::

nerro32 je izjavil:


HDD 1TB - 38eur
SSD kakšen kingston a2000 ali Crucial P2 250gb - 40eur / lahko tudi samo en malo večji SSD brez HDDja.

To je 80 EUR, za 80-100 EUR se že dobi 1TB SSD.
Potem ne rabi deliti, sortirati podatke, pa skakati, če se SSD napolni itd.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tikitoki ::

Sem to ze napisal, a nekateri vztrajajo pri nesmislih.

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

nerro32 ::

Se strinjam, zato sem pa dopisal, da lahko 1 večji SSD, tako da ne vztrajam pri nobenih nesmislih - budget je jasno postavljen, DO 500eur, zdaj pa dodaj 20-30 eur tukaj, 20 eurov tam, pa smo že na 550 eur, takoj 10% čez postavljeno mero. Če lahko @tey007 povišaš budget za omenjene predloge, seveda toliko bolje.

D3m ::

nerro32 je izjavil:

Se strinjam, zato sem pa dopisal, da lahko 1 večji SSD, tako da ne vztrajam pri nobenih nesmislih - budget je jasno postavljen, DO 500eur, zdaj pa dodaj 20-30 eur tukaj, 20 eurov tam, pa smo že na 550 eur, takoj 10% čez postavljeno mero. Če lahko @tey007 povišaš budget za omenjene predloge, seveda toliko bolje.


Saj jo je že prvotno izbral.
|HP EliteBook|R5 6650U|

tikitoki ::

Menda se lahko sam odlcpoi, ali bo doplacal za 16 GB RAM, 1 Tb SSD, al in kaj bo oklestil.

nerro32 ::

Na Mindfactory še grafično stisneš poleg :) pa spet - boljše bi bilo z večjim diskom in boljšim napajalnikom.

D3m ::

Poštnina.
|HP EliteBook|R5 6650U|

facepalm ::

Jaz mu lahko prodam pc z ryznom 3400g/16gb/256gb za 220€;) Po potrebi dokupi graficno in hdd pa ima pc za budget.

Je pa res, da ni garancije;)

D3m ::

Eden boljših predlogov.
|HP EliteBook|R5 6650U|

globoko grlo ::

ja to bi bllo res dBest, pa rabljena grafa :)

sej če maš 450 plato mogoče še jest kupm :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

Plata je zal budget a320:)

D3m ::

Nič zato.
|HP EliteBook|R5 6650U|

mtosev ::

No upgrade. :D
Mi je zanimivo, da ljudje šparajo 15e na plati in pol kupijo jajc plato. B450 so 62e
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Horas ::

facepalm je izjavil:

Plata je zal budget a320:)


kr naj ti bo žal pa še nick maš tapravi:))
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

petron ::

nerro32 je izjavil:

Na Mindfactory še grafično stisneš poleg :) pa spet - boljše bi bilo z večjim diskom in boljšim napajalnikom.


Koliko je poštnina v tem primeru?
10€ komponente + 10€ škatla

D3m ::

Ohišje gre posebej.
|HP EliteBook|R5 6650U|

tikitoki ::

Pc ohišje dobiš rabljeno za bolhi od 5 eur dalje. Če vprašaš pravo osebo, verjetno tudi zastojn.

Za prihranjen denar lahko raje kaj nadgradis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

facepalm ::

Horas je izjavil:

facepalm je izjavil:

Plata je zal budget a320:)


kr naj ti bo žal pa še nick maš tapravi:))

Kupil sem jo za 15€. Cel PC me je stal 115€ + lastno ohisje z napajalnikom + ips monitor 80€. Torej za under 200€ imam pc, ki celo poganja gta5 na medium s 60+fps.
Tako da no facepalm:))

FireSnake ::

mtosev je izjavil:

No upgrade. :D
Mi je zanimivo, da ljudje šparajo 15e na plati in pol kupijo jajc plato. B450 so 62e


Meni je bolj zanimivo kako vsi mislijo, da res vsi (ostali) rabijo plošče za navijanje in ne vem kaj vse še.
A navija manj kot 1% ljudi. tudi vse ostale pritikline so stran vržen denar, če ne rabiš.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

facepalm ::

Meni je zanimivo to, da so nekateri pripravljeni odsteti dodatnih 50% zato, da kupijo future proof plato, ki bo podpirala se dve generaciji cpujev. A ni bolj smotrno kupiti ceneje tisto kar trenutno rabis, ob prihodnji nadgradnji pa kupis se novo plato, katera bo verjetno boljsa od stare?
Ekonomsko si verjetno tam tam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

tikitoki ::

Delanje nepotrebnih smeti ni racionalno vedenje.

