» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
985 / 1133
»»

Twixz ::

rkobarov je izjavil:

ryzen 3600, 2x 8gb rama, 550 plosco, 550w napajalec gold, za graficne pa malo pocakas :)


Dejansko tako razmišljam! :D

Čeprav ryzen bi morda šel še malo boljš serijo, ostalo pa tako kot si rekel :)

BTW; na par let starem računalniku, ki je še zmeraj kompetenten za igre (zanj se je zapravilo cca. slabega jurja pa pol (z ekranom in opremo)) kaj je treba preverit, da bo obratoval še kakšne 3 leta? Vse dela normalno ampak vseeno. Spihoval se je na 2 meseca, ostalo pa bil je menjan napajalnik, ostalo nič.

hojnikb ::

MrStein je izjavil:

mtosev je izjavil:


Novi inteli bodo imeli pci express 4 in mogoče še kaj. Po mojemu je oboje enako mrtvo, ker bodo oboji kmalu šli na nov socket in ddr5. Bo zanimivo, če bodo 11 gen core cpuji hitrejši od ryzen 4000 serije.

Intel Launches 11th Gen Core Tiger Lake: Up to 4.8 GHz at 50 W, 2x GPU with Xe, New Branding

Je/bo novica na ST? (če je vredno tega, nisem še prebral)

nwm če si 4 jedernik v 2020, ki lahko pije 50W, zasluž kakršne kol novice. Sploh, ko še ni release date-a.
#brezpodpisa

Zvezdica27 ::

lp,

ali lahko kdo kaj svetuje glede mojega gornjega vprašanja ali se samo prepucavate kdo bolj spece obvlada?

hvala,

zz

Han ::

Poglej nazaj, za kaj se je bart851 odločal in odločil...

mtosev ::

hojnikb je izjavil:

MrStein je izjavil:

mtosev je izjavil:


Novi inteli bodo imeli pci express 4 in mogoče še kaj. Po mojemu je oboje enako mrtvo, ker bodo oboji kmalu šli na nov socket in ddr5. Bo zanimivo, če bodo 11 gen core cpuji hitrejši od ryzen 4000 serije.

Intel Launches 11th Gen Core Tiger Lake: Up to 4.8 GHz at 50 W, 2x GPU with Xe, New Branding

Je/bo novica na ST? (če je vredno tega, nisem še prebral)

nwm če si 4 jedernik v 2020, ki lahko pije 50W, zasluž kakršne kol novice. Sploh, ko še ni release date-a.

Vsaj nova grafika v tem cpuju je vredna pozornosti. Celo ni crap kot hd 6xx serija.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mr.B ::

Ja samo je pri 50W cpu-ju za prenosnika. Iz prosojnic vidiü da je prehod iz 28W na 15 W prakitčno enako polovici CPU BAse frekvence in polovici GPU frekvence.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

vres.ales ::

Za 500€ rabim eno Intel kišto, ki bo laufala minecraft, farming simulator in photoshop portable
Za AMD me ne zanima, hvala

tikitoki ::

Nam se pa ne da sestavljati neoptimalnih kist;).

FireSnake ::

vres.ales je izjavil:

Za 500€ rabim eno Intel kišto, ki bo laufala minecraft, farming simulator in photoshop portable
Za AMD me ne zanima, hvala


Teh 500€ podkuri peč, boš več mel od tega.

Za ona zgornja vprašanja, ki so bolj resna bom zvečer nekaj okvirnega skup zmetal.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Jarno ::

vres.ales je izjavil:

Za 500€ rabim eno Intel kišto, ki bo laufala minecraft, farming simulator in photoshop portable
Za AMD me ne zanima, hvala


Za 650€ recimo spodoben/kvaliteten i3 10100 build z GTX 1650 Super, 16GB rama, 500GB NVMe pri nas (Funtech).
V Nemčiji komponente same kakih 70€ ceneje.
Če si sam sestaviš na konfiguratorju te nič ne stane, potem pa vprašaš za mnenje.
#65W!

hojnikb ::

Lol intel v 2020, dobra šala fantje :))
#brezpodpisa

FireSnake ::

Pa še pričakuje, da bomo čas za sestavo izgubljali.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

igorpec ::

Hehe, ravno prejšni teden po res dolgem času dobil dva nova intla na mizo ampak v kategoriji 1 x SBC in 1 x itx server. V slednjem primeru se je rabilo nekaj kar kuri malo, kar vgradiš in pozabiš, edina alternativa z podobnimi nujnimi prkiključki https://www.asrockrack.com/general/prod... še ni zrela, težko jo sploh že kje dobiš, in na koncu pride tam/tam.

vres.ales ::

 sestavi.si

sestavi.si


nekaj takšnega bi šlo? 511€

Kolko boljši pa bi bil AMD za isti denar?

