» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
935 / 1133
»»

yayo ::

Hvala vsem za predloge, bom nekaj skombiniral. Samo odločiti se moram, da v luft poženem poldrugi tisočak. I5 2500 mi je lepo služil devet let, sedaj pa bi menjal. Monitor imam 24colski Dell, tudi star 8-9 let pa ga tudi mislim menjati nekje v bližnji bodočnosti. Moji biznisi so odvisni od tega kdaj bom komu uspel prodati staro škatlo. Imam enega kandidata, če vzame kupim nov pc. In potem bo odrasel človek v meni depresiven zaradi potratenega denarja, medtem, ko bo otrok v meni skakal v luft od veselja.

bedarija ::

Glugy je izjavil:

Že pri 3000 seriji je dost nadgradnje. 3600 je zvrhan glave za igre; ko bo pa treba nadgradit boš pa lahko vse do 3950 nadgradil ; vsako leto pa solidno padajo cene CPU-jev starejših generacij. Pol pa pride še 4000 serija bo pa v bistvu še kr dost za nadgradit. Jz mislm da že zarad tega še nekaj časa ne bo tak problem nadgrajevat pri AM4. Vsaj za igre ne. Mogoče res ne boš nadgradil z 5000to serijo ; ampak itak ne boš rabu še kr neki časa ne. Že pri 3000 in 4000 bo dost prostora znotraj serije za nadgradnjo.


redki so ljudje ki vsako leto nadgrajujejo. meni se zdi da tisti ki sprašujejo za future proof govorijo o 3-5+ let. čez 3 leta bodo pa edini 3000 in 4000 procesorji na voljo le na bolhi in ne novi. prav tako ker ne bodo novi ne bo nove podpre za karkoli pač pride (ddr5 itd). trenutno se mi res zdi najslabi čas kupovat matično za daljše obdobje.

D3m ::

Zakaj?

Konec leta izide 4000 serija.

Enkrat konec 2021 oz. 2022 bo pa AM5 in DDR5.
|HP EliteBook|R5 6650U|

edi45 ::

ali bo pasala 4000 serija na X570 plato? Če bom hotel kaj boljšega, da vem če še morem plato menjat ali ne 8-)

D3m ::

Bo pasalo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

j0ker94 ::

Mi lahko priporočate rabljeni računalnik do 450€ .. na njem bi igral CSGO in PUBG morda tudi fifo 20

Netrunner ::

D3m je izjavil:

Konec leta izide 4000 serija.

Konec leta? Jaz sem bral bolj:
AMD confirms Ryzen 4000 series coming in early 2020

oz. desktop lahko pričakujemo tam poleti enkrat.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

D3m ::

Saj pa, da pride do polic pa je že jesen/zima.
|HP EliteBook|R5 6650U|

DarwiN ::

Dream on. Šele zaključili so 3000 serijo, 520 in 550 plošč pa še sploh ni zunaj. Povrh tega bi naj bila 4000 serija izdelana na 7nm+ procesu, za katerega je ogromno interesa in zaenkrat sila malo rezin naprodaj. Dvomim, da bo Huang kar tako prepustil kakšno drobtinico silicija AMDju, tko da - "konec leta" bo kar prav. 8-)

joker94, če bi se angažiral, naročil novo iz Nemčije + rabljeno grafično pri nas, ter sam skup sestavil računalo, bi dobil pravi stroj za ~500€. Ampak najbrž bo to preveč zate, kaj? Plus, nisi se zjasnil okrog monitorja.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

TamDen ::

Pozdravljeni,

kateri namizni računalnik priporočate za splošno uporabo (internet, filmi, slike,...)? Brez igranja igric.
Kaj bi bil bestbuy za okrog 500€?
Kako pa je z monitorji? Na kaj moram biti pozoren pri nakupu?
Za vse skupaj bi dal 700€-800€ (pc, monitor, tipkovnica in miška).
Najprej sem imel v mislih AiO, ampak za isto ceno dobim verjetno pri namiznem računalniku dosti več, ali se motim?

