» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
992 / 1131
»»

D3m ::

Lahko še malo počakaš samo je vedno loterija.

Pride kak cunami ali poplave v Malezijo in Tajvan in se polprevodniki podražijo v stratosfero ali pa, če bo zaradi korone trpela logistika in povpraševanje bodo cene logično šle v nebo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Senior Dev ::

Ko bo lockdown sveta se verjetno ne bo splačalo kupit. Bojda se bo zaprlo počasi vse in se vidimo spomladi. Srečno vsem!
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Wad@ ::

Po dolgem času je prišla potreba po nečem novem, in ker sem čisto ven iz trenda, bom najprej povprašal tukaj, da dobim vsaj usmeritev kam.

Računalnik bi predvsem uporabljal za vsakdanje domače zadeve, databaze,...in mogoče kakšno igro, kar pa zna bit že problem, če nabavim 1440p ali 4k monitor. Najverjetneje bosta v prihodnosti na PC povezena 2 (eden FHD).
Druga stvar, ki mi je precej pomembna, je tišina, tako da vsaj pri grafični bom preveril glasnosti ventilatorjev.

Tako na hitro po preletu par web strani mislim nekaj v tej smeri:

ryzen 5 3600 + dober hladilnik
32gb rama (koliko je pomembno kakšen, latence..?)
matična (pojma nimam še)
disk ssd - dovolj imam 256 ali 512gb: spet, kakšen. Sata, nvm.e, pci-e?
grafična: nekaj v mid range (200-300e npr)

Ostalo imam. Napajalnik je 750W gold in bi moral biti več kot OK.

globoko grlo ::

Če ti ni panike met rabljeno grafo, pol kup rableno 2080 :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

kuall ::

Wad@ jaz sem podobno konfiguracijo kot jo ti iščeš kupil nedavno: 4k monitor, tih računalnik. okoli 2k€ eur pride vse skupaj, vpraš majstra na funtech (piši email), meni je pravilno svetoval.

smoki ::

Sigurno sta že najmanj dve desetletji, kar sem nazadnje kupoval računalnik, potem je bil vedno služben laptop, kar sem pač dobil. Tak da nimam pojma o pojmu, tud nisem iz kakega računalniškega foha.

Po dolgem času mislim nabavit desktop PC, pretežno za mulce, od teh službenih laptopov sem malo zafrustriran, ker so imeli tipično neko intelovo onboard grafiko in potem ni delala nobena pametna igra. :)

Skratka, iščem računalnik za splošno rabo, pa tudi gaming. Ker sem iz starih časov, ne rabim grafike neke strašne resolucije, za 4K mi dol visi. Želim pa vseeno, da bi spodobno delale nove igre.

Budget sem si zamislil tam nekje do 900 € (za škatlo brez monitorja in ostale šare).

Približno kako konfiguracijo bi mi svetovali za ta dnar?

Hvala,
S.

celje ::

kuall je izjavil:

Wad@ jaz sem podobno konfiguracijo kot jo ti iščeš kupil nedavno: 4k monitor, tih računalnik. okoli 2k€ eur pride vse skupaj, vpraš majstra na funtech (piši email), meni je pravilno svetoval.



Kaka 2k? Za to kar je on opisal max 800 eur brez monitorja.

kuall ::

možno, jaz pravim koliko je mene prišlo. Za tišino se plača mau več.

celje ::

Mogoce so te malo ---------------?

Wad@ ::

No OK. Torej približno v pravo smer ciljam..bom še kakšen review prebral in recimo, da bo.

Gutjerez ::

Namen je kupit vodno hlajenje. Pa me zanima če ima kdo kake izkušnje. Bolj priporočljivo z dvema ali tremi ventilatorji.
v mislih nekaj takega. ohišje je zadosti veliko (Be quiet! Dark Base 700)
https://www.mimovrste.com/pc-modding-in...
ali
https://www.mimovrste.com/pc-modding-in...
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

snipex ::

Pozdravljeni,

Bi mi lahko prosim pomagali pri sestavi računalnika, ki bo primarno uporabljen za AutoCad, arcGis oz arcMap in Matlab.
Računalnik mora imeti vsaj 16Gb RAM-a.
Nekako ciljam na ceno okrog 700€ ampak mi boste vi povedali če je to uresničljivo :)

Hvala

FireSnake ::

Je, je uresničljivo.
Si pogledal kaj nazaj za sisteme okoli Ryzen 5 3600?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Matejjjjj ::

Senior Dev je izjavil:

Ko bo lockdown sveta se verjetno ne bo splačalo kupit. Bojda se bo zaprlo počasi vse in se vidimo spomladi. Srečno vsem!