Zgodovina sprememb…

Boobiz ::

grafična je po zlatarski ceni, glede na to da bo zdej že več kot 2 leti stara.

nasploh ne morm verjet tem cenam pri nas 8-O
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

Steinkauz ::

Vzemi vsaj 1650, ki ima skor isto ceno

Gejspodar ::

Ojej, nikar ne kupuj tega DoA sranja, vsaj 1660 Super, četudi je 50€ več.

Pa 3300X proti 10100 je verjetno tudi bolj smiseln...

tikitoki ::

Trenutno čakaš, če ti ne gori pod nogami. Cene gpujev bodo občutno padle. Žal v nižjem cenovnem razredu kasneje.

Zvezdica27 ::

vsaj povejte kateri proc je trenutno best buy, pa da ni gamersko drag.Raje AMD, če je ryzen tako boljši... saj sestaviti zna vsak sam porkamadona...

zz

Jarno ::

Best buy je R5 3600 in ni gamersko drag. Za preprost comp se vzame R3 3100, ker R3 3300X je precej težko dobit.
Če ne maraš za grafično kartico, pa vzameš nov APU.
#65W!

Boobiz ::

Na nove APUje se najbrž splača počakat.
I'm drunk, what's your excuse?

Mr.B ::

Počakte prosim 1 mesec, do takrat bo jasno, ali o novi lockdown, prvi liki Zen 3, RDNA2 in Gen 11 Intel. Potem pa lahko sprejmeč odločitev.....se splaca pocakati do novembra ali ne.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

D3m ::

Zvezdica27 je izjavil:

vsaj povejte kateri proc je trenutno best buy, pa da ni gamersko drag.Raje AMD, če je ryzen tako boljši... saj sestaviti zna vsak sam porkamadona...

zz


APU opcija :)

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

AMD CPU opcija :)

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zvezdica27 ::

aha, torej pridejo novi proci in čakamo do novembra? Prav.

Ryzni imajo vključen GPU?

Pač jaz se tolk ne spoznam... 2013 sem kupil best buy i7 in še danes mašina leti. V bistvu sploh ne vem zakaj bi menjal... 2015 sem kupil i5 za delo in tisto pa sploh leti... še danes.

Je pač čas, kaj čmo.

Ryzen 5 je torej best buy, ampak čakamo november, kaj bo (oziroma bodo še cene padle).

HVALA

zz

mtosev ::

Samo ryzen cpuji, ki imajo v imenu g imajo gpu, drugi nimajo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Twixz ::

Ma ja, jst kot totalni amater sm se odloču da si bom za božička kupu kompjuter.

Ravno zarad intelovega procesorja ko pride in bojo cene nižje. Pa morda še v kaki trgovini razprodaja :D

No pa sej, vas bom takrat za pomoč prosil :)

Zvezdica27 ::

tenkju veri meni!

b

FireSnake ::

Twixz je izjavil:

Ma ja, jst kot totalni amater sm se odloču da si bom za božička kupu kompjuter.

Ravno zarad intelovega procesorja ko pride in bojo cene nižje. Pa morda še v kaki trgovini razprodaja :D

No pa sej, vas bom takrat za pomoč prosil :)


Zaradi Intela nikoli nismo imeli nižjih cen. Če AMD ne bi pritisnil z vražje dobrimi Ryzen procesorji bi še danes trsjbali 4/8 i7 in jih mastno preklačali.
K sreči imamo bolj zmogljivo alternativo po boljši ceni.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

Poglej in se nasmej: vicmaher.si

tikitoki ::

Zvezdica27 je izjavil:

vsaj povejte kateri proc je trenutno best buy, pa da ni gamersko drag.Raje AMD, če je ryzen tako boljši... saj sestaviti zna vsak sam porkamadona...

zz


Ryzen 3600.