Hvala, Lp..

j0ker94 ::

DarwiN je izjavil:

joker94, če bi se angažiral, naročil novo iz Nemčije + rabljeno grafično pri nas, ter sam skup sestavil računalo, bi dobil pravi stroj za ~500€. Ampak najbrž bo to preveč zate, kaj? Plus, nisi se zjasnil okrog monitorja.


Šlo bi 500€ tud, nisem pa taki mojster da bi si sam sestavil (vsaj nikoli nisem še probal,razen da sem dodal rame) , monitor imam že za ps zowie 144hz

Han ::

TamDen je izjavil:

kateri namizni računalnik priporočate za splošno uporabo (internet, filmi, slike,...)? Brez igranja igric. Kaj bi bil bestbuy za okrog 500EUR?

https://dostava.hofer.si/MEDION/Ve%C4%8...

TamDen je izjavil:

Kako pa je z monitorji? Na kaj moram biti pozoren pri nakupu? Za vse skupaj bi dal 700EUR-800EUR (pc, monitor, tipkovnica in miška).

Na IPS matriko, na flicker-free low blue light panel (brez utripanja, z manj škodljive modre svetlobe), na primerno velikost in ločljivost (npr. 25-27" @ 1440p) z DisplayPort ali HDMI priklopom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

TamDen ::

Han je izjavil:

TamDen je izjavil:

kateri namizni računalnik priporočate za splošno uporabo (internet, filmi, slike,...)? Brez igranja igric. Kaj bi bil bestbuy za okrog 500EUR?

https://dostava.hofer.si/MEDION/Ve%C4%8...

TamDen je izjavil:

Kako pa je z monitorji? Na kaj moram biti pozoren pri nakupu? Za vse skupaj bi dal 700EUR-800EUR (pc, monitor, tipkovnica in miška).

Na IPS matriko, na flicker-free low blue light panel (brez utripanja, z manj škodljive modre svetlobe), na primerno velikost in ločljivost (npr. 25-27" @ 1440p) z DisplayPort ali HDMI priklopom.



Han,
hvala za link in nasvete.
Lahko se prosim link za monitor :)

Kako pa je z Windowsi?
Ta Medion iz Hoferja ga verjetno nima, nekateri pa ga imajo že naloženega.
Rabim dokupit original ali ga lahko naložijo v kakšni računalniški trgovini?

Steinkauz ::

Kišto dobiš sestavljeno boljšo. Windows 10 dobiš na ebayu licenco za par dolarjev.

Steinkauz ::

Steinkauz ::

Al pa tole https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k... pa si glih na 500

Han ::

Monitor Dell U2518D dobiš za dobrih 300 eur.

https://si.links.eu/monitor-25-dell-u25...

Za malo manj kot 400 eur npr. Dell U2719D:

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

Za 461 eur pa Dell U2718Q, ki je 4K (3840×2160):

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

Hoferjev Medion ima naložen Windows 10 Home.

https://www.medion.com/aldi/pcs/md34105...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Steinkauz ::

Kot rečeno so windows licence qabe:
https://www.ebay.com/itm/Microsoft-Wind...

DarwiN ::

j0ker94 je izjavil:

DarwiN je izjavil:

joker94, če bi se angažiral, naročil novo iz Nemčije + rabljeno grafično pri nas, ter sam skup sestavil računalo, bi dobil pravi stroj za ~500€. Ampak najbrž bo to preveč zate, kaj? Plus, nisi se zjasnil okrog monitorja.


Šlo bi 500€ tud, nisem pa taki mojster da bi si sam sestavil (vsaj nikoli nisem še probal,razen da sem dodal rame) , monitor imam že za ps zowie 144hz

Enostavno ni računice z rabljenimi, ker so prodajalci smotani in pretiravajo s cenami. In pol dobiš za 500€ nek usran 7 let star comp s komponentami, ki jih bo kmalu povozil čas.

Moral boš doplačat in vzet novo zadevo.. Funtech ti dostavi za 629€ na dom takšno sestavo:
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Mr.B ::

Steinkauz je izjavil:

Kot rečeno so windows licence qabe:
https://www.ebay.com/itm/Microsoft-Wind...

Seveda, Spravi cez inpekcijo...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

matobeli ::

Sodeč po opisu se gre za privat rabo, kar pomeni da bodo tele za par usd čisto OK.