čakalna doba za passata iz tovarne je že več kot eno leto... kj šele bo..

Care87 ::

Pozdravjeni kaj pravite na naslednje komponente? Ostalo imam tako da bi samo to nadgradil (400-450€ max) https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

Care87 je izjavil:

Pozdravjeni kaj pravite na naslednje komponente? Ostalo imam tako da bi samo to nadgradil (400-450€ max) https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...
Uporablja se za gaming
ASUS PRIME B460-PLUS i5-10400F 2.90GHz NOCTUA NHD-14 32GB DDR4 RX 5600XT
120GB SSD,2TB WD Green
OS Windows 10 Pro 64-bit

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Care87 ()

111111111111 ::

Prosim za pomoč.

Budget 1200€ + DDV.
Kišta + 2x monitor + tipkovnica + miška. Narejeno za igranje iger.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

FireSnake ::

Care87 je izjavil:

Pozdravjeni kaj pravite na naslednje komponente? Ostalo imam tako da bi samo to nadgradil (400-450EUR max) https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

Care87 je izjavil:

Pozdravjeni kaj pravite na naslednje komponente? Ostalo imam tako da bi samo to nadgradil (400-450EUR max) https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...
Uporablja se za gaming



Jaz bi vzel 3600 (ne 3600X) in hitrejše RAM-e.
Najmanj 3200 CL16. Imaš tudi 3600 variante.
Povezav do pomnilnika imaš v tej temi (s konfiguracijami R5 3600) "na tone". ;)

111111111111 je izjavil:

Prosim za pomoč.

Budget 1200EUR + DDV.
Kišta + 2x monitor + tipkovnica + miška. Narejeno za igranje iger.


Torej jurja in pol (konfiguracija pa iz glave, tega imaš v tej temi par strani nazaj koliko hočeš):
- R5 3600 (mogoče 3700X zdaj, ko se je pocenil),
- 650W Gold napajalnik,
- B550 matično,
- Radeon 5700XT (grafično lahko priredimo, ko bomo videli kak monitor želiš. Pridejo pa ta mesec nove grafe zato se splača malenkost počakati)

Za monitor imaš posebej temo:
Kateri Monitor ?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Care87 ::

FireSnake je izjavil:

Care87 je izjavil:

Pozdravjeni kaj pravite na naslednje komponente? Ostalo imam tako da bi samo to nadgradil (400-450EUR max) https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

Care87 je izjavil:

Pozdravjeni kaj pravite na naslednje komponente? Ostalo imam tako da bi samo to nadgradil (400-450EUR max) https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...
Uporablja se za gaming



Jaz bi vzel 3600 (ne 3600X) in hitrejše RAM-e.
Najmanj 3200 CL16. Imaš tudi 3600 variante.
Povezav do pomnilnika imaš v tej temi (s konfiguracijami R5 3600) "na tone". ;)

111111111111 je izjavil:

Prosim za pomoč.

Budget 1200EUR + DDV.
Kišta + 2x monitor + tipkovnica + miška. Narejeno za igranje iger.


Torej jurja in pol (konfiguracija pa iz glave, tega imaš v tej temi par strani nazaj koliko hočeš):
- R5 3600 (mogoče 3700X zdaj, ko se je pocenil),
- 650W Gold napajalnik,
- B550 matično,
- Radeon 5700XT (grafično lahko priredimo, ko bomo videli kak monitor želiš. Pridejo pa ta mesec nove grafe zato se splača malenkost počakati)

Za monitor imaš posebej temo:
Kateri Monitor ?

Kaj pa navijanje procesorja se pozna kaj pri igrah, ker imam noctuo nhd-14 pa bi mal navil če se splača sploh
ASUS PRIME B460-PLUS i5-10400F 2.90GHz NOCTUA NHD-14 32GB DDR4 RX 5600XT
120GB SSD,2TB WD Green
OS Windows 10 Pro 64-bit

D3m ::

Se ne splača.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FireSnake ::

Moj nasvet: turbo so zdaj že tako dodelali, da se ne splača.
Pa to ti govorim kot zagrižen navijalec (njega dni sem navil vse, kar se je dalo).