Zvezdica27 je izjavil:

aha, torej pridejo novi proci in čakamo do novembra? Prav.

Ryzni imajo vključen GPU?

Pač jaz se tolk ne spoznam... 2013 sem kupil best buy i7 in še danes mašina leti. V bistvu sploh ne vem zakaj bi menjal... 2015 sem kupil i5 za delo in tisto pa sploh leti... še danes.

Je pač čas, kaj čmo.

Ryzen 5 je torej best buy, ampak čakamo november, kaj bo (oziroma bodo še cene padle).

HVALA

zz


Ce leti. Ne menjaj. Manj smeti. Če maš višek denarja, podari za hrano v Jemnu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

globoko grlo ::

Točno tko, če ti vse dela, pol ne menjaj. Lohka pa šolarjem šenkaš obstoječ PC, pol si pa novga nabav.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

axi145 ::

Ali kakšna B450 plata podpira Ryzen 5 PRO 4650G?

D3m ::

Nisem še zasledil.
|HP EliteBook|R5 6650U|

gnomee ::

MAX34216 je izjavil:

gnomee je izjavil:

Isti problem na 3800X z identičnim ohišjem. Poročam kakšne bodo temperature z NH-U12A.


Prosim javi...
Boš še dodatno namestil ventilatorje v ohišje?
Razmišljam da bi tega 120mm dal zadaj, spredaj pa nova 2x 140mm...

Sem dal v biosu offset na 0.075 kot je bilo zgoraj priporočeno pa ne pomaga, še vedno po kaki uri gaminga pride cpu na skoraj 85.


Z Noctua NH-U12A in njihovo termalno pasto temperature ne gredo čez 60-65 stopinj pri igranju Warzone + da ne omenjam, da je dosti tišji. Tako da hvala še enkrat za priporočilo! :)

MAX34216, zaenkrat ni potrebe po dodatnih ventilatorjih.

Mimogrede.. V novem bios update F21 za plato so popravili kompatibilnost rame, tako da zdaj XMP profile zazna pravilno in nastavi na 3600 MHz, prej je bilo pa 2122 MHz oz. nekaj podobnega - mislim, da je nekdo vmes pisal da je imel tak problem, tak da priporočam updejt :)
Ryzen 5900X,Aorus X570 Elite,32GB 3600Mhz,MSI RTX 4070TI, Samsung M2 1TB
Macbook Pro M1 16" 32 GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gnomee ()

MAX34216 ::

GNOMEE, hvala za info.
No jaz sem potem dodal 2 venta, enega spredaj 140mm in zadaj 120mm, in so šle temperature pri gamingu dol na cca 75 stopinj.

Zvezdica27 ::

lp,

delam v službi tako delo, kjer dajem vse (in še preveč) potrebnim, tako da privat se s tem ne obremenjujem. KO si zaželim, bom pač kupil

Bom sestavil - ko pride tisto ven - in prilimam konfiguracijo.

Funtech sestavljanje je OK ali se to dela kje v tujini?

zz

FireSnake ::

Prebrskaj zadnje 3 do 4 strani.
Smo vse že opisali.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

D3m ::

Mlacom sestavljenje je fun, ker imaš potlej v desnem stolpcu povezavo za sestavo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Glugy ::

vres.ales je izjavil:

Za 500€ rabim eno Intel kišto, ki bo laufala minecraft, farming simulator in photoshop portable
Za AMD me ne zanima, hvala


Zakaj mora imeti pa Intel? A to zarad une nalepke iz starih časov: Intel inside ? Pri procesorjih pa ja AMD-ju več dobiš za svoj denar. Kupovat Intel je metanje stran denarja ( razen v nišnih primerih ). AMD je pri procesorjih ravno tok stabiln in kvaliteten kot Intel; sam da je cenejš. To je zdej že tretja generacija procesorjev; kmalu bo četrta. Stabilni so. No kokr hočš. Če na vsak način hočš biti Intel fanboy pa bodi; mislm sej je tvoj dnar.

Tilen88 ::

Naj kupi intel, saj bo on prepračal pa kupil slabše, ne ti :)

mtosev ::

Resno ne vem kaj vas skrbi zakaj on hoče intela. Denar je tako njegov. Če človek hoče Intel potem mu takšen komp ponudiš, če hoče AMD mu pač narediš AMD kišto.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

FireSnake ::

To je tema, kjer se ponudi največ za svoj denar.