MrStein ::

DarwiN, zakaj tisti klump SSD?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

DarwiN ::

Ker smo skoraj 200€ čez budget. :) Pa čist dober bo za ta denar. Še vedno 100-krat hitrejši od HDDja. Če dodaš 10€, dobiš neko malo boljšo znamko, ampak pol dodaš še 10€ in dobiš 240Gb, in tako naprej.. Ni konca.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

MrStein ::

Ja, samo stiskati Windows (in nekaj izbranih programov) na 128 GB ter se reševati, ko bo polno (sploh, ker eni programi namestijo večji kos na boot volume tudi če si izbran drugi disk) je nekaj, kar jaz ne bi tiščal uporabniku.

Potem raje en 512GB SDD.
Ali pa se kje drugje prišpara.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

DarwiN ::

Težko.. Ampak za ta denar je kul.. Pri rabljenem za 500€ na bolhi si lahko srečen, da sploh dobiš 120Gb ssd.. Zraven pa I5/I7 intel in kakšno 1050Ti. :SSSS
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

gddr85 ::

samo winsi + par programov bo tud 120 ok, al pa res ven hdd in budget v en 500gb ssd, če bo samo par špilov gor..

mulc007 ::

Na linku sta dva rama:
https://www.mindfactory.de/search_resul...

Zakaj piše pri enem od ramov v naslovu AMD? Ali ne grejo vsi rami na vse plate?

DarwiN ::

B-die čipi od Samsunga, ki so kao splošno boljši in še posebej lepo delujejo z Ryzenom. Praviloma jih spraviš na višjo frekvenco. Zdaj, mogoče se je s 3000 serijo Ryzenov kaj spremenilo, in poleg tega bi naj b-die čipe Samsung prenehal izdelovati pred cirka pol leta. Se spomnim te novice, drgač pa lahko pogooglaš, če te zanima.

Skratka, whatever. Tisti cenejši pa imajo čipe od Hynixa. Bistvene razlike ne bo, tko da prihrani teh 15€.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

mulc007 ::

Po nekaj finančnih ovirah lahko končno naročim komponente, ki sem jih nameraval.
Zanima me če so komponente na spisku spodaj še vedno aktualne, ali pa bi bilo bolje kakšno stvar zamenjati ali celo počakati še kakšen teden ali dva če se bo kaj pocenilo ker v zelo kratkem mogoče na trg prihaja nov model. To velja predvsem za drago grafično karto ki pa mora ostati Geforce.
https://www.mindfactory.de/product_info...

AMD Ryzen 5 3600 6x 3.60GHz So.AM4 BOX
RAM 32GB Corsair Vengeance LPX schwarz DDR4-3200 DIMM CL16 Dual Kit
GeForce GTX 1660 Super OC GDDR6
Gigabyte B450 Aorus Pro AMD B450 So.AM4 Dual Channel DDR4 ATX Retail
550 Watt be quiet! Straight Power 11 Modular 80+ Gold
500GB Samsung 860 Evo 2.5" (6.4cm) SATA 6Gb/s 3D-NAND TLC

DarwiN ::

Nič novega ne prihaja v bližnji prihodnosti, kar bi lahko vplivalo na tvojo sestavo.. Bosta se pa RAM in flash postopoma dražila. Za ~10% so že skočile cene gor, tako po občutku.

Gigabytko si pripravljen sam flashat, če slučajno nima "Ryzen 3000 ready" nalepke? V nasprotnem primeru raje vzemi Tomahawk MAX od MSI.

Pa zakaj imaš sata SSD, ko dobiš nvme SSDje za podobno ceno, ki so 10x hitrejši (na papirju)?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

matobeli ::

vse OK, edino dve zadevi:
vzemi si m.2 disk, se splača dat par eur več za manj kablov.

Jaz sem pri podobnem buildu vzel raje ryzen 7 2700, ker je 50 eur cenejši od r5 3600. Moj je bil celo še cenejši ker sem zgleda akcijo ujel.