Če res vsak FPS šteje, potem se načeloma splača. A gre poraba gor, ne sme ti bit mar za glasnost, pomisliti je treba na življensko dobo in še kaj bi se našlo.

Splača se "timinge" na RAM-u malo zategniti. Tam boš malenkost pridobil (kak FPS) a nič izgubil (ker RAM se ne greje).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Care87 ::

Igre igram na 1920x1080.Grafika v igrah mi ni glih pomembna samo da tekoce deluje.
ASUS PRIME B460-PLUS i5-10400F 2.90GHz NOCTUA NHD-14 32GB DDR4 RX 5600XT
120GB SSD,2TB WD Green
OS Windows 10 Pro 64-bit

globoko grlo ::

1080p bomo hmal direkt s telefona igral :)

Zdej je resn gaming samo od 4K naprej!
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

FireSnake ::

Kaj je to resen gaming?
To, da živiš od tega?

To, da za tako zvani "resen gaming" rabiš 4k je bedarija.
Sploh zato, ker tisti, ki želijo resno igrati (kar koli že to pomeni) rabijo hitrost.
Vsekakor pa v tvojem primeru ni potrebno navijati.

@Care87: v tem primeru bo to, kar sem ti svetoval dovolj dobro. Če ne že malo preveč.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

IcyFox ::

Zdravo, eno hitro vprašanje. V kolegov komp bi rad vgradil Dark Rock Pro 4,a je mala težava s cooler clearancom. Case je Sharkoon TG4 (ki ima max velikost 16 cm), rock pa je visok 16.8 cm. Ima kdo izkušnje s tem casom, bi vseeno šel v ta case? Hvala

tikitoki ::

IcyFox je izjavil:

Zdravo, eno hitro vprašanje. V kolegov komp bi rad vgradil Dark Rock Pro 4,a je mala težava s cooler clearancom. Case je Sharkoon TG4 (ki ima max velikost 16 cm), rock pa je visok 16.8 cm. Ima kdo izkušnje s tem casom, bi vseeno šel v ta case? Hvala


Ce ne montiras stranice, seveda.

celje ::

Luknja bo tudi delovala :)

Gutjerez ::

IcyFox je izjavil:

Zdravo, eno hitro vprašanje. V kolegov komp bi rad vgradil Dark Rock Pro 4,a je mala težava s cooler clearancom. Case je Sharkoon TG4 (ki ima max velikost 16 cm), rock pa je visok 16.8 cm. Ima kdo izkušnje s tem casom, bi vseeno šel v ta case? Hvala


torej ne vzameš dark rock pro 4 ampak nekaj primernega kar bo šlo not. in problem rešen
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

FireSnake ::

Gutjerez: se tebi zdi, da si uporabiku pomagal in mu odgovoril na vprašanje?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

yayo ::

lahko tudi z brusilnikom znižaš D Rock za 5-10 mm ;)

Gutjerez ::

FireSnake je izjavil:

Gutjerez: se tebi zdi, da si uporabiku pomagal in mu odgovoril na vprašanje?

Kot da ti vedno pomagaš??? Sem lepo vprašo glede vodnega hlajenja pa ni bilo odgovorov. Res da neumnih vprašanj ni. Ampak če imaš placa za 16cm pol nemoreš not dat 16.8 cm. Sem samo logicno odgovoro. To kar pa določeni pišete da luknjo rezat in podobno... smešno no. Zato tvoje vprašanje smatram kot nek posmeh. In nimaš prav. Zato drugič če ne pomagaš tudi ne pametuj
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

FireSnake ::

Človek je vprašal eno, ti mu pribiješ čisto nekaj tretjega.
Glede moje ne-pomoči tebi: kaj si si pa sam pogledal preden si vprašal?

Pa pomagati tukaj gori ni moja služba in obveza, ampak moja dobra volja.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Gutjerez ::

Razumljivo. Ampak je lepo napiso da je case 16cm. Torej not ne gre 16.8cm. Brez vrtanja in rezanja. Je pol lažje vzet enega ki gre not.