Mene bi bilo sram ponujatiu nekaj, za kar vem, da uporabnik stran meče denar.

Za kaj takega ne rabi nasveta. Naj gre v trgovino in reče: i5 okostje za 500€.
In nam ne trati časa.
Da, tako preprosto je to. Tu nimamo časa, da bomo prepričevali prepričanega.
No, tudi ti si tega kova, za svoj denar bi lahko dobil več, pa nisi hotel.
Zato razumem, da vprašaš.
Ampak ljudje takega kova ne iščejo nasveta.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

mtosev ::

Čudno, da te ni bilo sram prodati svoj 4770 cpu nekemu tipu katerem si se smejal kak dobro si mu prodal. Remember?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

knap ::

kako je sedaj glede nakupa novega PC-ja?
kdaj pridejo novi AMD procesorji v trgovine?
ali pridejo tudi nove AMD grafične kartice?

torej kako dolgo bom še moral čakati, preden grem lahko v nabavo novega PC-ja
stari je odpovedal pa 10 letih, sedaj zadevo rešujem z službenim prenosnikom

hvala

LP

globoko grlo ::

Bl kt na CPUje se zdej čaka na real world teste novih Nvidia grafičnih.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

DarwiN ::

torej kako dolgo bom še moral čakati, preden grem lahko v nabavo novega PC-ja


Na procesorje IMHO ne rabiš čakat, ker je tam premajhen napredek.. 4000 serija bo zanemarljivih ~15% hitrejša, a verjetno 30-40% dražja.. Zna celo bit, da se bo ob izidu novih procesorjev še vedno bolj splačalo kupit 3000 serijo.
Bi pa naj AMD lansiral vse okrog novembra.

Grafične pa tudi ne rabiš več čakat. AMD ne bo doprinesel praktično nič. RTX 3070 bo na voljo čez dobrih 10 dni. To je to.. ~550€. Razen če iščeš ceneje, potem bo treba počakat na AMD in RTX3060.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

D3m ::

Počakajmo. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Jarno ::

Da ne bo pomote, Intel je še vedno uporabna opcija, čeprav so gimpali pomnilniške hitrosti i3-i5 in imajo načeloma precej višjo porabo, da ostanejo konkurenčni.
Prednosti AMD-ja so posrečeni dostopni procesorji R5 3600, R7 3700x, R9 3900X, upgrade path in PCIe 4.0.
Tudi ponudba matičnih plošč je postala zelo obširna, tukaj so še novi APU-ji...
Zanimiva je npr. primerjava, da mora i7 10700 kuriti 200W, da lahko v productivitiju parira 70W 3700x.

#65W!

DarwiN ::

Sem dolžan majhen popravek.. 3070 bo seveda zunaj oktobra, ne čez 10 dni.. Tist velja za 3080. Skratka, še boste čakali. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

igorpec ::

Jarno je izjavil:

Da ne bo pomote, Intel je še vedno uporabna opcija, čeprav so gimpali pomnilniške hitrosti i3-i5 in imajo načeloma precej višjo porabo, da ostanejo konkurenčni.
Prednosti AMD-ja so posrečeni dostopni procesorji R5 3600, R7 3700x, R9 3900X, upgrade path in PCIe 4.0.
Tudi ponudba matičnih plošč je postala zelo obširna, tukaj so še novi APU-ji...
Zanimiva je npr. primerjava, da mora i7 10700 kuriti 200W, da lahko v productivitiju parira 70W 3700x

AMD ima boljši izkoristek ampak tako velike razlike pa spet ni. Nisem delal študije, zato me ne držat za besedo, ampak glede na teste in meritve, ki jih delajo pri Tom's hw and AnandTech:

Glede porabe naj bi bil 10700K tam okoli 150W
https://www.tomshardware.com/reviews/in...
Toliko pa potegne tudi recimo 3950X
https://www.anandtech.com/show/15043/th...

En ima oglaševan TDP 125W, drug pa 105W ... ki je ("samo") 2x hitrejšit pod približno enako produkcijo toplote.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igorpec ()
««
985 / 1133
»»