Mogoče za to razliko v denarju dobiš že boljšo grafiko, ki ti bo, glede na vložen denar, dala več fps.

hojnikb ::

yup, 2700 v akciji (ali 1600af) pa razliko v 2060, ki je sedaj znizana na 299$
#brezpodpisa

Han ::

mulc007 je izjavil:

Na linku sta dva rama:
https://www.mindfactory.de/search_resul...

Zakaj piše pri enem od ramov v naslovu AMD? Ali ne grejo vsi rami na vse plate?
Cenejši ima Hynix ali Micron čipe, dražji pa verjetno Samsung, kot je že DarwiN pojasnil.

32GB Corsair LPX (2×16GB, CMK32GX4M2B3200C16) ima Micron čipe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

glider- ::

Pozdravljeni
kupujem pc za obdelavo videa,program sony vegas in adobe lightroom.
Ali bo ta konfiguracija ok?

ASUS Prime X570-P
AMD Ryzen 7 3700X
ASUS GeForce RTX 2060 Super DUAL 8.0 GB High End graphics card
Corsair Vengeance LPX 32GB DDR4 Kit RAM DDR4, 3200 MHz (PC4-25600)
Samsung SSD 970 Evo Plus M.2 NVMe Retail-Version 1TB
Corsair TX650M 80+ Gold 650 Watt
Corsair Hydro Series H60 Rev. 2018 1x 120 mm fan (PWM)1700 rpm, max. 57 cfm (96.8 m3/h) @ 27.3 dB
Toshiba P300 3TB 3.5", 3.0 TB, SATA3 7200 rpm, 64 MB Cache

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: glider- ()

globoko grlo ::

če ne še enga SSDja za work disk pa vsaj še en hdd v raidu + back up diske

oz. za sistem je verjetn dost 500 GD, ostalo pa po potrebi :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Zgodovina sprememb…

Ahim ::

glider- je izjavil:

Pozdravljeni
kupujem pc za obdelavo videa,program sony vegas in adobe lightroom.
Ali bo ta konfiguracija ok?

Za obdelavo videa je dobro imeti razlicen source in destination (po moznosti oboje SSD), HDD pa samo za hrambo.

Ali tvoj dubget omogoca nakup se enega SSDja?

glider- ::

Ja ta sestava pride okoli 1600EUR.Lahko grem do 2200 za več nima smisla,ker sem bolj amater.Potem bom dodam še en ssd.Ali so na plati x570 dva slota za m.2 disk?
...in še dva monitorja 27" po 500 moram vzet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: glider- ()

Ahim ::

glider- je izjavil:

Ja ta sestava pride okoli 1600EUR.Lahko grem do 2200 za več nima smisla,ker sem bolj amater.Potem bom dodam še en ssd.Ali so na plati x570 dva slota za m.2 disk?
...in še dva monitorja 27" po 500 moram vzet.

Glede X570 plate nisem cisto preprican, ce jo res rabis - bolj se greje, PCIe 4.0 pa zaenkrat ne bos uporabljal (ne graficna, ne izbrani SSD ga ne podpirata). Je potem njen nakup smiseln v primerjavi npr. z B450 Tomahawk, ki jo silno hvalijo? S tem bi ti nekaj ostalo za nakup drugega SSDja, potem pa striktno locis iz katerega se berejo podatki, kam pa se ti sproti shranjuje renderiran video.

Glede namestitve NVMe SSDjev je pa tako, da tudi ce nima dodatnega M.2 slota plata, ga lahko zapicis v kartico, ki se vtakne v PCIe slot (gre samo za cisto pasivni adapter).

Reaper ::

Načeloma imajo te plošče zdaj kar po 2 M.2 slota. Vsaj kar sem jaz B450 plošč gledal.

dj cotto ::

B450 znajo imeti dva slota, a pri uporabi drugega slota (včasih že prvega), izgubiš 1-2 SATA priključka. Osebno ti, namesto Tomahawka, priporočam MSI Mortar MAX, ki v osnovi podpira 2x NVMe in 4x SATA, je mATX format in le malenkost slabša, ko je govora o VMR.

mulc007 ::

Ali je potrebno za brezplačno poštnino na MF na polnoč čakati tudi ob nedeljah?

vratmatra ::

mulc007 je izjavil:

Po nekaj finančnih ovirah lahko končno naročim komponente, ki sem jih nameraval.
Zanima me če so komponente na spisku spodaj še vedno aktualne, ali pa bi bilo bolje kakšno stvar zamenjati ali celo počakati še kakšen teden ali dva če se bo kaj pocenilo ker v zelo kratkem mogoče na trg prihaja nov model. To velja predvsem za drago grafično karto ki pa mora ostati Geforce.
https://www.mindfactory.de/product_info...