Glede vodnega hlajenja pa sem pogledo dosti stvari. V eni rubriki piše da ni rečeno da bi z tremi ventilatorji biu procesor kaj manj segret. Zato sem v dilemi. Ampak zato sem napiso da če ima kdo izkušnje s tem.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

luckysmiley ::

Pozdravljeni,

potreboval bi pomoč pri nakupu monitorja za grafično kartico rtx 2070.

Razmišljal sem med tema dvema monitorjema:
https://www.computeruniverse.net/en/aoc...
https://www.computeruniverse.net/en/aoc...

Manjšega (24'') ste že večkrat predlagali. Je 27 inčni (2560x1140) iste znamke boljša izbira ?

Hvala in lp

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

luckysmiley je izjavil:

Pozdravljeni,

potreboval bi pomoč pri nakupu monitorja za grafično kartico rtx 2070.

Razmišljal sem med tema dvema monitorjema:
https://www.computeruniverse.net/en/aoc...
https://www.computeruniverse.net/en/aoc...

Manjšega (24'') ste že večkrat predlagali. Je 27 inčni (2560x1140) iste znamke boljša izbira ?

Hvala in lp

Ali NUNO jabiš DANES. RTX 3070 pride ven čez dober teden. Raje se pripravi da boš kupil njo, saj bo ZAGOTOVO na nivoju 2080 TI, s ceno ki bi moral biti manj kot 2070 supper.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tey007 ::

Živjo.

Zanima me mnenje za tale računalnik: https://www.itdom.si/novi-rgb-gaming-fo...

Uporabljal bi ga 15 letnik za igranje iger in ostalo šolsko delo. Malo me skrbi CPU in dokaj malo RAM-a, vendar RAM se načeloma da dokupit. Nisem toliko v računalniških komponentah, da bi vedel, kaj je trenutno vredu za zgledno ceno.

Ni potrebno, da je kišta že sestavljena, možno je tudi po komponentah, budget je do 500EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tey007 ()

tikitoki ::

Po komponentah lahko dobis kja bolj spodobnega za 500 EUR.

manic ::

Mr.B je izjavil:

luckysmiley je izjavil:

Pozdravljeni,

potreboval bi pomoč pri nakupu monitorja za grafično kartico rtx 2070.

Razmišljal sem med tema dvema monitorjema:
https://www.computeruniverse.net/en/aoc...
https://www.computeruniverse.net/en/aoc...

Manjšega (24'') ste že večkrat predlagali. Je 27 inčni (2560x1140) iste znamke boljša izbira ?


Hvala in lp

Ali NUNO jabiš DANES. RTX 3070 pride ven čez dober teden. Raje se pripravi da boš kupil njo, saj bo ZAGOTOVO na nivoju 2080 TI, s ceno ki bi moral biti manj kot 2070 supper.


Človek sprašuje po monitorju in ne po grafični. Glede na napisano si že lasti 2070 in išče ustrezen monitor zanj. Jaz bi izbral 27" curved... 2070 je dovolj močna za 1440p gaming.

luckysmiley ::

Hvala obema za hitre odgovore, :)
kupujem cel racunalik. Bom pocakal na novo graficno in monitor bom raje uzel 27 inchni curved.
Lp

tey007 ::

tikitoki je izjavil:

Po komponentah lahko dobis kja bolj spodobnega za 500 EUR.


A bi bilo možno dobit kakšno iztočnico, katere komponente? Sem malo pregledal zadnjih nekaj strani te teme, pa vidim da običajno vsi sestavljate dražje računalnike (okrog 700EUR ali več), zato za budget do 500EUR res ne vem, kaj naj izberem oz. kako smiselno utežim komponente.

tikitoki ::

Kar bom napisla, bo verjetno rahlo preseglo 500 EUR, sam lahko priredis tak, da gre v tvoj budget. Ce lako dodas 50 al pa 100 EUR imas pa moznost, da zadevo se mal optimiziras in bo dlje casa aktualen PC.

Ryzen 3300X
16 Gb 3200 Hz RAM
Ne predraga maticna plosca, PSU in ohisje. Pri maticni pazi, da podpira stvari, ki jih rabis, pa PSU ne kupi najslabsega.
GPU lahko RX 570, 580, 5500 oz nVidia GTX 1650S.
Pa nek SSD, ki se pase v tvoj budget. Crucial MX500 je solidna izbira.