FireSnake ::

facepalm je izjavil:

Meni je zanimivo to, da so nekateri pripravljeni odsteti dodatnih 50% zato, da kupijo future proof plato, ki bo podpirala se dve generaciji cpujev. A ni bolj smotrno kupiti ceneje tisto kar trenutno rabis, ob prihodnji nadgradnji pa kupis se novo plato, katera bo verjetno boljsa od stare?
Ekonomsko si verjetno tam tam.


Z AM4 si trenutno pokrit. Pa ne rabiš kupiti najdražje.
Sploh tisti, ki so AM4 kupili že dolgo nazaj, se jim lahko samo smeji.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

facepalm ::

Sej tudi tisti, ki je kupil na zacetku a320 plato je lahko upgradeal vse do 3. generacije. Ce si danes na gen3 a je itak smiselno preskociti serijo 5000 in nato skociti na ddr5 train.
Danes je pri amdju neumno kupovati "futureproof" ker se obeta izid novega podnozja.
Torej nekdo, ki je pred tremi leti kupil a320 plato za 50€ in ne navija je pravi ekonomski zmagovalec.

Kar se tice proizvedene smeti.. saj po uporabi maticno in cpu "recikliras". Prodas ju namrec nekomu, ki bi tako ali drugace neki kupil. Npr jaz sem kupil rabljeno maticno namesto nove.

D3m ::

facepalm je izjavil:

Sej tudi tisti, ki je kupil na zacetku a320 plato je lahko upgradeal vse do 3. generacije. Ce si danes na gen3 a je itak smiselno preskociti serijo 5000 in nato skociti na ddr5 train.
Danes je pri amdju neumno kupovati "futureproof" ker se obeta izid novega podnozja.
Torej nekdo, ki je pred tremi leti kupil a320 plato za 50€ in ne navija je pravi ekonomski zmagovalec.

Kar se tice proizvedene smeti.. saj po uporabi maticno in cpu "recikliras". Prodas ju namrec nekomu, ki bi tako ali drugace neki kupil. Npr jaz sem kupil rabljeno maticno namesto nove.


Že gledaš proti 5000 seriji ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

mtosev ::

FireSnake je izjavil:

mtosev je izjavil:

No upgrade. :D
Mi je zanimivo, da ljudje šparajo 15e na plati in pol kupijo jajc plato. B450 so 62e


Meni je bolj zanimivo kako vsi mislijo, da res vsi (ostali) rabijo plošče za navijanje in ne vem kaj vse še.
A navija manj kot 1% ljudi. tudi vse ostale pritikline so stran vržen denar, če ne rabiš.

O really? Pa res gospa kateri sem nadgradil komp na b450 in 2200g bo res navijala komp. Čestitke, da si čisto zgrešil point. Si mogoče razmislil, da b450 out of the box podpira 2200g cpuje, a320, b350, pač ne brez bios updata oz je odvisno od revizije matične in če pride iz tovarne z novejšim biosom. Dobiš plato brez novega biosa in če nimaš starejšega am4 cpuja si v riti. Ali pač kupiš plato z native podporo za cpu kot npr b450. Aprila 2019 pa je tudi bilo manj updajtanih plošč kot sedaj. A320/b350 bi bil nesmiselen nakup proti a320. B450 plata pa ima še 4 ram slote.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

facepalm ::

V tvojem primeru je bilo smiselno dodati tistih 15€ za b450.
Tudi sam ne bi nikoli kupil nove a320, ce dobim za dodatnih 15€ b450.
Jaz jo imam zgolj zato, ker sem jo dobil skoraj senkano ter z najnovejsim biosom.

D3m ::

Sedaj imaš pa A520 :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

FireSnake ::

mtosev je izjavil:

FireSnake je izjavil:

mtosev je izjavil:

No upgrade. :D
Mi je zanimivo, da ljudje šparajo 15e na plati in pol kupijo jajc plato. B450 so 62e


Meni je bolj zanimivo kako vsi mislijo, da res vsi (ostali) rabijo plošče za navijanje in ne vem kaj vse še.
A navija manj kot 1% ljudi. tudi vse ostale pritikline so stran vržen denar, če ne rabiš.

O really? Pa res gospa kateri sem nadgradil komp na b450 in 2200g bo res navijala komp. Čestitke, da si čisto zgrešil point. Si mogoče razmislil, da b450 out of the box podpira 2200g cpuje, a320, b350, pač ne brez bios updata oz je odvisno od revizije matične in če pride iz tovarne z novejšim biosom. Dobiš plato brez novega biosa in če nimaš starejšega am4 cpuja si v riti. Ali pač kupiš plato z native podporo za cpu kot npr b450. Aprila 2019 pa je tudi bilo manj updajtanih plošč kot sedaj. A320/b350 bi bil nesmiselen nakup proti a320. B450 plata pa ima še 4 ram slote.