AMD Ryzen 5 3600 6x 3.60GHz So.AM4 BOX
RAM 32GB Corsair Vengeance LPX schwarz DDR4-3200 DIMM CL16 Dual Kit
GeForce GTX 1660 Super OC GDDR6
Gigabyte B450 Aorus Pro AMD B450 So.AM4 Dual Channel DDR4 ATX Retail
550 Watt be quiet! Straight Power 11 Modular 80+ Gold
500GB Samsung 860 Evo 2.5" (6.4cm) SATA 6Gb/s 3D-NAND TLC


A tole bo za gaming? Potem če hočeš še kaj prišparat lahko vzameš 16gb RAM-a, saj nobena igra ne vzame več kot cca. 10gb, in je 32 čisti overkill, saj ne bo čisto nobene razlike v performancu.
Če ga rabiš še za kakšno drugo delo potem pa vzami.

MTm2H37rqt7B ::

je tole kompatibilno in uravnotezeno za 1080p 60fps gaming?

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

štima
pomislek: verjetno bi že z 1660super skoz prišel, pa rame bi verjetno tud našel 3200 za par eur več.

Han ::

mulc007 je izjavil:

Ali je potrebno za brezplačno poštnino na MF na polnoč čakati tudi ob nedeljah?

Vse dni v tednu.

hmm? ::

hja decki, v svoji silni modrosti nisem preveril, če moj GPU (r9 280x) podpira resolucijo na tem monitorčku (dell U4919DW). V resnici sem že lani želel zamenjati kišto tako, da je tole sedaj odlična priložnost. Sem morda spregledal kaj ali preprosto gpu ne podpira resolucije ekrana?

Budget: 1500 - 2000 € + ddv
želje: čim bolj stabilen in tih sestav. Tale amd sestav, ki sem ga nabavil leta 2013 je imel kup težav, pregrevanj, bugov in blue screenov... Navkljub temu, da špila nisem zagnal že kakšno leto, bi vseeno želel, da pustimo možnost, da se zalaufa kakšen špil na tej resoluciji, če je to sploh možno v omenjenem budget?? predlogi?
SSD in HDD diska lahko kanibaliziram iz obstoječega sestava. Dejansko imam na voljo še en SSD (in tudi hdd), ki ga lahko uporabim. Raje bi videl kakšen čitalec za sd kartice.

Han ::

Na miniDP gre do 4096×2160 @50 Hz.

Predlog: RX 5700 (XT)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

mulc007 ::

Od Mailboxde.com sem dobil e-mail:
1. Confirm and send
2. Confirm and pay from my credit card

Zanima me naslednje:
Pri naslovniku je le poštna številka, kraj in država. Brez imena, priimka in hišne številke. Tudi če kliknem Change Address tega ni. Pride posebej in se ne rabim sekirat?

Kaj vpisujete v rubriko Type a description of the goods ?

Ker bi plačal preko pay-pal, pričakujem da bo pod točko 2 tudi ta možnost.

Han ::

Desno zgoraj in pod My Account imaš RECHARGE. Tu najprej naložiš (plačaš) s PayPal točno toliko kot znaša poštnina do tebe...

Klik na My Account ti razkrije podatke o registraciji in naslov, kamor bo paket poslan. Tu lahko določiš tudi drug naslov...

Za opis paketa navedeš "computer components".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

mulc007 ::

Da bom siguren..

Postage: GLS .... 10.9€
Total (postage+fees+other costs) 18.05 €

Na plačilni strani sta dve možnosti:
- Back Transfer
- PayPal, Credit Card ----- tu vnesem 18.05 €
««
935 / 1133
»»