Tak build dobis za priblizno 500 EUR in bo RAKETA v primerjavi s tem, kar si pokazal.

Cez dober mesec bo Crni petek. Amazon primer si ravno zamudil in bos sigurno dobil zanimive popuste na komponente.

Glede na namen uporabe kupi kodo za Windows na Ebay, ceprav menda ni velike razliek, ce potem snames s travnika. Raje privosci mulcu normal PC za razliko v ceni:).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Care87 ::

ASUS PRIME B460-PLUS i5-10400F 2.90GHz NOCTUA NHD-14 32GB DDR4 RX 5600XT
120GB SSD,2TB WD Green
OS Windows 10 Pro 64-bit

globoko grlo ::

To kar je care napisal, edin 250GB SSD :)

Grafo tut če rabljeno kupiš, pa lahko še mal prišparaš.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

tikitoki ::

Tye007 ne kupi tega, pocakaj, da ti sestavi kdo, k ve kaj dela.

tikitoki ::

CPU je ok. Mal cenejsi, mal pocasnejsi. Bolsji p/p.

RAM hoces dve palcki, pika.

CE sestejes ceno SSDja in HDDja, nanese prakticno tolk, k je bil v akciji 1 Tb SSD. CE je to prevec, pa kupi pol tera SSDja. CE mu bo premalo, pa lahko dobi se kaksen 250 Gb spominski kljuc in bo imel se za datoteke okoli nost.

Kupi napajalnik s 5 let garancije.

Preveri cene. Vzami ali RX 580, al RX 5500 XT, al pa GTX 1650 S. Katerakoli od teh je cenejsa. RX 580 je malce bolj pozresna, ce ni konkrewtno cenejsa, vzemi eno imed drugih.

Maticno kupi z B550 al pa B450 chipsetom oz. preveri kje dobis najvec za svoj denar. Vcasih je smiselno dati mal vec.

Ohisje porabi staro. Ce nimas ima mogoce kaksen kolega. Lahko vprasas tudi pri drustvu DUH Casa. Ce spadas med socialno ogrozene, lahko celo cel PC dobis in mogoce sam nov GPU nov vtaknes in dodas RAM in SSD.

Zelo verjetno te bo prislo ceneje iz nemcije. Se posebaj v naslednjem mesecu, ce bos izkoristil katero izmed akcij. Pa nasi trgovci bodo tudi zaceli s crnim petkom utrujati oz. so ze zaceli.
SAm ti ves kako zelo se ti mudi.

Horas ::

pa ka je z vami pa 3300x? pa 3100x?? raje potem če že 2600.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

tikitoki ::

Al pa 1600 AF. Lahko tud to proba.

D3m ::

tey007 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Po komponentah lahko dobis kja bolj spodobnega za 500 EUR.


A bi bilo možno dobit kakšno iztočnico, katere komponente? Sem malo pregledal zadnjih nekaj strani te teme, pa vidim da običajno vsi sestavljate dražje računalnike (okrog 700EUR ali več), zato za budget do 500EUR res ne vem, kaj naj izberem oz. kako smiselno utežim komponente.


Glede na to, da je 460 EUR + Win10 + garancijo

Za 500 EUR ti ne moremo sestaviti nič pametnega.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

windows z ebay, garancija je tako v vsakem primeru..
#brezpodpisa

tikitoki ::

D3m je izjavil:

tey007 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Po komponentah lahko dobis kja bolj spodobnega za 500 EUR.


A bi bilo možno dobit kakšno iztočnico, katere komponente? Sem malo pregledal zadnjih nekaj strani te teme, pa vidim da običajno vsi sestavljate dražje računalnike (okrog 700EUR ali več), zato za budget do 500EUR res ne vem, kaj naj izberem oz. kako smiselno utežim komponente.


Glede na to, da je 460 EUR + Win10 + garancijo

Za 500 EUR ti ne moremo sestaviti nič pametnega.


Za mulca mu silite originalbne windowse, k dobi codo na ewbayu za drobiz:)?

D3m ::

Če mu sestavim nekaj, kar bi bilo vsaj malo hitrejše sem že na slabih 540 EUR brez Win10 in podpore.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()
««
992 / 1131
»»