Ja, res.
Kaj ima "tvoja gospa" s tem o čemer govorimo (če že govoriš o bistvu)?
Zakaj bi na čim cenejši konfiguraciji rabil 4 RAM reže?

A320/b350 bi bil nesmiselen nakup proti a320.

Brez komentarja. Ti bi o "bistvih"?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

mtosev ::

Med b450 2 slot in 4 slot plato je bilo razlike manj kot 15eur. Na vsoto 230eur bi se 15eur res poznalo ja.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

FireSnake ::

Še enkrat: štiri reže so prednost, zakaj že?
Sploh pri sistemu za 230€ (pa posebej se je poudarilo, da je denar problem).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

mtosev ::

Sorry jaz ne šparam 15eur, če lahko maš 4 slote za drobiž in kakšen pci-e slot več. Če pa ti pomeni teh 15eur tolk pa vzameš z manj sloti. Meni je vseeno.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

facepalm ::

Ce bi jaz sestavljal budget pc za starejso osebo, bi tistih 15€ raje investiral v hitrejsi/vecji ssd ali ram. Pac v tisto kar bo uporabnik opazil/izkoristil.

mtosev ::

8gb 3000mhz gskill ji je čisto dovolj. Vse drugo razen rama, plate in cpuja je imela od prej.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

facepalm ::

mtosev je izjavil:

8gb 3000mhz gskill ji je čisto dovolj. Vse drugo razen rama, plate in cpuja je imela od prej.

V tem primeru pa res ne potrebuje 4 slotov. Ampak ok. 15€ za manj komplikacij s kompatibilnostjo apuja je smiselno. Dvomim pa da bo uporabnik kadarkoli opazil razliko med to plato in 15€ cenejso a320.

tikitoki ::

Imas tudi vec USB vhodov, ki velikokrat prav pridejo oz. odvisno od potreb. Jaz sem ze imel tezave s premlo USB vhodi in je boljse dati 10 EUR vec in meti mir.

MrStein ::

facepalm je izjavil:

Ce bi jaz sestavljal budget pc za starejso osebo, bi tistih 15€ raje investiral v hitrejsi/vecji ssd ali ram. Pac v tisto kar bo uporabnik opazil/izkoristil.

To je že bilo omenjeno: večina uporabnikov ne nadgrajuje. Če že, kvečjemu nekaj očitnega, kot HDD->SSD
Potem pa ima ta PC 5 ali več let in potem zamenja vse.

To je tako, kot če bi na avtu menjal motor ali menjalnik. Nekaj "čudakov" to res počne, drugi pa vozijo avto dokler gre (10-20 let, odvisno) in potem novega kupijo (ne nujno "novega", lahko je tudi rabljen).

Kar se tu eni igrajo, je hobi. Tega večina ne počne.

Vse te ideje "ta malenkost mi bo prav prišla čez 3 leta" so brezveze. Če nujno rabi več RAM-a, bo pač stara dva modula vzel ven.

Še enkrat, niso vsi "hobi eletroniki", da bi šarili po PC-ju ves čas.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Endorino ::

zakaj je m.2 disk cenejši ? kje tiči fora? če je za stacionarca ki laufa 24/7 slabše vzet m.2 ?
https://www.mimovrste.com/ssd-diski/cru...
.
https://www.mimovrste.com/ssd-diski/cru...

Argica ::

ker gre vse v to smer in se jih več naredi/proda?

MrStein ::

QLC je cenejši kot TLC
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Twixz ::

Pozdrav,

zdaj ker so cajti takšni kot so in izgleda da bo ravno takrat, ko bom zaštartal z nakupom nove kište, vse skupaj upočasnilo. Skratka, plan je do božiča imeti pri sebi novo kišto.
To temo spremljam že nekaj časa in mi je jasno, da Ryzen bo moj naslednji procesor (čeprav sem že 20 let na Intelu), grafična še nisem ziher (ker, kolikor sem spremljal bo še nekaj prišlo ven glede tega) ostalo pa nisem nekaj vešč.
Sestavljal še nekaj nisem, čeprav sem se pa nekako naučil katere informacije so pomembne.
Budgeta imam do 1200€, kišta bo namenjena uporabi za gaming (80%), avdio/video (10%), administrativna dela (10%). Igralo se bo to kar pač mladina zdaj igra (Fortnite je top of the list, Minecraft, LOL, etc.) in pa tudi ostale igre. Če je kdo tako prijazen, prosim da mi naredi neko konfiguracijo (lahko tudi brez grafične, če je res vse še tako v zraku). Računalnika se ne bo nadgrajevalo je pa cilj, da bo v uporabi vsaj 3-5 let.
Funtech vem da sestavi kišto, se je njim tudi kaj podaljšal rok dobave?

Hvala za vse informacije in lep pozdrav!
««
993 / 1131
»»